20 добірних шутерів від третьої особи для PC | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Кращі шутери від третьої особи
Всім, привіт! Я підібрав 20 кращих шутерів від третьої особи, за весь час існування ігор. Ігри постійно відстежуються і додаються нові. За 2016 і 2017 рік я поки не додавав гри, так як щоб стати кращими ігри повинні бути витримані часом.

 

Max Payne 1 і 3

Max-Payne1

Дата виходу: 2001-2009 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, ігри мафію, ігри про поліцію

Всі три частини пригод Макса Пейна є шутерами від третьої особи, подражающими фільмів жанру нуар. При цьому перша частина гри стала свого роду революційною, оскільки першою почала використовувати ефект Bullet Time, а також ряд інших цікавих для того часу знахідок. Крім захоплюючого геймплея критики і гравці всього світу відзначали високу кінематографічність відбувається (що не дивно, адже розробники надихалися фільмами Джона Ву) і блискучу подачу сюжету.

Max-Payne2 Max-Payne3 Max-Payne4 Max-Payne5

Третя гра у франшизі стала гідною спадкоємицею перших двох частин, незважаючи на те, що багатьох фанатів спочатку лякало зміна колірної гами на більш яскраві і життєрадісні тони, а також те, що головний герой постарів і зовні зовсім не схожий сам на себе. Але побоювання гравців були безпідставними, оскільки третій Max Payne був саме тим «Максом», якого всі чекали – у міру хардкорним зубодробильний екшеном старої школи з уповільненням часу.

 

Мафія 1 і 2

Мафия1

Дата виходу: 2001-2009 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, відкритий світ

Шутер від третьої особи з відкритим світом і елементами автосимулятора, який спочатку багатьма був сприйнятий, як «клон ДТА, але про мафію». При цьому гра мала відмінним сюжетом, цікавими геймплейний «фішками» і чудовою атмосферою, і дуже швидко завоювала армію відданих шанувальників у всьому світі.

Мафия2 Мафия3 Мафия4 Мафия5

Друга частина гри також виявилася досить успішною. Графіка була значно поліпшена, сюжет хоч і був практично ніяк не пов'язаний з першою частиною (за винятком деяких відсилань), але також виявився вельми цікавий. Навколишній світ став більш живим і реалістичним, ігрова механіка ж в цілому нагадувала минулу частина, але не без певних поліпшень і нових можливостей. І хоча деякі особливо завзяті фанати першої частини висловлювалися про другий мафії негативно, мовляв, в ній немає духу старої школи, але гра безумовно заслуговує уваги, так і по багатьом своїм аспектів на голову перевершує першу частину.

 

Hitman Blood Money і Absolution

Hitman1

Дата виходу: 2006-2012 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, стелс-екшен

Hitman Blood Money – симулятор вбивці від третьої особи з сильним ухилом в жанр стелс-екшен. Гра є четвертою в серії і продовжує історію героя під кодовим ім'ям Агент 47. «Криваві гроші» може похвалитися відмінним сюжетом, величезною варіативністю і нелінійністю проходження місій, до того ж у порівнянні з минулими частинами тут був доданий ряд нововведень, а саме: можливість брати заручників, підлаштовувати жертві «нещасний випадок», покращувати зброю і пр. Багатьма фанатами гра вважається кращою в серії.

Hitman2 Hitman3 Hitman4 Hitman5

Absolution – п'ята частина в серії, розвиваюча вдалі ідеї четвертої. У грі стало більше скритності і менше перевдягань, вороги навчилися розрізняти замаскованого персонажа, зникла карта, на зміну якій прийшов так званий «Інстинкт». Запрограмовані нещасні випадки залишилися, а ось варіативність проходження помітно знизилася.

 

Gears of War

Gears-of-War1

Дата виходу: 2006 р

Жанр: Шутер від третьої особи

Зубодробильний шутер від третьої особи, що оповідає про пригоди Маркуса Фенікса і інших солдатів загону Дельта, і їх боротьбі проти безжального підземного ворога. Гра активно використовує такий геймплейний елемент, як «укриття і перекати», навколо якого, по суті, і будується весь ігровий процес. На момент свого виходу гра була більш ніж тепло зустрінута критиками і гравцями, які хвалили її геймплей і опрацьовану графіком.

Gears-of-War2 Gears-of-War3 Gears-of-War4 Gears-of-War5

У грі представлено багато зброї, серед якого фактично брендом серії стала штурмова гвинтівка з вбудованою бензопилою для ближнього бою. Сюжет представлений компанією з п'яти актів, які можна проходити як поодинці, так і кооперативі з товаришем. В деяких місцях гра буде пропонувати на вибір один з двох шляхів, проте такий поділ, по суті, сюжет не впливає.

 

Серія Mass Effect

Mass-Effect1

Дата виходу: 2007-2017 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, ігри про космос, ігри з створенням героя

Рольовий бойовик від третьої особи, що розповідає нам історію Капітана Шепарда і його протистояння з расою так званих «Женців». Серія включає в себе три гри, які об'єднані загальним сюжетом. При цьому ряд дій, виконуваних гравцем в попередніх частинах, які будуть безпосередньо впливати на сюжет в більш пізніх.

Mass-Effect2 Mass-Effect3 Mass-Effect4 Mass-Effect5

Трилогія може похвалитися чудовою графікою, продуманою системою прокачування, нелінійним і якісно визначеним сюжетом, а також глибокою обробкою навколишнього світу. Битви відбуваються в реальному часі, однак є режим тактичної паузи, коли гравець може віддати накази членам команди, поміняти зброю або застосувати здатність персонажів. Останні, так само як і гравець, що володіють власною спеціалізацією (яких тут 6 штук), що визначає розвиток персонажа, використовувані їм озброєння і вміння.

 

Серія Dead Space

Dead-Space1

Дата виходу: 2008-2013 р.

Жанр: Survival Horror, шутер від третьої особи

Трилогія, виконана в таких жанрах, як шутер від третьої особи і survival horror, що оповідає про пригоди інженера Айзека Кларка, який на одному з космічний кораблів зіткнувся з некроморфами – загиблими людьми, що воскреснуть і перетворилися на чудовиськ. Творці серії надихалися такими фільмами, як «Чужий» і «Щось», тому нерідко в грі можна зустріти страхітливі картини насильства і тілесних мутацій, а також раптові напади ворогів.

Dead-Space2 Dead-Space3 Dead-Space4 Dead-Space5

Однією з геймплейних особливостей трилогії є костюм головного героя, який можна покращувати і змінювати на більш просунутий. Також у всіх іграх серії нерідко використовуються загадки, засновані на гравітації, а сам головний герой за допомогою спеціальних пристосувань може уповільнювати об'єкти (стазис-модуль) або переміщувати їх (кинезис-модуль). В цілому ж, любителям фільмів жахів трилогія вкрай рекомендується, оскільки тримає в напрузі кожну секунду проходження.

 

Just Cause 2

Just-Cause1

Дата виходу: 2010 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, відкритий світ, гарні ігри

Шутер від третьої особи з відкритим світом і домішкою таких жанрів, як гоночний симулятор і аркада. Гра є прямим продовженням першої частини і розповідає нам про пригоди агента Ріко Родрігеса. Гра може похвалитися величезним світом (близько 1000 км2), приємною графікою, безліччю нелінійних завдань та ін. Одна з геймплейних фішок тут – наявність у головного героя гака-кішки, яка дозволяє забиратися на будь-яку вершину і навіть чіплятися за транспортний засіб.

Just-Cause2 Just-Cause3 Just-Cause4 Just-Cause5

На острівній архіпелазі, де відбувається дія другої частини Just Cause, є ряд угруповань, яким ми можемо допомогти. В такому разі на контрольованій такими угрупованнями території ми зможемо отримувати допомогу. У грі відсутній мультиплеер, однак шанувальники проекту розробили мод, який додає багатокористувацьку гру більш ніж на 1000 чоловік, який згодом був офіційно видано.

 

Lost Planet 2

Lost-Planet1

Дата виходу: 2010 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, симулятор хутра, прибульці

Шутер від третьої особи, що є продовженням першої частини і бере свій початок через 10 років після подій оригінальної гри. Більшість геймплейних можливостей взяті безпосередньо з першої частини, зокрема – управління механізованими обладунками, епічні битви з босами і т. п. Примітно, що за 10 років на планеті, де і розгортається дія гри, клімат став більш м'яким, тому тепер гравці не будуть втрачати теплову енергію.

Lost-Planet2 Lost-Planet3 Lost-Planet4 Lost-Planet5

Частина багатокористувацьких режимів Lost Planet 2 також взяла від своєї попередниці, однак кілька режимів стали повністю унікальними. Примітно, що в мультіплеере можна кастомизировать свого персонажа, вибираючи не тільки оболонку, але і моделі тулуба, обличчя, ніг, спини та ін. У цілому ж, гра зробила великий крок вперед у порівнянні з першою частиною, однак не позбавлена деяких проблем, пов'язаних з незручним інтерфейсом і дизайном рівнів.

 

Alan Wake

Alan-Wake1

Дата виходу: 2010 р.

Жанр: Шутер від третьої особи

Захоплюючий шутер, розробники якого визначили її жанр, як «психологічний екшен-трилер». Головний герой гри – письменник на ім'я Алан Вейк, який намагається знайти свою зниклу дружину і раптово стикається з паранормальної сутністю. Знаходячи сторінки своєї давно забутої рукописи, персонаж розуміє, що відбувається, слід сюжетом, колись написаного ним і давно забутого роману.

Alan-Wake2 Alan-Wake3 Alan-Wake4 Alan-Wake5

У грі присутні «денні» і «нічні» частини, в яких геймплей змінюється кардинальним чином. У денний час геймплей спокійний і дозволяє гравцеві краще пізнати місто і його жителів. У нічний час починається основний екшен, в якому світло грає дуже важливу роль. Так, наприклад, деяких монтров можна відлякати або вбити світлом ручного ліхтарика, а якщо встати під вуличний ліхтар, то у персонажа швидко відновиться здоров'я. Мультиплеер в грі відсутня.

 

L. A. Noire

L.-A.-Noire1

Дата виходу: 2011

Жанр: Шутер від третьої особи, поліція

Симулятор детектива, виконаний у жанрі екшену від третьої особи, дія якого відбувається в Лос-Анджелесі 1947 року. Головний герой – детектив поліції Колу Фелпс, який розслідує загадкові злочини. Власне на розслідуваннях і побудована більша частина геймплея. Так, наприклад, від того, наскільки успішно гравець шукав докази і всілякі зачіпки, буде прямо залежати, наскільки повно буде розкрито справу.

L.-A.-Noire2 L.-A.-Noire3 L.-A.-Noire4 L.-A.-Noire5

Примітно, що крім основного сюжету тут також є додаткові місії. Так, наприклад, гравець може відповідати на виклики поліцейської рації і виконувати одержувані там завдання. По світу гравець може пересуватися як пішки, так і на різних транспортних засобах. Також нашому персонажу доступні різні костюми, які можуть володіти спеціальними властивостями. Гра вийшла насиченою і атмосферної, тому її однозначно варто спробувати всім любителям якісних детективних історій.

 

Tom clancy's Ghost Recon Future Soldier

Ghost-Recon1

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, спецназ

Тактичний шутер від третьої особи, що є сьомою частиною знаменитої серії ігор. Гра починається з інструктажу, де вам буде показаний короткий вступний ролик з суттю операції. На екрані інструктажу також можна ознайомитися з основною і другорядними завданнями («Випробування»). Після цього починається безпосередньо ігровий процес.

Ghost-Recon2 Ghost-Recon3 Ghost-Recon4 Ghost-Recon5

У грі присутня система укриттів і міцна тактична складова. Під управління вам потрапляє один з чотирьох бійців спецзагону, при цьому перемикатися між іншими персонажами не можна. З «фішок» ігри варто відзначити «Синхронний постріл», що дозволяє привидам одночасно усувати до чотирьох цілей. Основна відмінність цієї частини від інших ігор серії – наявність у привидів передових систем озброєння, серед яких: сенсорні гранати, адаптивний камуфляж, квадрокоптер і пр.

 

Spec Ops: The Line

Spec-Ops1

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, спецназ

Шутер від третьої особи, що є одинадцятою грою в серії Spec Ops. Дія цієї частини розгортається у місті Дубай, який після масштабних піщаних бур став зоною лиха. У центрі сюжету – бійці спецпідрозділу «Дельта», що опинилися втягнутими в конфлікт між терористами і бунтівним піхотним батальйоном армії США.

Spec-Ops2 Spec-Ops3 Spec-Ops4 Spec-Ops5

В плані геймплея, гра відрізняється від попередніх частин серії (за що багато фанатів давали їй низькі оцінки), однак варто дати грі шанс, тим більше що і геймплей, і в особливості сюжет – вище всяких похвал (проект навіть отримував ряд премій за кращий сюжет в комп'ютерних іграх). Однією з особливостей ігрового процесу є пісок, який можна використовувати в своїх цілях (наприклад, сховатися під час піщаної бурі від ворогів). Що ж стосується сюжету, то основною його «фішкою» є відсутність однозначно «хорошою» чи «поганий» сторони. Всі дії гравця можуть трактуватися по-різному, і це в буквальному сенсі відкриває очі гравця на реальні військові дії, коли від бомбардувань страждають не тільки вороги, а й мирні люди.

 

Sleeping Dogs

Sleeping-Dogs1

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, поліція, мафія

Екшен від третьої особи з відкритим світом і такими жанровими елементами, як РПГ, автосимулятор, пісочниця. Події гри розгортаються в Гонконзі і показують гравцям кримінальну сторону цього міста. Граємо ж ми за Вей Шена – гонконгського поліцейського під прикриттям.

Sleeping-Dogs2 Sleeping-Dogs3 Sleeping-Dogs4 Sleeping-Dogs5

Ігровий процес має явним ухилом у східні бойові мистецтва – основний геймплей будується на бійках, і тільки в середині гри починаються місії зі зброєю. Гра може похвалитися ретельно відтвореним Гонконгом, якісною графікою, безліччю побічних завдань і іншими радощами відкритого світу. Є можливість прокачування, а також є шкала авторитету, заповнюється при проходженні місій. При цьому деякі речі будуть вам недоступні, поки ви не отримаєте черговий рівень авторитету.

 

Saints Row 4

Saints-Row1

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, мафія, ігри з створенням персонажа, відкритий світ

Пригодницький бойовик від третьої особи з відкритим світом, в якому гравець, як і в минулих частинах, управляє лідером банди «Святі з третьої вулиці». Гра все також, як і минула частина, балансує на межі реальності того, що відбувається і повного його абсурду. Крім того тут є безліч відсилань до численних фільмів і ігор. Так, наприклад, майже вся концепція четвертої частини побудована на взаємодії з віртуальним світом, що є прямим відсиланням до фільму «Матриця».

Saints-Row2 Saints-Row3 Saints-Row4 Saints-Row5

В більшості своїй гра отримала позитивні відгуки, а більшість критиків сходилася на думці, що вона безумовно принесе вам задоволення. Також проект отримав кілька великих доповнень, в одному з яких двоє «святих» повинні будуть в буквальному сенсі відправитися в пекло, щоб врятувати свого боса, очікує примусового одруження з дочкою Сатани.

 

Tom clancy's Splinter Cell: Blacklist

Splinter-Cell1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, стелс-екшен

Стелс-екшен від третьої особи, який розповідає нам продовження історії професійного агента Сема Фішера. Тепер Сем бере участь в повномасштабній війні і може більше не ховатися по укриттях, однак звичне тихе проходження тут ніхто не скасовував і при бажанні ви завжди можете проходити місії «таємно». Всього в грі реалізовано три стилю проходження: призрак (з несмертельною нейтралізацією ворогів), пантера (потайне проходження з вбивствами ворогів) і штурм (коли гравець йде «напролом», борючись з усіма ворогами у відкриту).

Splinter-Cell2 Splinter-Cell3 Splinter-Cell4 Splinter-Cell5

З нововведень варто відзначити механіку «вбивство в русі», яка дає гравцеві можливість обирати цілі і дуже швидко нейтралізувати їх. Місій багато і вони розгортаються в самих різних точках земної кулі. У грі реалізований кооператив, для якого також є власний набір місій.

 

GTA V

GTA1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, відкритий світ

До серії ДТА у нас в країні ставляться особливо тепло, тому не чути про монументальної GTA 5 ви просто не могли. Але якщо все-таки ви живете на Марсі або на Венері, коротко розповімо – п'ята частина являє собою екшен від третьої особи, дія якого розгортається в повністю відкритому і продуманому до дрібниць світі. Сюжет, як власне і геймплей, ведеться тут від імені трьох персонажів, які до того ж володіють унікальними здібностями.

GTA2 GTA3 GTA4 GTA5

Міссі різноманітні, проте основна частина сюжету будується на пограбування банків. При цьому кожне пограбування, виконати яке можна різними способами, ми не просто бездумно проходимо, а повністю до найдрібніших деталей плануємо його. Крім пограбувань і сюжетних місій тут також є чим зайнятися (благо побічних завдань тут просто безліч). Ну а ті, кому набридло проходження гри, завжди можуть відправитися в онлайн, щоб творити там справжній бєспрєдєл.

 

Серія Sniper Elite

Sniper-Elite1

Дата виходу: 2005-2017 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, про снайперів

Тактичний симулятор снайпера від третьої особи, дія якого розгортається через три роки до подій другої частини гри. На цей раз ми виявляємося в Північній Африці часів Другої світової війни. Наш герой – спецагент Карл Фейрберн повинен допомогти союзникам у боротьбі проти німецьких загарбників. По ходу гри наш герой дізнається про нову «вундервафле», здатної змінити весь хід війни, і тепер тільки від нас залежить подальший хід історії.

Sniper-Elite2 Sniper-Elite3 Sniper-Elite4 Sniper-Elite5

У грі величезний світ, що дозволяє застосовувати найрізноманітніші тактики, проте не варто забувати, що лише непомітне проходження допоможе вам досягти своїх цілей максимально ефективно. Нелінійний Геймплей і деякі завдання можна виконати різними способами. З нововведень варто також відзначити можливість кооперативу та абсолютно унікальний, продуманий мультиплеер.

 

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

Metal-Geat-Solid1

Дата виходу: 2015 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, Стелс-екшен

Стелс-екшен від третьої особи з відкритим світом, дія якої розгортається в 1984 році. Головний герой – Снейк, вийшов з коми і намагається зібрати нову армію найманців, щоб помститися винуватцям свого падіння. Подібно попереднім іграм серії, гравцеві знадобиться скритно пересуватися, проникати на військові бази і всіляко уникати відкритої конфронтації з противниками.

Metal-Geat-Solid2 Metal-Geat-Solid3 Metal-Geat-Solid4 Metal-Geat-Solid5

Геймплей гри, що володіє рядом цікавих знахідок і нововведень (так, наприклад, у нас з'явилося розвиток бази, в якій ми проводимо чимало часу між місіями, покращуючи зброю і здібності протагоніста), був високо оцінений критиками, а от сюжет виявився занадто заплутаним, завдяки чому гра отримала змішані відгуки. Однак більшість сходилися на тому, що в гру варто грати без серйозної оглядки на сценарій.

 

Mad Max

Mad-Max1

Дата виходу: 2015 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, гонки на виживання, пост-апокаліпсис

Гра від третьої особи в жанрі пост-апокаліпсис з відкритим світом, заснована на серії фільмів «Божевільний Макс». Сюжет гри оповідає про самотнього воїна – Макса, який хоче зупинити те, що діється навколо божевілля і знайти розраду в легендарній «Безмовною рівнині». Правда для цього доведеться сильно постаратися. Зокрема, звільнити території пустки від мародерів і їх ватажка Члема.

Mad-Max2 Mad-Max3 Mad-Max4 Mad-Max5

На момент виходу гра отримала неоднозначні оцінки, як шанувальників франшизи, так і критиків. Всі вони сходилися на думці, що проект відмінно передає атмосферу пустки і захоплює своїми безбашенными битвами на автомобілях, проте пригнічує одноманітністю сумовитих побічних місій та спрощеної бойовою системою. По суті, гра варта уваги, якщо проходити виключно сюжет і не відволікатися на побічні квести.

Rise of the Tomb Raider

Rise-of-the-Tomb-Raider1

Дата виходу: 2015 р.

Жанр: Шутер від третьої особи, RPG

Чергова гра з серії Tomb Raider, розповідає нам про пригоди невтомною «розкрадачки гробниць» Лари К�