Кращі шутери від першої особи | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Список кращих РПГ від першої особи
System Shock 1 і 2

System-Shock-1-и-2-0

Дата виходу: перший 1994 р. другий 1999 р.

Жанр: шутер від першої особи, РПГ, кіберпанк

System Shock 1 – киберпанковый екшен-ШУТЕР з видом від першої особи, дія якого відбувається в 2072 році на космічній станції, де ви в ролі безіменного хакера намагаєтеся перемогти агресивно налаштований штучний інтелект з синдромом Бога «SHODAN». Незважаючи на те, що гра не мала величезного комерційного успіху, сьогодні вона вважається чи не іконою кіберпанкових ігор, що вплинула на такі майбутні проекти, як DeusEx (2000 р.), BioShock та ін.

System-Shock-1-и-2-1 System-Shock-1-и-2-2 System-Shock-1-и-2-3 System-Shock-1-и-2-4

Друга частина гри, яка отримала назву System Shock 2, не стала кардинально міняти геймплейні особливості, залишаючись все тим же екшеном від першої особи з можливістю прокачування, однак тут також були додані елементи survival horror. Сюжет продовження знову переносить нас у космос, але на цей раз, на борт зорельота, де наш герой, прокинувшись від анабіозу, намагається зрозуміти, чому всі члени екіпажу загинули, що взагалі тут відбувається, і як вижити в тому, що відбувається божевілля.

 

Серія Deux Ex

Deus-Ex-0

Дата виходу: 2000-2016 р.

Жанр: шутер від першої особи, РПГ, кіберпанк,стелс екшен

«Бог» — серія рольових ігор в сеттінге кіберпанк з видом від першої особи, створена на стику таких жанрів, як shooter, RPG, stealth-action. Перша частина, що є духовним спадкоємцем гри System Shock, була добре прийнята, як гравцями, так і критиками і сьогодні її нерідко називають однією з кращих ігор в історії. Відмінною особливістю першого System Shock була можливість пройти гру без єдиного пострілу взагалі.

Серия-Deus-Ex-1 Серия-Deux-Ex-2 Серия-Deux-Ex-3 Серия-Deux-Ex-4

Гра мала величезний успіх і отримала кілька продовжень, останнім з яких, п'яте за рахунком – DeusEx: Mankind Divided. Сюжет гри розгортається за 23 роки до оригінальної DeusEx, і оповідає про Адама Дженсене, який намагається виправити свої помилки, зроблені ним у четвертій частині DeusEx з підзаголовком Human Revolution. Тут також є можливість проходити сюжет кількома способами, як знищуючи все на своєму шляху, так і зовсім без стрілянини.

 

Arx Fatalis

ArxFatalis-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: РПГ

«Остання цитадель» відмінна рольова гра з виглядом «з очей», що є подальшим розвитку ідей серії Ultima (зокрема проекту Underworld). Фентезійний світ Экзоста пережив катаклізм, в результаті якого сонце стало згасати і люди, а також інші раси, що населяють Экзосту, на час забули про ворожнечу, щоб пристосувати для життя старі гномьи шахти. Але перемир'я тривало недовго, і поступово дрібні міжусобні сутички почали переростати в кровопролитні війни.

ArxFatalis-3 ArxFatalis-2 ArxFatalis-4 ArxFatalis-1

Світ гри поділений на 8 ярусів, на кожній з яких є свої локації, противники і персонажі. Ворогів тут чимало, як і різноманітного спорядження для їх вбивства. Крім того, в Arx Fatalis є кілька шкіл магії, однак гравцеві доступна тільки одна з них. Цікава тут реалізація чаклунства – щоб створювати заклинання гравцеві потрібно мишею малювати необхідні руни.

 

Vampire: TheMasquerade - Bloodlines

Vampire-TheMasquerade--Bloodlines-1-0

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: РПГ, про вампірів

Захоплююча RPG гра від першої особи, зроблена з популярної настільної рольової гри Vampire: TheMasquerade». Ви тільки-тільки стали вампіром, який волею долі виявляється втягнутий в інтриги різних таємних організацій. Виконувати завдання в грі можна кількома шляхами, в тому числі і мирним спілкуванням (все залежить від вашого стилю гри, прокачування і вампірського клану, до якого ви пристали в самому початку).

Vampire-TheMasquerade--Bloodlines-2 Vampire-TheMasquerade--Bloodlines-1-3 Vampire-TheMasquerade--Bloodlines-4 Vampire-TheMasquerade--Bloodlines-1

Розробці Vampire: TheMasqueradeBloodlines супроводжували різні труднощі, і в результаті проект вийшов відверто «сирим» і вкрай забагованным. При цьому критики високо оцінили розгалужений сценарій, діалоги і вплив вибору гравця на сюжет, але в пух і прах розгромили численні баги гри. Поступово фанатський співтовариство шляхом безлічі патчів виправило ситуацію з багами, проте до того моменту розробник вже став банкрутом.

 

Dark Messiah of Might and Magic

Dark-Messiah-of-Might-and-Magic-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: RPG, action

Відмінний проект, зроблений по всесвіту Heroes of Mightand Magic V. У грі присутня вид від першої особи, не надто замудренная прокачування, цікавий сюжет і відмінна екшен-складова. Дія гри розгортається у вигаданому фентезійному світі Асхана, де головний герой Сареф, є учнем могутнього мага, виявляється втягнутий у вир найрізноманітніших подій.

Dark-Messiah-of-Might-and-Magic-4 Dark-Messiah-of-Might-and-Magic-3 Dark-Messiah-of-Might-and-Magic-1 Dark-Messiah-of-Might-and-Magic-2

Незважаючи на те, що в цілому, проходження гри досить лінійно, в деяких моментах у гравця буде право вибору, як в плані проходження локацій (наприклад, воїн часто йде напролом, в той час, як асасін може зламати секретну двері і обійти поле бою), так і в плані сюжету. Процес прокачування тут зведений до мінімуму, а весь упор зроблений на бойову систему, яка в грі вище всяких похвал. Крім різноманітної зброї і декількох стилів бою в Dark Messiah, приміром, можна використовувати оточення, щоб отримати перевагу в бою.

 

The Elder Scrolls IV: Oblivion

The-Elder-ScrollsI-V-Oblivion-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: RPG, action, відкритий світ

Oblivion – чудовий екшен-RPG з видом від першого або від третьої особи, яка відразу ж після свого релізу стала справжнім бестселером в області відеоігор. У грі повністю відкритий світ без «швів» і подзагрузок, безліч квестов, як сюжетних, так і несюжетных, які до того ж інколи проходяться кількома способами. З моменту виходу проекту було випущено два офіційні доповнення і кілька дрібних плагінів, що розширюють і без того величезний світ гри.

The-Elder-ScrollsI-V-Oblivion-1 The-Elder-ScrollsI-V-Oblivion-3 The-Elder-ScrollsI-V-Oblivion-4 The-Elder-ScrollsI-V-Oblivion-2

За сюжетом ви протистоїте культу даедра, який планує закликати з Облівіона демонів та завоювати імперію. При цьому ви можете відверто проігнорувати сюжет і займатися виконанням другорядних завдань, яких тут просто якась неймовірна кількість. Складність навколишнього світу поступово підлаштовується під гравця, завдяки чому всі локації наповнені відповідними монстрами.

 

Hellgate: London

Hellgate-London-0

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: RPG, action

Hellgate: London– постапокаліптична РПГ з можливістю грати, як від першого, так і від третьої особи (у залежності від обраного класу). Дія гри розгортається в Лондоні. За сюжетом – на дворі 2038 рік, демони міцно влаштувалися в нашому світі, а нечисленні вижили ховаються в підземеллях і тунелях метро. Ваше завдання в особі воїна однієї з фракцій – виконувати численні завдання і допомогти людству вижити в цій війні.

Hellgate-London-2 Hellgate-London-3 Hellgat-London-1 Hellgate-London-4

Рівні гри генеруються випадковим чином, як і розташування на них монстрів, що підвищує реіграбельность проекту. В цілому ж все стандартно – заробляємо досвід, отримуємо рівні і підвищуємо свої характеристики. З кожною новою локацією сила монстрів зростає, а ваша зброя застаріває, тому доведеться постійно змінювати і покращувати екіпіровку. Померти тут «зовсім» неможливо. За певну плату можна відродитися безпосередньо на полі бою, або ж безкоштовно примарою дістатися від початку рівня до місця загибелі.

 

Fallout 3 і 4

Fallout-3-и-4-0

Дата виходу: перша 2007 р. друга 2015 р.

Жанр: RPG, action, відкритий світ

Fallout — гідне продовження класичної серії ізометричних покрокової RPG ігор, виконана в повному 3D. У третій і четвертій частині Фолаута тепер гравець управляє своїм персонажем з видом «з очей» або від третьої особи (є можливість перемикання) і досліджує величезний світ, пересування по якому нічим не обмежена. Крім основної сюжетної лінії тут є безліч побічних квестів, а гравець може займатися всім, чим завгодно.

Fallout-3-и-4-1 Fallout-3-и-4-2 Fallout-3-и-4-3 Fallout-3-и-4-4

У четвертій же і останній на даний момент частині розробники ще більше розширили вже наявні ігрові можливості. Тепер зброю і броню можна крафтить і модернізувати. З'явилися нові елементи екіпіровки. Є можливість побудувати власне поселення вижили і розвивати його. В обох частинах навколишній світ, сюжет і діалоги прописані дуже добре, і ти буквально вживаешься в роль свого протагоніста.

 

Borderlands 1 і 2

Borderlands-1-и-2-0

Дата виходу: перша 2009 р. друга 2012 р.

Жанр: шутер від першої особи з елементами РПГ, відкритий світ

Фантастичний шутер з елементами РПГ, де вам в особі одного з кількох персонажів доведеться досліджувати планету Пандору і виконувати безліч різноманітних завдань. Самі розробники назвали своє творіння «roleplayshooter», оскільки обидві складові (і шутерная і РПГ) відіграють велику роль. Геймплей, а також квести тут традиційні для MMORPG-ігор. Персонажі відрізняються між собою не тільки зовні, але також навичками і здібностями.

Borderlands-1-и-2-2 Borderlands-1-и-2-3 Borderlands-1-и-2-4 Borderlands-1-и-2-1

Оскільки перша частина Borderlands в цілому була прийнята досить тепло, друга частина не змусила себе довго чекати, при цьому розробники поліпшили тут систему модінгу зброї, попрацювали над сюжетом і в цілому поліпшили багато аспектів першої частини гри. Проходження Borderlands 2 займає близько 50 годин реального часу (що за сьогоднішніми мірками дуже навіть переконливо), а завантажувані додатки розширюють і без того значний світ.

 

The Elder Scrolls V: Skyrim

The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-0

Дата виходу: 2011

Жанр: РПГ, відкритий світ

Skyrim — Остання на сьогоднішній день гра з серії The Elder Scrolls, в якій гравцям пропонується вжитися в роль безіменного в'язня і врятувати фентезійний світ від різних напастей (на цей раз щось надто вже розбушувалися дракони). По суті Skyrim – це RPG з видом від першого або від третьої особи з величезним, повністю відкритим для дослідження світом. Традиційно для серії гравець, після ланцюжка нескладних вступних завдань може займатися чим завгодно і просто проігнорувати сюжет.

The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-3 The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-1 The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-2 The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-4

Для дослідження гравцям доступні 9 міст, безліч більш дрібних поселень, а також великі ліси, степи, гори і печери. Система класів була скасована, але тепер в грі присутні так звані таланти, які безпосередньо пов'язані з навичками гравця. Всього талантів в Скайриме 280 штук! Ігровий процес же по ловах розробників займає не менше 300 годин (якщо, звичайно, гравець не буде слідувати тільки сюжетної лінії).

 

Dishonored

Dishonored-0

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: РПГ, стелс екшен

Dishonored – це стелс-екшен з виглядом від першої особи, в якому також присутні RPG-елементи. За сюжетом нашого протагоніста звинувачують у вбивстві імператриці, і тепер йому необхідно втекти з в'язниці і помститися своїм ворогам. У кожній з місій у нас буде мета – знайти і убити певного персонажа (так само є можливість безкровного усунення), при цьому шляху досягнення мети, як і арсенал головного героя – дуже різноманітні.

Dishonored-3 Dishonored-4 Dishonored-2 Dishonored-1

В цілому, проект отримав переважно позитивні відгуки, а критики і гравці високо оцінили надану в рамках гри свободу дій, а також оригінальну і цікаву бойову систему. Однак сам сюжет був розкритикований за свою банальність і передбачуваність. Незважаючи на це, гра була визнана «кращим екшеном» 2013 року, а згодом навіть отримала продовження.

 

Thief (2014)

Thief-2014-0

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: РПГ, стелс екшен

Довгоочікуване продовження знаменитої серії, що оповідає про пригоди злодія на ім'я Гаррет, виконане в жанрі стелс-екшену від першої особи з домішкою RPG-складової. По суті це навіть не продовження, а повноцінний перезапуск серії, в якому реалізовані багато класичні «фічі», але додані і нові. Світ гри поєднує в собі естетику Вікторіанської епохи з великою домішкою стімпанка.

Thief-2014-2 Thief-2014-3 Thief-2014-4 Thief-2014-1

В основі геймплея (крім стелс-складової) варто можливість «вибору». Зокрема всі рівні мають декілька можливих шляхів проходження, часто неочевидних на перший погляд. Крім основних сюжетних завдань Гаррет може займатися знаходженням і крадіжкою несюжетных речей і предметів. Якщо ж його помітять охоронці, то розплата не минуча (все-таки наш персонаж не крутий герой бойовиків, хоча і він часом може за себе постояти).