30 кращих російських комп'ютерних ігор | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Зроблено в Росії — найкращі ігри російський розробників
Список російських ігор на ПК зроблених вітчизняними розробниками і багато з них здобули популярність і за кордоном. Є звичайно ще «Тетріс» який просто підкорив весь світ, але ми його не стали тут описувати так як ця гра відома багатьом навіть якщо ви не грали в неї.

 

Алоди

Аллоды-0

Дата виходу: 1998-2010 р.

Жанр: стратегія, RPG

Серія ігор від російських розробників по вигаданій всесвіту. Більшість проектів серії являють собою рольові ігри з елементами стратегії в реальному часі та об'єднані не тільки світом, але і загальною сюжетною лінією, в якій розповідається про розпався на частини (алоди) світі. Остання ж на сьогоднішній день частина була перенесена в онлайн, ставши повноцінною ММОРПГ-грою.

Аллоды-1 Аллоды-2 Аллоды-3 Аллоды-4

В цілому, якщо не рахувати «Алоди Онлайн» ігровий процес тут має безліч загальних рис. Так, наприклад, у всіх частинах серії під управлінням гравця буде не один, а ціла група персонажів зі своїми атрибутами і характеристиками. При цьому в деяких місіях робиться наголос на ефективне використання невеликих сил, що характерно для тактичних ігор. Також в більш пізніх частинах гри зустрічаються елементи стелс-жанру, такі як: квести з непомітним переміщенням, удари зі спини і пр.

 

Vangers

Vangers-0

Дата виходу: 1998 р.

Жанр: аркада

Вангеры являють собою російську відеогру, головним елементом якої є особливі бойові машини. За сюжетом людство освоїло можливість проникнення в інші світи за допомогою, так званих Коридорів, і по необережності зіткнулося з високоорганізованою инсектоидной цивілізацією Криспо, контакт з якою швидко переріс у збройний конфлікт. Коридор до Землі був знищений і мільйони людей опинилися один на один з ворожими істотами.

Vangers-1 Vangers-4 Vangers-3 Vangers-2

Ми починаємо свою гру через тисячу років після вищеописаних подій в клані Вангеров – воїнів, торговців і просто мандрівників нового світу. Відмінною особливістю проекту є самостійність гравця у великому потоці відбуваються навколо подій і повна свобода в прийнятті рішень. Фіксовані місії тут відсутні як такі, а сюжетна лінія головного героя органічно вплітається в єдиний сюжет.

 

Далекобійники

Дальнобойщики-0

Дата виходу: 1999-2010 р.

Жанр: автосимулятор

Серія російських ігор, що представляє собою симулятор життя далекобійника. Перші дві частини гри дозволяють гравцеві колесити по російській глибинці, тоді як дія третьої частини було перенесено в Америку. У грі непросте управління, а також реалізована система пошкодження вантажів, що безпосередньо впливає на можливість вашого ігрового заробітку. Тобто якщо ви взяли крихкий вантаж, доставка якого коштує трохи дорожче, будьте готові до того, що через недбалу їзди частина його може бути зіпсована.

Дальнобойщики-1 Дальнобойщики-2 Дальнобойщики-3 Дальнобойщики-4

Починаючи з другої частини серії, у грі були значно поліпшені її економічні елементи. Крім того світ став повністю відкритим, а також з'явилася можливість їздити по містах у пошуках більш цінного вантажу. Є тут і мафія, яка так і норовить відібрати особливо коштовні вантажі (наприклад, мартіні, алмази, сигарети або вантаж «зарплата»).

 

Серія ігор про Петьку і Василя Івановича

Петька-и-Василий-Иванович-серия-игр-0

Дата виходу: 1998-2016 р.

Жанр: квест

Серія вітчизняних ігор, що дала початок такого жанру, як «Російська мальований квест», що оповідає про пригоди Василя Івановича Чапаєва і його ординарця Петьки. Практично кожна гра серії є односюжетной, тобто у неї є одна початок і один кінець (а предмети не мають альтернативних варіантів їх використання), однак в деяких частинах є можливість отримати «програшну» кінцівку, після якої доведеться перепроходити гру або певний її ділянку. В іншому ж це класичний мальований квест гумористичного характеру.

Петька-и-Василий-Иванович-серия-игр-1 Петька-и-Василий-Иванович-серия-игр-2 Петька-и-Василий-Иванович-серия-игр-3 Петька-и-Василий-Иванович-серия-игр-4

У кожній грі серії присутня безліч ГЕГов, пародії на відомих людей, фільми або поп-культуру. Деякі персонажі мають тенденцію повертатися в наступних частинах в тому чи іншому образі, при цьому, вони не пам'ятають, ким були в минулих іграх (наприклад, Фурманова і Кузьмича гравець зустріне у всіх частинах).

 

Князь

Князь-0

Дата виходу: 1999 р.

Жанр: RPG, ігри про Русь

Російська ізометрична rpg гра, виконана в сеттінге слов'янського фентезі. В процесі гри гравець відвідає різні локації, виконає безліч завдань і вб'є орди монстрів. Спочатку ж, все стандартно для подібних ігор, вам буде запропоновано на вибір один з трьох героїв, яким також потрібно буде визначити його клас і розподілити початкові характеристики. Початкова локація для кожного з персонажів своя, до того ж присутні унікальні завдання і діалоги, але в цілому сюжет для всіх однаковий.

Князь-1 Князь-2 Князь-3 Князь-4

Ігровий світ тут поділений на декілька локацій, кожна зі своїми поселеннями, монстрами і пр. Поселення можуть бути, як союзні, так і ворожі або нейтральні. У процесі гри можна захоплювати їх і підпорядковувати своїй владі, отримуючи з захоплених поселень данину, займаючись відбудовою деяких будівель і призначенням людей на ключові пости.

 

Корсари

Корсары-0

Дата виходу: 2000-2016 р.

Жанр: RPG, про піратів

Корсари – серія ігор про піратів і корсарів 17 століття. І якщо в першій частині дія гри розгортається у вигаданому районі Карибського моря під назвою «Архіпелаг», то починаючи з другої частини, гравець потрапляє на реальні острови та території. Під управління нам потрапляє корсар або пірат, а сама гра ділиться на дві частини – сухопутний і морський. На суші ми беремо квести, торгуємо, наймаємо команду тощо, а на море б'ємося на кораблях, займаємося абордажами і грабежами.

Корсары-1 Корсары-2 Корсары-3 Корсары-4
Примітно, що в грі присутні характерні для RPG елементи, що дозволяють розвивати як власні навички персонажа, так і вміння та навички корабля, команди тощо Серія дуже популярна на пострадянському просторі, і не в останню чергу завдяки численним фанатським модифікаціям, які розширюють і без того величезний і пророблений світ Корсарів.

 

Демиурги

Демиурги-0

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: покрокова стратегія, карткова

Демиурги – гра, створена російськими розробниками на стику таких жанрів, як покрокова стратегія та карткова рольова гра (розробники черпали натхнення в комп'ютерній грі Heroes of Might and Magic і настільної карткової гри Magic: The Gathering). Але незважаючи на схожість деяких елементів, гра не є бездумним клоном своїх натхненників, а розвиває ідеї в іншому напрямку.

Демиурги-1 Демиурги-2 Демиурги-3 Демиурги-4

Ігровий процес Деміургів ділиться на дві частини: режим покрокової стратегії (подібний ігор серії «Герої») і режим тактики (так звані «магічні дуелі»). У першому режимі гравець віддає накази своїм підлеглим, які виконують їх по закінченні ходу (по черзі з персонажами противника), у другому ж відбувається бій (покрокове) із застосуванням магії. Для кожної з протиборчих сторін магія унікальна, проте сильні заклинання потрібно буде купувати в спеціальних лабораторіях.

 

Іл-2 Штурмовик

Ил-2-Штурмовик-0

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: авіасимулятор

Російський авіасимулятор, моделюючий бойові дії відбувалися в небі в періоди з 1938 по 1946 роки. На момент свого виходу дана гра не мала рівних, і довгий час залишалася самим високотехнологічним проектом в жанрі авіасимуляторів. На користь гри говорить ще й те, що за час свого існування вона завоювала безліч цінних нагород від зарубіжних і вітчизняних друкованих, а також електронних видань.

Ил-2-Штурмовик-1 Ил-2-Штурмовик-2 Ил-2-Штурмовик-3 Ил-2-Штурмовик-4

Варто відзначити, що управління тут досить складне, оскільки Іл-2 позиціонується як самий реалістичний навіть на сьогоднішній день симулятор літаків з поршневими двигунами. Також проект може похвалитися приємною графікою, чудовими тривимірними моделями різної військової техніки та безліччю офіційних доповнень, які надають гравцям нові кампанії, карти, скіни літаків тощо

 

Код доступу: РАЙ

Код-доступа-РАЙ-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: покрокова стратегія, тактична стратегія, ігри в жанрі кіберпанку

Кіберпанкова покрокова тактична стратегія з елементами РПГ від російських розробників, яка світі високотехнологічного майбутнього, в якому люди поділені на три класи, а все життя на планеті управляється суперкомп'ютером. Всі щасливі, віртуальний світ замінив життя реальне, але це всього лише видимість. Ви ж в особі молодого хакера випадково дізнаєтеся те, що не варто було б і намагаєтеся врятувати своє життя. На цьому моменті і починається гра.

Код-доступа-РАЙ-1 Код-доступа-РАЙ-2 Код-доступа-РАЙ-3 Код-доступа-РАЙ-4

На момент свого виходу Код доступу: РАЙ був кращої тактичною грою з елементами РПГ, відмінними рисами якої стали – висока якість діалогів, якісна озвучка персонажів, цікаві противники і великий арсенал зброї. З недоліків можна відзначити тільки довгі завантаження рівнів. До гри було випущено два офіційних доповнення, а також ремастерінг, в якому розробники переробили текстури, виправили помилки, прискорили завантаження та ін.

 

Silent Storm

Silent-Storm-0

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: покрокова стратегія, тактична стратегія

Російська покрокова тактична рольова гра, дія якої розгортається в Європі в період Другої світової війни. Під управління гравцеві дається група з декількох елітних солдатів (до 6-ти осіб), керуючи якої необхідно виконувати місії на стороні Союзників або Осі. Через рік після виходу гри розробник випустив доповнення, яке, по суті, є самостійною грою.

Silent-Storm-1 Silent-Storm-2 Silent-Storm-3 Silent-Storm-4

Спочатку гри гравцеві пропонується вибрати сторону і згенерувати собі персонажа. Потім почнеться вступна місія, після якої буде доступна база з госпіталем, арсеналом, ангаром та ін. З цього моменту можна набирати собі групу, при цьому кожен з представлених персонажів має свої навички і відноситься до одного з шести класів: снайпер, гренадер, розвідник, інженер, солдатів, медик. По мірі проходження в ваш арсенал потрапить нове озброєння, включаючи деякі види секретної зброї. Фізика в грі вище всяких похвал – ландшафт змінюється і руйнується, тіла адекватно реагують на влучення.

 

Бліцкриг

Блицкриг-0

Дата виходу: 2003-2015 р.

Жанр: стратегія в реальному часі, варгейм

Російська стратегія в реальному часі, що оповідає про події Другої світової війни. В відміну від багатьох подібних ігор відбудовувати базу вам не доведеться (хоча можливий захоплення баз за умовами проходження місії). Зазвичай гравцеві дається певна кількість юнітів, з допомогою яких і потрібно виконати певне завдання (або ряд завдань). За виконання проміжних цілей гравець може отримати підкріплення.

Блицкриг-1 Блицкриг-2 Блицкриг-3 Блицкриг-4

Сюжетні кампанії три: радянська кампанія, німецька і союзна. У кожній з кампаній свій набір місій (у тому числі й історичних), а кожна зі сторін конфлікту має свої юніти. В цілому, розробники відтворили у грі більше 200 зразків реально існуючої військової техніки і 40 зразків піхоти. Також була випущена друга частина гри, де крім поліпшеної графіки з'явилося таке нововведення, як підкріплення, що дозволяє закликати собі на допомогу додаткові сили.

 

Alien Shooter

Alien-Shooter-0

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: RPG, аркада

Ізометричний аркадний екшен з елементами РПГ від російських розробників, який відрізняється просто якимось неймовірним кількістю супротивників, крові і м'яса. Граємо ми тут космічного десантника (є можливість вибрати стать персонажа), завдання якого в більшості місій зводиться до знищення орди інопланетних монстрів і виконання нескладних квестів по включенню електроенергії, знаходження вибухівки або ключів тощо

Alien-Shooter-1 Alien-Shooter-2 Alien-Shooter-3 Alien-Shooter-4

По мірі проходження нові монстри стають в рази сильніше, до того ж у них з'являється серйозне озброєння (лазери, ракетниці і т. п.), однак після кожної місії ми можемо поліпшити свого персонажа і купити йому зброю, а також аптечку, броню, ліхтарик та інші життєво необхідні гаджети. Крім стандартної кампанії в грі присутня нескінченний режим «Виживання», в якому гравцеві необхідно протриматися на одній закритій локації як можна довше.

 

Космічні рейнджери

Космические-рейнджеры-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG, аркада, покрокова стратегія, RTS

Науково-фантастична російська гра, що увібрала в себе елементи таких жанрів, як RPG, покрокова стратегія, текстовий квест і аркада. Сюжет оповідає про протиборстві Галактичного співдружності і нової ворожої формою життя – клісани. Гравець виступає в ролі так званого космічного рейнджера – учасника організації, яка і була створена спеціально, щоб протистояти клисанам. Гра входить в топ найкращих RPG ігор.

Космические-рейнджеры-1 Космические-рейнджеры-2 Космические-рейнджеры-3 Космические-рейнджеры-4

Дія гри розгортається в космосі, де гравець, обравши представника однієї з 5 цивілізацій, літає між планетами та галактиками і виконує численні завдання, торгує, займається піратством, покращує свій корабель і воює з клісанамі. При цьому світ навколо гравця живе своїм життям, і кожне нове проходження буде унікальним у своєму роді досвідом. Гра відбувається в покроковому режимі, проте битви в чорних дірах і на планетах (останні додані в другій частині гри) – реалтаймовые.

 

Периметр

Периметр-0

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: стратегія в реальному часі

Стратегія в реальному часі з дуже оригінальною задумкою від калінінградського розробника К-Д ЛАБ. Головна «фішка» гри тут полягає не просто в унікальному в своєму роді, повністю разрушаемом і змінюваному оточенні, але й у тому, що саме на зміну рельєфу будується частину ігрового процесу. Тобто гравець може, як захистити свою базу від ворога звичайними турелями, так і вибудувати навколо неї гори, які стануть природним рубежем оборони.

Периметр-1 Периметр-2 Периметр-3 Периметр-4

Також до плюсів гри можна віднести можливість перетворення військ одного типу до війська іншого типу безпосередньо на полі бою. До того ж в Периметрі реалізована повноцінна можливість позиційних боїв. Сюжет Периметра передує сюжетом гри від тих же розробників – Вангеры. Завдяки безлічі геймплейних інновацій Периметр отримав безліч престижних ігрових премій і нагород.

 

Т-72: Балкани у вогні

Т-72-Балканы-в-огне-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: симулятор танка

Один з небагатьох по-справжньому реалістичних танкових симуляторів на ПК, зроблений російської студією CrazyHouse. Дія гри розгортається в Югославії в період з 1991 по 1995 роки. Під управлінням гравця будуть такі танки, як Т-34, Т-55 і Т-72, протистояти яким буде сама різноманітна військова техніка і піхота. Фотореалістична графіка, реалістична фізика, складні місії і жорстка система ведення бою – все це вигідно відрізняє проект від інших танкових симуляторів.

Т-72-Балканы-в-огне-1 Т-72-Балканы-в-огне-2 Т-72-Балканы-в-огне-3 Т-72-Балканы-в-огне-4

Серед особливостей Т-72: Балкани у вогні окремо варто відзначити реалістичну і дуже продуману фізику гри, враховує балістику і безліч інших нюансів, що впливають на стрілянину, пересування і пр. Рівні досить великі і повністю разрушаемы, що дозволяє придумувати різні тактичні рішення. Є тут і редактор місій, що дозволяє самостійно створювати сценарії для гри.

 

Ex Machina

Ex-Machina-0

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: автосимулятор, аркада, RPG, гонки

Російська гра, що представляє поєднання автосимулятора, аркади і РПГ, яку багато фанатів любовно називають «Фоллаут на колесах». Гра оповідає про недалеке майбутнє, де повітря стало непридатним для дихання, і щоб вижити люди носять спеціальні маски, а броньований вантажівка є, мало не єдиним засобом для виживання. Власне на таких вантажівках і буде колесити гравець, виконуючи завдання і постійно покращуючи свою бойову машину.

Ex-Machina-1 Ex-Machina-2 Ex-Machina-3 Ex-Machina-4

Гравцеві доступно 5 унікальних машин з різними характеристиками і величезними можливостями по кастомізації. Для поліпшення своєї «фортеці на колесах» можна купувати нові кабіни і кузова, різноманітні модулі і, звичайно ж, потужне зброю (гармати, ракети, міни тощо), що дозволяє кришити ворогів в металеву стружку. Сюжет в цілому лінійний, але є ситуації з вибором, впливає на подальше проходження гри.

 

Бригада Е5

Бригада-Е5-0

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: RPG, тактична гра

Тактична рольова гра від російського розробника, дія якої відбувається під час громадянської війни в державі Палинеро. Гравець отримує під своє управління невелику групу найманців, з якою він на боці однієї з конфліктуючих сторін буде виконувати різноманітні місії. Вибір головного героя, а також сторони конфлікту відбувається спочатку гри, проте в процесі проходження гравець може самостійно вибирати, кому допомагати, а кому ні.

Бригада-Е5-1 Бригада-Е5-2 Бригада-Е5-3 Бригада-Е5-4

У грі дуже детально опрацьовано зброя та екіпіровка, в тому числі і нюанси її взаємодії один з одним. Наприклад, бронежилет буде по-різному реагувати на різні боєприпаси (вбереже від пістолетного пострілу, але посилить ситуацію при попаданні снаряда зі снайперської гвинтівки). Бої проходять в режимі розумною паузи, коли гравець може в будь-який час зупинити гру і віддати необхідні команди своїм підопічним. У плані тактики ж гра продумана до дрібниць, за що і здобула любов шанувальників.

 

Мор. Утопія

Мор-0

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: RPG, бойовик, пригоди

Оригінальний у всіх відносинах пригодницький бойовик з RPG-елементами, розроблений російською студією Ice-Pick Lodge і зазначений на Конференції Розробників Ігор, як «Самий нестандартний проект». В руках гравця доля трьох чоловік, які опинилися в самотньому містечку в самий розпал страшної епідемії. Кожен з протагоністів має власний сюжет, свої погляди на події і мотиви, унікальні тільки для нього можливості та ін.

Мор-1 Мор-2 Мор-3 Мор-4

Цікавий ігровий хід – всі три персонажі живуть і беруть участь у світі Мора одночасно, незалежно від того, кого вибрав гравець. При цьому вони можуть перетинатися, допомагати один одному або, навпаки, заважати. У грі є безліч параметрів, які необхідно тримати в належному рівні. Основне завдання – вижити, але зробити це, насправді, дуже і дуже важко. «Мор. Утопія» — гра не для всіх, але спробувати її потрібно кожному!

 

Герої Меча і Магії 5

Герои-Меча-и-Магии-5-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: RPG, покрокова стратегія

Гідне продовження великої серії, виконаний руками російських розробників зі студії Nival. В більшості своїй гра повторює геймплей улюбленої фанатами третьої частини, проте все тепер відбувається в повному 3D. Також ряд цікавих ідей перекочував сюди з четвертої частини серії. При цьому, незважаючи на геймплейную схожість з минулими частинами серії, сюжет п'яте героїв розгортає