Космічні стратегії огляд та опис стратегії про космос | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Космічні стратегії огляд та опис стратегії про космос
Всім, привіт! Космічні стратегії користувалися великим увагу серед багатьох гравців, і багато з них стали легендарними завдяки своїм сюжетом гейплею і вовлеченостью гравця. Тут я вирішив описати найбільш популярні, а можливо навіть кращі космічні стратегії які вийшли у світ і завоювали мільйони гравців. Список ігор написаний в порядку вивчення на форумах та ігрових сайтів, тому місце розташування їх ніяк не позначається на тому вони краще або гірше вище описаної гри. Окремо я підготував добірку ігор про космос, не стратегій, а інших жанрів.

 

Homeworld 1-2

homeworld

Дата виходу: Перша 1999 р, Друга 2003 р

Жанр: Стратегія в реальному часі

Homeworld це можна сказати цілий симулятор управління бойовим космічним флотом. Великий набір космічних кораблів — починаючи від ескадрилій дрібних винищувачів і корветів до гігантських есмінців і, лінкорів Великий вибір тактичних рішень і розпорядку бойових порядків перед атакою і захистом. Реалізація шести ступенів свободи пересування ігрових об'єктів — ви можете оглядати флот або бойову одиницю з будь-якої точки повертаючи камеру так, як вам зручно.

Homeworld-3 Homeworld-1 Homeworld-2 Homeworld

Присутній декількох рас, до речі це одна з небагатьох космічних стратегій, де немає раси людей, кожна з яких володіє своїми кораблями. Цікавий сюжет та історія рас які розкриваються у міру проходження місій. У кожній новій місії гравець починає рівно з тією кількістю кораблів з яким закінчив попереднє бій.

 

Conquest Frontier Wars

Conquest-Frontier-Wars

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: Космічна стратегія в реальному часі

Цікавою особливістю гри є те, що рівні граються одночасно на декількох картах. Гравець може будувати свої бази на орбітах планет в різних системах, але для цього він повинен встановлювати лінії постачання між цими системами. Кожен корабель має обмежену кількість одиниць постачання, які вичерпуються по мірі використання зброї та спец-пристроїв. Кораблі истощившие свій запас є літаючими мішенями поки не повернуться на базу для перезарядки. Тому використання кораблів постачання є важливою частиною ефективного нападу.

Conquest-Frontier-Wars--1 Conquest-Frontier-Wars-2 Conquest-Frontier-Wars--3 Conquest-Frontier-Wars

У грі також є адмірали, які є ка б героями в грі і можуть приєднуватися до ескадрі кораблів даючи цій групі певне посилення і бонуси і також контроль. Є три раси: Земляни, Мантисы, Селареоны.

 

Космічні рейнджери 2: Домінатор

Космические-рейнджеры-2

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: Поєднує в собі стільки жанрів, що просто закачаєшся: RPG, покрокова стратегія, текстовий квест, стратегія в реальному часі, екшен і аркада

Люди які грають і люблять ігри вже досить довгий час знають що таке Космічні рейнджери. Для багатьох російських і не тільки російських гравців гра стала культовою. Багато провели за цією грою не один день. Дії гри відбуваються в космосі 3400 році, де взаємодія відбувається між п'ятьма цивілізаціями: Малоки, Пеленги, Люди, Фэяне, Гаальцы. Гравець може вибрати расу, характер зовнішність. Гра входить в список найкращих RPG ігор за весь час.

Космические-рейнджеры-2-1 Космические-рейнджеры-2-2 Космические-рейнджеры-2-3 Космические-рейнджеры-2

Після чого гравець може подорожувати по космосу виконуючи різні квести, битви, торгівля, видобуток ресурсів і так далі. Світ Космічних рейнджерах відкритий і живе своїм самостійним життям навколо нього. Є інші рейнджери які також як і ви заробляють кредити (ігрова валюта) іт виконують свої місії пірати можуть напасти на вас у будь-який момент гри.

У грі присутній гумор, часто в діалогах персонажів можна почути ту чи іншу жарт. По мірі розвитку і заробітку кредитів можна покращувати обладнання свого космічного корабля покращуючи його характеристики.

 

Haegemonia: Legions of Iron

Haegemonia-Legions-of-Iron

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: Космічна стратегія в реальному часі

Гравець досліджуючи простори відкритого космосу колонізує нові планети, видобуває на них ресурси та розширює свою імперію і свій вплив в космосі. Безліч нових планет, великий кількість досліджуваних технологій — більше 200, більше 40 видів кораблів у флоті. Також в грі є можливість створення героїв.

Haegemonia-Legions-of-Iron-1 Haegemonia-Legions-of-Iron-2 Haegemonia-Legions-of-Iron-3 Haegemonia-Legions-of-Iron

Бойові космічні кораблі розділені на чотири класи винищувачі, корвети, важкі крейсери, і лінкори. Кількість одиниць у кожній групі класу обмежена. Наприклад винищувачів може бути 4 в групі а крейсерів всього лише 1. Є інші типи кораблів, але вони призначені не для війни, а для вирішення інших завдань, що постають перед гравцем.

 

Space Colony

Space-Colony

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: Стратегія в реальному часі, симулятор життя

Космічна колонія — гра від творців популярної серії стратегій Stronghold. У грі нам необхідно побудувати космічну станцію розвивати, крім цього в ній є цікава фішка, більше 20 персонажі станції кожен з персонажів має свою певну вдачу, характер і здібності. Потреби кожного з них ми повинні задовольняти, стежити за їжею рівнем повітря і енергії. Основа управління чимось нагадує популярну гру Основа дуже нагадує «The Sims».

Space-Colony-1 Space-Colony-2 Space-Colony-3 Space-Colony

У Space Colony має кілька місій в кожній місії ваші Персонажі повинні видобувати корисні копалини на планеті, налагоджувати взаємини і запобігати ресурсів. Деколи доводиться відбиватися від нападу інопланетних форм життя і атаки прибульців. Гравцеві може вибрати мирний шлях розвитку або ж військовий. Мирний зводиться до видобутку ресурсів,налагодження взаємин між персонажами отже далі. У військовій частині вам належить битися з фрибуланцами, які так само як і ви колонізують планети і будують на них свої станції.

 

Galactic Civilizations I, II, III

Galactic-Civilizations

Дата виходу: I — 2003 р. II -2006 р. III — 2015 р.

Жанр: Покрокова стратегія, глобальна стратегія

Дія гри відбуваються в 2178 році. Людство за час освоєння космосу встановила контакт з іншими позаземними цивілізаціями. Основною метою гри є розширення свого впливу і контроль галактики. Гравець може здобути перемогу, вибираючи той шлях який йому більше до душі. Це може бути військовий захоплення, або ж об'єднання всіх рас в союз, домінування культури раси або технологічну перевагу над іншими.

Galactic-Civilizations-1 Galactic-Civilizations-2 Galactic-Civilizations-3 Galactic-Civilizations

У першій частині є 5 рас, у другій 10 за кожну з яких ми можемо грати. Можна також створити свою расу. Кожна раса має свої особливості і сильні сторони. Всі раси можуть будувати космічні станції ((військові, економічні, впливу, видобувні) прямо в космосі або на видобувних ресурсах. Станції будуються кораблями класу Конструктор. Станції можна покращувати збільшуючи їх захист і продуктивність. Деякі раси можуть перетворити в мобільну Терор Зірку, яка здатна знищити цілу зірку.

При колонізації нової планети або розвитком, перед гравцем буде стояти моральний і етичний вибір, яким шляхом він буде це робити, або ж йти чесним — добрим шляхом, які трохи складніший або ж злим коли ви просуваєтеся за рахунок інших і обману.

 

O. R. B. Off-World Resource Base (орбітальні космічні станції)

O.R.B

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: Стратегія в реальному часі

У далекому космосі, біля зірки Альдус, з-за тисячолітніх воєн і руйнувань утворилася велика кількість космічного сміття. Дві планети сусіди постійно ведуть між собою війну. Але можливо з ними є ще більш небезпечний ворог!? Цікава всесвіт з безліччю зоряних систем — з планетами і їх супутниками, з астероидными поясами, космічним сміттям який і є основним ресурсом в грі з повною свободою космічних польотів!

O.R.B O.R.B-1 O.R.B-2 O.R.B.-Off-World-Resource-Base

У кожної раси унікальний флот, озброєння, броню і дослідження, Енциклопедія кожній з рас, її особливостей, віри і світогляду.

 

Nexus: The Jupiter Incident

Nexus-The-Jupiter-Incident

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: Тактична гра в реальному часі

В відмінності від стратегій в реальному часі або економічних стратегій, де потрібно спочатку добувати ресурси потім будувати в Nexus все залежить від тактичних рішень в бою. У кожної місії гравцеві дають певну кількість кораблів з допомогою, яких він повинен виграти битву.

Nexus-The-Jupiter-Incident-1 Nexus-The-Jupiter-Incident-2 Nexus-The-Jupiter-Incident-3 Nexus-The-Jupiter-Incident

Гравець може отримати під своє управління 10 великих космічних кораблів які прикривають більш дрібні винищувачі і бомбардувальники. Велика можливість кастомізації і поліпшення своїх кораблів. У міру проходження гри здатності екіпажу кораблів поліпшуються.

Крім епічних і відкритих боїв з ворогом існую диверсійні місії в яких необхідно провести шпигунство або розвідку всього пару одиниць кораблів. 6 різних інопланетних рас, кожна з яких володіє своїми унікальними здібностями кораблів, озброєння і тактикою. 10 зоряних систем, 50 персонажів, 90 видів зброї.

 

Star Wolves I, II, III

Star-Wolves

Дата виходу: I — 2005 р. II -2007 р. III — 2010 р

Жанр: Стратегія в реальному часі, RPG, тактична стратегія

«Зоряні вовки» — тактична космічна стратегія з елементами RPG. Для боротьби з піратами постійно грабують вантажні і торгові суду був створений спеціальний загін «мисливців за головами» — вільні найманців, які мають свої швидкісні кораблі екіпаж, і право на піймання злочинців і піратів. Саме в ролі такого найманця гравець і вступає в гру, маючи спочатку лише невелику суму грошей, пару кораблів і масу амбіцій.

Star-Wolves-1 Star-Wolves-2 Star-Wolves-3 Star-Wolves

Гравцеві належить битися з піратами, охороняти торгові суду, брати участь у полюванні за знаменитим Червоним Корсаром, наживатися на пристрастях уранової лихоманки, виконувати секретні завдання, і навіть служити агентом імператора. У команді гравця може бути кілька унікальних персонажів, що володіють своїм характером здібностями і вміннями

Ланка космічних винищувачів є найважливішим елементом ігрової тактики. Призначаючи лідера ланки, гравець керується, в основному, його характеристиками та здібностями. Віддаючи в ході бою нові вказівки веденим, або навіть змінюючи лідера, гравець має можливість тонко налаштовувати ланка в залежності від кількості та типу ворогів, застосовуваного ними озброєння і наявного спеціального обладнання.

 

Sword of the Stars 1-2

Sword-of-the-Stars

Дата виходу: Перша — 2006 р. Друга — 2011 р.

Жанр: Покрокова стратегія, стратегія в реальному часі

У 21 столітті людство винайшло двигуни здатні долати швидкість вище швидкості світла, освоюючи нові куточки космосу люди зіткнулися з новими інопланетними расами, які виявилися не настільки добрими наскільки їм хотілося б. Гравець бере на себе відповідальність і несе рішення в створенні міжзоряного імперії в режимі покрокової стратегії і веденні космічних битв в реальному часі.

Sword-of-the-Stars-1 Sword-of-the-Stars-2 Sword-of-the-Stars-3 Sword-of-the-Stars

Гравець визначає бойовий порядок кораблів і По мірі потрапляння знарядь, «візерунок» шкали змінюється. Вивчення досліджень які дозволяють поліпшити екіпіровку і захист кораблів. Можливість наймати адміралів для управління флотом, якщо адмірал помирає той флот стає небоєздатним. Гравцеві також слід стежити за енергопостачанням і споживанням кораблів. Занадто енергоємні системи або знаряддя просто не зможуть ефективно працювати без необхідної кількості енергії. Це найбільше стосується енергетичної зброї.

 

Star Wars: Empire at War

Star-Wars-Empire-at-War

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: Стратегія в реальному часі, глобальна стратегія

Star Wars: Empire at War космічна стратегія створена з популярного фільму «Зоряні війни». Є глобальна стратегічна карта галактики на якій гравець веде будівництво всіх великих будівель, бойового флоту і військ. Якщо гравець грає за Імперію то він може вивчати нові технології та дослідження і створювати нові кораблі, нове озброєння і броні. Граючи за повстанців гравець не може вивчати технології, але може выкрадывать їх імперців.

Star-Wars-Empire-at-War-1 Star-Wars-Empire-at-War-2 Star-Wars-Empire-at-War-3 Star-Wars

Гравець може вести битви як на планетах так і в космосі. У боях можуть брати участь різні герої знайомі нам з фільму: адмірал Акбар імператор Палпатін, Дарт Вейдер, Боба Фетті, Хан Соло і Чубакка і так далі.

 

Sins of a Solar Empire

Sins-of-a-Solar-Empire1

Дата виходу: 2008 р.

Жанр: Стратегія в реальному часі, глобальна стратегія

Глобальна космічна real-time стратегія у фантастичному сетінгу. Сюжет зав'язаний на протистоянні фракцій, які борються за володіння ресурсами і повним контролем у всій галактиці. У грі доступно 3 цивілізації, які мають свою історію і переслідують власні цілі, гравець зможе приєднатися до будь-якої з них.

Sins-of-a-Solar-Empire2 Sins-of-a-Solar-Empire3 Sins-of-a-Solar-Empire4 Sins-of-a-Solar-Empire5

Дії гри відбуваються в космічному 3D просторі, в якому гравець починає свій шлях з невеликої станції. Головна мета гри – захопити або повністю знищити інші фракції, тому геймер повинен швидко побудувати потужний флот, колонізувати інші планети і налагодити видобуток ресурсів. Гра розділена на два режиму, глобальний і локальний. У першому, можна керувати цілими групами об'єктів, переміщаючи свої сили на великі відстані. У другому, гравець зможе керувати кожним кораблем по-окремо. З ключових особливостей проекту, можна відзначити велику кількість готових локацій і можливість генерування нових карт.

 

Gratuitous Space Battles

Gratuitous-Space-Battles

Дата виходу: 2009 р.

Жанр: Стратегія, симулятор

У грі є 4 раси кожна з яких володіє своїми унікальними технологіями, озброєнням і кораблями. Широкий вибір різних модулів і кастомізації кораблів. Гравець повинен перед початком битви задати початкові параметри своїх кораблів і їх конфігурації, керуючись наявною інформацією та даними про кораблі супротивника. У Gratuitous Space Battles гравець не може вплинути на хід битви безпосередньо під час бою. Правильно розташувавши бойові порядки кораблів перед боєм і вміло задавши їм накази, після відбувається бій між кораблями, де ви можете перевірити, чи правильно ви все зробили і застосували потрібні тактичні рішення.

Gratuitous-Space-Battles-1 Gratuitous-Space-Battles-2 Gratuitous-Space-Battles-3 Gratuitous-Space-Battles

40 видів корпусів для кораблів, 120 різноманітних модулів для кораблів. Битви можуть відбуватися по різному в залежності від того, яка буде аномалія поруч з місця ведення бою. Ви можете створити свій продуманий до дрібниць флот відточений і відшліфований так як вам завгодно і лише система покаже кращий чи це рішення. Кожен бій можна проводити заново, удосконалюючи свою тактику і озброєння, знижуючи втрати і час перемоги.

 

StarCraft II

starcraft

Дата виходу: 2010 р.

Жанр: Стратегія в реальному часі

Культова стратегія в реальному часі яка підкорила серця мільйонів гравців у всьому світі. Перша частина вийшла в далекому 1998 році і відразу ж стала «кращою грою року», «найбільш продаваною грою». Дія гри відбувається в XXVI столітті у віддаленій частині Чумацького шляху. У грі є три ворогуючі між собою раси: Терранов, Зергов і Протоссов. Гра входить в топ кращих стратегій для PC і в кращі військові стратегії.

StarCraft-II-3 StarCraft-II-2 StarCraft-II-1 StarCraft-II

Гравець може вибирати за яку з рас він хоче битися, і за неї проходить сюжетну місію гри або бореться проти іншого гравця. Кожна раса і кожен юніт володіє своїми унікальними здібностями, як сильними, так і слабкими сторонами. Гра є кіберспортивної дисципліною тому в ній добре збережений ігровий баланс.

Основний акцент робиться на швидкій видобутку ресурсів в першій і в другій частині ресурсів всього лише 2, будівництво військових баз і бойових юнітів і численних битвах. Дотримання правильної тактики, мікроконтроль над групами військ і правильно підібрані війська проти ворожих військ визначають результат битви.

 

Endless Space 1 і 2

Endless-Space

Дата виходу: Перша 2012 р. Друга 2016 р.

Жанр: Глобальна покрокова стратегія, економічна стратегія

Гра більше спрямована на економічний розвиток ніж на битви. Битви в Endless Space дещо спрощено, а модернізація космічних кораблів зводиться до встановлення модулів, вибраних гравцем, але без режиму тонкої настройки і установки модулів в певні місця. Упор зроблений на деталізацію управління зоряними системами, переміщення великих флотів і дипломатію.

Endless-Space-1 Endless-Space-2 Endless-Space-3 Endless-Space

Дії гри відбуваються в далекому космосі в 3000 р. Гравець може вибрати будь-яку з існуючих рас. Величезна кількість контенту в грі — сотні видів ресурсів, аномалій і випадкових подій, що відбуваються навколо колонізованих планет, сама генерує світ і галактика.

У грі існує кілька типів перемог: захоплення більшої частини планети в грі, накопичити певну кількість грошей так звану пил (ігрова валюта), перемога за очками і так далі. Гру також відрізняє красива графіка. Як висловився один із гравців: «Запускаючи гру ви погоджуєтесь, що наступні кілька днів будуть безповоротно випиляні з вашого життя, так затягує не по-дитячому».

 

StarDrive 1 і 2

StarDrive

Дата виходу: Перша 2013 р. Друга 2015 р.

Жанр: Стратегія в реальному часі, пісочниця

Основною метою гри є створення космічної імперії. Починаючи з однієї рідної планети (все залежить яку расу обираєте, наприклад, якщо вибрати людей, то свій розвиток починаєте з Землі і Сонячної системи) ви відправляєтеся на вивчення всесвіту, створення колоній, виявлення інших форм розумного життя.

StarDrive-1 StarDrive-2 StarDrive-3 StarDrive

Почавши свій розвиток з рідної планети і невеликої кількості космічних кораблів, гравець починає відкриття нового в космосі: будівництво і розвиток нових колоній, їх захист від ворогів. Використовувати дипломатію або грубу силу, торгівлю, шпигунство або наукові дослідження, укладати союзи або наживати собі ворогів – яким шляхом йти до галактичного панування, вирішувати тільки вам.

Особливістю гри є широкий вибір кастомізації кораблів (можна створити свій унікальний дизайн для кожного з кораблів вашого флоту). Завдяки детальній системі кастомізації зорельотів, є можливість встановлення певних модулів у різних частинах корпусу, що прямо впливає на доступні тактичні маневри в бою. Під час битви враховується броня кожного окремо взятого борту корабля, більш дрібні суду можуть ховатися в захисних полях материнського корабля, а правильне використання стрибкових двигунів допоможе наносити блискавичні атаки і вчасно відводити флотилії від ворожого вогню.

 

Серія Master of Orion

Master-of-Orion

Дата виходу: 2003-2016 р.

Жанр: Покрокова стратегія, глобальна стратегія

Гра ведеться в стилі покрокової стратегії основної звичайно ж метою є освоєння і колонізація нових планет. Під час кожного ходу гравець приймає рішення, які відбудуться під час цього ходу, включаючи дослідження нових систем, колонізацію світів, дипломатичні відносини з іншими расами, голосування в Галактичному Сенаті, дослідження технологій, шпигунство, а також дизайн, створення та управління космофлотом. Всього в серії 4 частини.

Master-of-Orion-1 Master-of-Orion-2 Master-of-Orion-3 Master-of-Orion

Гра включає в себе економічну, наукову, військову і дипломатичну складові. Можна вибрати одну з рас, що населяють космос і грати за неї кожна раса володіє своїми особливостями, вадами та можливостями. У грі є цікава особливість це управління будівництвом флоту. Ми створюємо проект корабля і завантажуємо його в будівельну верф. Можна дозволити грі створити дизайн вашого корабля або ж самостійно, балансуючи між міццю, скорострільністю і дальністю, вибираючи необхідні вам параметри корабля.

 

Серія XCOM

XCOM-Enemy-Unknown

Дата виходу: 2012-2016 р.

Жанр: RPG, тактична стратегія, інопланетяни

XCOM — Уряд землі побоюючись нападу позаземних цивілізацій, створює спеціальну службу X-COM, призначену для захисту землі від вторгнення і нападу НЛО на землю. Вам належить узяти обов'язки голови цієї служби. Побоювання виявляються реальними. У частині XCOM 2 ми боремося з прибульцями, які вже захопили Землю.

XCOM-Enemy-Unknown-1 XCOM-Enemy-Unknown-2