20 кращих стелс ігор на PC - огляд і опис | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Кращі стелс гри, де можна таємно проходити місії
Всім, привіт! Нижче зібрана підбірка з відмінним стелсом, для проходження ігор. Ігри постійно моніторяться, і додаються нові ігри. Якщо ви вважаєте, що якась гра повинна знаходитися тут, а її немає, напишіть в коментарях назву.

 

Серія ігор Metal Gear Solid

Metal-Gear-Solid1

Дата виходу: 1998-2015 р.

Жанр: стелс-екшен від третьої особи, відкритий світ

Сюжет гри розгортається навколо унікальної зброї Metal Gear, яка має вигляд броньованого двоногого робота, здатного нанести точковий ядерний удар. Прототип зброї, потрапляє в руки терористів, а для протистояння катастрофи, влада посилають спец агента Снейка – професійного солдата, шпигуна і майстри скритних операцій. Основне завдання героя – знищити робота, врятувати заручників і нейтралізації терористів.

Metal-Gear-Solid2 Metal-Gear-Solid3 Metal-Gear-Solid4 Metal-Gear-Solid5

У грі представлено безліч видів сучасної стрілецької зброї і техніки. Гравець зможе знищувати ворогів за допомогою автоматів, дробовиків і снайперських гвинтівок, або ж користуватися не летальним зброєю з дротиками. У грі присутня варіативність і можливість вибору. З головних фішок ігрової серії варто відзначити: заплутаний, але захоплюючий сюжет, динамічний геймплей, бої з унікальними босами. Перші гри Metal Gear, були родоначальниками жанру стелс.

 

Серія ігор Thief

thief1

 

Дата виходу: 1998-2014 р.

Жанр: стелс-екшен, RPG від першої особи, стімпанк, фентезі

Гравець зможе відчути себе в ролі професійного злодія Гарретта, який береться за найскладніші замовлення. Дії гри відбуваються у вигаданому світі, наповненому магією, стімпанк-механізмами, а також фентезійними персонажами. Сюжет гри будується на окремих замовленнях, які герой бере у скупників краденого.

thief2 thief3 thief4 thief5

У грі присутня свобода вибору. Залежно від взятого спорядження і стилю гри, гравець зможе проходити одні й ті ж завдання різними шляхами, наприклад всіх вбивати або по стелсу виконувати завдання. Оскільки вороги і стражники перевершують героя силою і числом, гравець повинен ховатися і тихо прослизати, залишаючись непоміченим. В цьому дуже допоможуть спеціальні засоби, начебто гарпуна з гаком, відмичок і спеціальних рукавичок для лазіння по стінах.

 

Серія ігор Hitman

Hitman1

Дата виходу: 2000-2016 р.

Жанр: стелс-екшен, пригодницький бойовик

Події гри розкажуть про кращого кілера секретної організації ICA, що приймає замовлення на вбивство впливових особистостей. Гравець виступає в ролі агента 47 – професійного вбивцю, який береться за найнебезпечніші завдання. Сюжет гри представлений у вигляді окремих замовлень по усуненню різних особистостей, що перебувають під сильною охороною.

Hitman2 Hitman3 Hitman4 Hitman5

Гравець має повну свободу вибору, це означає що мета можна усунути іншим шляхом. Наприклад, можна просто вбити жертву з снайперської гвинтівки, або налаштувати все під нещасний випадок. У грі доступно багато видів вогнепальної зброї, а також спеціальних засобів для тихого вбивства. З головних особливостей проекту, варто відзначити високу варіативність геймплея і безліч можливостей для скритного проходження.

 

Серія ігор Tom clancy's Splinter Cell

splinter-cell1

Дата виходу: 2002-2013 р.

Жанр: стелс-екшен, шутер від третьої особи, пригоди, спецназ

Сюжет гри розповість про Сема Фішера – легендарного спец агента і кращого оперативника служби Національної Безпеки. Герой відправляється на небезпечні завдання по всьому світу, щоб ліквідувати лідерів терористичного угрупування «Інженери», які вирішили влаштувати масові теракти по всім Сполученим Штатам.

splinter-cell2 splinter-cell3 splinter-cell4 splinter-cell5

У грі реалізовано кілька типів проходження, які відрізняються своїм стилем, набором зброї і екіпіровки. Гравець може тихо прокрадатися, усуваючи чи оглушаючи ворогів, або ж йти у відкриту, використовуючи великий асортимент озброєння та спец засобів на кшталт гранат, мін, вибухівки С4. З головних особливостей серії ігор, варто відзначити: динамічний геймплей, захоплюючий сюжет, унікальну стелс-систему, а також можливість кооперативного проходження.

 

Manhunt

Manhunt1

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: стелс-екшен, хоррор від третьої особи, жахи, насильство

Головний герой опиняється в похмурому місті, який наповнений вбивцями і психопатами. Його єдиний шанс на виживання – виконання вказівок від якогось Режисера – людини, знімає криваве реаліті шоу і дає постійні жорстокі завдання по рації. Варто відмітити що у грі присутні відверті сцени вбивств і насильства, а сам проект був заборонений у багатьох країнах.

Manhunt2 Manhunt3 Manhunt4 Manhunt5

Ігровий процес представлений у вигляді стелс проходження місій. Герой повинен виконувати завдання на зразок жорстокого вбивства певних персонажів або скритного переміщення через охоронювані місця. Для вбивства гравець зможе скористатися підручними засобами кшталт шматка скла або целофанового пакета. Стелс представлений прятаньем в тінях, а також обманом противника. Герой може кидати каміння і спеціально шуміти.

 

The Chronicles of Riddick 1 і 2

riddick1

Дата виходу:2004 р. –перша. 2009 р. –друга

Жанр: шутер від першої особи, стелс-екшен, наукова фантастика, втеча з в'язниці

Гравець зможе побувати в ролі Ріддіка – небезпечного злочинця, якого схопили мисливці за головами і відправили у в'язницю суворого режиму. Основне завдання героя – вибратися з ув'язнення, вкрасти космічний корабель і покинути планету.

riddick2 riddick3 riddick4 riddick5

У проекті представлений великий вибір зброї. Гравець зможе користуватися кастетами, кулаками і ножами для тихого і швидкого усунення охоронців, а також футуристичним вогнепальною зброєю для битв з монстрами. У процесі гри, проходження буде постійно змінюватися, змушуючи гравця ховатися в тіні і тихо прокрадатися, а потім битися з переважаючим кількістю ворогів у відкритому бою.

 

Серія ігор Sniper Elite

Sniper-Elite1

Дата виходу:2005-2017

Жанр: стелс-екшен, шутер від третьої особи, гра про Другу Світову війну, симулятор снайпера

Гравець зможе приміряти на себе роль професійного снайпера, який виконує різні місії і секретні операції. Оскільки гра знаходиться у часових рамках Другої Світової, гравець зможе побувати на відомих полях битв, а також пограти як за бійців РСЧА і сил союзників, так і за снайперів країн Осі.

Sniper-Elite2 Sniper-Elite3 Sniper-Elite4 Sniper-Elite5

У грі присутня варіативність. Гравець зможе тихо знищувати цілі з далека, або використовуючи місцевість підкрастися для ближньої сутички, також є можливість прийняти відкритий бій. У проекті присутній достовірна екіпірування та озброєння воюючих країн, а головним достоїнством гри, стала реалістична стрілянина з гвинтівок. Для точних дальніх пострілів, гравець повинен правильно оцінити відстань, швидкість руху об'єкта і взяти поправку на вітер.

 

Смерть шпигунам

Смерть-шпионам1

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: стелс-екшен, шутер від третьої особи, гра про Другу Світову

У 1943 році, СРСР створює організацію СМЕРШ, що займається контршпионажем, розвідкою, диверсіями і захопленням цінних розвідувальних даних. Гравець виступає в ролі одного з кращих оперативників – капітана Строгова, який розповідає історію свого життя і роботу в секретній організації. Варто відзначити те, що гра створена російськими розробниками і входить в список кращих ігор зроблених у Росії.

Смерть-шпионам2 Смерть-шпионам3 Смерть-шпионам4 Смерть-шпионам5

Практично всі завдання в грі пов'язані з проникненням на ворожу базу, захопленням цінної інформації або усуненням командирів СС. Для цього гравець повинен користуватися камуфляжем, зливаючись з місцевістю, а також переодягатися в оглушенных бійців. У грі реалізована реалістична стелс система, це означає що вороги швидко помітять героя зі зброєю або в закривавленому костюмі. Проект має великий вибір автентичного історичного вогнепальної зброї, а також засоби для ближнього бою, начебто зашморгу, ножа і хлороформу.

 

Серія ігор Assassins Creed

Assassins-Creed1

Дата виходу: 2007-2016

Жанр: стелс-екшен, бойовик від третьої особи, відкритий світ, середньовіччя, паркур

Сюжет гри заснований на протистоянні двох середньовічних фракцій – асасинів і тамплієрів, які переслідують власні цілі. Гравець виступає в ролі нащадка з ордена асасинів, який за допомогою машини Анімус, може переживати минуле своїх предків, щоб дізнатися місцезнаходження стародавніх артефактів, здатних повністю стерти людство з лиця Землі.

Assassins-Creed2 Assassins-Creed3 Assassins-Creed4 Assassins-Creed5

У грі присутня повністю відкритий світ, який можна досліджувати і виконувати в ньому різні завдання. Основним завданням гравця, стає вбивство окремих членів ордену тамплієрів, які як правило знаходяться під сильною охороною. Для цього герой може використовувати акробатичні елементи паркуру, майстерність фехтування та великий вибір прихованого зброї, начебто выкидного ножа, міні-арбалета і т. д.

 

Серія ігор Batman: Arkham

Batman1

Дата виходу: 2009-2015 р.

Жанр: Бойовик від третьої особи, відкритий світ, стелс-екшен, побий їх всіх

Сюжет гри тісно перетинається з сюжетом популярних коміксів про супергероїв від DC. У грі, Бетмен буде протистояти своєму найзапеклішому ворогу – Джокера, який замінував все місто і тим самим захопив владу над поліцією і жителями. Щоб запобігти катастрофі, герой починає вести власне розслідування, попутно зустрічаючись з іншими злочинцями Готема.

Batman2 Batman3 Batman4 Batman5

Ігровий процес розділений на три частини. У першій, герой досліджує відкритий світ, виконує різні квести і займається розслідуванням планів Джокера. У другій, Бетмен вступає в рукопашний бій з групою супротивників. Третя частина, є стелс складової. У ній гравець повинен непомітно пробиратися через загони ворогів і оглушати поодинокі мети. Серія ігор Batman: Arkham, припаде до смаку всім любителям коміксів, динамічних екшенів і файтинга.

 

Dishonored 1 і 2

Dishonored1

Дата виходу: 2012 р. –перша 2016 р. –друга

Жанр: Шутер від першої особи, RPG, стелс-екшен, стімпанк

Дії гри відбуваються у вигаданому світі з елементами стімпанка, Вікторіанської епохи, а також фентезі. Головний герой – Корво колишній начальник охорони, якого зрадили змовники. Герой потрапляє у в'язницю, де його чекає смертний вирок. Містичним чином, Корво отримує магічні вміння, вибирається з в'язниці і починає мстити змовникам.

Dishonored2 Dishonored3 Dishonored4 Dishonored5

У грі присутня класичне холодну і вогнепальну зброю і особливі таланти, начебто телепортації на короткі відстані або можливості вселяться і управляти ворогом. Проект створений таким чином, що гравець зможе пройти гру, нікого не вбивши. Це впливає на кінцівку і кількість заражених жителів. Ключовими перевагами і Dishonored, є похмура атмосфера міста, в якому вирує епідемія чуми, а також висока варіативність проходження.

 

Mark of the Ninja

Mark-of-the-Ninja1

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: двомірний стелс-екшен, ніндзя, пригоди, битви на мечах

Сюжет гри розповість про протистояння двох кланів ніндзя – Хисоми і Гессен. Гравець побуває в ролі Чемпіона – професійного воїна клану Хисоми, який отримав унікальну татуювання, що значно збільшило його фізичну силу. Основне завдання героя – послабити клан супротивників, знищуючи їх лідерів і захоплюючи стратегічні об'єкти.

Mark-of-the-Ninja2 Mark-of-the-Ninja3 Mark-of-the-Ninja4 Mark-of-the-Ninja5

Ігровий процес націлений на тихе і потайне проходження місій. Для цього герой може ховатися в тіні і за різними об'єктами, використовувати відволікаючі засоби або меч, щоб тихо вбити противника. У грі доступно безкровне проходження. У проекті присутня система прокачування, кожне активна дія дає окуляри, за які можна досліджувати нові прийоми та придбати обладнання.

 

Alien: Isolation

Alien-Isolation1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: survival-хоррор, наукова фантастика, стелс-екшен, шутер від першої особи, прибульці

Гра створена за мотивами фільму «Чужий». Дочка Елен Ріплі, у пошуках своєї зниклої матері, виявляється замкнутою військової станції «Севастополь», яка була атакована інопланетним створенням. Вижив персонал знаходиться в паніці і всіляко намагається нашкодити героїні. У підсумку, Аманда залишається один на один під замком з монстром, а її єдиним завданням стає виживання.

Alien-Isolation2 Alien-Isolation3 Alien-Isolation4 Alien-Isolation5

Основним достоїнством гри, є напружена атмосфери безвиході. Це досягається за рахунок того, що гравець не може вбити чужого. Єдиним виходом стає тихе проходження і крафт предметів для виживання. Ігровий процес наповнений жахливими хоррор-сценами і головоломками, пов'язаними з лагодженням зруйнованого корабля. Alien: Isolation зможе сподобається всім фанатам фільму «Чужий», а також любителям наукової-фантастики.

 

This War of Mine

This-War-of-Mine1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: стелс-екшен, сайд-скроллер, симулятор виживання

У місті спалахнула громадянська війна, яка повністю зруйнувала інфраструктуру і змусила мирних жителів ховатися в напівзруйнованих будівлях та підвалах. Запаси провізії, води, медикаментів почали закінчуватися для порятунку вижив потрібно виходити в охоплений битвою місто. Гравець повинен взяти під управління групу людей, призначити ролі і зробити все для того, щоб вони вціліли.

This-War-of-Mine2 This-War-of-Mine3 This-War-of-Mine4 This-War-of-Mine5

Ігровий процес можна розділити на дві частини. У першій, гравець повинен облаштувати притулок і займатися виробництвом корисних предметів, медикаментів і зброї. Друга стадія – збір цінних ресурсів. Для цього потрібно відправити одного або декількох вижили для пошуку припасів. Основними супротивниками в проекті, виступають озброєні бандити, солдати і снайпери. У грі присутня генерація подій, тому кожне проходження буде мати свої унікальні моменти, які будуть впливати на психологічний стан тих, що вижили. Напружена атмосфера, варіативний геймплей і чудова стилістика, дозволили цим проектом бути в списку кращих ігор 2014 року.

 

Styx: Master of Shadows

Styx-Master-of-Shadows1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: RPG від третьої особи, стелс-екшен, фентезі

Головний герой гоблін по імені Стікс, бажає дізнатися таємницю свого походження. Для цього, йому потрібно проникнути у Вежу Акенаша і роздобути рідкісний артефакт Серце, яке перебуває у Дереві Світу. Єдина проблема – вежа добре охороняється магією, духами і ельфами. Але і гоблін в свою чергу, є професійним злодієм і майстром скритності.

Styx-Master-of-Shadows2 Styx-Master-of-Shadows3 Styx-Master-of-Shadows4 Styx-Master-of-Shadows5

Гра повністю націлена на стелс, оскільки герой значно поступається противникам в бою. Для проходження гравцеві потрібно уникати прямого контакту зі стражниками та іншими супротивниками. Цього можна досягти шляхом обману, відволікання уваги, а також з допомогою магії. Гра сподобається всім любителям хардкорних фентезійних екшенів з глибокої стелс складової.

 

Invisible, Inc

Invisible,-Inc1

Дата виходу: 2015 р.

Жанр: покрокова тактика, стелс-екшен, рогалик, кіберпанк

Гравець зможе приміряти на себе роль командувача, який управляє шпигунським загоном. Раніше агенти, працювали в шпигунській корпорації, але вона піддалася нападу з боку конкурентів. Основна мета – потай пробратися у ворожу базу і завантажити туди особливу версію штучного інтелекту Incognita, яка не може довго існувати, перебуваючи на звичайних носіях.

Invisible,-Inc2 Invisible,-Inc3 Invisible,-Inc4 Invisible,-Inc5

Ігровий процес умовно поділяється на дві частини. Перша – стадія планування. У ній гравець повинен досконально вивчити будову бази і продумати всі можливі дії. Друга – безпосередньо сама операція. На цій стадії, гравець зможе покроково управляти агентами для виконання місії. Основним достоїнством гри, стала висока складність. Смерть агентів є незворотною, а якщо гравець розтратить всіх шпигунів в процесі гри – це буде означати програш.

 

Dead by Daylight

Dead-by-Daylight1

Дата виходу: 2016 р.

Жанр: багатокористувальницька, survival хоррор з елементами стелс, маніяки

У проекті гравці діляться на дві команди. З одного боку – маніяк. Сильний та озброєний персонаж, який повинен убити всіх вижили шляхом расставливания пасток, капканів або з допомогою власної зброї. З іншого боку – вижили. Це звичайні люди, які повинні ховатися від вбивці, досліджувати місцевість, а також лагодити генератори що б втекти за межі локації. Гравці можуть грати за обидві сторони. За маніяка грає один гравців, за вижили 4 гравця.

Dead-by-Daylight2 Dead-by-Daylight3 Dead-by-Daylight4 Dead-by-Daylight5

Гра має темну і похмуру атмосферу і досить хардкорних геймплей. Вижили можуть загинути від кількох ударів вбивць, а що б завести генератори і врятуватися, потрібен час та злагоджені командні дії. У грі присутня прокачування героїв, яка відкриває доступ до нових умінь та спеціальним навичкам. Для зручності, у вбивць реалізований вид від першої особи, в той час як ті, що вижили мають камеру від третього. Dead by Daylight зможе сподобається всім любителям класичних фільмів жахів і онлайн ігор нетиповим ігровим процесом.

 

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Shadow-Tactics1

Дата виходу: 2016 р.

Жанр: стелс-екшен, тактична стратегія в реальному часі, про Японію

Події гри, переносять на початок XVII століття. Після тривалої боротьби за владу, на трон сів законний сьогун. Зміна правлячої верхівки, не сподобалася впливовим особам, які вирішили скинути правителя. Щоб цього уникнути, імператор наймає п'ятьох професійних нидзя, здатних тихо знищити змовників і захистити діючу владу.

Shadow-Tactics2 Shadow-Tactics3 Shadow-Tactics4 Shadow-Tactics5

Гравець бере під контроль п'ять асасинів, кожен з яких має унікальні здібності і власну тактику. Гра орієнтована на потайне проходження, оскільки всі цілі перебувають у ворожих таборах і найменший шум, підніме тривогу. Тому геймер повинен прораховувати кожен крок і вчасно «замітати» сліди своєї присутності.

 

Aragami

Aragami1

Дата виходу: 2016 р.

Жанр: стелс-екшен, інді, пригодницький бойовик від третьої особи

Гравець зможе побувати в ролі Арагами – полеглого воїна, який повернувся у вигляді духу тіні, щоб помститися ворожого клану Братство Світла, котрий передав і вбив головного героя. Персонаж володіє унікальними здібностями і магією, але вороги готові до зустрічі з духом, тому озброєні спеціальним світловим зброєю, вбиває з першого вдалого удару.

Aragami2 Aragami3 Aragami4 Aragami5

Оскільки герой діє на ворожій території, він повинен переміщатися і вбивати, використовуючи тінь, а також скритність. Проект є хардкорним, оскільки будь-яка помилка тягне до смерті. У грі представлений великий вибір холодної та метальної зброї, кілька типів бойових стійок. Кращим способом залишитися непоміченим стане магія. Персонаж вміє переміщуватися у тінь, створювати клонів або тимчасово сватати невидимим.