Ігри про бізнес і економічні симулятори на PC | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Економічні ігри для справжніх бізнесменів
Theme Hospital

Theme-Hospital-0

Дата виходу: 1997 р.

Жанр: симулятор

«Приватна лікарня» економічний симулятор, де ми виступаємо в ролі завідуючого лікарнею і ведемо медичний бізнес. Ми будуємо нові медичні кабінети, облаштовуємо ці кабінети, меблями і наймаємо персонал. В Theme Hospital дуже важлива економічна складова – потрібно перетворити госпіталь в процвітаюче підприємство, що приверне клієнтів. На це впливає багато факторів: яка лікарня репутація, багато черг, ставляться правильно діагнози. Хвороби в грі вигадані і мають смішні назви.

Theme-Hospital-1 Theme-Hospital-2 Theme-Hospital-3 Theme-Hospital-4

Управління діяльністю шпиталем ведеться від третьої особи, взяти на себе керівництво кожним лікарем окремо не вийде. Гравцеві дозволено йти на численні хитрощі, наприклад, підправляти статистику лікарні за рахунок виписування смертельно хворих, видалення скандалістів та інші цікаві штуки. Крім того, потрібно постійно мати на увазі фірми-конкуренти, то і справа норовящие відібрати клієнтів.

 

Capitalism II

Capitalism-II-0

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: симулятор

Капіталізм 2 – це повноцінний симулятор бізнесу в умовах реальної ринкової економіки. У цій грі користувачеві потрібно створювати практично з нуля грандіозну за масштабами капіталістичну імперію, для цього потрібно розвиватися в різних галузях економіки. Сільське господарство, торгівля, промисловість, бізнес інтриги – ось далеко не повний перелік занять, які кожен гравець зобов'язаний буде освоїти досконало. Управління відбувається в реальному часі.

Capitalism-II-1 Capitalism-II-2 Capitalism-II-3 Capitalism-II-4

Капіталізм також постачає нас повною інформацією та даними про те що твориться на ринку — графіки цін на товари, ціни на акції, вартість підприємств і так далі. Події розгортаються у великому мегаполісі, на території якого потрібно відкривати торговельні точки, вести маркетинг і виробництво товарів. У віртуальному світі, як втім і в реальному, величезна конкуренція, і від правильності дій залежить, хто стане монополістом на ринку міста – гравець або його комп'ютерний опонент.

 

Серія Zoo Tycoon

Zoo-Tycoon-0

Дата виходу: 2001-2013

Жанр: симулятор

Zoo Tycoon – це повноцінний симулятор зоопарку. З виходом нових частин серії ігрова механіка удосконалювалася, але її основа залишилася незмінна. Головна турбота користувача – розвивати зоопарк шляхом придбання нових тварин, будівництво будівель або їх вдосконалення. Кожен вид звірів потребує певних умов. Крім власне тварин, відвідувачів приваблює та інша розважальна інфраструктура у вигляді кафе, барів.

Zoo-Tycoon-1 Zoo-Tycoon-2 Zoo-Tycoon-3 Zoo-Tycoon-4

Головна і єдина мета – отримувати дохід, перетворюючи підприємство з маленького в процвітаюче. Зробити це буде непросто, адже для ідеальної роботи зоопарку задоволеними повинні бути не тільки люди, але і тварини, про що сигналізує відповідна іконка над клітинами. В Zoo Tycoon є декілька режимів гри, в тому числі аркадное розвиток і сюжетне проходження з додатковими завданнями.

 

Серія Tropico

Tropico-0

Дата виходу: 2001-2014 р.

Жанр: симулятор, економічна стратегія

У Tropico під управління гравця потрапляє маленький південний острівець за сумісництвом і держава, загублене в тропічних морях. Сам користувач виконує обов'язки мера. Головних цілей економічної стратегії дві – домогтися процвітання острівця і його жителів, а також відкласти на банківському рахунку свого персонажа як можна більше коштів. Зрозуміло, накопичення капіталу мера йдуть за рахунок бюджету держави. У грі ми займаємося всіма аспектами життя населення і країни: торгівлею, політикою, релігією, їжею та іншим.

Скріншоти з Tropico 5

tropico-5-1 tropico-5-2 tropico-5-3 tropico-5-4

Цікава особливість гри в тому, що на початку кампанії сам користувач створює ландшафт острівця, в тому числі його розмір. На початку проходження визначаються завдання місії – ощасливити жителів, підняти економіку або збагатитися самому. Тривалість кампанії може бути обмежена 10-70 роками. Також у Tropico існує аркадний режим гри, коли цілей не висувається, а кампанія фактично нескінченна.

 

Airport Tycoon 3

Airport-Tycoon-3-0

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: економічна стратегія

В Airport Tycoon 3 пропонується спробувати себе у ролі начальника аеропортом. Спершу нам в руки дається скромне льотне поле з мінімальною окупністю, приймаючи правильні маркетингові рішення, його можна перетворити на гігантський бізнес-проект, тим самим забезпечивши собі славу і добробут. Завдання надзвичайно непроста, адже керівництвом повітряною гаванню – одна з найскладніших з існуючих професій.

Airport-Tycoon-3-1 Airport-Tycoon-3-2 Airport-Tycoon-3-3 Airport-Tycoon-3-4

Ігровий процес досить різноманітний, спонукає до повторного перепрохождению. Так, в Airport Tycoon 3 представлено кілька міст, кожен зі своїми кліматичними особливостями, визначеним розміром поля і характером вантажопотоків. Управління ведеться за допомогою двох функцій – будівництво і бізнес. Віддавши вказівки, в будь-який момент можна збільшити швидкість течії часу.

 

Jurassic Park: Operation Genesis

Jurassic-Park-Operation-Genesis--0

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: симулятор

Парк Юрського періоду: операція Генезис – дуже незвичайна економічна стратегія, де під управління гравця потрапляє справжній парк розваги з динозаврами. В іншому геймплей нітрохи не відрізняється від такого в інших іграх жанру – потрібно всіляко розвивати бізнес, роблячи його більш прибутковим. Прибуток вкладається в нові споруди, розведення нових видів ящерів і в забезпеченні безпеки.

Jurassic-Park-Operation-Genesis-1 Jurassic-Park-Operation-Genesis-2 Jurassic-Park-Operation-Genesis-3 Jurassic-Park-Operation-Genesis-5

Особливо важливо не забувати про останньому пункті, так як доісторичні ящери раз норовлять вирватися на свободу, пожерти один одного, а то і допитливих відвідувачів. Також велику небезпеку становлять стихійні лиха у вигляді торнадо. Всього в Jurassic Park: Operation Genesis є 25 типів динозаврів, а місткість парку становить не більше 60 тварин.

 

Caesar III

Caesar-III--0

Дата виходу: 1998 р.

Жанр: економічна стратегія, містобудівний симулятор

Цезар III – продумана економічна гра, де користувач стає губернатором провінції. На тлі інших подібних стратегічних ігор виділяється досить складним ігровим процесом, особливо зацікавить тих, хто любить вникати в тонкощі геймплея і перезапускати місію по багато разів. Події розгортаються в Римській імперії, що відповідає періоду правління Цезаря і його завоювань.

Caesar-III-1 Caesar-III-2 Caesar-III-3 Caesar-III-4

Все, що потрібно від гравця, – розвивати довірену йому провінцію. Ніяких битв, тільки будівництво, видобуток ресурсів, торгівля і поповнення бюджету. На благополуччя територію впливають багато факторів, від вторгнення ворогів до народного бунту. Кампанія включає декілька місій, що розрізняються складністю. Також в грі є бойові дії, в яких також можна застосовувати тактику, проходячи в реальному часі. У грі досить старенька і проста графіка, але економічна складова досі на рівні.

 

Industry Giant II

Industry-Giant-II-0

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: симулятор, стратегія

Промисловий магнат — грамотно виконаний симулятор розвитку своєї корпорації. Всі дії починаються в США початку XX століття. Гравцеві пропонується вибрати одну з декількох кампаній, для кожної з яких передбачена своя карта з містами, ґрунтами і населенням. Тривалість проходження кампанії – 80 років, протягом яких потрібно встигнути побудувати успішну бізнес-імперію. На процес впливають реальні історичні події, що відбувалися в минулому.

Industry-Giant-II-1 Industry-Giant-II-2 Industry-Giant-II-3 Industry-Giant-II-4

В основі Industry Giant II будівництво промислового міста з глухого села. Поселення потрібно заводити виробництва, зводити житлові будівлі і налагоджувати транспорт. Всього в економічній стратегії відтворено 150 видів товарів, десятки видів техніки. Події не статичні – з кожним роком по ходу сюжету трапляються технічні відкриття, виникає новий попит і нові складності, на які потрібно вчасно реагувати.

 

The Movies

мувис-0

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: симулятор

The Movies – найвідоміша гра, що пропонує стати власником голлівудської кіностудії. Підбір персоналу, будівництво павільйонів, звільнення і найм акторів – все це доведеться робити гравцеві. Більш того, користувачам надається можливість самостійно ставити картини, а отриманий шедевр виставити на суд таких же як і він пересічних гравців. Забавно, що зняті фільми потім можна переглядати.

мувис-1 мувис-2 мувис-3 мувис-4

В The Movies досить проста і зрозуміла кожному механіка геймплея. Велику роль відіграє управління персонажами, які мають власний рівень майстерності в професії і уподобання до жанрів фільмів. Основна мета – розширення кіностудії і збільшення прибутків. У цьому економічному симуляторі дуже багато гумору, симпатична графіка, є режим гри «пісочниця», що надає повну свободу дій.

 

Далекобійники: Транспортна компанія

Дальнобойщики-транспортная-компания-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: симулятор, стратегія

Далекобійники: Транспортна компанія оповідає про будівництво успішної торговельної корпорації. Завдання гравця – сформувати власну компанію з перевезень вантажів, забезпечити її зростання і обійти численних конкурентів. Власноручне управління машинами неможливо, замість цього пропонується цілком зосередитися на логістики та наймання водіїв.

Дальнобойщики-транспортная-компания-1 Дальнобойщики-транспортная-компания-2 Дальнобойщики-транспортная-компания-3 Дальнобойщики-транспортная-компания-4

У Далекобійників події розгортаються на величезній карті світу з безліччю міст і торговельних баз, де можна отримати завдання. У кожному пункті свої види товарів, а від складності і довжини маршруту залежить і виручка. Всього в грі змодельовано кілька десятків реально існуючих вантажних машин, розділених на 6 категорій. Для високої продуктивності доводиться піклуватися про ремонтних службах.

 

Cities in Motion 1 і 2

Cities-in-Motion-0

Дата виходу: перша — 2011 р. друга 2013 р.

Жанр: Симулятор

В іграх Cities in Motion 1 і 2 ведеться будівництво транспортної мережі в межах мегаполісу. Користувач бере на себе обов'язки логіста – прокладає для жителів найбільш зручні маршрути, вибирає тип громадського транспорту, підлаштовується під нові умови бізнесу. У грі також передбачені кампанії, що складаються з декількох непростих місій. Крім них, можна пограти у вільний режим, з необмеженою тривалістю.

Cities-in-Motion-1 Cities-in-Motion-2 Cities-in-Motion-3 Cities-in-Motion-4

Cities in Motion не можна назвати казуальної грою з простою та зрозумілою механікою. У ній надзвичайно різноманітний геймплей, а завдання дуже складні. На вибір пропонується кілька типів громадського транспорту, у тому числі три види наземних, метрополітен і водний у вигляді річкових трамвайчиків. Від того, наскільки вдало гравець планує маршрути, залежить і населення міста.

 

Capitalism Lab

Capitalism-Lab-0

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: економічна стратегія, симулятор

Лабораторія капіталізму – це переконливо розширена версія гри Capitalism II, з додаванням і поліпшенням можливостей. Ігровий процес в цілому залишився колишнім, але суттєво покращилася картинка, додалася безліч нових ресурсів, послуг та товарів, а також з'явилися нові сюжетні кампанії. Користувач повинен розвивати маленьку компанію, прагнучи зробити її найбільшим бізнесом в мегаполісі.

Capitalism-Lab-1 Capitalism-Lab-2 Capitalism-Lab-3 Capitalism-Lab-4

Геймплей традиційний для економічних стратегій. У вашої компанії своя мережа виробництв і торговельних точок, а також транспортна система. Лише грамотно поєднуючи всі можливості мережі, можна вирішити завдання в місіях. Паралельно йде гостра конкуренція з аналогічними фірмами. У цьому розширенні істотно посилився штучний інтелект, що ускладнило проходження гри.

 

Game Dev Tycoon 1 і 2

Game-Dev-Tycoon-0

Дата виходу: перша 2012 р. друга 2016 р.

Жанр: симулятор

Ігровий магнат – незвичайний економічний симулятор. Якщо в інших іграх цього жанру, як правило, ведеться розвиток міста або бізнес-компанії, то тут потрібно створити власну студію по випуску відеоігор. При цьому користувачеві надається повний контроль над виробництвом – доведеться вирішувати не тільки економічні питання, будувати будівлі, наймати фахівців, але і особисто придумувати ідеї ігор.

Game-Dev-Tycoon-1 Game-Dev-Tycoon-2 Game-Dev-Tycoon-3 Game-Dev-Tycoon-4

В Game Dev Tycoon кампанія суворо обмежений в часових рамках – встигнути створити лідера індустрії потрібно за 35 років. Якщо все починається зі скромною студії спецефектів, то в підсумку гравець випускає власну MMORPG і навіть ігрову приставку. У стратегію доданий інструмент заохочення – за особливо успішно виконані завдання присуджуються «досягнення», всього 33.

 

Train Fever

Train-Fever-0

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: симулятор

Train Fever – це гігантський вигаданий світ, в якому потрібно побудувати розвинену транспортну мережу. Але не тільки побудувати, а зробити її прибутковою, і на вирішення всіх завдань гравцям виділяється ні багато ні мало 200 років. Карта, на якій йде кампанія, обрисами нагадує Європу, але поява і ріст населених пунктів на ній довільний, у тому числі залежить від дій гравця.

Train-Fever-1 Train-Fever-2 Train-Fever-3 Train-Fever-4

У Train Fever основна увага приділяється потягів та залізничних магістралях. Але крім них дозволяється будувати автобани, а в межах міст – трамвайні лінії. Прибуток буде приносити будь-який вид діяльності – від вантажоперевезень до пасажирського сполучення. Технологічний прогрес в світі і зростання населення йде в відповідності з історичними реаліями.

 

TransOcean: The Shipping Company

TransOcean-The-Shipping-Company-0

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: симулятор про морські кораблі

Тим, хто завжди мріяв стати капітаном величезного корабля, обов'язково потрібно пограти в TransOcean: The Shipping Company. У цій стратегії дозволяється і щось більше, ніж просто покерувати літаком – заснувати власну торговельну імперію, развозящую вантажі по всіх шести континентах. Для цього лише потрібно терпіння, уважність і вміння вирішувати бізнесові питання правильно.

TransOcean-The-Shipping-Company-1 TransOcean-The-Shipping-Company-2 TransOcean-The-Shipping-Company-3 TransOcean-The-Shipping-Company-4

У TransOcean змодельована реальна карта світових океанів з існуючими портами, країнами і торговими маршрутами. Всього творці додали в стратегію 55 гаваней, у тому числі і деякі екзотичні, 20 типів торговельних суден та 22 види вантажів. Гравець власноруч веде економіку компанії, купує кораблі, наймає команди, визначає привабливі маршрути.

 

Prison Architect

prison-architect-0

Дата виходу: 2015 р.

Жанр: симулятор, стратегія, ігри про в'язницю

У грі «Архітектор в'язниці» гравець – одночасно архітектор і начальник в'язниці. Завдання – не просто забезпечити надійне утримання ув'язнених, але і зробити «підприємство» фінансово вигідним. Для цього доведеться займатися будівництвом нових тюремних блоків і модернізацією старих, зводити інфраструктуру, також дбатимуть про добробут ув'язнених. Надзвичайно уважно потрібно підходити і до найму співробітників.

prison-architect-1 prison-architect-2 prison-architect-3 prison-architect-4

У Prison Architect більш ніж простенька 2D графіка, а економічна модель проста і зрозуміла. Тим не менше, гра користується величезною популярністю у користувачів, поширилася числом в кілька мільйонів копій. Пізніше різноманітність геймплея було збільшено – тепер на себе можна взяти не тільки роль начальника закладу, але й укладеного.. В цьому випадку завдання – підготувати втечу і обдурити охорону.

 

Cities: Skylines

Cities-Skylines--0

Дата виходу: 2015 р.

Жанр: містобудівний симулятор

Cities: Skylines – класичний симулятор розвитку мегаполіса. Гравець виступає мером міста, отримуючи абсолютну владу над поселенням. На чому буде спеціалізуватися місто, в якому архітектурному стилі буде вестися забудова, який транспорт стане основним – все це доведеться вирішити користувачеві. Почавши зі скромного поселення площею 4 км2, потрібно закінчити з мегаполісом, що тягнуться від горизонту до горизонту.

Cities-Skylines-1 Cities-Skylines-2 Cities-Skylines-3 Cities-Skylines-5

У Cities: Skylines доводиться стежити буквально за всім. На економічний добробут впливає забруднення повітря, рівень щастя населення, безробіття, кількість пожеж та десятки інших умовностей. На екрані постійно щось відбувається, благо, можна не поспішати, адже як такого сюжету тут немає, а тимчасовими рамками кампанія не обмежена.

 

Empire TV Tycoon

Empire-TV-Tycoon-5

Дата виходу: 2015 р.

Жанр: симулятор

Тим, хто любить економічні ігри, але нескінченні завдання з будівництва міст приїлися, обов'язково варто спробувати «Магнат TV» . У цій стратегії під управління гравцеві надається телевізійна компанія, точніше – канал. Все впирається в його рентабельність, яку повинен забезпечити користувач. Вибирати тематику каналу, знімати шоу і фільми, підбирати рекламу і шукати спонсорів – бізнес рутина яку ви будете виконувати.

Empire-TV-Tycoon-1 Empire-TV-Tycoon-2 Empire-TV-Tycoon-3 Empire-TV-Tycoon-4

У грі досить проста економічна модель. Як і реальному житті, все впирається в рейтинг передач, про що сигналізує спеціальний лічильник. Гравцеві регулярно надходить інформація про думці глядацької аудиторії, а також про її смаки та уподобання. Тільки грунтуючись на цій інформації, і потрібно складати сітку мовлення. В Empire TV Tycoon фільми можна знімати самому, так і додавати в ефір реально існуючі фільми, числом понад 1000.

 

Factorio

Factorio-0

Дата виходу: 2016 р.

Жанр: симулятор, стратегія

Сюжет гри Factorio незвичайний для економічних стратегій – на далекій планеті самотній астронавт після падіння зорельота облаштовує базу. Він майстер на всі руки, в змозі обладнати навіть складний завод з переробки нафти або електростанцію. Але без допомоги користувачів бідоласі не обійтися. Гравцям пропонується взяти на себе створення бази, а в кінцевому підсумку побудувати ракету, що віднесе астронавта додому.

Factorio-1 Factorio-2 Factorio-3 Factorio-4

Factorio буде швидко освоєна будь-яким, хто мав у минулому досвід гри в економічні симулятори. Починаємо з мінімумом доступних ресурсів, добуваючи сировину голими руками, поступово переходимо на більш технологічне виробництво. Чужа планета населена, і співіснувати з чужими формами життя потрібно навчитися. Може навіть дійти до мало не бойових дій проти особливо завзятих інопланетян.

 

Mad Games Tycoon

Mad-Games-Tycoon-0

Дата виходу: 2016 р.

Жанр: симулятор

В Mad Games Tycoon перед гравцями ставиться завдання по організації студії, розробляє відеоігри. Події кампанії беруть початок у 80-х роках минулого століття, де нам доведет�