Metro: Last Light | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Metro: Last Light
Metro: Last Light

Назва гри: Metro: Last Light (укр.. Метро 2033 Промінь надії)

Дата виходу: 14 травня 2013 р.

Жанр: Шутер від першої особи, Стелс-екшн

Розробник: 4A Games

 

Metro: Last Light лінійний шутер від першої особи, сиквел (продовження) гри метро 2033 створеної за мотивами однойменної книги Дмитра Глухівського. Люди вже кілька років живуть в Московському метро після ядерної катастрофи і намагаються всіма силами вижити в цьому світі. Станції стали окремими державами, в яких утворилися різні політичні режими. З'явилися комуністи, фашисти, торговці.

 

Сюжет гри

В Metro: Last Light ми знову зустрінемося з нашим героєм першої частини Артемом. З попередньої частини Орден Спарта знайшов секретний військовий бункер в метро Д6 і знищив вулик Чорних. Гра починається з того, що у знищеному ульє був виявлений один з дитинчат Чорних. Артем разом зі снайпером Ганною відправляється щоб його знищити. Але Чорного ловлять фашисти, а Артема беруть у полон.

З полону він разом з комуністом Павлом збігає. Павло незабаром його зраджує і він знову потрапляє в полон тепер вже до червоних. Незабаром Артем знову втікає з полону і дізнається про жахливі плани червоних. Червоні хочуть захопити бункер Д6 і з допомогою вірусів перебувають там підпорядкувати собі всіх мешканців метро. Червоні заражають Жовтневу станцію і прийшовши туди під виглядом допомоги, повністю знищують там усіх людей. Чорного же вони збираються выдресировать і використовувати його здатності читати думки і спогади людей, а також впливати на них психічно.

Артем знаходить дитинча Чорних, але той передає йому спогади. І наш герой розуміє, що зробив велику помилку знищивши вулик Чорних. Вони не бажали зла людям, а лише хотіли допомогти їм. Просто люди не розуміли їх і боялися і лише Артем міг зрозуміти їх.

Генсек комуністів Москвін влаштовує в Ганзи мирну конференцію, щоб відволікти всіх глав станцій. А тим часом червоні вже готуються до захоплення Д6. Але Артем, Хан і полковник Мельник встигають на оборону. Відбувається останній бій по захисту Д6. Орден розуміючи, що не зможе відбитися, мінує весь Д6. Гра має дві кінцівки, які гравець сам визначає своїми діями під час гри. Більш докладно ознайомитися з сюжетом можна в проходженні гри

 

Кінцівки гри

Погана

В кінці бою за Д6 червоні все-таки беруть верх над Орденом. Показують як Артем і Мельник лежать на землі, а Корбут задоволений захопленням, говорить про перемогу. Артем підповзає до рубильника, натискає на нього і все навколо вибухає. Далі показують, як він проходить через стрій солдатів Ордену в кінці стоять Хан, Мельник, Ульман. Після чого він бачить події зі свого життя.

Далі показують як Ганна сидить зі своїм сином і розповідає йому про подвиги батька, про те яким він був хоробрим і як врятував метро від червоних і про те, що Чорні покинули нас, але обіцяли повернутися.

Хороша

Артем тягнеться щоб повернути рубильник, але його зупиняє дитинча Чорних. Він говорить про те, що вже не потрібно. Чорні зупиняють червоних і війну. Далі Артем розповідає про те що Ульман і багато солдатів Ордена загинули в цій війні. Мельник в інвалідному кріслі намагається відновити Порядок. Хан безслідно зник. Далі Артем міркує про те, що Чорні з'явилися в метро, щоб помилувати людей дати їм життя і спасіння. Ще один шанс. Чорні йдуть, але обов'язково повернуться. Загалом, краще один раз побачити, ніж прочитати.

 

Відео кінцівки Metro: Last Light

 

 

Огляд гри

Після того як права на гру Metro купили іноземці від сиквела можна було очікувати багато. І я, як напевно і багато хто очікував, що Metro: Last Light перетвориться у щось інше, що може бути краще або гірше, але явно інше не схоже на першу частину Metro 2033.

Здавалося, що гра може втратити свою епічність, сюжетність, і перетвориться в тупий шутер з мочиловом величезної кількості монстрів. Але цього не сталося і це радує.

Гра залишилася настільки ж цікавою і привабливою. Головна фішка яка приваблювала багатьох гравців у світ Metro це шалено цікавий сюжет. Проходячи гру ти чекаєш продовження історії. Ти хочеш дізнатися, а що ж там буде далі? І це змушує рухатися тебе все далі вперед по жахливим тунелях метро. Metro: Last Ligh гра яка захоплює своєю історією і сюжетом, гра в яку ти граєш не заради того, щоб тупо вбивати мутантів, а щоб поринути в цікавий і атмосферне світ.

На кожній станції цікаво послухати історії людей і їх жарти. Я коли грав деколи за кілька хвилин залипал де-небудь, щоб просто почути продовження розмови ігрових персонажів. Дуже епічні сцени, на які приємно дивитися і шалено цікаві кінцівки, які зачіпають душу. Ця гра погана як шутер, але цікава просто як історія у якій хочеться дізнатися продовження.

ІІ ботів в першій частині був абсолютно жахливий і фізика бою. У цій же частині фізика бою покращилася, трохи покращився ІІ ботів, але вони також не по-дитячому туплять. Можна в режимі стелс часом стояти перед самим лицем противника, а він зовсім тебе не помічає. Сподобалося, то що монологи супротивників під час бою злегка додалися. У першій частині після 20 хвилин бою вже злегка набридали побиті фрази противника, які ти чуєш вже раз в п'ятдесятий. Режим стелса допрацювали, що не може не радувати, але часом здається, що вс1 занадто легко. Вороги настільки тупі, що не помічають елементарних речей.

Світ метро став ще більш страшнішим і жутковатей. Мутанти, привиди, бродячі душі померлих людей. Епізоди коли можна глянути очима людей, як вони бачили ядерні вибухи взагалі надихають. Загалом, можу сказати однозначно, що я цю гру пройду ще раз, як мінімум.

 

Відео огляд гри

 

 

Офіційний трейлер