Покрокові стратегії - список кращих покрокових стратегій на PC | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Покрокові стратегії — готує крокоміри!
Серія Civilization

Civilization

Дата виходу: 1991-2016 р.

Жанр: покрокова глобальна стратегія

Civilization одна з найпопулярніших ігор не тільки серед покрокових стратегій, але й серед інших жанрів, входить в сотню кращих ігор всіх часів. Гравець бере під управління цілу націю і державу в якому він повинен стежити за всіма аспектами своєї цивілізації: населенням, економікою, політика і переговори, торгівля. Конкурентами виступають інші цивілізації. У грі присутня дискретна карта, міста з будівлями, військові юніти, дипломатія, торгівля, дерево технологій. Також гра входить в топ кращих стратегій на ПК.

Civilization-1 Civilization-2 Civilization-3 Civilization

Civilization це ціла модель розвитку людства починаючи з самих древніх епох і закінчуючи польотом в космос Ви зможете здобути перемоги, з допомогою завоювання всіх інших держав, або ж швидше всіх розвинути науку і технології, побудувати космічний корабель і полетіти в космос. У грі застосувати себе в ролі великих людей історії, наприклад таких як, Лінкольн, Наполеон, Сталіна й інших.

 

Heroes of Might and Magic (Герої Меча і Магії)

Heroes-of-Might-and-Magic

Дата виходу: 1995-2016 р.

Жанр: Покрокова стратегія, RPG

Поза сумнівом, багато заявлять, що найкращою грою з цієї серії буде саме третя частина гри вийшла в 1999 р, в яку грали мільйони гравців і продовжують у неї грати і я звичайно ж не буду з ними сперечатися, але все ж вирішив додати всю серію ігор. Вам належить управляти окремими героями виступають у ролі полководців, які ведуть за собою міфічних істот. Гравець подорожує героями і вивчає загальну глобальну карту, досліджуючи нові місця, захоплюючи землі і виконуючи завдання. Третя частина героїв входить до збірки RPG для слабких ПК.

Heroes-of-Might-and-Magic-1 Heroes-of-Might-and-Magic-2 Heroes-of-Might-and-Magic-3 Heroes-of-Might-and-Magic

Коли на шляху зустрічаються вороги, то бій переносить нас на карту боїв, де ваш герой і союзники роблять по одному ходу після чого роблять хід вороги. Результат битви часто може вирішитися за рахунок правильного розміщення своїх військ і правильних дій за час ходу. По ходу гри вміння й рівень героїв і союзників підвищуються, збільшується кількість загону і так далі.

 

Disciples I, II, III

Disciples

Дата виходу: 1999 р. — 2009 р.

Жанр: Покрокова стратегія, RPG, стратегія фентезі

Disciples гра з елементами темного фентезі (жанр включає в себе антураж жаху і готики) Дія гри переносять нас у фентезійний світ під назвою Невендаар. 4 раси знаходяться в постійно ворогують між собою: Імперія, Гірські Клани, Легіони Проклятих, Орди Нежіті.

Disciples=1 Disciples-2 Disciples-3 Disciples

Гравець вибирає за яку расу буде грати, кожна раса має свою столицю зі своїми унікальними будови. Всередині столиці можна будувати будівлі для створення і поліпшення військ. Гравець керує своїми героїв, які виходять на розвідку, захоплення території, виконання різних завдань, захист околиць столиці. Кожен герой очолює свій невеличкий загін.

 

Worms (черв'ячки)

Worms

Дата виходу: 1995-2016 р.

Жанр: покрокова тактична стратегія

Worms — популярна серія ігор про войовничих черв'ячків які воюють один з одним, застосовуючи різне зброю, починаючи від простих пістолетів і рушниць так і закінчуючи артилерією і ядерними вибухами. Гра поєднує в собі безліч жанрів, але найбільше її можна віднести до тактичної стратегії з черговістю ходів.

Worms-1 Worms-2 Worms-3 Worms

Гейплей гри простий і складний в один і той же час. На різних ландшафтних картах в різних точках розташовуються черв'ячки, ви можете управляти одним черв'ячком, групою або ж декількома групами одночасно. Черв'ячки озброєні різною зброєю, основним завданням є повне знищення противника застосовуючи все це зброя. Правильна застосовувана тактика у грі є основою перемоги, часто доводиться вирішувати якою зброєю саме найкраще вистрілити, як розмістити найкраще черв'ячка для атаки або оборони.

 

King's Bounty: The Legend

King's-Bounty

Дата виходу: 25 квітня 2008 р.

Жанр: покрокова стратегія з елементами RPG

King's Bounty. Легенда про лицаря — покрокова фентезі-стратегія з елементами RPG. Гравець потрапляє в вигаданий світ в якому він буде подорожувати своїм героєм по глобальній карті і виконувати різноманітні завдання та доручення, битися з ворогами і прокачувати цього самого героя. Перед грою можна вибрати один з класів за який гравець хоче грати: маг, воїн і паладин. Герой може отримувати досвід в боях і за виконані завдання підвищуючи свій рівень, знаходити нову зброю і обладунки. Гра входить в список ігор від російських розробників.

King's-Bounty-The-Legend-1 King's-Bounty-The-Legend-2 King's-Bounty-The-Legend-3 King's-Bounty

Герой здатний вести загін з 5 різних типів військ. Переміщаючись по карті, досліджуючи нові місця і виконуючи завдання герой часто, буде вступати в бій з противниками. В бою починається покрокове почергове управління військами. Бої проходять на поле розділене на шестикутники, кожен юніт може переміщатися і атакувати тільки на певну кількість клітин. Бій ділиться на раунди, в кожному раунді ходять всі юніти. Герой може підтримувати своїх юнітів заклинаннями.

 

Warlock: Master of the Arcane

Warlock

Дата виходу: 8 травня 2012 р.

Жанр: Покрокова стратегія, ігри про магію

Warlock: Master Of The Arcane — дії в грі відбуваються у вигаданому фентезійному світі Арданов. Гравець виступає в ролі великого мага взяв під своє управління глави держави. Управління цілими містами, вивчення і використання різних заклинань, які діють на цілі загони як противників, так і союзних груп (різноманіття заклинання в грі вразять навіть бувалого мага.). Можливість використовувати величезні армії трьох рас, найняти найманців, або ж самому створювати загони міфічних істот, які будуть боротися за вас.

Warlock-Master-of-the-Arcane-1 Warlock-Master-of-the-Arcane-2 Warlock-Master-of-the-Arcane-3 Warlock

Гра починається з побудови першого міста, спорудження будівель, видобутку ресурсів вивчення магії і так далі. Ви розвиваєте своє королівство і розширюєте його територію, борючись за нові землі. У грі є більше 100 видів різних видів істот — гобліни, ельфи, люди... Приголомшлива по атмосфері гра, в яку відразу ж переймаєшся, багато грали стверджують, що гра дуже схожа на популярну Civilization.

 

XCOM Enemy Unknown

XCOM-Enemy-Unknown

Дата виходу: 9 жовтня 2012 р.

Жанр: Покрокова стратегія, тактика, ігри про інопланетян

Відео огляд гри

XCOM: Enemy Unknown — є рімейком до колись популярної гри X-COM: UFO Defense вийшла в 1993 р. У зв'язку з нависаючої загрозою інопланетного вторгнення на землю було вирішено створити спеціальну організацію XCOM здатну протистояти інопланетянам. Гравцеві належить узяти на себе командування організацією та центральною базою. Вам належить вести спостереження за всім, що роблять інопланетяни розподіляти фінанси на те чи інше дослідження, озброєння, розвиток і розширення бази і її можливостей. Розставляти перехоплювачі для боротьби з космічними кораблями прибульців і направляти загони на наземні бойові операції.

XCOM-Enemy-Unknown-3 XCOM-Enemy-Unknown-2 XCOM-Enemy-Unknown-1 XCOM-Enemy-Unknown

Бої відбуваються в покроковому режимі, ви розподіляєте своїх бійців по тактично зручним точкам, застосовуєте аптечки гранати або ховаєте бійця в укриття. Бійців можна прикривати з повітря використовуючи підтримку з повітря — перехоплювачів і Рейнджерів. Ви зможете Наймати, екіпірувати і навчати солдатів і персонал бази,захоплювати прибульців і вести допит. Головним завданням є захист населення землі від прибульців.

 

Серія ігор Total War

Total-War

 

Дата виходу: 2000-2016 р.

Жанр: Глобальна стратегія, покрокова стратегія, RTS

Ігри серії «Тотальна війна» поєднують в собі як покрокові стратегії, так і стратегії в реальному часі. Гравець на глобальній карті переміщує свої війська, флот, займається дослідженнями, розвідкою, економікою, релігією та іншими найважливішими питаннями держави. За час свого ходу можна виконувати ряд дій: наказати будувати і ремонтувати споруди, набирати армію, проводити розвідку і так далі. Після вашого ходу діють противники. Всі битви відбуваються в реальному часі. гравець вирішивши прийняти бій переміщається на полі битви де і керує своїми наявними загонами в цьому місці. Ігри серії Total War входять в список військових стратегій.

Total-War-1 Total-War-2 Total-War-3 Total-War

Кожна серія Total War відбувається у певному проміжку часу і країні. Shogun: Total War — відбувається у феодальній Японії. Medieval: Total War — в середньовічній Європі. Rome: Total War — Стародавній Рим. Empire: Total War — присвячена періоду нового часу в XVIII столітті.Napoleon: Total War — періоду Наполеонівських воєн. Більш докладно можна почитати про кожну ігор на вікіпедії, там детально все описано.

 

Age of Wonders 1-3

Age-of-Wonders

Дата виходу: 1999 вийшла перша частина, 2003 р. — друга, 2014 р. — третя

Жанр: Покрокова стратегія, фентезі, про ельфів, про гномів

Гравець виступає в ролі мага однієї з рас (у грі їх кілька), який хід за ходом переміщається по глобальній карті досліджує нові місця, завойовує і розвиває нові міста, накопичує ресурси, і наймає війська, прокачує свої магічні здібності і так далі. Міста можна заселяти рідними расами, покращувати кожне місто — збільшувати видобуток ресурсів, зміцнювати оборону.

Age-of-Wonders-1 Age-of-Wonders-2 Age-of-Wonders-3 Age-of-Wonders

Можна грати за одну з шести рас (людей, вищих ельфів, гномів, орків, гоблінів і драконийцев). Дослідити фентезійний світ, в якому зберігається багато секретів, Розширювати володіння, будувати нові міста, укладати союзи з іншими расами або ж воювати з ними. Вивчати магію, за допомогою якої можна навіть змінювати ландшафт. тривимірне полі бою в бою на яких відбуваються також як і подорожі в покроковому режимі.

 

Panzer General 1-3

Panzer-General

Дата виходу: 1994 — 2000 р. Panzer General II була перероблена в 2007 р.

Жанр: Покрокова стратегія, стратегії про Другу Світову

Panzer General стратегія про Другу Світову і повністю присвячена цьому періоду. Гра стара але є класикою жанру по-перше покрокових стратегій, по-друге ігор про другу світову, тому неупомянуть її було б блюзнірством з мого боку, хоча я розумію, що більшість читачів не стане її завантажувати і грати.

Panzer-General-1 Panzer-General-2 Panzer-General-3 Panzer-General

Битви відбуваються на карті, розділеної на шестикутники, в ці шестикутники можна розміщувати війська піхоту, артилерію САУ, ППО, авіацію, танки і флот. Різні підрозділи маю різну швидкість пересування і відповідно за один хід можуть пересуватися на карті на різні відстані Головним завданням, за певну кількість ходів заволодіти всіма ключовими точки.

 

Серія Galactic Civilizations

Galactic-Civilizations2

Дата виходу: 2003-2015 р.

Жанр: глобальна Покрокова стратегія, космічна стратегія

Galactic Civilizations — космічна стратегія Дії відбуваються в 2178 році, коли людство винайшло гіпердвігатель здатний швидко переміщати з однієї точки простору в іншу, досліджуючи космос людська раса зустріне інші розумні раси. У першій частині 5 рас, у другій 10 рас за кожну з яких можна грати. Кожна раса володіє своїми характеристиками і здібностями. Приміром, люди — дуже вправні дипломати, Дреджины — воїни і мають хороші війська і кораблі, ториане швидко розмножуються.

Galactic-Civilizations-1 Galactic-Civilizations-2 Galactic-Civilizations-3 Galactic-Civilizations

Основна мета гри це перевершити інші раси. Цього можна досягти військовим шляхом, культурою, політикою або ж найкращими дослідженнями. Гравцеві часто доводиться вибирати, яким шляхом розвиватися. Він може розвиватися за рахунок інших рас, поневолюючи їх або використовуючи, або ж йти добрих шляхом поширюючи свою культуру.

 

Endless Space 1 і 2

Endless-Space

Дата виходу: Перша 2012 р. Друга 2016 р.

Жанр: глобальна Покрокова стратегія, економічна стратегія

Endless Space — гра яку можна більше віднести більше в економічних стратегіях, де основний упор і акцент робиться на розвиток економіки, хоча військові битви також мають місце бути. Гравець на початку, вибирає собі расу за яку буде грати, і рідну планету цієї раси. Кожна з рас має цілий ряд рис властивою тільки їй, які по різному впливають на ведення війн, розвиток науки, зростання населення та інші параметри настройки. Перемогу можна досягти різним шляхом: дипломатичним, науковим, військовим, або ж територіальної.

Endless-Space-3 Endless-Space-1 Endless-Space-2 Endless-Space

Колонізація і контроль зоряних систем і утримання у військових конфліктах є важливим моментом у грі. Кожні планети мають свої характеристики, є газові планети, планети-океан, кисневі планети. Для колонізації планети з певними умовами, спочатку необхідно вивчати технології щоб зробити на ній життя можливою.

 

Серія Space Empires

Space-Empires

Дата виходу: 1993-2006 р.

Жанр: глобальна Покрокова стратегія, космічна стратегія, RTS

Space Empires — науково-фантастична стратегія. Належить до дуже невеликого числа ігор, в прямому сенсі слова не мають сюжету. Гра ведеться покроковими партіями основною метою домогтися переваги над противником. Гравець є главою нації, і керує всіма процесами, що відбуваються в його імперії. Щоб побудувати Велику Імперію доведеться стати допитливим дослідником, агресивним полководцем, майстерним стратегом, гнучким дипломатом і скрупульозним менеджером в одній особі.

Space-Empires-1 Space-Empires-2 Space-Empires-3 Space-Empires

Величезна галактика з 100 систем, по 15 планет в кожній. 14 рас з можливістю створення своєї собственнойОгромная гілка досліджень три види ресурсів, окуляри дослідження і шпигунства, верфі, бази заправки, космічні порти, населення. Всі битви відбуваються в реальному часі, на відміну від всього управління своєю імперією.

 

Демиурги I, II

Демиурги

Дата виходу: 2001-2014 р

Жанр: Покрокова карткова стратегія

Гравець просто переміщається по карті зі своїм головним героєм, виконує завдання зустрічаються на шляху персонажів, збирає корисні предмети і заклинання, набирає їм досвід, вміння, заклинання і руни прокачувати свого героя. Вас чекає покроковий бій з необмеженим безліччю тактичних рішень, а також більше 20 ігрових рівнів, пов'язаних єдиної сценарної лінією.

Демиурги-1 Демиурги-2 Демиурги-3 Демиурги

Геймплей трохи схожий на карткову гру чимось схожа на Hearthstone якщо звичайно ж грали в нього): борються опоненти по черзі роблять ходи — вимовляють різні закляття, що завдають шкоди противнику або викликають різних істот-помічників.

 

Shadowrun Returns

Shadowrun-Returns1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: Покрокова стратегія. кіберпанк

Покрокова тактична інді-RPG. Сюжет гри переносить у вигаданий світ, який є альтернативною реальністю. Гравець виступає в ролі раннери, який розслідує обставини вбивства свого товариша. У ході розслідувань герой дізнається страшну правду, яка проливає світло на таємничу організацію Всесвітнє Братство, члени якого хочуть організувати масове вторгнення на планету.

Shadowrun-Returns2 Shadowrun-Returns3 Shadowrun-Returns4 Shadowrun-Returns5

Ігровий процес представлений поступовим дослідженням світу гри і покрокових тактичних боєм. Гравець може брати квести, прокачувати героя, збирати собі членів загону і т. д. Під час проходження герой зможе побувати в різних куточках потойбічних світів, а також на вулицях Сіетла майбутнього. Основною відмінністю проекту, став гнучкий редактор компанії, що дозволяє гравець самі створювати сюжети у світі гри.

 

Endless Legend

Endless-Legend

Дата виходу: 2014 р

Жанр: Покрокова глобальна стратегія

Покрокова тактична стратегія, в фентезійному сетінгу. Сюжет гри побудований на нескінченній війні між різними расами, які населяють планету Аурига. Компанія за кожну з рас, розповідає про окрему історію, а оповідь ведеться у вигляді квестів і завдань. Всього в грі доступно 11 фракцій, які мають власні інтереси і займають особливу роль у світі гри.

Endless-Legend2 Endless-Legend3 Endless-Legend4 Endless-Legend5

Битва в грі виконані у вигляді покрокового бою, який ділиться на три стадії. Спочатку гравець повинен вибудувати ряди своїх військ, потім призначити цілі для атаки і визначити тактику дій і в завершенні, взяти активну участь у самій битві, керуючи підконтрольними юнітами. З головних відмінностей Endless Legend, варто відзначити якісну опрацювання світу і великий вибір ігрових рас, що відрізняються бійцями, зброєю і тактикою ведення бою.

 

Divinity: Original Sin

Divinity1

Дата виходу: 2014 р

Жанр: Покрокова партійна RPG

Покрокова рольова гра з виглядом зверху. Гравець виступає в ролі одного з членів ордену «Мисливці за Джерелом», який веде активну боротьбу із забороненою магією. Герой відправляється в далеке місто, щоб розслідувати таємниче вбивство однієї впливової особистості. В ході розслідування, персонаж виявляється в тягненим в небезпечну пригоду, яка проллє світло на таємницю культистів Джерела.

Divinity2 Divinity3 Divinity4 Divinity5

У новій частині гри, була збережена основна родзинка всіх попередників – повна взаємодія з навколишнім світом. Гравець може користуватися рельєфом місцевості, застосовувати магію, споруджувати барикади з предметів і багато іншого. Такі можливості дозволяють розширити тактичну складову покрокового бою і створити багато унікальних ситуацій.

 

Wasteland 2: director's Cut

Wasteland1

Дата виходу: 2014 р

Жанр: Покрокова стратегія RPG, про ковбоїв

Покрокова тактична рольова гра в сетінгу постапокаліпсису. Гравець виступає в ролі новобранця Пустельних Рейнджерів, якого відправляють розвідати обставини вбивства одного з членів фракції. В процесі розслідування, герой дізнається про нову небезпеку, яка зможе стерти з лиця Землі останні залишки людства. «Пустище» гра штучного виробництва. У ній немає простих місій за фарм досвід. Кожне завдання цікаве і має безліч випадків, в залежності від ваших дій.

Wasteland2 Wasteland3 Wasteland4 Wasteland5

Під час проходження, гравець зможе досліджувати величезний постапокаліптичний світ, виконувати різні квестові завдання, а також прокачувати свого персонажа. Рольова система Wasteland 2, представлена діалоговими вікнами, системою розвитку, а також можливістю вибору. Ігровий процес умовно поділяється на дві частини – подорожі по світу і покроковий тактичний бій. З головних відмінностей проекту варто відзначити великий арсенал зброї, нелінійний сюжет і похмуру атмосферу Землі, яка пережила ядерну війну.

 

Hard West

Hard-West1

Дата виходу: 2015 р.

Жанр: Покрокова стратегія, дикий захід

Покрокова інді-стратегія в світі фентезійного дикого заходу. Всесвіт гри – вестерн з вкрапленнями фантастики. Тут спокійно уживаються класичні револьвери 45-го калібру, салуна коні, а також рогаті демони, магія і зачаровані артефакти. Сюжет гри має вісім окремих історій, які розповідають про жителів цього дивного місця.

Hard-West2 Hard-West3 Hard-West4 Hard-West5

Під час проходження, гравець буде досліджувати великий ігровий світ, виконувати різні квести, а також боротися з ворогами. Битви виконані у вигляді тактичної покрокової стратегії, де успіх залежить від екіпірованих предметів, озброєння, а також правильності ходів. Ключовий родзинкою гри, став божевільний світ, який об'єднав в собі такі жанри як вестерн, фентезі та стімпанк.