30 кращих ігор про пост-апокаліпсис на PC | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Кращі ігри про пост-апокаліпсис
Всім, привіт! Нижче я зробив добірку гри в світах, де стався апокаліпсис і ми граємо в цих світах. Я постійно моніторю новинки ігор і додаю в цю підбірку. Тому вона актуальна завжди. Можете у коментарях написати гру, яку ви вважаєте повинна потрапити сюди.

 

Серія ігор Resident Evil

Resident-Evil1

Дата виходу: 1996-2017 р.

Жанр: survival-хоррор, зомбі шутер від третьої особи (майже всі)

Сюжет гри крутиться навколо корпорації Амбрелла – секретної організації, яка створила кілька штамів небезпечного біологічної зброї. Першими жертвами стали жителі Раккун-Ситим, повною мірою відчули дію вірусу, що перетворює всіх людей в зомбі. Гравець виступає в ролі оперативник спец підрозділу, якого відправили для з'ясування обставин зараження.

Resident-Evil2 Resident-Evil3 Resident-Evil4 Resident-Evil5

Класичної частиною ігрового процесу всіх ігор з серії, є складні головоломки, перестрілки з мутують мерцями, а також битви з сильними босами. В іграх присутній величезний вибір зброї, а також секретні костюми, які відкриваються в процесі проходження. Ключовим моментом серії ігор, є заплутані сюжети з частими поворотами і присутність головних лиходіїв. Серія Resident Evil, заслужено вважається однією з найкращих survival-хоррорів ігор у всій індустрії.

 

Серія ігор Fallout

Fallout1

Дата виходу: 1997-2016 р.

Жанр: пост-апокаліпсис, відкритий світ

Конфлікт між США і Китаєм, призвів до масштабної ядерної війни, яка знищила велику частину населення планети, а також перетворила великі міста в руїни. Вижити вдалося лише небагатьом жителям притулків і щасливчикам, які перебували далеко від епіцентру вибухів. Гравець побуває в ролі мешканця притулку, який виходить на поверхню для виконання важливої місії. Перші частини гри є покроковими стратегіями. Fallout 3, 4 і New Vegas вже є шутерами від першої і третьої особи. Серія входить в топ кращих RPG і в список RPG для слабких ПК.

Fallout2 Fallout3 Fallout4 Fallout5

Ігри серії, виконані в ретрофутурістичному стилі. Це означає, що гравець зможе зустріти старі технології на кшталт лампових приймачів і вогнепальної зброї, а також компактні ядерні двигуни і плазмові гвинтівки. У проекті присутній розвиток героя і поділ на перки. Рольова складова, представлена системою S. P. E. C. I. A. L. – основними характеристиками і перками – особливими уміннями. Комбінуючи навички, гравець зможе створити унікального героя зі своїм набором талантів. З ключових особливостей гри, варто відзначити: захоплюючий сюжет, чорний гумор, ретро сетинг, відмінну музику, повну свободу дій, а також великий вибір варіантів проходження.

 

Серія ігор Half-Life

Half-Life1

Дата виходу: 1998-2007 р.

Жанр: Шутер від першої особи, пост-апокаліпсис, інопланетяни

Легендарна серія ігор про пригоди вченого фізика Гордона Фрімена. Сюжет гри починає свою історію в Чорній Мезе – секретному науково-дослідному центрі, який займався експериментами та дослідженнями у галузі порталів. Черговий досвід привів до каскадного резонансу, який відкриває портал в паралельні світи з яких хлинули орди інопланетних монстрів. Головний герой опиняється в числі тих, що вижили і його єдиним завданням стає порятунок власного життя та наукового персоналу від небезпечних створінь.

Half-Life2 Half-Life3 Half-Life4 Half-Life5

Гра є класичним шутером від першої особи, в якому герой повинен винищувати ворогів, шукати цінні припаси та зброю, а також вирішувати фізичні головоломки. У грі представлений великий вибір зброї, який герой носить на собі. Противником можна знищувати з допомогою автомата, гранатомета дробовика і т. д. Окремої уваги заслуговує граві-гармата – спеціальний пристрій, який дозволяє кидати об'єкти в супротивників. З ключових особливостей проекту варто відзначити похмуру атмосферу безвиході, знайому пострадянську архітектуру міст і захоплюючий сюжет. Гра отримала найвищі оцінки критиків і позитивні відгуки від усього ігрового співтовариства.

 

Warzone 2100

Warzone-21001

Дата виходу: 1999 р.

Жанр: Наукова фантастика, пост-апокаліпсис, стратегія в реальному часі

Сюжет гри розповість про орбітальну систему ядерного озброєння N. A. S. D. A. яка дала збій і випустила сотні боєголовок по всім великим містам. Кожна країна завдала у відповідь удару, тим самим повністю знищивши Землю. Залишки вижили ховалися в бункерах, перший вихід з яких відбувся через 25 років. Гравець буде управляти групою першопрохідців і розвідників, вибралися в знищений ракетами світ.

Warzone-21002 Warzone-21003 Warzone-21004 Warzone-21005

Гра є класичним представником RTS. Гравець повинен швидко будувати базу, дослідити технології та відкривати доступ до нової техніки, а потім відправляти загони на виконання тактичних завдань. Основна мета гри – повне знищення сил противника. У грі доступні декілька фракцій, багато видів піхоти і техніки, а також можливість будувати кіборгів і потужних бойових роботів.

 

Abomination: The Project Nemesis

Abomination-The-Nemesis-Project1

Дата виходу: 1999 р.

Жанр: Стратегія в реальному часі, вид зверху, пост-апокаліпсис, тактика, survival horror

Масштабна катастрофа практично знищила всіх людей, звернувши в деяких небезпечних модифікованих чудовиськ. Гравець виступає в ролі лідера невеликого загону спецпідрозділ, який пробивається через натовпи ворогів для того що б врятуватися і розвідати причини катастрофи.

Abomination-The-Nemesis-Project2 Abomination-The-Nemesis-Project3 Abomination-The-Nemesis-Project4 Abomination-The-Nemesis-Project5

Проект є хардкорним. Команда буде вмирати від декількох влучень або від однієї вдало кинутої гранати. У грі присутня безліч ворогів, а також величезний арсенал футуристичного зброї. Крім класичний автоматів, гвинтівок, дробовиків, можна озброїтися плазмовим пістолетом, миниганном і т. д. В процесі проходження можна буде побувати на різних локаціях і досліджувати світ, знищений невідомою катастрофою.

 

Soldiers of Anarchy

soldiers-of-anarchy1

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: Стратегія в реальному часі, RPG, пост-апокаліпсис

Секретна військова організація створила біологічна зброя масового ураження. Після його застосування, велика частина людства загинула. Вижили лише ті, хто врятувався в глибоких підземних бункерах. Гравець керує загоном, що вижили, які вирішили покинути свій притулок і дізнатися, що відбувається на поверхні.

soldiers-of-anarchy2 soldiers-of-anarchy3 soldiers-of-anarchy4 soldiers-of-anarchy5

Проект створений у вигляді тактичної стратегії в якій гравець повинен керувати невеликими групами піхоти і техніки. В процесі проходження, група може доповнена додатковими солдатами, танками, бронеавтомобілями і легкими БМП. Оскільки пост-апокаліптичний світ наповнений збройними бандами і головорізами, гравець повинен вирішувати всі питання з допомогою сили.

 

Серія ігор The Fall: Mutant City

the-fall-mutant-city1

Дата виходу: 2004-2011 р.

Жанр: RPG, пост-апокаліпсис, тактична, вид зверху

Глобальний терористичний акт, знищив практично все населення землі. Після цього у світі вижили, почало панувати лише одне правило – виживають тільки найсильніші. Що б змінити сформовану ситуацію, створюється окрема організація, яка має об'єднати всіх одним порядком і спробувати відродити людство.

the-fall-mutant-city2 the-fall-mutant-city3 the-fall-mutant-city4 the-fall-mutant-city5

Гравець зможе командувати загоном групи «Нового порядку», яка подорожує по невеликим поселенням вижили і встановлює свої правила, що об'єднують все людство в одну країну. На шляху будуть зустрічатися бандити, мародери і анархісти, які звикли вбивати й грабувати слабких. Що б їм протистояти, гравець зможе екіпірувати своїх бійців з допомогою величезного арсеналу вогнепальної і холодної зброї, а також декількох видів бронетехніки.

 

Серія Ex Machina / Hard Truck: Apocalypse

Ex-Machina1

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: пост-апокаліпсис, відкритий світ, RPG, гонки на виживання

Після падіння корабля прибульців, вчені з усього світу почали досліджувати його вміст. У слідстві розкриття капсули позаземного походження, вся атмосфера Землі зазнала сильного отруєння, що в свою чергу призвело до тотальних змін клімату. Гравець виступає в ролі молодого шукача пригод, який хоче розібратися в причинах катастрофи, а також розслідує вбивство свого прийомного батька. Гра також входить в список кращих ігор зроблених у Росії.

Ex-Machina2 Ex-Machina3 Ex-Machina4 Ex-Machina5

Ігровий процес представлений у вигляді подорожей за великим відкритого світу і виконання завдань. Під час проходження, герой буде брати участь у змаганнях, отримувати досвід і гроші, які можна витратити на поліпшення автомобілів. Всього в проекті доступно 5 одиниць техніки і великий вибір апгрейдів. Також в грі реалізована система пошкоджень, кожен удар, буде залишати мітки і глибокі вм'ятини на корпусі машин. Гра зможе зацікавити всіх любителів гонок на виживання в стилі Божевільного Макса.

 

Metalheart: Replicants Rampage

Metalheart-Replicants-Rampage1

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: пост-апокаліпсис, RPG, наукова фантастика, покрокова тактика, відкритий світ

З невідомою поломки, космічний корабель приходить в аварійний стан і вибухає відразу після того, як два героя залишають його в рятувальних шлюпках. Дрейфуючі капсули заносить на планету-в'язницю Процион. Це місце схоже на випалену пустелю, яка використовується для видобутку цінного копалин ресурсу – тактония.

Metalheart-Replicants-Rampage2 Metalheart-Replicants-Rampage3 Metalheart-Replicants-Rampage4 Metalheart-Replicants-Rampage5

Ігровий процес виконаний у вигляді покрокової стратегії, в якій гравець управляє групою юнітів, які виконують різні квести на небезпечній планеті. У процесі гри, геймер зможе зібрати команду з шести бійців і відправитися на пошуки шляху додому. Також у проекті присутня свобода дій і гравець зможе піти своїм власним шляхом. Проект зможе сподобається всім любителям класичних частин Fallout, а також фанат ізометричних RPG.

 

Hellgate: London

Hellgate-London1

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: пост-апокаліпсис, RPG від першої особи, кооператив, фентезі, шутер, відкритий світ

Сюжет гри переносить в 2038 рік, коли в центрі Лондона відкрилися ворота в Пекло. З распахнувшегося порталу хлинули орди демонів, які знищують все на своєму шляху. Ті деякі, кому вдалося врятуватися, змогли сховатися в підземеллях і створити організацію по боротьбі з демонами. Гравець зможе побувати в ролі одного з воїнів, які протистоять навалі пекельної нечисті.

Hellgate-London2 Hellgate-London3 Hellgate-London4 Hellgate-London5

При першому вході в гру, гравець повинен створити свого персонажа. Усього доступно шість класів, по два на кожну фракцію. Кожен герой буде відрізнятися своїми вміннями, а також тактикою бою. Ігровий процес поєднує в собі два жанри – шутер від першої особи і екшен від третьої особи. Гравець зможе вибирати режим у будь-який момент. З ключових особливостей проекту, варто відзначити генеруються рівні і предмети, велика кількість квестів, а також величезний арсенал різного озброєння, начебто футуристичного вогнепальної і холодної зброї.

 

The Swarm

The-Swarm1

Дата виходу: 2008 р.

Жанр: пост-апокаліпсис, шутер від третьої особи, слешер

На світ напали орди прибульців, які швидко знищили велику частину людства і повністю захопили Землю. Залишки вижили, об'єдналися, щоб протистояти загарбникам і боротися з новою проблемою – мутантами. Гравець виступає в ролі звичайної людини, який піддався інопланетним генетичним змінам, в ході яких практично втратив людський вигляд. Єдина мета героя – знайти антидот і знищити прибульців з допомогою придбаних сил.

The-Swarm2 The-Swarm3 The-Swarm4 The-Swarm5

Гра являє собою екшен з елементами шутера. Гравець може користуватися зброєю ближнього бою або скористатися вражаючим арсеналом вогнепальних зразків. У проекті є багато видів ворогів, кожен з яких вимагає власної тактики. Оскільки герой має вигляд мутанта, на нього можуть нападати дружні солдати, які повсюдно борються з прибульцями. Гра є роботою російських розробників, випустили її під назвою «Симбионт».

 

Collapse 1 і 2

Collapse-1

Дата виходу: 2008 р. – перша 2010 р. – друга

Жанр: пост-апокаліпсис, слешэр, шутер від третьої особи

Внаслідок катастрофи невідомого характеру, місто Київ був практично зруйнований великим енергетичним сплеском, а в його центрі утворилася аномальна зона. Влада вдалася до радикальних заходів, ізолювавши зону, обгородивши її стіною, мінними полями і кулеметами. Ті, що вижили жителі, які не встигли покинути місто, залишилися навічно замкнутими один на один з аномалією і її тяжкими наслідками.

Collapse-2 Collapse-3 Collapse-4 Collapse-5

Ігровий процес виконаний у вигляді пригодницького екшену, в якому гравець повинен проходити місії, виконувати завдання і битися з різними монстрами. В арсеналі головного героя присутній кілька видів вогнепальної зброї, а також меч, яким можна робити комбінації ударів. Під час виходу, гра була тепло прийнята безліччю критиків з-за динамічного геймплея, опрацьованої бойової системи і захоплюючого сюжету.

 

Fuel

Fuel1

Дата виходу: 2009 р.

Жанр: Гоночний симулятор, пост-апокаліпсис, відкритий світ

Зневажливе ставлення до екології, призвело до того, що вся Америка перетворилася у величезний пустир з невеликими острівцями цивілізації. Критичні зміни клімату і збіднення запасів нафти, перетворили жителів у гонщиків, які змагаються на різних типах техніки за кожну краплю дорогоцінного палива.

Fuel2 Fuel3 Fuel4 Fuel5

У грі є безліч видів техніки, призначеної для бездоріжжя. Гравець зможе користуватися джипами, баггі, крос мотоциклами і вездеходными вантажівками. Ігровий процес виконаний у вигляді подорожей по гігантському відкритого світу та участі в різних змаганнях проти інших гонщиків. Проект може похвалитися великою різноманітністю техніки, а також масштабної картою світу, яка зайняла місце в Книзі рекордів Гіннеса.

 

Серія ігор Prototype

Prototype1

Дата виходу: 2009 р. – перша 2012 р. – друга

Жанр: Екшен від третьої особи, відкритий світ, зомбі, RPG, апокаліпсис, паркур

Гравець зможе побувати в ролі Алекса Мерсера – мутованого хлопця, тіло якого стало справжньою зброєю. Герой не пам'ятає свого минулого, але хоче дізнатися, що сталося до змін. У цей момент на місто обрушується страшна епідемія, яка перетворює все живе в небезпечних зомбі і Алекс розуміє, що він і всі заражені – це якийсь експеримент з біологічною зброєю.

Prototype2 Prototype3 Prototype4 Prototype5

У грі присутня повністю відкритий світ, який з самого початку доступний для досліджень і виконання сюжетних, а також другорядних місій. В процесі проходження, герой буде отримувати досвід, який можна витратити на вивчення нових навичок кшталт збільшення броні, більш потужних атак і т. д. Основними супротивниками героя, виступають бійці спецназу, важка техніка та інші заражені. Що б їм протистояти, можна користуватися місцевістю, атакуючи раптово зверху або з даху будівель. З головних особливостей гри, варто відзначити великий набір здібностей героя, багато різновидів ворогів, захоплюючий сюжет, динамічний ігровий процес.

 

Enslaved: Odyssey to the West

Enslaved-Odyssey-to-the-West1

Дата виходу: 2010 р.

Жанр: Екшен від третьої особи, апокаліпсис, головний герой дівчина, слешер, платформер

Світ лежить у руїнах після довгої війни. Людство практично знищено, а тих кому вдалося вижити переслідують бойові роботи, під керуванням невідомих сил. Гравець виступає в ролі Манки – сильного бійця, який звик знищувати ворожі механізми, а на його шляху встає дівчина Трипітака – хакер, яка хоче будь-якою ціною потрапити додому.

Enslaved-Odyssey-to-the-West2 Enslaved-Odyssey-to-the-West3 Enslaved-Odyssey-to-the-West4 Enslaved-Odyssey-to-the-West5

Ігровий процес представлений у вигляді экшэна, який чергується битвами з роботами, рішенням головоломок і класичний платформер. Гравець повинен постійно взаємодіяти з дівчиною, виконуючи різні завдання. У процесі гри можна буде прокачати здоров'я, збільшити захист і вивчити кілька нових прийомів. Проект має відмінні декорації, незвичайну атмосферу кінця світу, а також доречний гумор.

 

Darksiders: Wrath of War

Darksiders1

Дата виходу: 2010 р.

Жанр: Слешер, пост-апокаліпсис, фентезі, RPG, відкритий світ, про демонів

Земля лежить в руїнах після століть битв армій Раю і Пекла. Щоб зупинити конфлікт, Вища Рада відправляє чотирьох вершників Апокаліпсису, покликаних відновити рівновагу сил. Гравець побуває в ролі Війни – демонічного вершника, якого підставили невідомі сили, але Рада дала шанс на виправлення.

Darksiders2 Darksiders3 Darksiders4 Darksiders5

Ігровий процес можна умовно розділити на дві складові. Перша – динамічні битви з переважаючим кількістю супротивника. Тут гравець повинен проявити майстерність фехтування, виконуючи різні комбінації з допомогою великого набору зачарованого зброї. Друга складова – пазли і загадки. Тут гравець повинен вирішувати головоломки, підбирати ключі і вирішувати різні завдання. З ключових достоїнств ігор, можна виділити безліч типів ворогів, унікальних босів, великий асортимент прийомів, цікаву прокачування, а також динамічний геймплей.

 

Metro 2033 Redux

metro-2033-1

Дата виходу: 2010 р. –перша 2013 р. –друга

Жанр: пост-апокаліпсис, шутер від першої особи, survival horror, стелс

Сюжет гри розповість про світ, знищений ядерною війною. Нечисленні вижили, змогли знайти притулок в глибинах московського метро і створити там нову цивілізацію, на кожній з великих станцій. Потужне радіаційне випромінювання змінило життя на поверхні і тепер вона кишить жахливими мутантами, а життя без спеціального захисту там неможлива. Гравець побуває в ролі Артема – молодого хлопця, на плечі якого випадає небезпечне завдання.

metro-2033-2 metro-2033-3 metro-2033-4 metro-2033-5

Ігровий процес Metro 2033, виконаний у вигляді рейкового шутера, але в той же час, гравець може виконувати завдання кількома шляхами. Приміром, використовуючи потайне переміщення або застосовуючи лобові атаки. У грі присутні кілька кінцівок, які будуть залежати від дій гравця. З ключових особливостей варто відзначити великий вибір вогнепальної зброї, кілька типів костюмів і амуніції, похмуру і гнітючу атмосферу безвиході, а також захоплюючий сюжет, тісно переплетающийся з книжкової історією.

 

Rage

Rage1

Дата виходу: 2011

Жанр: пост-апокаліпсис, шутер від першої особи, гоночний симулятор, відкритий світ, кооператив, RPG

Сюжет гри розповість про Землю, яка пережила зіткнення з величезним метеоритом. Потужний вибух знищив величезну кількість людей, а суспільство вижили деградувало під впливом радіації і банд мародерів. Гравець зможе побувати в ролі «людини з минулого» — героя, який був поміщений в спеціальну капсулу анабиотического сну, створеної для порятунку майбутнього людства.

Rage2 Rage3 Rage4 Rage5

Проект поєднує в собі динамічні перестрілки від першої особи, а також швидкі гонки на виживання. У процесі гри, герой буде отримувати різні завдання, до яких можна доїхати, використовуючи модернізований автомобіль. Як правило, під час їзди, на гравця будуть нападати рейдери, а якщо йти пішки – злісні мутовані створення. Проект має вражаючий арсенал футуристичного зброї, яку можна покращувати. Також поліпшенню піддається машина і броня головного героя.

 

Post Apocalyptic Mayhem

Post-Apocalyptic-Mayhem1

Дата виходу: 2011

Жанр: Гоночний симулятор, пост-апокаліпсис, багатокористувацька, гонки на виживання

Гравець виступає в ролі професійного гонщика в небезпечному розвазі нового світу, який пережив невідому катастрофу. Гонки на виживання стали найкращою забавою для постапокалептического суспільства. Основне завдання – знищити всіх опонентів за допомогою модифікованих автомобілів, обвішаних зброєю.

Post-Apocalyptic-Mayhem2