Кращі РПГ ігри за весь час | gameshare.com.ua - ігровий підхід

50 культових РПГ ігор, які стали кращими
Fallout 1-2

Fallout-1-2-0

Дата виходу: перша 1997 р. друга 1998 р.

Жанр: пошаговя стратегія, РПГ

Fallout культова покрокова РПГ одна з найжорстокіших ігор. Має відкритий світ і нелінійне проходження завдань. Дія двох частин Fallout відбувається після ядерної катастрофи з різницею у вісімдесят років. У першій частині герой належить відшукати водний чіп, щоб забезпечити водою мешканців Притулку. У другій серії гри немає часових рамок, персонажу дозволено спокійно ходити по території, борючись з противниками, торгуючи з купцями і розшукуючи таємничий валізку з ультрасучасними технологіями.

Fallout-1-2-1 Fallout-1-2-2 Fallout-1-2-3 Fallout-1-2-4

Гра має застарілу графіку, але незважаючи на це в неї дуже добре передається атмосфера постапокаліпсису. Ця РПГ буквально занурює гравця в свій світ. До того ж обидві гри складні в проходженні, часто герою не буде вистачати патронів, здоров'я і грошей. Також часто в квестах доводиться робити складний вибір.

 

Baldur's Gate 1 і 2

Baldur's-Gate-1-и-2-0

Дата виходу: перша 1998 р. друга 2000 р.

Жанр: RPG

Baldur's Gate створена за мотивами творів Роберта Сальваторе. Вона дозволяє гравцеві побувати в образі нащадка Баала, кому не притаманне якості свого підступного предка. Гра була продана на два мільйони копій рік виходу. Обидві частини придбали безліч шанувальників і клонів цієї гри.

Baldur's-Gate-1-и-2-1 Baldur's-Gate-1-и-2-2 Baldur's-Gate-1-и-2-3 Baldur's-Gate-1-и-2-4

В команду можна набрати до 6 героїв, і разом з нею досліджувати великий світ виконуючи завдання і боротьба з супротивниками. Союзники, які набрали достатньо очок досвіду, можуть удосконалювати свої навички. Спорядження можливо купити, зняти з повержених ворогів, отримати в дар і знайти в схованках. Бої відбуваються в реальному часі, але під час гри можна скористатися паузою і віддати розпорядження соратникам.

 

Heroes of Might and Magic III

Heroes-of-Might-and-Magic-III-0

Дата виходу: 1999 р.

Жанр: RPG, покрокова стратегія

«Герої меча і магії» якщо ви не грали в цю гру, то хоча б, як мінімум, чув про неї. Гравець управляє героями, досліджуючи ігровий світ, які у свій час наймають загін, б'ються і завойовують міста. Битви відбуваються в покроковому режимі на гексагональної карті.

Heroes-of-Might-and-Magic-III-1 Heroes-of-Might-and-Magic-III-2 Heroes-of-Might-and-Magic-III-3 Heroes-of-Might-and-Magic-III-4

На вибір гравцеві дається п'ять рас: ельф, полуорк, людина, дворф і гном. А також є десять класів, кожен з яких наділяє члена команди особливими здібностями. Битви відбуваються, коли ворог зауважує противника. На полі бою максимальне число супротивників досягає трьох, решта чекають своєї черги. Загиблий ворог, автоматично замінюється новим. На нашому сайті гра входить в список РПГ для слабких ПК.

 

Planescape: Torment

Planescape-Tormen-0
Дата виходу: 1999 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Planescape: Torment RPG з відкритим світом, орієнтована більше на атмосферу діалоги і сюжет, ніж на битви. Незважаючи на невеликі продажу отримала дуже гарні відгуки і більшу частину шанувальників. За сюжетом гравець в ролі Безіменного судилося відшукати свою смертність в суспільстві п'яти союзників. У грі присутні три класи. Спочатку персонаж постає воїном, але в майбутньому може стати злодієм або чародієм.

Planescape-Tormen-4 Planescape-Torment-1 Planescape-Torment-2 Planescape-Torment-3

У містичному місті існує п'ятнадцять фракцій, які бажають поповнити ряди новими членами в які можна вступити. Сюжет передбачає розвиток подій через квестовую лінію, пропонуючи уникати боїв. Вирішення конфліктів діалогами, приносить більше досвіду, ніж перейми. Поведінка протагоніста впливає на ставлення оточуючих до його персони. А також його дії визначають фінал.

 

Diablo 2 і 3

Diablo-2-0

Дата виходу: Дьябло 2 — 2000 р. Дьябло 3 -2012 р.

Жанр: RPG, action

Diablo рольової екшен, з можливістю знищувати натовпи ворогів. Потрапила в книгу Рекордів Гінеса, як сама швидко продавана гра. На вибір є кілька персонажів, зі стандартними характеристиками. З убитих мобів можна збирати лут отримуючи більш кращі обладунки та зброю. Головне завдання гри знищити боса Diablo.

Diablo-2-1 Diablo-2-2 Diablo-2-3 Diablo-2-4

Ігровий арсенал передбачає широкий вибір зброї, обладунків і магічних здібностей. Для кожного класу притаманне індивідуальне спорядження різних кваліфікацій, від простого до Ефірного. Кожен набір відрізняється кольором. Існують два режими проходження одиночний, де воєн сам відповідає за свої дії і багатокористувацький. Після успішного завершення легкого рівня, можна пройти компанію на більш складних умовах.

 

Deus Ex

Deus-Ex-0

Дата виходу: 2000 р.

Жанр: RPG, шутер від першої особи, стелс-екшен

«Бог» — перша частина серії і поклала початок серії і безлічі модифікацій до неї, стала однією з найбільш продаваних ігор. Світ гри антиутопія і кіберпанк. В ролі спецагента Джей Сі гравцеві належить розкрити всесвітня змова, жертвами якого стали невинні громадяни. У грі немає класів, гравець може прокачувати будь-який навик, як йому здається зручніше для проходження. Сама серія також користується популярність серед гравців.

Останній скріншот з нової частини серії Deus Ex: Mankind Divided

Deus-Ex-1 Deus-Ex-2 Deus-Ex-3 Deus-Ex-4

Герой повинен виконувати квести і вести діалоги, кожен раз уважно обмірковувати свої рішення і дії, які впливають на хід гри. В арсеналі персонажа великий вибір зброї, навички медицини і злому замків, а також набір унікальних надздібностей, які стають доступні після імплантації в свій організм наноботів. Сутичок з противником можна уникнути, користуючись вентиляційними шахтами і таємними проходами.

 

Vampire: The Masquerade – Redemption

Vampire-The-Masquerade-–-Redemption-0

Дата виходу: 2000 р.

Жанр: RPG від третьої особи

Vampire: The Masquerade – Redemption є готичної історією, де події розвиваються в Середні віки в Європі, і в мегаполісах сучасного світу. Гравцеві судилося керувати загоном вампірів, яким керує прославлений воїн. Крістоф був колись хрестоносцем, який врятував ціле поселення від кровопивців, ставши легендою. В помсту вороги вирішили звернути його, тим самим визначивши його долю.

Vampire-The-Masquerade-–-Redemption-1 Vampire-The-Masquerade-–-Redemption-2 Vampire-The-Masquerade-–-Redemption-3 Vampire-The-Masquerade-–-Redemption-4

Герою доведеться відправитися на пошуки коханої, черниці Ганнусі. На любовної лінії будується весь сюжет. У грі присутні магічні здібності, які є унікальними для кожного героя. Дисципліни дають можливість посилювати протистояння вогню, дозволяють бачити в темряві, оживляти мертві тіла, закликати душі, читати ауру супротивників.

 

Wizardry 8

Wizardry-8-0

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: RPG

Wizardry 8 оточений атмосферою захоплюючих пригод безстрашного воїна, якому судилося відшукати Три Містичних артефакту, раніше підступного Чорнокнижника, який прагне знайти неймовірну силу. Дії сюжету розвиваються на планеті Домінус, куди персонаж потрапляє супроводжуючи муука, що володіє Хаосом Молари. Після загибелі наймача гравцеві доведеться самому вершити долю всесвіту.

Wizardry-8-1 Wizardry-8-2 Wizardry-8-3 Wizardry-8-4

Для створення ідеального героя передбачено одинадцять рас і п'ятнадцять класів. Від основного вибору залежать параметри бійця і його функціональність в битвах. А також в грі присутній великий асортимент, магічних навичок, всілякого зброї, обладунків, інструментів, що володіють чарівними здібностями. Величезний ігровий світ з безліччю різноманітних локацій. Сюжетні події відбуваються і в підземеллях, і на поверхні.

 

Gothic 1 і 2

Gothic-1-и-2-0

Дата виходу: перша 2001 р. друга 2002 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Gothic класична РПГ гра з вибором класів, прокачуванням і дослідження відкритого світу. Всі події розвиваються на острові Хоринис. Головному персонажеві належить боротися з божевільними магами, возжелавшими зруйнувати бар'єр і розбудити Сплячого. Гравець має шанс приєднатися до однієї з гільдій. Найбільшу популярність придбала Готика 2. За версією багатьох ігрових видавництв стала «Кращою РПГ року»

Gothic-1-и-2-1 Gothic-1-и-2-2 Gothic-1-и-2-3 Gothic-1-и-2-4

Головному герою доступні такі навички, як крадіжка, відкриття замків. Збройовий арсенал дає можливість використовувати цибулю, мечі, арбалет. Досвід дозволяє підвищити параметри героя. А також це можна зробити за допомогою гарного спорядження. Виконання квестів і побічних завдань, а також взаємовідносини з дійовими особами впливають на розвиток історії.

 

Anachronox

Anachronox-0

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: RPG від третьої особи

Anachronox дозволяє гравцеві відчути себе в ролі детектива-невдахи, що живе на планеті, яка колись була оплотом інопланетної цивілізації. Сильвестру Бучелли чекає довгий і важкий шлях, щоб розслідувати загадкові події, що відбуваються навколо нього. Йому призначено відшукати стародавні артефакти вимерлих прибульців, які дають доступ до таємничим здібностям і врятувати галактику.

Anachronox-1 Anachronox-2 Anachronox-3 Anachronox-4

Космічна сага надихає героя вступати в бої, вести бесіди, вивчати різноманітні локації, обзаводиться союзниками, використовувати силові удари, які стають доступними, після виконання побічних завдань. Покрокові битви, виробляють особливу тактику, даючи можливість підготується до сутички з босами. Квести несуть у собі величезний обсяг інформації, який стане в нагоді в подальшому розвитку сюжету.

 

Dungeon Siege 1 і 2

Dungeon-Siege-1-и-2-0

Дата виходу: перша 2002 р. друга 2005 р.

Жанр: RPG, «Рубі і Реж»

Dungeon Siege популярна РПГ одна з клонів Diablo. Гра має більшу кількість ігрового контенту: 100 ворогів і заклять, велика кількість ігрових персонажів, які, крім простого спілкування можуть допомагати героєві, слідуючи за ним. Середньовічна атмосфера магічної всесвіту, зіштовхне безстрашного воїна з натовпом потвор, таких як нежить, павуки, кровожерливі вовки і гігантські скорпіони.

Dungeon-Siege-1-и-2-1 Dungeon-Siege-1-и-2-2 Dungeon-Siege-1-и-2-3 Dungeon-Siege-1-и-2--4

Персонаж може формувати свій загін із союзників і вихованців. Якщо в бою герой зазнає поразки, то він автоматично переноситься в найближчій місто, де він повинен воскреснути, теж стосується і членів його команди, яких не встигли оживити під час битви. В інвентарі воїна достатню кількість клітинок, для збору трофеїв. Але чим більше ворогів і різних скринь зустрічаються йому в сюжеті, тим об'ємніше потрібно дорожній мішок, який можна розширити за допомогою купівлі рюкзаків.

 

The Elder Scrolls 3: Morrowind

The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-00

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

The Elder Scrolls 3: Morrowind третя частина з серії. Отримала понад 60 нагород. Має добре опрацьований відкритий світ зі свободою дій. Гра представляє з себе класичну РПГ гру. Де можна створити свого персонажа, досліджувати світ і виконувати побічні та основні завдання гри. Система діалогів, у яких в залежність від ставлення до вас будуть змінюватися. Можна в діалогах ображати і так далі.

The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-1 The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-2 The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-3 The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-4

У плані прокачування параметри і навички героя поліпшуються, завдяки балам набутого досвіду. Зброя і обладунки в арсеналі різноманітні, як і матеріали з яких вони створені. Класифікація спорядження впливає на витривалість, силу і кількість життя. Магія доступна у вигляді заклинань для багаторазового застосування і сувоїв, які після використання зникають. Здоров'я відновлюється завдяки сну, зельям і поїдання їжі. А також основним чинному особі притаманні злодійські вміння.

 

Arx Fatalis

Arx-Fatalis-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG від першої особи

Arx Fatalis РПГ від першої особи. У світі Экзоста всі наземні народи, після падіння загадкового метеорита перебралися в підземеллі облаштувавши там притулок. Величезний комплекс складається з восьми ярусів, на кожному з яких живуть окремі раси. Істоти поділяються на гоблінів, людей, тролів, Сестер Эдерней, гномів і крысолюдов. Головному персонажеві призначене протистояти містичного культу, поклоняющемуся богу Порожнечі. Його мета не допустити проникнення кровожерливої сутності в чарівний світ.

Arx-Fatalis-1 Arx-Fatalis-2 Arx-Fatalis-3 Arx-Fatalis-4

Безліч битв з монстрами, виконання різноманітних доручень, вивчення магічних здібностей за допомогою знайдених рун. Вибір спорядження досить різноманітний. Зброя включає в себе мечі, кинджали, молоти, луки. Обладунки представлені різними видами: лати, кольчуги, кіраси. А також герой може використовувати два чарівних кільця, які наділяють його чаклунськими властивостями.

 

Neverwinter Nights 1 і 2

Neverwinter-Nights-1-и-2-0

Дата виходу: перша 2002 р. друга 2006 р.

Жанр: RPG

Neverwinter nights гра в яку включено близько 200 різних заклинань і близько 200 монстрів. Гра дозволить вам грати будь-якою комбінацією з семи рас і одинадцяти класів, а також розвивати кілька класів одночасно. Обидві частини були премійовані безліччю нагород, таких як «краща РПГ року», «Краща атмосфера в грі» і так далі.

Neverwinter-Nights-1-и-2-1 Neverwinter-Nights-1-и-2-2 Neverwinter-Nights-1-и-2-3 Neverwinter-Nights-1-и-2-4

У розпорядженні гравця вибір героя, багато цінних речей і золота, що залишаються після перемоги над ворогом, а також приховане в скринях, ящиках і сміттєвих купах, розкиданих по всій території чарівного світу. Кожен раз, гинучи в бою, шукач пригод може відродитися в храмі і знову продовжити свій шлях. З собою в похід можливо взяти до п'яти союзників. Обладунки та зброя легко придбати у всюдисущих купців і там же збути непотрібну здобич.

 

Star Wars: Knights Of The Old Republic

Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic-0

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Зоряні війни: Лицарі Старої Республіки гра за мотивами «Зоряних воєн». Придбала широку популярність і продовження в інших частинах. Зайняла багато нагород в ігрових журналах. В Knights Of The Old Republic є одна раса і шість класів для гравця, також два класу і 5 рас для супутників. Прокачування героя відбувається при наборі досвіду, який може бути отриманий за вбивство супротивника, виконання квестів і застосування навичок.

Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic-1 Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic-2 Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic-3 Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic-4

У грі представлений величезний світ з мальовничими планетами і масштабними спорудами. На початку ігрового процесу можна вибрати один клас: солдат, негідник, розвідник. У майбутньому знову належить вибір, коли досвідчений воїн визначиться до чиєї армії примкнути. Асортимент союзників широкий, але брати з собою на місію дозволено лише одного. Магію в цій всесвіту замінює Сила, яку можна використовувати під час битви. Кожен вчинок впливає на розвиток історії та її кінцівку.

 

Space Rangers

Space-Rangers-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG, відкритий світ, покрокова стратегія, текстовий квест

Космічні рейнджери — багатожанровою гра вітчизняних розробників. У ній є рольова складова, елементи стратегії, і космічний симулятор. У багатьох гравців викликає ностальгію. Геймплей гри полягає в тому, що ми подорожуємо по космічним системам, торгуємо з планетами, б'ємося з ворожою расою, грабуємо дипломатів, і транспорт або ж навпаки ганяємо піратів. Також на планетах можна виконувати урядові завдання, які являють собою різні текстові квести або ж планетарні бої (стратегія в реальному часі).

Space-Rangers-1 Space-Rangers-2 Space-Rangers-3 Space-Rangers-4

В історії немає чіткої сюжетної лінії. Ворожа раса атакує світи галактики і нам треба розібратися з нею, відшукавши центр управління. Проходження космічних рейнджерів передбачає неспішне проходження зі свободою дій. На зароблені гроші можна купувати собі новий корабель і більше найкраще обладнання для корабля. Зверніть увагу на Space Rangers HD: A War Apart, гарне самостійне доповнення яке включає в себе всі фішки старих КР і навіть нові.

 

Fable: The Lost Chapters

Fable-The-Lost-Chapter-0

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: RPG від третьої особи, відкритий світ

Fable: The Lost Chapters рольова гра від третьої особи, що оповідає історію маленького сироти, якого прихистив один з членів Гільдії Героїв. Головна особливість гри – все що робить герой відображається на ньому. Битися мечем — ростуть м'язи, стріляєш з лука – підвищується влучність, від обжерливості персонаж жиріє, а від поранень з'являються шрами і так далі.

Fable-The-Lost-Chapter-2 Fable-The-Lost-Chapter-3 Fable-The-Lost-Chapter-4 Fable-The-Lost-Chapters-1

Персонажу наданий у грі широкий спектр дій. Він може проходити всілякі квести, битися з монстрами, розбійниками, гігантськими комахами, обшукувати скрині, зламувати замки, купувати нерухомість, одружується, ловити рибу. В локації є кілька секретних місць, які стають доступними, якщо юний воїн правильно відповість на питання говорить двері. У таких кімнатах, можна відшукати безліч корисних речей.

 

Vampire: The Masquerade – Bloodlines

Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines-0

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: RPG, стел action, survival horror

Vampire: The Masquerade – Bloodlines дає гравцеві шанс опинитися на місці новонаверненого вампіра, якому судилося стати членом однієї з громад давніх кровопивців, невидимо правлячих в людському світі. У його завдання входить відшукати міфічний саркофаг, який прибув в Лос-Анджелес, виконувати доручення Князя, битися з підступними монстрами і мисливцями за нечистю. Кожен крок і вибір героя визначає розвиток подальших подій. Кінцівка також залежить від обраного клану.

Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines-1 Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines-2 Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines-3 Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines-4

Персонаж, звернувшись містичною істотою, обзаводиться сверхспособностью — Божевіллям, яке підвищує його параметри спритності і сили, але вміння належить постійно контролювати гуманністю, воно може створити проблему, якщо його використовувати в невідповідний момент. Арсенал включає в себе безліч видів вогнепальної і холодної зброї, а також вогнемет, гранати і арбалет.

 

World Of Warcraft

World-Of-Warcraft-0

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: MMORPG

World Of Warcraft — ММОРПГ з найбільшим числом зареєстрованих гравців. Занесена в книгу Рекордів Гіннеса і внесла великий внесок в ігрову культуру. Для гри потрібно оплачувати підписку. Гра дає можливість гравцеві внести внесок у долю величезного світу, здійснюючи великі подвиги, виконуючи доручення, воюючи з полчищами монстрів і освоюючи професії. Герою в розпорядження представлено безліч квестів і сюжетних ліній, а також великий вибір локації. Світ World Of Warcraft просто величезний, в неї можна грати тисячі годин.

World-Of-Warcraft-1 World-Of-Warcraft-2 World-Of-Warcraft-3 World-Of-Warcraft--4

Персонаж може вибрати расу, стати членом гільдії, брати участь в боях на Арені, виконувати групові місії, наприклад походи на босів. Клас спорядження залежить від майстерності воїна і його досвіду у виготовленні екіпіровки. Зброю і броню можна отримати, успішно завершивши певні завдання від фракції. Підвищуючи репутацію, можна обзавестися приємними бонусами. Незважаючи на різноманітність ММО в наш час, «Військове ремесло» досі тримає лідируючі списки.

 

Titan Quest

Titan-Quest-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: RPG, «Рубі Реж»

Titan Quest RPG з виглядом зверху, схожа на Дьяблу. У грі ми досліджуємо світ, знищуємо натовпу монстрів і качаємо свого героя. Локації містять в собі великі карти Греції, Єгипту, східних країн і Олімпу. Гравцеві належить дотримуючись сюжетної лінії, відвідати всі території по черзі, щоб дістатися до священної гори, де ховається головний лиходій — Тифон. Гра просякнута легендами і міфологією давніх держав.

Titan-Quest-1 Titan-Quest-2 Titan-Quest-3 Titan-Quest-4

Різноманітний бестіарій дозволяє вступати в бої з міфічними істотами, вигаданими расами, м'ясоїдними рослинами, а також з членами різних культів. Зброя, броня, артефакти і зілля, при кожному вході в гру, випадковим чином генеруються в одних і тих же скринях. Те ж саме стосується і речей, які випали з вбитих супротивників. Воїн здатний під час проходження розвивати тільки два види майстерності з дев'яти.

 

The Elder Scrolls 4: Oblivion

The-Elder-Scrolls-IV-Oblivion-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

The Elder Scrolls 4: Oblivion – класична рольова гра з відкритим світом. При виході відразу стала дуже популярною і мала величезний комерційний успіх. Отримала свій успіх, завдяки детально прорисованному великого світу, безлічі цікавих нововведий на той момент. Гравців привабило саме те, що в грі можна займатися всім, крім проходження основного сюжету. Як правило його завжди відкладають на останній момент і просто вивчають світ.

The-Elder-Scrolls-4-Oblivion-1 The-Elder-Scrolls-4-Oblivion-2 The-Elder-Scrolls-4-Oblivion-3 The-Elder-Scrolls-4-Oblivion-4

За ігрової механіки, це екшен, причому як від першої особи і від третьої особи, на розсуду гравця, як йому подобається більше. В цілому гра має класичний геймплей – виконуємо завдання, отримуємо досвід і качаємо героя. Добуваємо покращене зброю і броню для свого героя. Також в грі, за всіма канонами, можна використовувати магію, виготовляти зілля і крафтить.

 

BioShock

BioShock-0

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: шутер від першої особи з елементами RPG

BioShock – можна більше віднести до шутеру, але в ньому є елементи РПГ і прокачування героя, які грають важливу роль. Дії відбуваються в шістдесятому році двадцятого століття. Гра мала просто шалений успіх. І все це завдяки атмосфері гри. Особисто на думку автора – це одна з атмосферних ігор.

BioShock-1 BioShock-2 BioShock-3 BioShock-4

У грі ми досліджуємо «Захват» попутно знищуючи свихнувшихся і змінених жителів міста. У грі є пістолети, автомати, а також «Плазміди» які дозволяють гравцеві використовувати телекінез, спалювання заморожування і так далі. Зброя в грі можна покращувати за допомогою модифікацій. Також в грі є боси.

 

Mass Effect 1-3

Mass-Effect-1-3-0

Дата виходу: 2007-2012 р.

Жанр: шутер від третьої особи, RPG

Серія Mass Effect науково-фантастичний космо-бойовик від третьої особи. Гравцеві належить виступити в ролі капітана Шепарда, стать і зовнішність можна вибрати на початку компанії. Головному героєві можна вибрати клас і пол. У грі величезний асортимент квестів як основних так і побічних. Від дій персонажа залежить, як до нього будуть ставитися члени екіпажу і буде між деякими з них любовні зв'язки. До речі, саме ці зв'язки і скандалу з ними принесли серії ще більшу популярність.

Mass-Effect-1-3-1 Mass-Effect-1-3-2 Mass-Effect-1-3-3 Mass-Effect-1-3-4

Ігровий процес дозволяє не лише вдосконалювати знайдене і покупне спорядження, але і прокачувати бойове судно, на якому ми подорожуємо. Також в команду ми можемо набирати інших персонажів, які поступово приєднуються до нас в ході проходження гри. У кожну місію можна взяти не більше трьох союзників, вибравши з усіх членів команди. У кінцівці гри віддаючи наказ членам екіпажу, ми будемо вирішувати їх долю – хто загине, а хто виживе.

 

Fallout 3-4, New Vegas

Fallout-3-4,-New-Vegas-0

Дата виходу: 2008-2015 р.

Жанр: RPG, відкритий світ, пост-апокаліпсис

Fallout постапокалипстическая РПГ. Продовження 1 і 2 Fallout. Але в грі змінився жанр, тепер це не покрокова стратегія, а екшен від першої і третьої особи. Гра завоювала безліч нагород, і по праву стала культовою грою. Всі частини має безліч доповнень. Головне в грі це атмосфера. Ми граємо за вижили після ядерної війни і досліджуємо пустку, знаходячи інших уцілілих після війни.

Fallout-3-4,-New-Vegas-1 Fallout-3-4,-New-Vegas-2 Fallout-3-4,-New-Vegas-3 Fallout-3-4,-New-Vegas-4

У всіх частинах велика різноманітність зброї, починаючи від колото-ріжучих і закінчуючи миниядерными снарядами. В New Vegas і четвертої частини також з'явилася можливість модифікації зброї і броні. Fallout приваблює своїм великим відкритим світом і дослідженням його. Найчастіше гравці не відразу виконують сюжетні місії, а виконують додаткові, і знаходять все нові можливості в грі.

 

The Witcher 1-3

The-Witcher-1-3-0

Дата виходу: 2007-2015 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Трилогія The Witcher являє собою історію пригод Геральта з Ривии, якому судилося не тільки рятувати простий люд від кровожерливих чудовиськ, але й розкривати підступні змови таємних орденів і королівських осіб. Героя чекають подвиги на полі битви та на любовному фронті. Він постане перед складним вибором, де від його рішень залежить доля не тільки друзів, але і цілих народів.

The-Witcher-1-1 The-Witcher-1-2 The-Witcher-1-3 The-Witcher-1-4

Відьмак володіє можливістю застосовувати в битві магію знаків, різні стилі бою, створювати чаклунські зілля. Величезний ігровий світ дає шанс подорожувати в різні куточки чарівного краю. Сюжетна лінія, дозволяє виконувати безліч побічних завдань, тим самим підвищуючи досвід героя, який використовується для прокачування навичок. Вбивство всіляких монстрів, сприяє набуттю трофеїв, а також цінних речовин для виготовлення магічних відварів.

 

Risen 1 і 2

Risen-1-и-2-0

Дата виходу: перша 2009 друга 2012 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Перші дві частини Risen розповідають історію авантюриста якому призначено врятувати світ від могутніх Титанів. Сюжет першого епізоду відбувається на острові Фаранга, де героєві належить відшукати містичні реліквії і битиметься з Вогненним монстром. Друга серія переносить пригоди персонажа на континент Арборея і найближчі острівці, де проходять пошуки Сталевий Бороди, чиї знання допоможуть зупинити насувається апокаліпсис.

Risen-1-и-2-1 Risen-1-и-2-2 Risen-1-и-2-3 Risen-1-и-2-4

Гравця чекають небезпечні битви з чудовиськами населяють дикі місця. Бестіарій досить різноманітний, і немічні з вигляду противники, часом виявляються надто сильні. Вибір зброї дозволяє вбивати ворога на відстані і в ближньому бою. Магічні здібності, обмежені. У бійця є можливість приєднатися до однієї з гільдій, кожна з яких володіє своїми перевагами.

 

Dragon Age: Origins

Dragon-Age-Origins-0

Дата виходу: 2009 р.

Жанр: RPG

Dragon Age: Origins класична рольова гра від третьої особи, але зі стратегічної складової. Наприклад, під час битви можна ставити гру на паузу і віддавати накази членам своєї команди. Dragon Age: Origins Стала кращою грою і РПГ за 2009 рік за версією багатьох ігрових видавництв.

Dragon-Age-Origins-1 Dragon-Age-Origins-2 Dragon-Age-Origins-3 Dragon-Age-Origins-4

Гравцеві надається вибір героя по раси і класу. Для кожного обраного персонажа написана своя передісторія. Перед проходженням нової місії можна взяти з собою трьох союзників в команду. Формування бойової команди можливо в локації табору. Під час битв кожен з членів загону набуває досвід, який підвищує його навички. У грі також більше від дій гравця залежить як змінюється відношенню до нього і який шлях він обере — добра чи зла.

 

Mount & Blade: Warband

Mount-&-Blade-Warband-0

Дата виходу: 2010 р.

Жанр: RPG, про середньовіччя

Mount & Blade: Warband повноцінний аддон до оригіналу до грі, в якому з'явився багатокористувацький режим. Дія відбувається в досредневековье, але фентезійні елементи відсутні. Гравець може оточувати себе послідовниками і стати правителем власного королівства і вести масштабні битви, уважно стежачи за своїми солдатами, які не можуть вчасно дезертирувати або перестати виконувати накази.

Mount-&-Blade-Warband-1 Mount-&-Blade-Warband-2 Mount-&-Blade-Warband-3 Mount-&-Blade-Warband-4

Бойова система, що дозволяє гравцеві їздити і битися на коні. Під час битви можна парирувати і ставити блок щитом. Також можна підбирати зброю на полі бою і використовувати його. Мережеві битви дозволять боротися на картах до 64 гравців. Досвід герой отримує за вбивство ворогів і отримуючи новий рівень вже можна розподіляти нові окуляри характеристик.

 

The Elder Scrolls 5: Skyrim

The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-0

Дата виходу: 2011

Жанр: RPG, відкритий світ

The Elder Scrolls 5: Skyrim захоплює масштабними територіями і пейзажами крижаного королівства. Тут ярлы правлять містами, а фракції бажають отримати незнайомця в свої ряди. Гравець є тим самим горезвісним типом, якого намагаються завербувати, обіцяючи почесне членство, після того, як він виконає певні завдання. Skyrim входить в 10 кращих РПГ за весь час на думку безлічі ігрових издательсв.

The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-1 The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-2 The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-3 The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-4

У грі величезний вибір локацій і квестів, які доповнюють вражаючі бої. Школа магії дозволяє освоїти нові заклинання, після кожного рівня. Довакин спочатку наділений здатністю Крик, яку удосконалює поглинаючи душі драконів. Під час проходження можна стати вампіром, канібалом і перевертнем. В арсеналі воїна пристойний асортимент броні і зброї.

 

Dark Souls 1-3

Dark-Souls-1-3-0

Дата виходу: 2011-2016 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Dark Souls – рольова гра, яку можна охарактеризувати словом «Біль». Чому? Тому що в цій грі ви будете постійно вмирати, постійно страждати і дивуватися. Dark Souls це гра, де без грамотної прокачування, можна не просунутися далі. За це її і полюбили багато. Гра являє собою екшен від третьої особи, де ми боремося з мертвяками і лордами.

Dark-Souls-1-3-4 Dark-Souls-1-3-3 Dark-Souls-1-3-2 Dark-Souls-1-3-1

У грі велика різноманітність зброї і броні: прямі і вигнуті мечі, кинджали, бойові сокири, списи, алебарди, щити та інше. У битвах можна застосовувати відбивання, контрудари, блоки, стрибки і перекати. По геймплею ми досліджуємо різні локації і попутно знищуємо мобів і босів в них. Душі в грі замінюють гроші. Знищуючи мобів ми збираємо душі, які надалі можна використовувати для вдосконалення героя або зброї.

 

Bastion

Bastion-0

Дата виходу: 2011

Жанр: RPG

Bastion ізометричний екшен з елементами РПГ (вид зверху). Світ представлений у вигляді повітряних островів. Головний герой подорожує по зруйнованим локаціях, головне завдання якого-знайти стрижні для покращення єдиного вцілілого міста «Бастіон». У бастіоні можна будувати кузню, арсенал, монумент, а також покращувати і зброю. Гра стала комерційно успішна і придбала безліч фанатів.

Bastion-1 Bastion-2 Bastion-3 Bastion-4

У Бастіоні добре реалізована подача сюжету. У ролі оповідача виступає літній Русс. А по мірі проходження нам відкривається вся правда про світ і що являє собою єдиний вцілілий місто. Різноманітність в гру вносить можливість модифікації зброї. Кожна зброя можна прокачати до п'ятого рівня, вибравши на кожному рівні, один із двох можливих бонусів. Знову ж таки, все це вільно змінюється в будь-який момент між місіями.

 

Dragon Age II

Dragon-Age-II-0

Дата виходу: 2011

Жанр: RPG

Dragon Age II являє собою чарівний світ Тедаса, де головному персонажеві, який біг з Ферелдена від Мору у Вільну Марку, належить відновити свою репутацію і заслужити звання великого героя. Гравцеві дається можливість вибрати стать, ім'я та клас. Він може бути магом, розбійником або воїном, кожен варіант володіє своїми унікальними здібностями. Збираючись на завдання, Хоук може взяти з собою ще трьох союзників, якщо вони приєдналися до його загону раніше.

Dragon-Age-II-2 Dragon-Age-II--1 Dragon-Age-II-4 Dragon-Age-II--3

У грі доступна торгівля, пошук скарбів, виконання складних квестів, які окупають витрачені зусилля цінною нагородою. Під час битв, пауза дозволяє роздавати розпорядження соратником. Збереження не прив'язане до певної точки і може бути виконано в будь-яку хвилину. Спорядження і предмети, значно підвищують параметри протагоніста. А подарунки покращують взаємовідносини з супутниками.

 

Borderlands 2

Borderlands-2-0

Дата виходу: перша 2009 р. друга 2012 р

Жанр: шутер від першої особи з рольовими елементами

Borderlands 2 це вдала суміш RPG і шутера від першої особи з унікальним мальованим стилем. Чорний гумор, насильство, лайки, пірати, бандити, герої, лиходії, вибухи!, самогубці, друзі, вороги, романтика, лицарі, монстри, дракони, вчені, тонни зброї, від кількості якого голова йде обертом і це все Borderlands!

Borderlands-2-1 Borderlands-2-2 Borderlands-2-3 Borderlands-2-4

У грі є можливість вибору персонажів, а також їх прокачування. Також є можливість модифікувати зброю. Також велика різноманітність локацій і інших NPS, які і дають завдання. Гру можна також проходить в кооперативі. В цілому гра займає близько 50 годин геймплея.

 

Pillars of Eternity

Pillars-of-Eternity-0

Дата виходу: 2015 р

Жанр: RPG

Pillars of Eternity Глибока РПГ з детально продуманою світом. Де прості записки передають цілі історії. Гра отримала безліч позитивних відгуків. Головний герой може взяти в свій загін до п'яти помічників, які не тільки стануть опорою в битвах, але і розкриють деякі деталі сюжету. Виконуючи доручення фракції, загін заробляє певну репутацію і нагороди.

Pillars of Eternity-1 Pillars of Eternity-2 Pillars of Eternity-3 Pillars of Eternity-4

У грі передбачено шість рас і дев'ять класів застосовних до головного персонажа. Магічні заклинання, записані в гримуары, які використовуються в моменти сутичок з ворогом, залишаються доступні до тих пір, поки не вичерпається шкала мани. Гравцеві підвладні такі здібності, як знешкодження пасток, взаємодія з напарниками, продаж і покупка предметів і спорядження, створення зброї. Під час битви можна поставити гру на паузу і роздати накази своїм помічникам.

 

Torchlight 2

Torchlight-2-0

Дата виходу: 2012 р

Жанр: RPG

Torchlight 2 RPG з відкритим світом і видом зверху привабливою мультяшною графікою, хорошою управлінням і зручним інтерфейсом.. В грі є мультиплеер і можливість спільного проходження. Гра краща в своєму стилі «рубі і ріж» і отримала велику фанатську базу.

Torchlight-2-4 Torchlight-2-3 Torchlight-2-1 Torchlight-2-2

Детальний редактор персонажа. Героя можна створити, виходячи з бажань користувача, присвоївши йому одні з чотирьох класів. В місцевих водоймах, є доступ до риболовлі. Улов можна згодовувати вихованцеві, трансформуючи його в різні чудовиська, для ефективного битви з ворогом. У грі є мультиплеер і можливість спільного проходження.

 

Dust: An Elysian Tail

Dust-An-Elysian-Tail-0

Дата виходу: 2013 р

Жанр: RPG

Dust: An Elysian Tail РПГ з коротким, але беруть за душу сюжетом. Події гри відбуваються у вигаданому світі Фалана, населеному миловидними тваринами. Головний герой по імені Дасть не пам'ятає свого імені і намагається згадати його. Локації у вигляді зелених лісів і занедбаних будинків з привидами, містичних підземель і вулканічних гір і все це передає хорошу атмосферу.

Dust-An-Elysian-Tail-1 Dust-An-Elysian-Tail-2 Dust-An-Elysian-Tail-3 Dust-An-Elysian-Tail-4

Крім усього іншого в грі багато екшену, поданого у вигляді слешера, хороша графіка і музичний супровід. Битви в грі прості, але цікаві. Ми можемо виконувати комбінації ударів і спеціальні атаки, які проводяться спільно з нашої помічницею Фиджет. Кожен рівень ми отримуємо камінь сили, який можна вкласти в один із 4 параметри: сила, захист, здоров'я та Фиджет.

 

The Incredible Adventures of Van Helsing

The-Incredible-Adventures-of-Van-Helsing-0

Дата виходу: 2013 р

Жанр: RPG, «Рубі і Реж»

Ван Хельсинг. Нова історія – слешер РПГ з видом зверху. Головний герой Ваг Хельсинг який в місці зі своєю супутницею примарою знищує безліч ворогів. На вибір є декілька класів. При підвищенні рівня які ми отримуємо за вбивства ворогів можна качати характеристики героя та інші вміння. Можна також прокачувати і помічницю Леді Катаріну.

The-Incredible-Adventures-of-Van-Helsing-1 The-Incredible-Adventures-of-Van-Helsing-2 The-Incredible-Adventures-of-Van-Helsing-3 The-Incredible-Adventures-of-Van-Helsing-4

В арсеналі героя безліч видів вогнепальної зброї, захисних головних уборів, амулетів, плащів. Він може застосовувати у битвах бойову техніку. Головний герой досліджує різні локації і отримує завдання від неігрових персонажів. У грі присутній гумор. Також елемент Баштової захисту, в якому ми будуємо захисні споруди для оборони бази опору.

 

Dragon Age: Inquisition

Dragon-Age-Inquisition-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG

Гра Dragon Age: Inquisition Рольова гра з великим відкритим світом і масою можливостей. Є можливість вибору класу, кожен з яких має свою гілку прокачування. Також в грі є приємний функціонал у вигляді управління інквізицією. Є тактична состовляющая. Ми на карті бачимо, що відбувається і відправляємо туди своїх помічників, або ж самі прямуємо. У грі багато додаткових квестів.

Dragon-Age-Inquisition-1 Dragon-Age-Inquisition-2 Dragon-Age-Inquisition-3 Dragon-Age-Inquisition-4

На завдання можна брати в команду ще трьох героїв. Під час битви, можна ставити на паузу і віддавати накази своїм помічникам. Гра дійсна масштабна. Є громіздка система крафтінга і зліг незручна. Незручна тим що потрібно постійно переміщатися між кузнями. У грі добре пророблений сюжет і справді цікавий. Dragon Age: Inquisition стала кращою РПГ року, хоча вийшла вже під кінець.

 

Divinity: Original Sin

Divinity-Original-Sin-2014-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG, покрокова стратегія

Divinity: Original Sin покрокова стратегія і RPG з відкритим світом зроблена за канонами старої школи рольових ігор. Гра була зроблена на збори гравців, і стала однією з кращих РПГ, які тільки існували. Красивий світ, грамотні і головне різноманітні цікаві завдання, виконаних у вигляді розслідувань або крадіжки. Купа текстових діалогів, море контенту, можливістю взаємодіяти з предметами всілякими способами і прекрасний музичний супровід.

Divinity-Original-Sin-2014-1 Divinity-Original-Sin-2014-2 Divinity-Original-Sin-2014-3 Divinity-Original-Sin-2014-4

Управляємо ми двома героями, які часто можуть не погоджуватися один з одним. Гру можна проходити в кооперативі. Потужна прокачування і бонуси, які залежать від ваших дій в грі. Наприклад, якщо ви добрі, то отримуєте бонус до харизмі, якщо егоїстичні отримуєте бонус до торгівлі і так далі. У грі можна обікрасти кішку, дістати з кишені кущ і сховатися в ньому і багато іншого.

 

Wasteland 2: director's Cut

Wasteland-2-Director's-Cut-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG, покрокова стратегія

Wasteland 2 постапокаліптична покрокова стратегія, в дусі перших частин Fallout. Була зроблена завдяки зборів фанатів. Гра зі свободою дій і мінімум підказок. Багато гумору як у квестах так і в діалогах. Наприклад, є квест, де треба протягом півгодини просто йти за черепахою, яка призведе до скарбу. Також багато завдань в яких, надходячи по-різному отримуємо різний розклад.

Wasteland 2 Director's Cut-1 Wasteland 2 Director's Cut-2 Wasteland 2 Director's Cut-3 Wasteland 2 Director's Cut-4

За сюжетом гри ми виступаємо в ролі рейнджерів, єдиного, що залишився оплоту закону в зруйнованому світі. В нашій групі є кілька персонажів, попутно можна брати інших, які нам зустрінуться кожен з яких має свою історію і завдання пов'язані з ними. Велика система прокачування і умінь всіх персонажів.

 

Legend of Grimrock 2

Legend-of-Grimrock-2-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG

Legend of Grimrock 2 стара добра броділка з головоломками, скарбами, прокачиваемыми персонажами. Простий геймплей – під нашим управлінням загін з чотирьох бранців укладених на острові. Кожного члена команди можна прокачувати і озброювати.

Legend-of-Grimrock-2-1 Legend-of-Grimrock-2-2 Legend-of-Grimrock-2-3 Legend-of-Grimrock-2-4

У грі присутня п'ять основних рас і вісім класів, властивих дійовим особам. По всій території, можна шукати заховані скарби, ловити рибу, знайомитися з загадковими записами містичного Владики, вирішувати головоломки. Але головною місією команди є пошуки людини, багато років мешкає в цих місцях.

 

South Park: The Stick of Truth

South-Park-The-Stick-of-Truth-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG

Південний парк: Палиця Істини — створений за мотивами відомого мультсеріалу. Гра виконана в 2,5 D-графічним виконанні. Має покрокову систему боїв. Головною особливістю гри є чорний бредо гумор. Ви будете боротися з такими персонажами, як Челмедосвин, щури фашисти, інопланетяни, гноми. Як спецумений ви будете застосовувати пердеж.

South-Park-The-Stick-of-Truth-1 South-Park-The-Stick-of-Truth-2 South-Park-The-Stick-of-Truth-3 South-Park-The-Stick-of-Truth-4

50 культових РПГ ігор, які стали кращими
Fallout 1-2

Fallout-1-2-0

Дата виходу: перша 1997 р. друга 1998 р.

Жанр: пошаговя стратегія, РПГ

Fallout культова покрокова РПГ одна з найжорстокіших ігор. Має відкритий світ і нелінійне проходження завдань. Дія двох частин Fallout відбувається після ядерної катастрофи з різницею у вісімдесят років. У першій частині герой належить відшукати водний чіп, щоб забезпечити водою мешканців Притулку. У другій серії гри немає часових рамок, персонажу дозволено спокійно ходити по території, борючись з противниками, торгуючи з купцями і розшукуючи таємничий валізку з ультрасучасними технологіями.

Fallout-1-2-1 Fallout-1-2-2 Fallout-1-2-3 Fallout-1-2-4

Гра має застарілу графіку, але незважаючи на це в неї дуже добре передається атмосфера постапокаліпсису. Ця РПГ буквально занурює гравця в свій світ. До того ж обидві гри складні в проходженні, часто герою не буде вистачати патронів, здоров'я і грошей. Також часто в квестах доводиться робити складний вибір.

 

Baldur's Gate 1 і 2

Baldur's-Gate-1-и-2-0

Дата виходу: перша 1998 р. друга 2000 р.

Жанр: RPG

Baldur's Gate створена за мотивами творів Роберта Сальваторе. Вона дозволяє гравцеві побувати в образі нащадка Баала, кому не притаманне якості свого підступного предка. Гра була продана на два мільйони копій рік виходу. Обидві частини придбали безліч шанувальників і клонів цієї гри.

Baldur's-Gate-1-и-2-1 Baldur's-Gate-1-и-2-2 Baldur's-Gate-1-и-2-3 Baldur's-Gate-1-и-2-4

В команду можна набрати до 6 героїв, і разом з нею досліджувати великий світ виконуючи завдання і боротьба з супротивниками. Союзники, які набрали достатньо очок досвіду, можуть удосконалювати свої навички. Спорядження можливо купити, зняти з повержених ворогів, отримати в дар і знайти в схованках. Бої відбуваються в реальному часі, але під час гри можна скористатися паузою і віддати розпорядження соратникам.

 

Heroes of Might and Magic III

Heroes-of-Might-and-Magic-III-0

Дата виходу: 1999 р.

Жанр: RPG, покрокова стратегія

«Герої меча і магії» якщо ви не грали в цю гру, то хоча б, як мінімум, чув про неї. Гравець управляє героями, досліджуючи ігровий світ, які у свій час наймають загін, б'ються і завойовують міста. Битви відбуваються в покроковому режимі на гексагональної карті.

Heroes-of-Might-and-Magic-III-1 Heroes-of-Might-and-Magic-III-2 Heroes-of-Might-and-Magic-III-3 Heroes-of-Might-and-Magic-III-4

На вибір гравцеві дається п'ять рас: ельф, полуорк, людина, дворф і гном. А також є десять класів, кожен з яких наділяє члена команди особливими здібностями. Битви відбуваються, коли ворог зауважує противника. На полі бою максимальне число супротивників досягає трьох, решта чекають своєї черги. Загиблий ворог, автоматично замінюється новим. На нашому сайті гра входить в список РПГ для слабких ПК.

 

Planescape: Torment

Planescape-Tormen-0
Дата виходу: 1999 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Planescape: Torment RPG з відкритим світом, орієнтована більше на атмосферу діалоги і сюжет, ніж на битви. Незважаючи на невеликі продажу отримала дуже гарні відгуки і більшу частину шанувальників. За сюжетом гравець в ролі Безіменного судилося відшукати свою смертність в суспільстві п'яти союзників. У грі присутні три класи. Спочатку персонаж постає воїном, але в майбутньому може стати злодієм або чародієм.

Planescape-Tormen-4 Planescape-Torment-1 Planescape-Torment-2 Planescape-Torment-3

У містичному місті існує п'ятнадцять фракцій, які бажають поповнити ряди новими членами в які можна вступити. Сюжет передбачає розвиток подій через квестовую лінію, пропонуючи уникати боїв. Вирішення конфліктів діалогами, приносить більше досвіду, ніж перейми. Поведінка протагоніста впливає на ставлення оточуючих до його персони. А також його дії визначають фінал.

 

Diablo 2 і 3

Diablo-2-0

Дата виходу: Дьябло 2 — 2000 р. Дьябло 3 -2012 р.

Жанр: RPG, action

Diablo рольової екшен, з можливістю знищувати натовпи ворогів. Потрапила в книгу Рекордів Гінеса, як сама швидко продавана гра. На вибір є кілька персонажів, зі стандартними характеристиками. З убитих мобів можна збирати лут отримуючи більш кращі обладунки та зброю. Головне завдання гри знищити боса Diablo.

Diablo-2-1 Diablo-2-2 Diablo-2-3 Diablo-2-4

Ігровий арсенал передбачає широкий вибір зброї, обладунків і магічних здібностей. Для кожного класу притаманне індивідуальне спорядження різних кваліфікацій, від простого до Ефірного. Кожен набір відрізняється кольором. Існують два режими проходження одиночний, де воєн сам відповідає за свої дії і багатокористувацький. Після успішного завершення легкого рівня, можна пройти компанію на більш складних умовах.

 

Deus Ex

Deus-Ex-0

Дата виходу: 2000 р.

Жанр: RPG, шутер від першої особи, стелс-екшен

«Бог» — перша частина серії і поклала початок серії і безлічі модифікацій до неї, стала однією з найбільш продаваних ігор. Світ гри антиутопія і кіберпанк. В ролі спецагента Джей Сі гравцеві належить розкрити всесвітня змова, жертвами якого стали невинні громадяни. У грі немає класів, гравець може прокачувати будь-який навик, як йому здається зручніше для проходження. Сама серія також користується популярність серед гравців.

Останній скріншот з нової частини серії Deus Ex: Mankind Divided

Deus-Ex-1 Deus-Ex-2 Deus-Ex-3 Deus-Ex-4

Герой повинен виконувати квести і вести діалоги, кожен раз уважно обмірковувати свої рішення і дії, які впливають на хід гри. В арсеналі персонажа великий вибір зброї, навички медицини і злому замків, а також набір унікальних надздібностей, які стають доступні після імплантації в свій організм наноботів. Сутичок з противником можна уникнути, користуючись вентиляційними шахтами і таємними проходами.

 

Vampire: The Masquerade – Redemption

Vampire-The-Masquerade-–-Redemption-0

Дата виходу: 2000 р.

Жанр: RPG від третьої особи

Vampire: The Masquerade – Redemption є готичної історією, де події розвиваються в Середні віки в Європі, і в мегаполісах сучасного світу. Гравцеві судилося керувати загоном вампірів, яким керує прославлений воїн. Крістоф був колись хрестоносцем, який врятував ціле поселення від кровопивців, ставши легендою. В помсту вороги вирішили звернути його, тим самим визначивши його долю.

Vampire-The-Masquerade-–-Redemption-1 Vampire-The-Masquerade-–-Redemption-2 Vampire-The-Masquerade-–-Redemption-3 Vampire-The-Masquerade-–-Redemption-4

Герою доведеться відправитися на пошуки коханої, черниці Ганнусі. На любовної лінії будується весь сюжет. У грі присутні магічні здібності, які є унікальними для кожного героя. Дисципліни дають можливість посилювати протистояння вогню, дозволяють бачити в темряві, оживляти мертві тіла, закликати душі, читати ауру супротивників.

 

Wizardry 8

Wizardry-8-0

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: RPG

Wizardry 8 оточений атмосферою захоплюючих пригод безстрашного воїна, якому судилося відшукати Три Містичних артефакту, раніше підступного Чорнокнижника, який прагне знайти неймовірну силу. Дії сюжету розвиваються на планеті Домінус, куди персонаж потрапляє супроводжуючи муука, що володіє Хаосом Молари. Після загибелі наймача гравцеві доведеться самому вершити долю всесвіту.

Wizardry-8-1 Wizardry-8-2 Wizardry-8-3 Wizardry-8-4

Для створення ідеального героя передбачено одинадцять рас і п'ятнадцять класів. Від основного вибору залежать параметри бійця і його функціональність в битвах. А також в грі присутній великий асортимент, магічних навичок, всілякого зброї, обладунків, інструментів, що володіють чарівними здібностями. Величезний ігровий світ з безліччю різноманітних локацій. Сюжетні події відбуваються і в підземеллях, і на поверхні.

 

Gothic 1 і 2

Gothic-1-и-2-0

Дата виходу: перша 2001 р. друга 2002 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Gothic класична РПГ гра з вибором класів, прокачуванням і дослідження відкритого світу. Всі події розвиваються на острові Хоринис. Головному персонажеві належить боротися з божевільними магами, возжелавшими зруйнувати бар'єр і розбудити Сплячого. Гравець має шанс приєднатися до однієї з гільдій. Найбільшу популярність придбала Готика 2. За версією багатьох ігрових видавництв стала «Кращою РПГ року»

Gothic-1-и-2-1 Gothic-1-и-2-2 Gothic-1-и-2-3 Gothic-1-и-2-4

Головному герою доступні такі навички, як крадіжка, відкриття замків. Збройовий арсенал дає можливість використовувати цибулю, мечі, арбалет. Досвід дозволяє підвищити параметри героя. А також це можна зробити за допомогою гарного спорядження. Виконання квестів і побічних завдань, а також взаємовідносини з дійовими особами впливають на розвиток історії.

 

Anachronox

Anachronox-0

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: RPG від третьої особи

Anachronox дозволяє гравцеві відчути себе в ролі детектива-невдахи, що живе на планеті, яка колись була оплотом інопланетної цивілізації. Сильвестру Бучелли чекає довгий і важкий шлях, щоб розслідувати загадкові події, що відбуваються навколо нього. Йому призначено відшукати стародавні артефакти вимерлих прибульців, які дають доступ до таємничим здібностям і врятувати галактику.

Anachronox-1 Anachronox-2 Anachronox-3 Anachronox-4

Космічна сага надихає героя вступати в бої, вести бесіди, вивчати різноманітні локації, обзаводиться союзниками, використовувати силові удари, які стають доступними, після виконання побічних завдань. Покрокові битви, виробляють особливу тактику, даючи можливість підготується до сутички з босами. Квести несуть у собі величезний обсяг інформації, який стане в нагоді в подальшому розвитку сюжету.

 

Dungeon Siege 1 і 2

Dungeon-Siege-1-и-2-0

Дата виходу: перша 2002 р. друга 2005 р.

Жанр: RPG, «Рубі і Реж»

Dungeon Siege популярна РПГ одна з клонів Diablo. Гра має більшу кількість ігрового контенту: 100 ворогів і заклять, велика кількість ігрових персонажів, які, крім простого спілкування можуть допомагати героєві, слідуючи за ним. Середньовічна атмосфера магічної всесвіту, зіштовхне безстрашного воїна з натовпом потвор, таких як нежить, павуки, кровожерливі вовки і гігантські скорпіони.

Dungeon-Siege-1-и-2-1 Dungeon-Siege-1-и-2-2 Dungeon-Siege-1-и-2-3 Dungeon-Siege-1-и-2--4

Персонаж може формувати свій загін із союзників і вихованців. Якщо в бою герой зазнає поразки, то він автоматично переноситься в найближчій місто, де він повинен воскреснути, теж стосується і членів його команди, яких не встигли оживити під час битви. В інвентарі воїна достатню кількість клітинок, для збору трофеїв. Але чим більше ворогів і різних скринь зустрічаються йому в сюжеті, тим об'ємніше потрібно дорожній мішок, який можна розширити за допомогою купівлі рюкзаків.

 

The Elder Scrolls 3: Morrowind

The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-00

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

The Elder Scrolls 3: Morrowind третя частина з серії. Отримала понад 60 нагород. Має добре опрацьований відкритий світ зі свободою дій. Гра представляє з себе класичну РПГ гру. Де можна створити свого персонажа, досліджувати світ і виконувати побічні та основні завдання гри. Система діалогів, у яких в залежність від ставлення до вас будуть змінюватися. Можна в діалогах ображати і так далі.

The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-1 The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-2 The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-3 The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-4

У плані прокачування параметри і навички героя поліпшуються, завдяки балам набутого досвіду. Зброя і обладунки в арсеналі різноманітні, як і матеріали з яких вони створені. Класифікація спорядження впливає на витривалість, силу і кількість життя. Магія доступна у вигляді заклинань для багаторазового застосування і сувоїв, які після використання зникають. Здоров'я відновлюється завдяки сну, зельям і поїдання їжі. А також основним чинному особі притаманні злодійські вміння.

 

Arx Fatalis

Arx-Fatalis-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG від першої особи

Arx Fatalis РПГ від першої особи. У світі Экзоста всі наземні народи, після падіння загадкового метеорита перебралися в підземеллі облаштувавши там притулок. Величезний комплекс складається з восьми ярусів, на кожному з яких живуть окремі раси. Істоти поділяються на гоблінів, людей, тролів, Сестер Эдерней, гномів і крысолюдов. Головному персонажеві призначене протистояти містичного культу, поклоняющемуся богу Порожнечі. Його мета не допустити проникнення кровожерливої сутності в чарівний світ.

Arx-Fatalis-1 Arx-Fatalis-2 Arx-Fatalis-3 Arx-Fatalis-4

Безліч битв з монстрами, виконання різноманітних доручень, вивчення магічних здібностей за допомогою знайдених рун. Вибір спорядження досить різноманітний. Зброя включає в себе мечі, кинджали, молоти, луки. Обладунки представлені різними видами: лати, кольчуги, кіраси. А також герой може використовувати два чарівних кільця, які наділяють його чаклунськими властивостями.

 

Neverwinter Nights 1 і 2

Neverwinter-Nights-1-и-2-0

Дата виходу: перша 2002 р. друга 2006 р.

Жанр: RPG

Neverwinter nights гра в яку включено близько 200 різних заклинань і близько 200 монстрів. Гра дозволить вам грати будь-якою комбінацією з семи рас і одинадцяти класів, а також розвивати кілька класів одночасно. Обидві частини були премійовані безліччю нагород, таких як «краща РПГ року», «Краща атмосфера в грі» і так далі.

Neverwinter-Nights-1-и-2-1 Neverwinter-Nights-1-и-2-2 Neverwinter-Nights-1-и-2-3 Neverwinter-Nights-1-и-2-4

У розпорядженні гравця вибір героя, багато цінних речей і золота, що залишаються після перемоги над ворогом, а також приховане в скринях, ящиках і сміттєвих купах, розкиданих по всій території чарівного світу. Кожен раз, гинучи в бою, шукач пригод може відродитися в храмі і знову продовжити свій шлях. З собою в похід можливо взяти до п'яти союзників. Обладунки та зброя легко придбати у всюдисущих купців і там же збути непотрібну здобич.

 

Star Wars: Knights Of The Old Republic

Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic-0

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Зоряні війни: Лицарі Старої Республіки гра за мотивами «Зоряних воєн». Придбала широку популярність і продовження в інших частинах. Зайняла багато нагород в ігрових журналах. В Knights Of The Old Republic є одна раса і шість класів для гравця, також два класу і 5 рас для супутників. Прокачування героя відбувається при наборі досвіду, який може бути отриманий за вбивство супротивника, виконання квестів і застосування навичок.

Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic-1 Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic-2 Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic-3 Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic-4

У грі представлений величезний світ з мальовничими планетами і масштабними спорудами. На початку ігрового процесу можна вибрати один клас: солдат, негідник, розвідник. У майбутньому знову належить вибір, коли досвідчений воїн визначиться до чиєї армії примкнути. Асортимент союзників широкий, але брати з собою на місію дозволено лише одного. Магію в цій всесвіту замінює Сила, яку можна використовувати під час битви. Кожен вчинок впливає на розвиток історії та її кінцівку.

 

Space Rangers

Space-Rangers-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG, відкритий світ, покрокова стратегія, текстовий квест

Космічні рейнджери — багатожанровою гра вітчизняних розробників. У ній є рольова складова, елементи стратегії, і космічний симулятор. У багатьох гравців викликає ностальгію. Геймплей гри полягає в тому, що ми подорожуємо по космічним системам, торгуємо з планетами, б'ємося з ворожою расою, грабуємо дипломатів, і транспорт або ж навпаки ганяємо піратів. Також на планетах можна виконувати урядові завдання, які являють собою різні текстові квести або ж планетарні бої (стратегія в реальному часі).

Space-Rangers-1 Space-Rangers-2 Space-Rangers-3 Space-Rangers-4

В історії немає чіткої сюжетної лінії. Ворожа раса атакує світи галактики і нам треба розібратися з нею, відшукавши центр управління. Проходження космічних рейнджерів передбачає неспішне проходження зі свободою дій. На зароблені гроші можна купувати собі новий корабель і більше найкраще обладнання для корабля. Зверніть увагу на Space Rangers HD: A War Apart, гарне самостійне доповнення яке включає в себе всі фішки старих КР і навіть нові.

 

Fable: The Lost Chapters

Fable-The-Lost-Chapter-0

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: RPG від третьої особи, відкритий світ

Fable: The Lost Chapters рольова гра від третьої особи, що оповідає історію маленького сироти, якого прихистив один з членів Гільдії Героїв. Головна особливість гри – все що робить герой відображається на ньому. Битися мечем — ростуть м'язи, стріляєш з лука – підвищується влучність, від обжерливості персонаж жиріє, а від поранень з'являються шрами і так далі.

Fable-The-Lost-Chapter-2 Fable-The-Lost-Chapter-3 Fable-The-Lost-Chapter-4 Fable-The-Lost-Chapters-1

Персонажу наданий у грі широкий спектр дій. Він може проходити всілякі квести, битися з монстрами, розбійниками, гігантськими комахами, обшукувати скрині, зламувати замки, купувати нерухомість, одружується, ловити рибу. В локації є кілька секретних місць, які стають доступними, якщо юний воїн правильно відповість на питання говорить двері. У таких кімнатах, можна відшукати безліч корисних речей.

 

Vampire: The Masquerade – Bloodlines

Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines-0

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: RPG, стел action, survival horror

Vampire: The Masquerade – Bloodlines дає гравцеві шанс опинитися на місці новонаверненого вампіра, якому судилося стати членом однієї з громад давніх кровопивців, невидимо правлячих в людському світі. У його завдання входить відшукати міфічний саркофаг, який прибув в Лос-Анджелес, виконувати доручення Князя, битися з підступними монстрами і мисливцями за нечистю. Кожен крок і вибір героя визначає розвиток подальших подій. Кінцівка також залежить від обраного клану.

Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines-1 Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines-2 Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines-3 Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines-4

Персонаж, звернувшись містичною істотою, обзаводиться сверхспособностью — Божевіллям, яке підвищує його параметри спритності і сили, але вміння належить постійно контролювати гуманністю, воно може створити проблему, якщо його використовувати в невідповідний момент. Арсенал включає в себе безліч видів вогнепальної і холодної зброї, а також вогнемет, гранати і арбалет.

 

World Of Warcraft

World-Of-Warcraft-0

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: MMORPG

World Of Warcraft — ММОРПГ з найбільшим числом зареєстрованих гравців. Занесена в книгу Рекордів Гіннеса і внесла великий внесок в ігрову культуру. Для гри потрібно оплачувати підписку. Гра дає можливість гравцеві внести внесок у долю величезного світу, здійснюючи великі подвиги, виконуючи доручення, воюючи з полчищами монстрів і освоюючи професії. Герою в розпорядження представлено безліч квестів і сюжетних ліній, а також великий вибір локації. Світ World Of Warcraft просто величезний, в неї можна грати тисячі годин.

World-Of-Warcraft-1 World-Of-Warcraft-2 World-Of-Warcraft-3 World-Of-Warcraft--4

Персонаж може вибрати расу, стати членом гільдії, брати участь в боях на Арені, виконувати групові місії, наприклад походи на босів. Клас спорядження залежить від майстерності воїна і його досвіду у виготовленні екіпіровки. Зброю і броню можна отримати, успішно завершивши певні завдання від фракції. Підвищуючи репутацію, можна обзавестися приємними бонусами. Незважаючи на різноманітність ММО в наш час, «Військове ремесло» досі тримає лідируючі списки.

 

Titan Quest

Titan-Quest-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: RPG, «Рубі Реж»

Titan Quest RPG з виглядом зверху, схожа на Дьяблу. У грі ми досліджуємо світ, знищуємо натовпу монстрів і качаємо свого героя. Локації містять в собі великі карти Греції, Єгипту, східних країн і Олімпу. Гравцеві належить дотримуючись сюжетної лінії, відвідати всі території по черзі, щоб дістатися до священної гори, де ховається головний лиходій — Тифон. Гра просякнута легендами і міфологією давніх держав.

Titan-Quest-1 Titan-Quest-2 Titan-Quest-3 Titan-Quest-4

Різноманітний бестіарій дозволяє вступати в бої з міфічними істотами, вигаданими расами, м'ясоїдними рослинами, а також з членами різних культів. Зброя, броня, артефакти і зілля, при кожному вході в гру, випадковим чином генеруються в одних і тих же скринях. Те ж саме стосується і речей, які випали з вбитих супротивників. Воїн здатний під час проходження розвивати тільки два види майстерності з дев'яти.

 

The Elder Scrolls 4: Oblivion

The-Elder-Scrolls-IV-Oblivion-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

The Elder Scrolls 4: Oblivion – класична рольова гра з відкритим світом. При виході відразу стала дуже популярною і мала величезний комерційний успіх. Отримала свій успіх, завдяки детально прорисованному великого світу, безлічі цікавих нововведий на той момент. Гравців привабило саме те, що в грі можна займатися всім, крім проходження основного сюжету. Як правило його завжди відкладають на останній момент і просто вивчають світ.

The-Elder-Scrolls-4-Oblivion-1 The-Elder-Scrolls-4-Oblivion-2 The-Elder-Scrolls-4-Oblivion-3 The-Elder-Scrolls-4-Oblivion-4

За ігрової механіки, це екшен, причому як від першої особи і від третьої особи, на розсуду гравця, як йому подобається більше. В цілому гра має класичний геймплей – виконуємо завдання, отримуємо досвід і качаємо героя. Добуваємо покращене зброю і броню для свого героя. Також в грі, за всіма канонами, можна використовувати магію, виготовляти зілля і крафтить.

 

BioShock

BioShock-0

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: шутер від першої особи з елементами RPG

BioShock – можна більше віднести до шутеру, але в ньому є елементи РПГ і прокачування героя, які грають важливу роль. Дії відбуваються в шістдесятому році двадцятого століття. Гра мала просто шалений успіх. І все це завдяки атмосфері гри. Особисто на думку автора – це одна з атмосферних ігор.

BioShock-1 BioShock-2 BioShock-3 BioShock-4

У грі ми досліджуємо «Захват» попутно знищуючи свихнувшихся і змінених жителів міста. У грі є пістолети, автомати, а також «Плазміди» які дозволяють гравцеві використовувати телекінез, спалювання заморожування і так далі. Зброя в грі можна покращувати за допомогою модифікацій. Також в грі є боси.

 

Mass Effect 1-3

Mass-Effect-1-3-0

Дата виходу: 2007-2012 р.

Жанр: шутер від третьої особи, RPG

Серія Mass Effect науково-фантастичний космо-бойовик від третьої особи. Гравцеві належить виступити в ролі капітана Шепарда, стать і зовнішність можна вибрати на початку компанії. Головному героєві можна вибрати клас і пол. У грі величезний асортимент квестів як основних так і побічних. Від дій персонажа залежить, як до нього будуть ставитися члени екіпажу і буде між деякими з них любовні зв'язки. До речі, саме ці зв'язки і скандалу з ними принесли серії ще більшу популярність.

Mass-Effect-1-3-1 Mass-Effect-1-3-2 Mass-Effect-1-3-3 Mass-Effect-1-3-4

Ігровий процес дозволяє не лише вдосконалювати знайдене і покупне спорядження, але і прокачувати бойове судно, на якому ми подорожуємо. Також в команду ми можемо набирати інших персонажів, які поступово приєднуються до нас в ході проходження гри. У кожну місію можна взяти не більше трьох союзників, вибравши з усіх членів команди. У кінцівці гри віддаючи наказ членам екіпажу, ми будемо вирішувати їх долю – хто загине, а хто виживе.

 

Fallout 3-4, New Vegas

Fallout-3-4,-New-Vegas-0

Дата виходу: 2008-2015 р.

Жанр: RPG, відкритий світ, пост-апокаліпсис

Fallout постапокалипстическая РПГ. Продовження 1 і 2 Fallout. Але в грі змінився жанр, тепер це не покрокова стратегія, а екшен від першої і третьої особи. Гра завоювала безліч нагород, і по праву стала культовою грою. Всі частини має безліч доповнень. Головне в грі це атмосфера. Ми граємо за вижили після ядерної війни і досліджуємо пустку, знаходячи інших уцілілих після війни.

Fallout-3-4,-New-Vegas-1 Fallout-3-4,-New-Vegas-2 Fallout-3-4,-New-Vegas-3 Fallout-3-4,-New-Vegas-4

У всіх частинах велика різноманітність зброї, починаючи від колото-ріжучих і закінчуючи миниядерными снарядами. В New Vegas і четвертої частини також з'явилася можливість модифікації зброї і броні. Fallout приваблює своїм великим відкритим світом і дослідженням його. Найчастіше гравці не відразу виконують сюжетні місії, а виконують додаткові, і знаходять все нові можливості в грі.

 

The Witcher 1-3

The-Witcher-1-3-0

Дата виходу: 2007-2015 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Трилогія The Witcher являє собою історію пригод Геральта з Ривии, якому судилося не тільки рятувати простий люд від кровожерливих чудовиськ, але й розкривати підступні змови таємних орденів і королівських осіб. Героя чекають подвиги на полі битви та на любовному фронті. Він постане перед складним вибором, де від його рішень залежить доля не тільки друзів, але і цілих народів.

The-Witcher-1-1 The-Witcher-1-2 The-Witcher-1-3 The-Witcher-1-4

Відьмак володіє можливістю застосовувати в битві магію знаків, різні стилі бою, створювати чаклунські зілля. Величезний ігровий світ дає шанс подорожувати в різні куточки чарівного краю. Сюжетна лінія, дозволяє виконувати безліч побічних завдань, тим самим підвищуючи досвід героя, який використовується для прокачування навичок. Вбивство всіляких монстрів, сприяє набуттю трофеїв, а також цінних речовин для виготовлення магічних відварів.

 

Risen 1 і 2

Risen-1-и-2-0

Дата виходу: перша 2009 друга 2012 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Перші дві частини Risen розповідають історію авантюриста якому призначено врятувати світ від могутніх Титанів. Сюжет першого епізоду відбувається на острові Фаранга, де героєві належить відшукати містичні реліквії і битиметься з Вогненним монстром. Друга серія переносить пригоди персонажа на континент Арборея і найближчі острівці, де проходять пошуки Сталевий Бороди, чиї знання допоможуть зупинити насувається апокаліпсис.

Risen-1-и-2-1 Risen-1-и-2-2 Risen-1-и-2-3 Risen-1-и-2-4

Гравця чекають небезпечні битви з чудовиськами населяють дикі місця. Бестіарій досить різноманітний, і немічні з вигляду противники, часом виявляються надто сильні. Вибір зброї дозволяє вбивати ворога на відстані і в ближньому бою. Магічні здібності, обмежені. У бійця є можливість приєднатися до однієї з гільдій, кожна з яких володіє своїми перевагами.

 

Dragon Age: Origins

Dragon-Age-Origins-0

Дата виходу: 2009 р.

Жанр: RPG

Dragon Age: Origins класична рольова гра від третьої особи, але зі стратегічної складової. Наприклад, під час битви можна ставити гру на паузу і віддавати накази членам своєї команди. Dragon Age: Origins Стала кращою грою і РПГ за 2009 рік за версією багатьох ігрових видавництв.

Dragon-Age-Origins-1 Dragon-Age-Origins-2 Dragon-Age-Origins-3 Dragon-Age-Origins-4

Гравцеві надається вибір героя по раси і класу. Для кожного обраного персонажа написана своя передісторія. Перед проходженням нової місії можна взяти з собою трьох союзників в команду. Формування бойової команди можливо в локації табору. Під час битв кожен з членів загону набуває досвід, який підвищує його навички. У грі також більше від дій гравця залежить як змінюється відношенню до нього і який шлях він обере — добра чи зла.

 

Mount & Blade: Warband

Mount-&-Blade-Warband-0

Дата виходу: 2010 р.

Жанр: RPG, про середньовіччя

Mount & Blade: Warband повноцінний аддон до оригіналу до грі, в якому з'явився багатокористувацький режим. Дія відбувається в досредневековье, але фентезійні елементи відсутні. Гравець може оточувати себе послідовниками і стати правителем власного королівства і вести масштабні битви, уважно стежачи за своїми солдатами, які не можуть вчасно дезертирувати або перестати виконувати накази.

Mount-&-Blade-Warband-1 Mount-&-Blade-Warband-2 Mount-&-Blade-Warband-3 Mount-&-Blade-Warband-4

Бойова система, що дозволяє гравцеві їздити і битися на коні. Під час битви можна парирувати і ставити блок щитом. Також можна підбирати зброю на полі бою і використовувати його. Мережеві битви дозволять боротися на картах до 64 гравців. Досвід герой отримує за вбивство ворогів і отримуючи новий рівень вже можна розподіляти нові окуляри характеристик.

 

The Elder Scrolls 5: Skyrim

The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-0

Дата виходу: 2011

Жанр: RPG, відкритий світ

The Elder Scrolls 5: Skyrim захоплює масштабними територіями і пейзажами крижаного королівства. Тут ярлы правлять містами, а фракції бажають отримати незнайомця в свої ряди. Гравець є тим самим горезвісним типом, якого намагаються завербувати, обіцяючи почесне членство, після того, як він виконає певні завдання. Skyrim входить в 10 кращих РПГ за весь час на думку безлічі ігрових издательсв.

The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-1 The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-2 The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-3 The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-4

У грі величезний вибір локацій і квестів, які доповнюють вражаючі бої. Школа магії дозволяє освоїти нові заклинання, після кожного рівня. Довакин спочатку наділений здатністю Крик, яку удосконалює поглинаючи душі драконів. Під час проходження можна стати вампіром, канібалом і перевертнем. В арсеналі воїна пристойний асортимент броні і зброї.

 

Dark Souls 1-3

Dark-Souls-1-3-0

Дата виходу: 2011-2016 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Dark Souls – рольова гра, яку можна охарактеризувати словом «Біль». Чому? Тому що в цій грі ви будете постійно вмирати, постійно страждати і дивуватися. Dark Souls це гра, де без грамотної прокачування, можна не просунутися далі. За це її і полюбили багато. Гра являє собою екшен від третьої особи, де ми боремося з мертвяками і лордами.

Dark-Souls-1-3-4 Dark-Souls-1-3-3 Dark-Souls-1-3-2 Dark-Souls-1-3-1

У грі велика різноманітність зброї і броні: прямі і вигнуті мечі, кинджали, бойові сокири, списи, алебарди, щити та інше. У битвах можна застосовувати відбивання, контрудари, блоки, стрибки і перекати. По геймплею ми досліджуємо різні локації і попутно знищуємо мобів і босів в них. Душі в грі замінюють гроші. Знищуючи мобів ми збираємо душі, які надалі можна використовувати для вдосконалення героя або зброї.

 

Bastion

Bastion-0

Дата виходу: 2011

Жанр: RPG

Bastion ізометричний екшен з елементами РПГ (вид зверху). Світ представлений у вигляді повітряних островів. Головний герой подорожує по зруйнованим локаціях, головне завдання якого-знайти стрижні для покращення єдиного вцілілого міста «Бастіон». У бастіоні можна будувати кузню, арсенал, монумент, а також покращувати і зброю. Гра стала комерційно успішна і придбала безліч фанатів.

Bastion-1 Bastion-2 Bastion-3 Bastion-4

У Бастіоні добре реалізована подача сюжету. У ролі оповідача виступає літній Русс. А по мірі проходження нам відкривається вся правда про світ і що являє собою єдиний вцілілий місто. Різноманітність в гру вносить можливість модифікації зброї. Кожна зброя можна прокачати до п'ятого рівня, вибравши на кожному рівні, один із двох можливих бонусів. Знову ж таки, все це вільно змінюється в будь-який момент між місіями.

 

Dragon Age II

Dragon-Age-II-0

Дата виходу: 2011

Жанр: RPG

Dragon Age II являє собою чарівний світ Тедаса, де головному персонажеві, який біг з Ферелдена від Мору у Вільну Марку, належить відновити свою репутацію і заслужити звання великого героя. Гравцеві дається можливість вибрати стать, ім'я та клас. Він може бути магом, розбійником або воїном, кожен варіант володіє своїми унікальними здібностями. Збираючись на завдання, Хоук може взяти з собою ще трьох союзників, якщо вони приєдналися до його загону раніше.

Dragon-Age-II-2 Dragon-Age-II--1 Dragon-Age-II-4 Dragon-Age-II--3

У грі доступна торгівля, пошук скарбів, виконання складних квестів, які окупають витрачені зусилля цінною нагородою. Під час битв, пауза дозволяє роздавати розпорядження соратником. Збереження не прив'язане до певної точки і може бути виконано в будь-яку хвилину. Спорядження і предмети, значно підвищують параметри протагоніста. А подарунки покращують взаємовідносини з супутниками.

 

Borderlands 2

Borderlands-2-0

Дата виходу: перша 2009 р. друга 2012 р

Жанр: шутер від першої особи з рольовими елементами

Borderlands 2 це вдала суміш RPG і шутера від першої особи з унікальним мальованим стилем. Чорний гумор, насильство, лайки, пірати, бандити, герої, лиходії, вибухи!, самогубці, друзі, вороги, романтика, лицарі, монстри, дракони, вчені, тонни зброї, від кількості якого голова йде обертом і це все Borderlands!

Borderlands-2-1 Borderlands-2-2 Borderlands-2-3 Borderlands-2-4

У грі є можливість вибору персонажів, а також їх прокачування. Також є можливість модифікувати зброю. Також велика різноманітність локацій і інших NPS, які і дають завдання. Гру можна також проходить в кооперативі. В цілому гра займає близько 50 годин геймплея.

 

Pillars of Eternity

Pillars-of-Eternity-0

Дата виходу: 2015 р

Жанр: RPG

Pillars of Eternity Глибока РПГ з детально продуманою світом. Де прості записки передають цілі історії. Гра отримала безліч позитивних відгуків. Головний герой може взяти в свій загін до п'яти помічників, які не тільки стануть опорою в битвах, але і розкриють деякі деталі сюжету. Виконуючи доручення фракції, загін заробляє певну репутацію і нагороди.

Pillars of Eternity-1 Pillars of Eternity-2 Pillars of Eternity-3 Pillars of Eternity-4

У грі передбачено шість рас і дев'ять класів застосовних до головного персонажа. Магічні заклинання, записані в гримуары, які використовуються в моменти сутичок з ворогом, залишаються доступні до тих пір, поки не вичерпається шкала мани. Гравцеві підвладні такі здібності, як знешкодження пасток, взаємодія з напарниками, продаж і покупка предметів і спорядження, створення зброї. Під час битви можна поставити гру на паузу і роздати накази своїм помічникам.

 

Torchlight 2

Torchlight-2-0

Дата виходу: 2012 р

Жанр: RPG

Torchlight 2 RPG з відкритим світом і видом зверху привабливою мультяшною графікою, хорошою управлінням і зручним інтерфейсом.. В грі є мультиплеер і можливість спільного проходження. Гра краща в своєму стилі «рубі і ріж» і отримала велику фанатську базу.

Torchlight-2-4 Torchlight-2-3 Torchlight-2-1 Torchlight-2-2

Детальний редактор персонажа. Героя можна створити, виходячи з бажань користувача, присвоївши йому одні з чотирьох класів. В місцевих водоймах, є доступ до риболовлі. Улов можна згодовувати вихованцеві, трансформуючи його в різні чудовиська, для ефективного битви з ворогом. У грі є мультиплеер і можливість спільного проходження.

 

Dust: An Elysian Tail

Dust-An-Elysian-Tail-0

Дата виходу: 2013 р

Жанр: RPG

Dust: An Elysian Tail РПГ з коротким, але беруть за душу сюжетом. Події гри відбуваються у вигаданому світі Фалана, населеному миловидними тваринами. Головний герой по імені Дасть не пам'ятає свого імені і намагається згадати його. Локації у вигляді зелених лісів і занедбаних будинків з привидами, містичних підземель і вулканічних гір і все це передає хорошу атмосферу.

Dust-An-Elysian-Tail-1 Dust-An-Elysian-Tail-2 Dust-An-Elysian-Tail-3 Dust-An-Elysian-Tail-4

Крім усього іншого в грі багато екшену, поданого у вигляді слешера, хороша графіка і музичний супровід. Битви в грі прості, але цікаві. Ми можемо виконувати комбінації ударів і спеціальні атаки, які проводяться спільно з нашої помічницею Фиджет. Кожен рівень ми отримуємо камінь сили, який можна вкласти в один із 4 параметри: сила, захист, здоров'я та Фиджет.

 

The Incredible Adventures of Van Helsing

The-Incredible-Adventures-of-Van-Helsing-0

Дата виходу: 2013 р

Жанр: RPG, «Рубі і Реж»

Ван Хельсинг. Нова історія – слешер РПГ з видом зверху. Головний герой Ваг Хельсинг який в місці зі своєю супутницею примарою знищує безліч ворогів. На вибір є декілька класів. При підвищенні рівня які ми отримуємо за вбивства ворогів можна качати характеристики героя та інші вміння. Можна також прокачувати і помічницю Леді Катаріну.

The-Incredible-Adventures-of-Van-Helsing-1 The-Incredible-Adventures-of-Van-Helsing-2 The-Incredible-Adventures-of-Van-Helsing-3 The-Incredible-Adventures-of-Van-Helsing-4

В арсеналі героя безліч видів вогнепальної зброї, захисних головних уборів, амулетів, плащів. Він може застосовувати у битвах бойову техніку. Головний герой досліджує різні локації і отримує завдання від неігрових персонажів. У грі присутній гумор. Також елемент Баштової захисту, в якому ми будуємо захисні споруди для оборони бази опору.

 

Dragon Age: Inquisition

Dragon-Age-Inquisition-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG

Гра Dragon Age: Inquisition Рольова гра з великим відкритим світом і масою можливостей. Є можливість вибору класу, кожен з яких має свою гілку прокачування. Також в грі є приємний функціонал у вигляді управління інквізицією. Є тактична состовляющая. Ми на карті бачимо, що відбувається і відправляємо туди своїх помічників, або ж самі прямуємо. У грі багато додаткових квестів.

Dragon-Age-Inquisition-1 Dragon-Age-Inquisition-2 Dragon-Age-Inquisition-3 Dragon-Age-Inquisition-4

На завдання можна брати в команду ще трьох героїв. Під час битви, можна ставити на паузу і віддавати накази своїм помічникам. Гра дійсна масштабна. Є громіздка система крафтінга і зліг незручна. Незручна тим що потрібно постійно переміщатися між кузнями. У грі добре пророблений сюжет і справді цікавий. Dragon Age: Inquisition стала кращою РПГ року, хоча вийшла вже під кінець.

 

Divinity: Original Sin

Divinity-Original-Sin-2014-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG, покрокова стратегія

Divinity: Original Sin покрокова стратегія і RPG з відкритим світом зроблена за канонами старої школи рольових ігор. Гра була зроблена на збори гравців, і стала однією з кращих РПГ, які тільки існували. Красивий світ, грамотні і головне різноманітні цікаві завдання, виконаних у вигляді розслідувань або крадіжки. Купа текстових діалогів, море контенту, можливістю взаємодіяти з предметами всілякими способами і прекрасний музичний супровід.

Divinity-Original-Sin-2014-1 Divinity-Original-Sin-2014-2 Divinity-Original-Sin-2014-3 Divinity-Original-Sin-2014-4

Управляємо ми двома героями, які часто можуть не погоджуватися один з одним. Гру можна проходити в кооперативі. Потужна прокачування і бонуси, які залежать від ваших дій в грі. Наприклад, якщо ви добрі, то отримуєте бонус до харизмі, якщо егоїстичні отримуєте бонус до торгівлі і так далі. У грі можна обікрасти кішку, дістати з кишені кущ і сховатися в ньому і багато іншого.

 

Wasteland 2: director's Cut

Wasteland-2-Director's-Cut-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG, покрокова стратегія

Wasteland 2 постапокаліптична покрокова стратегія, в дусі перших частин Fallout. Була зроблена завдяки зборів фанатів. Гра зі свободою дій і мінімум підказок. Багато гумору як у квестах так і в діалогах. Наприклад, є квест, де треба протягом півгодини просто йти за черепахою, яка призведе до скарбу. Також багато завдань в яких, надходячи по-різному отримуємо різний розклад.

Wasteland 2 Director's Cut-1 Wasteland 2 Director's Cut-2 Wasteland 2 Director's Cut-3 Wasteland 2 Director's Cut-4

За сюжетом гри ми виступаємо в ролі рейнджерів, єдиного, що залишився оплоту закону в зруйнованому світі. В нашій групі є кілька персонажів, попутно можна брати інших, які нам зустрінуться кожен з яких має свою історію і завдання пов'язані з ними. Велика система прокачування і умінь всіх персонажів.

 

Legend of Grimrock 2

Legend-of-Grimrock-2-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG

Legend of Grimrock 2 стара добра броділка з головоломками, скарбами, прокачиваемыми персонажами. Простий геймплей – під нашим управлінням загін з чотирьох бранців укладених на острові. Кожного члена команди можна прокачувати і озброювати.

Legend-of-Grimrock-2-1 Legend-of-Grimrock-2-2 Legend-of-Grimrock-2-3 Legend-of-Grimrock-2-4

У грі присутня п'ять основних рас і вісім класів, властивих дійовим особам. По всій території, можна шукати заховані скарби, ловити рибу, знайомитися з загадковими записами містичного Владики, вирішувати головоломки. Але головною місією команди є пошуки людини, багато років мешкає в цих місцях.

 

South Park: The Stick of Truth

South-Park-The-Stick-of-Truth-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG

Південний парк: Палиця Істини — створений за мотивами відомого мультсеріалу. Гра виконана в 2,5 D-графічним виконанні. Має покрокову систему боїв. Головною особливістю гри є чорний бредо гумор. Ви будете боротися з такими персонажами, як Челмедосвин, щури фашисти, інопланетяни, гноми. Як спецумений ви будете застосовувати пердеж.

South-Park-The-Stick-of-Truth-1 South-Park-The-Stick-of-Truth-2 South-Park-The-Stick-of-Truth-3 South-Park-The-Stick-of-Truth-4

Світ Південного парку це маленький вигадане містечко, який ми досліджуємо і виконуємо завдання. Сам місто невелике і гра має досить короткий для РПГ геймплей. Є прокачування персонажа і його умінь. Зброєю в грі може виступати звичайний батон. Складно описати гру, в це треба просто пограти.

 

Shadowrun: Dragonfall — director's Cut

Shadowrun-Dragonfall---Director's-Cut-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG, покрокова стратегія

Shadowrun: Dragonfall — director's Cut є тактичною грою, де герою призначене відшукати містичне чудовисько, дракона мріє покарати земних жителів, за спробу знищення. Події відбуваються в альтернативній всесвіту. Гравцеві належить втілитися в образ безстрашного борця за справедливість, який змушений стати єдиною надією людства. Він повинен розкривати страшні змови, вступати в бої і перестрілки. Серед його ворогів і звичайні хулігани, і досвідчені найманці.

Shadowrun-Dragonfall---Director's-Cut-1 Shadowrun-Dragonfall---Director's-Cut-2 Shadowrun-Dragonfall---Director's-Cut-3 Shadowrun-Dragonfall---Director's-Cut-4

В епізоді присутня п'ять, сюжетних завдань, які розбавлять історію оригінальної версії. Герою доведеться подорожувати, вести довгі бесіди, підвищувати досвід в численних сутичках, вишукувати в магазинах першокласне спорядження, вирішувати складні головоломки. Ігровий час складає близько п'ятнадцяти годин.

 

Transistor

Transistor-0

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG, action

Транзистор – науково фантастичний рольової екшен з виглядом зверху. Дія Transistor відбуваються у містечку Клайдбанк. Одна з найкращих і атмосферних інді-ігор. Прекрасна графіка, прекрасна музика і сюжет відкриває історію, яка розбурхує твою душу. Гравцеві належить втілитися в представницю прекрасної статі, яка жадає відплати. Ред судилося відшукати таємничих типів, які вчинили на нього замах в минулому.

Transistor-1 Transistor-3 Transistor-4 Transistor-2

Бойова система спирається на тактичну складову. Під час бою ми можемо поставити на паузу і дати команди своєї героїні, і після віджимання, вона виконає їх. Графіка і музика гри прекрасні, то чого ми можемо очікувати від творців Бастіону. Є так само і система прокачування героїні. Вбиваючи ворогів ми отримуємо рівень і окуляри, які можна витратити на пасивні або активні вміння.

 

The Banner Saga

The-Banner-Saga-0

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: RPG, покрокова стратегія

The Banner Saga покрокова стратегія відкриває для гравця дивовижний світ скандинавських вікінгів, де йому судилося вершити долю за допомогою трьох героїв: Убін, Хакон, Рук. Дійові особи будуть ділитися своїм поглядом на події, що відбуваються ситуації. Суворі божества Вальгалла залишили людство і тепер на колись родючих землях панує нескінченна зима, яка мабуть не збирається йти з цих країв, якщо щось не зробити. Що стала причиною жахливих подій, належить з'ясувати хоробрим воїнам.

The-Banner-Saga-1 The-Banner-Saga-2 The-Banner-Saga-3 The-Banner-Saga-4

Ігровий процес дозволяє здійснювати миттєві подорожі між локаціями, але при цьому персонажі будуть втрачати витривалість. Щоб відновити її, потрібно постійно робити перевали і щільно харчуватися, інакше сміливців може спіткати смерть. Поповнити провізію можна в торгових лавках за очки слави. Винагорода доступним після виконання завдань.

 

Undertale

Undertake-0

Дата виходу: 2015 р.

Жанр: RPG

Undertale — інді гра з піксельної графікою. Але це категорія ігор, яка говорить нам про те, що графіка вторинна. Гра змушує відчувати. Наприклад, в цій грі можна помилувати мобів. Вам належить приміряти на себе роль дитини, що впав з гори Эботт в Підземелля, і бажає повернутися додому. Малюкові належить знайти дорогу на поверхню, досліджувати підземелля, битися з чудовиськами або ж завойовувати їх розташування. Від скоєних вчинків залежить розвиток усього сюжету і його кінцівка. Вирішуючи всі проблеми мирним шляхом і уникаючи битв, можна прийти до дуже приємному фіналу.

Undertake-1 Undertake-2 Undertake-3 Undertake-4

Зберегти гру можна лише в особливих місцях. Щоразу вирушаючи в чергову пригоду, варто ґрунтовно підготуватися, щоб не починати місію заново. Під час подорожі герой набирає спеціальні окуляри, які визначають його рівні насильства і любові. Щоб перетнути магічний Бар'єр потрібна душа безжального Монстра або милосердного Ангела. На те ким стане персонаж, впливають дії і поведінка в ігровому процесі.

 

Darkest Dungeon

Darkest-Dungeon-0

Дата виходу: 2016 р

Жанр: RPG, покрокова, «рогалик»

Darkest Dungeon покрокова та похмура РПГ з неминучою смертю і втратою ваших героїв. Атмосфера гри віє приреченістю і безвихіддю. Суть гри в тому, що ми підбираємо героїв. Потім вибираємо з них паті з чотирьох і досліджуємо катакомби і підземелля борючись з мобами.

Darkest-Dungeon-1 Darkest-Dungeon-2 Darkest-Dungeon-3 Darkest-Dungeon-4

Герої можуть відчувати стрес, який при високій позначці передається іншим. Герої можуть отримувати хвороби. Гру можна проходити не поспішаючи, але головне в ній наявність мозку. У грі велике значення має підбір команди і прокачування героїв.

 

Grim Dawn

Grim-Dawn-0

Дата виходу: 2016 р.

Жанр: RPG, «Рубі і Реж»

Grim Dawn одна з кращих ігор в жанрі рубі і реж м РПГ, поєднує в собі атмосферность, захопливість, захоплюючу прокачування, і продуманий світ. У грі великий відкритий світ. Хороша графіка і музичний супровід. Є вибір з 6 класів безліч лута і мультиплеер.

Grim-Dawn-1 Grim-Dawn-2 Grim-Dawn-3 Grim-Dawn-4

Герої дано використовувати у своїх мандрах різне спорядження, розвиватися підвищуючи свій досвід і відкриваючи нові навички, битися з могутніми ворогами, підключати до битв вихованців, модифікувати зброю. Воїн може володіти будь спеціалізацією від окультиста до підривника. Відкритий світ дозволяє здійснювати тривалі подорожі.