30 кращих ігор про Другу Світову війну на PC | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Кращі ігри про Другу Світову війну
Доброго дня! Я підібрав нижче список ігор про Другу Світову війну на ПК. Ігри постійно переглядаються і додаються нові. Тут зібрані в основному шутери, ігри і симулятори.

Окремо є добірка стратегій Про Другу Світову війну.

Серія Silent Hunter

Silent-Hunter1

Дата виходу: 1996-2013 р.

Жанр: Симулятор підводного човна, історична стратегія

Серія симуляторів підводних човнів, дія яких розгортається під час Другої світової війни. Кожну частину франшизи відрізняє висока реалістичність управління підводним плавучим засобом (що робить поріг входження в гру досить високим). Так, наприклад, до дисків з другою частиною гри йшло 204-сторінкове керівництвом з детальним описом усіх нюансів управління.

Silent-Hunter2 Silent-Hunter5 Silent-Hunter4 Silent-Hunter3

Однак, незважаючи на високу складність освоєння, гра по-справжньому цікава і захоплює буквально з перших хвилин, як тільки гравцеві вдається більш-менш освоїтися в управлінні. В іграх серії представлені максимально детально відтворені копії реально існуючих підводних човнів, як Союзників, так і Третього рейху. Крім того, у кожній з частин є місії, як для одного, так і для багатокористувацької гри.

 

Серія Medal of Honor

Medal-of-Honor1

Дата виходу: 1999-2012 р.

Жанр: Шутер від першої особи, історичний екшен, Друга Світова

Серія шутерів від першої особи переважно в сеттінге Другої світової війни (за винятком пари частин). Створенням першої частини гри керував відомий американський кінорежисер Стівен Спілберг. На даний момент серія налічує 16 ігор, що виходили, як на консолі різного покоління, так і на ПК.

Medal-of-Honor2 Medal-of-Honor3 Medal-of-Honor4 Medal-of-Honor5

Всі частини серії відрізняються великим вибором озброєння, різноманітністю місій і якісною для свого часу графікою. Перша частина була прийнята «На ура» і навіть визнана кращою грою по Другій світовій війні. Хоча фактично можна сказати, що поряд з Wolfenstein саме серія «Медаль за відвагу» популяризувала гри в жанрі «шутер по Другій світовій війні». Захоплюючий геймплей, можливість доторкнутися до історії і на власній «шкурі» відчути найбільш значущі битви Другої світової – ось те, за що геймери всього світу люблять цю серію і донині.

 

Серія Іл-2 Штурмовик

Ил-2-Штурмовик1

Дата виходу: 2001-2013 р.

Жанр: Авіасимулятор, екшен, зроблено в Росії, Друга Світова

Кращий (а крім того ще і вітчизняний) авіасимулятор, що моделює найбільш масштабні і значущі битви в небі періоду Великої Вітчизняної війни. За заявою багатьох ігрових видань, а також самих гравців, Іл-2 не має собі рівних. На момент свого виходу перша частина серії була самою високотехнологічною грою в своєму жанрі. Так і сьогодні, незважаючи на достаток більш красивих авіасимуляторів, Іл-2 залишається найбільш технічно-просунутої грою.

Ил-2-Штурмовик2 Ил-2-Штурмовик3 Ил-2-Штурмовик4 Ил-2-Штурмовик5

Кожна частина Іл-2 дає можливість пройти різні місії і сценарії, специфіка яких залежить як від обраного гравцем типу літака, так і від сторони конфлікту. Є в грі і редактор, що дозволяє конструювати власні місії, щоб згодом грати в них по мережі. Всі представлені в проекті літаки є точними копіями реально існують або існували повітряних бойових машин, відтворені розробниками за збереженими документами.

 

Battlefield 1942

Battlefield-19421

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: Шутер від першої особи, багатокористувацька, Друга Світова

Багатокористувацький шутер від першої особи по Другій світовій війні. Ігровий процес традиційний для серії – ви з компанією таких же вояків повинні захоплювати і утримувати контрольні точки, заважаючи робити те ж саме команді противника. Контроль будь-якої точки дозволяє відроджуватися на неї після смерті. Крім того, на деяких контрольних точках генерується техніка, яку можна відразу ж використовувати в бою.

Battlefield-19422 Battlefield-19423 Battlefield-19424 Battlefield-19425

У грі присутня п'ять фракцій з п'ятьма класами військ, стандартних для кожної із сторін: штурмовик, гранатометник, снайпер, інженер і санітар. Кожен з класів має, як сильними, так і слабкими сторонами і визначає стиль гри і роль персонажа в бою. Гра отримала два офіційні доповнення і безліч неофіційних модифікацій. У 2012 році Battlefield 1942 став повністю безкоштовним (на честь десятиріччя серії), проте в середині 2014 року офіційні сервера були закриті.

 

Hidden & Dangerous 2

hiden-dangerous21

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: Тактичний шутер від першої особи

Тактичний шутер по Другій світовій війні з невеликими елементами РПГ (до яких можна віднести інвентар, великі локації, вільний стиль проходження місії і великі локації). Гравець управляє групою з чотирьох солдатів SAS, закинутих у розташування ворога, які повинні провести там ряд бойових операцій.

hiden-dangerous22 hiden-dangerous23 hiden-dangerous24 hiden-dangerous25

У грі досить високий ступінь реалізму. Так, наприклад, зброя і транспорт опрацьовані досить детально, а також велика увага приділена фізики предметів і балістика куль (які, наприклад, можуть зрикошетити від кам'яної стіни або пробити наскрізь дерев'яне перекриття). У грі присутній мультиплеер з чотирма режимами: кооператив, завдання, захоплення і сутичка. При цьому на працюючих ще серверах можна зустріти чимало гравців (російські і зарубіжні фан-спільноти по грі дуже активні досі).

 

Серія Brothers in Arms

Brothers-in-Arms1

Дата виходу: 2005-2015 р.

Жанр: Шутер від першої особи

Серія тактичних шутерів від першої особи по Другій світовій війні, для створення реалізму в якій розробники навіть спеціально їздили по місцях боїв, а також використовували архівні фотографії, аерознімки місцевості та свідоцтва ветеранів.

Brothers-in-Arms2 Brothers-in-Arms3 Brothers-in-Arms4 Brothers-in-Arms5

Глибока тактична складова є головним елементом усіх частин гри. Гравець може віддавати різноманітні накази, наприклад, вести вогонь на придушення» перед тим, як почати вогонь спрямований безпосередньо на атаку. У перших двох частинах гри навіть була тактична пауза, від якої у третій частині вирішили відмовитися. Серія може похвалитися пристойною навіть за сучасними мірками графікою, гідним штучним інтелектом супротивників, різноманітними місіями і глибоким продуманим геймплеєм. Рекомендується всім любителям «розумних» шутерів.

 

Day of Defeat: Source

Day-of-Defeat1

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: Командний шутер від першої особи

Оновлена версія популярної багатокористувацької модифікації по Другій світовій війні для гри Haif-Life, створена на движку Source. У грі зроблений упор на тактичну складову, зокрема на спілкування між гравцями для координації атак або оборони. У модифікації представлено шість класів зі своїм унікальним озброєнням і власним стилем гри. Завдання гри – захопити всі крапки контролю на карті, знищити ворожі об'єкти і т. п.

Day-of-Defeat2 Day-of-Defeat4 Day-of-Defeat5 Day-of-Defeat31

Сторін конфлікту всього дві: союзники і вермахт. При цьому зони появи і відродження гравців суворо фіксовані. Цікавою особливістю проекту є так званий «такймер підкріплення», ініційована першим убитим гравцем союзної команди. Після смерті гравці не відроджуються відразу, а спостерігають за боєм і як тільки час на таймері закінчиться, повертаються в бій.

 

Call of Duty 2

Call-of-Duty-21

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: Шутер від першої особи

Шутер від першої особи, заснований на подіях Другої світової війни, і дозволяє «побувати в шкурі» солдата однієї з представлених в грі армій (СРСР, Британія і Америка). Як і в минулій частині, протягом трьох компаній б'ємося ми тут проти німецьких військ, виконуючи різноманітні завдання, здатні змінити хід війни.

  cod2-(4) cod2-(5) cod2-(6) cod2-(7)

У грі величезний асортимент озброєння, різноманітні завдання, проте основна мета – вижити самому, оскільки тільки ви і здатні виконати поставлені у кожної окремої місії завдання. Тобто масовка тут є і часто навколо вас будуть бігати союзні солдати, однак їх роль у боях гранично мала. На момент свого виходу гра отримала безліч позитивних відгуків і навіть стала найпопулярнішою грою на приставці Xbox 360, вже в перший тиждень після свого виходу продавшись тиражем в 250 000 копій.

 

Серія Sniper Elite

Sniper-Elite1

Дата виходу: 2005-2017 р.

Жанр: Симулятор снайпера, шутер від третьої особи, про диверсанта

Популярна серія симуляторів снайпера часів Другої світової війни, виконана в жанрі Action від третьої особи з деякими елементами стелса (тобто проходження місій передбачає непомітний стиль гри, а не силовий). Варто відзначити, що в іграх серії величезну увагу приділено балістики. При стрільбі враховуються такі параметри, як вага кулі, швидкість і напрямок вітру тощо

Sniper-Elite2 Sniper-Elite3 Sniper-Elite4 Sniper-Elite5

У серію увійшло чотири номерні частини, що дозволяють взяти участь у різноманітних снайперський і диверсійних місіях, а також окрема трилогія з трешом, чадом і содомией зомбі в якості противників (своєрідний реверанс у бік нацистського окультизму). Кожна частина Sniper Elite відрізняється продуманістю місій, варіативністю їх проходження і відносною свободою пересування по локаціях. Всім фанатам шутерів по Другій світовій війні – радимо однозначно!

 

Red Orchestra Ostfront 41-45

Red-Orchestra-Ostfront-41-451

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: шутер від першої особи, реалізм

Тактичний шутер з видом від першої особи по Другій світовій війні. Попередником гри стала модифікація Red Orchestra: Combined Arms для Unreal Tournament 2004. Дія проекту розгортається на східному фронті з 1941 по 1945 роки. Гравець отримує можливість взяти участь в різноманітних історичних боях, як на стороні СРСР, так і на боці вермахту. Примітно, що кожна локація повторює реально існуючі історичні місцевості.

Red-Orchestra-Ostfront-41-452 Red-Orchestra-Ostfront-41-454 Red-Orchestra-Ostfront-41-455 Red-Orchestra-Ostfront-41-4533

Незважаючи на те, що гра розрахована на багато (принаймні з живими гравцями грати в рази цікавіше), тут є можливість бігати одному (в цьому випадку союзними і ворожими солдатами буде керувати ІІ). Солдати кожної із сторін мають свої унікальні здібності. Також гравець може використовувати в бою реально існуючу військову техніку (танки, бронетранспортери, САУ тощо).

 

Hour of Victory

Hour-of-Victory1

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: Шутер від першої особи, історичний

Мультиплатформовий шутер від першої особи, заснований на подіях Другої світової війни. За сюжетом у Третьому рейху був створений ядерний реактор, а ми в якості одного з трьох бійців (коммандос, шпигун і снайпер) повинні знищити його і зупинити ядерну програму нацистів.

Hour-of-Victory2 Hour-of-Victory3 Hour-of-Victory4 Hour-of-Victory5

По геймплею гра нагадує суміш Call of Duty 2 і Commandos: Strike Force. Від першої вона запозичила автоматичне відновлення здоров'я та загальну структуру оповіді, а від другої – кількість основних персонажів, а також такі показники, як рівень шуму і лінія огляду ворогів. Вибір персонажа здійснюється перед кожною місією, проте є рівні, які потрібно буде проходити тільки певним героєм. В цілому, гра виявилася звичайним «проходняком» і здатна зацікавити хіба що тільки самого завзятого прихильника ігор по Другій світовій війні.

 

Medal of Honor: Airborne

medal-airborn1

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: Шутер від першої особи, історичний екшн

Одна з частин знаменитої серії шутерів від першої особи по Другій світовій війні, що оповідає про пригоди десантника Бойда Трэвэрса. Власне десантування в довільну точку зони висадки на кожному з рівнів і є однією з ключових особливостей гри. Варто відзначити, що висадитися абсолютно в будь-яку точку на карті у вас не вийде, оскільки парашут швидко знижується, тим не менш, даний елемент вносить в гру певні тактичні можливості.

medal-airborn2 medal-airborn3 medal-airborn4 medal-airborn5

Також до особливостей гри слід віднести повністю непередбачуваний штучний інтелект, систему прокачування зброї, в деяких місцях прямо-таки нереалістично сильних супротивників, а також продуману систему нанесення шкоди (попадання в руку, ногу, голову або тулуб буде завдавати шкоди різний). Гра була тепло зустрінута як критиками, так і шанувальниками шутерів по Другій світовій війні і однозначно рекомендується до ознайомлення.

 

Смерть шпигунам

Смерть-шпионам1

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: Стелс, про Другу світову, про шпигунів, шутер від третьої особи

Вітчизняний стелс-екшен по Другій світовій війні, в якому ігровий процес опрацьований до найдрібніших деталей. Так, наприклад, гравець може відволікати противника кидком камінчиків або навіть тарілок з вікон (тарілками ж можна оглушити супротивника з вікна). Ножі також можна жбурляти, після чого виймати з трупів і використовувати знову, при цьому залишається кров, яка навіть якщо ви забрали труп, буде привертати увагу ворогів.

Смерть-шпионам2 Смерть-шпионам3 Смерть-шпионам4 Смерть-шпионам5

Кращі ігри про Другу Світову війну
Доброго дня! Я підібрав нижче список ігор про Другу Світову війну на ПК. Ігри постійно переглядаються і додаються нові. Тут зібрані в основному шутери, ігри і симулятори.

Окремо є добірка стратегій Про Другу Світову війну.

Серія Silent Hunter

Silent-Hunter1

Дата виходу: 1996-2013 р.

Жанр: Симулятор підводного човна, історична стратегія

Серія симуляторів підводних човнів, дія яких розгортається під час Другої світової війни. Кожну частину франшизи відрізняє висока реалістичність управління підводним плавучим засобом (що робить поріг входження в гру досить високим). Так, наприклад, до дисків з другою частиною гри йшло 204-сторінкове керівництвом з детальним описом усіх нюансів управління.

Silent-Hunter2 Silent-Hunter5 Silent-Hunter4 Silent-Hunter3

Однак, незважаючи на високу складність освоєння, гра по-справжньому цікава і захоплює буквально з перших хвилин, як тільки гравцеві вдається більш-менш освоїтися в управлінні. В іграх серії представлені максимально детально відтворені копії реально існуючих підводних човнів, як Союзників, так і Третього рейху. Крім того, у кожній з частин є місії, як для одного, так і для багатокористувацької гри.

 

Серія Medal of Honor

Medal-of-Honor1

Дата виходу: 1999-2012 р.

Жанр: Шутер від першої особи, історичний екшен, Друга Світова

Серія шутерів від першої особи переважно в сеттінге Другої світової війни (за винятком пари частин). Створенням першої частини гри керував відомий американський кінорежисер Стівен Спілберг. На даний момент серія налічує 16 ігор, що виходили, як на консолі різного покоління, так і на ПК.

Medal-of-Honor2 Medal-of-Honor3 Medal-of-Honor4 Medal-of-Honor5

Всі частини серії відрізняються великим вибором озброєння, різноманітністю місій і якісною для свого часу графікою. Перша частина була прийнята «На ура» і навіть визнана кращою грою по Другій світовій війні. Хоча фактично можна сказати, що поряд з Wolfenstein саме серія «Медаль за відвагу» популяризувала гри в жанрі «шутер по Другій світовій війні». Захоплюючий геймплей, можливість доторкнутися до історії і на власній «шкурі» відчути найбільш значущі битви Другої світової – ось те, за що геймери всього світу люблять цю серію і донині.

 

Серія Іл-2 Штурмовик

Ил-2-Штурмовик1

Дата виходу: 2001-2013 р.

Жанр: Авіасимулятор, екшен, зроблено в Росії, Друга Світова

Кращий (а крім того ще і вітчизняний) авіасимулятор, що моделює найбільш масштабні і значущі битви в небі періоду Великої Вітчизняної війни. За заявою багатьох ігрових видань, а також самих гравців, Іл-2 не має собі рівних. На момент свого виходу перша частина серії була самою високотехнологічною грою в своєму жанрі. Так і сьогодні, незважаючи на достаток більш красивих авіасимуляторів, Іл-2 залишається найбільш технічно-просунутої грою.

Ил-2-Штурмовик2 Ил-2-Штурмовик3 Ил-2-Штурмовик4 Ил-2-Штурмовик5

Кожна частина Іл-2 дає можливість пройти різні місії і сценарії, специфіка яких залежить як від обраного гравцем типу літака, так і від сторони конфлікту. Є в грі і редактор, що дозволяє конструювати власні місії, щоб згодом грати в них по мережі. Всі представлені в проекті літаки є точними копіями реально існують або існували повітряних бойових машин, відтворені розробниками за збереженими документами.

 

Battlefield 1942

Battlefield-19421

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: Шутер від першої особи, багатокористувацька, Друга Світова

Багатокористувацький шутер від першої особи по Другій світовій війні. Ігровий процес традиційний для серії – ви з компанією таких же вояків повинні захоплювати і утримувати контрольні точки, заважаючи робити те ж саме команді противника. Контроль будь-якої точки дозволяє відроджуватися на неї після смерті. Крім того, на деяких контрольних точках генерується техніка, яку можна відразу ж використовувати в бою.

Battlefield-19422 Battlefield-19423 Battlefield-19424 Battlefield-19425

У грі присутня п'ять фракцій з п'ятьма класами військ, стандартних для кожної із сторін: штурмовик, гранатометник, снайпер, інженер і санітар. Кожен з класів має, як сильними, так і слабкими сторонами і визначає стиль гри і роль персонажа в бою. Гра отримала два офіційні доповнення і безліч неофіційних модифікацій. У 2012 році Battlefield 1942 став повністю безкоштовним (на честь десятиріччя серії), проте в середині 2014 року офіційні сервера були закриті.

 

Hidden & Dangerous 2

hiden-dangerous21

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: Тактичний шутер від першої особи

Тактичний шутер по Другій світовій війні з невеликими елементами РПГ (до яких можна віднести інвентар, великі локації, вільний стиль проходження місії і великі локації). Гравець управляє групою з чотирьох солдатів SAS, закинутих у розташування ворога, які повинні провести там ряд бойових операцій.

hiden-dangerous22 hiden-dangerous23 hiden-dangerous24 hiden-dangerous25

У грі досить високий ступінь реалізму. Так, наприклад, зброя і транспорт опрацьовані досить детально, а також велика увага приділена фізики предметів і балістика куль (які, наприклад, можуть зрикошетити від кам'яної стіни або пробити наскрізь дерев'яне перекриття). У грі присутній мультиплеер з чотирма режимами: кооператив, завдання, захоплення і сутичка. При цьому на працюючих ще серверах можна зустріти чимало гравців (російські і зарубіжні фан-спільноти по грі дуже активні досі).

 

Серія Brothers in Arms

Brothers-in-Arms1

Дата виходу: 2005-2015 р.

Жанр: Шутер від першої особи

Серія тактичних шутерів від першої особи по Другій світовій війні, для створення реалізму в якій розробники навіть спеціально їздили по місцях боїв, а також використовували архівні фотографії, аерознімки місцевості та свідоцтва ветеранів.

Brothers-in-Arms2 Brothers-in-Arms3 Brothers-in-Arms4 Brothers-in-Arms5

Глибока тактична складова є головним елементом усіх частин гри. Гравець може віддавати різноманітні накази, наприклад, вести вогонь на придушення» перед тим, як почати вогонь спрямований безпосередньо на атаку. У перших двох частинах гри навіть була тактична пауза, від якої у третій частині вирішили відмовитися. Серія може похвалитися пристойною навіть за сучасними мірками графікою, гідним штучним інтелектом супротивників, різноманітними місіями і глибоким продуманим геймплеєм. Рекомендується всім любителям «розумних» шутерів.

 

Day of Defeat: Source

Day-of-Defeat1

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: Командний шутер від першої особи

Оновлена версія популярної багатокористувацької модифікації по Другій світовій війні для гри Haif-Life, створена на движку Source. У грі зроблений упор на тактичну складову, зокрема на спілкування між гравцями для координації атак або оборони. У модифікації представлено шість класів зі своїм унікальним озброєнням і власним стилем гри. Завдання гри – захопити всі крапки контролю на карті, знищити ворожі об'єкти і т. п.

Day-of-Defeat2 Day-of-Defeat4 Day-of-Defeat5 Day-of-Defeat31

Сторін конфлікту всього дві: союзники і вермахт. При цьому зони появи і відродження гравців суворо фіксовані. Цікавою особливістю проекту є так званий «такймер підкріплення», ініційована першим убитим гравцем союзної команди. Після смерті гравці не відроджуються відразу, а спостерігають за боєм і як тільки час на таймері закінчиться, повертаються в бій.

 

Call of Duty 2

Call-of-Duty-21

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: Шутер від першої особи

Шутер від першої особи, заснований на подіях Другої світової війни, і дозволяє «побувати в шкурі» солдата однієї з представлених в грі армій (СРСР, Британія і Америка). Як і в минулій частині, протягом трьох компаній б'ємося ми тут проти німецьких військ, виконуючи різноманітні завдання, здатні змінити хід війни.

  cod2-(4) cod2-(5) cod2-(6) cod2-(7)

У грі величезний асортимент озброєння, різноманітні завдання, проте основна мета – вижити самому, оскільки тільки ви і здатні виконати поставлені у кожної окремої місії завдання. Тобто масовка тут є і часто навколо вас будуть бігати союзні солдати, однак їх роль у боях гранично мала. На момент свого виходу гра отримала безліч позитивних відгуків і навіть стала найпопулярнішою грою на приставці Xbox 360, вже в перший тиждень після свого виходу продавшись тиражем в 250 000 копій.

 

Серія Sniper Elite

Sniper-Elite1

Дата виходу: 2005-2017 р.

Жанр: Симулятор снайпера, шутер від третьої особи, про диверсанта

Популярна серія симуляторів снайпера часів Другої світової війни, виконана в жанрі Action від третьої особи з деякими елементами стелса (тобто проходження місій передбачає непомітний стиль гри, а не силовий). Варто відзначити, що в іграх серії величезну увагу приділено балістики. При стрільбі враховуються такі параметри, як вага кулі, швидкість і напрямок вітру тощо

Sniper-Elite2 Sniper-Elite3 Sniper-Elite4 Sniper-Elite5

У серію увійшло чотири номерні частини, що дозволяють взяти участь у різноманітних снайперський і диверсійних місіях, а також окрема трилогія з трешом, чадом і содомией зомбі в якості противників (своєрідний реверанс у бік нацистського окультизму). Кожна частина Sniper Elite відрізняється продуманістю місій, варіативністю їх проходження і відносною свободою пересування по локаціях. Всім фанатам шутерів по Другій світовій війні – радимо однозначно!

 

Red Orchestra Ostfront 41-45

Red-Orchestra-Ostfront-41-451

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: шутер від першої особи, реалізм

Тактичний шутер з видом від першої особи по Другій світовій війні. Попередником гри стала модифікація Red Orchestra: Combined Arms для Unreal Tournament 2004. Дія проекту розгортається на східному фронті з 1941 по 1945 роки. Гравець отримує можливість взяти участь в різноманітних історичних боях, як на стороні СРСР, так і на боці вермахту. Примітно, що кожна локація повторює реально існуючі історичні місцевості.

Red-Orchestra-Ostfront-41-452 Red-Orchestra-Ostfront-41-454 Red-Orchestra-Ostfront-41-455 Red-Orchestra-Ostfront-41-4533

Незважаючи на те, що гра розрахована на багато (принаймні з живими гравцями грати в рази цікавіше), тут є можливість бігати одному (в цьому випадку союзними і ворожими солдатами буде керувати ІІ). Солдати кожної із сторін мають свої унікальні здібності. Також гравець може використовувати в бою реально існуючу військову техніку (танки, бронетранспортери, САУ тощо).

 

Hour of Victory

Hour-of-Victory1

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: Шутер від першої особи, історичний

Мультиплатформовий шутер від першої особи, заснований на подіях Другої світової війни. За сюжетом у Третьому рейху був створений ядерний реактор, а ми в якості одного з трьох бійців (коммандос, шпигун і снайпер) повинні знищити його і зупинити ядерну програму нацистів.

Hour-of-Victory2 Hour-of-Victory3 Hour-of-Victory4 Hour-of-Victory5

По геймплею гра нагадує суміш Call of Duty 2 і Commandos: Strike Force. Від першої вона запозичила автоматичне відновлення здоров'я та загальну структуру оповіді, а від другої – кількість основних персонажів, а також такі показники, як рівень шуму і лінія огляду ворогів. Вибір персонажа здійснюється перед кожною місією, проте є рівні, які потрібно буде проходити тільки певним героєм. В цілому, гра виявилася звичайним «проходняком» і здатна зацікавити хіба що тільки самого завзятого прихильника ігор по Другій світовій війні.

 

Medal of Honor: Airborne

medal-airborn1

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: Шутер від першої особи, історичний екшн

Одна з частин знаменитої серії шутерів від першої особи по Другій світовій війні, що оповідає про пригоди десантника Бойда Трэвэрса. Власне десантування в довільну точку зони висадки на кожному з рівнів і є однією з ключових особливостей гри. Варто відзначити, що висадитися абсолютно в будь-яку точку на карті у вас не вийде, оскільки парашут швидко знижується, тим не менш, даний елемент вносить в гру певні тактичні можливості.

medal-airborn2 medal-airborn3 medal-airborn4 medal-airborn5

Також до особливостей гри слід віднести повністю непередбачуваний штучний інтелект, систему прокачування зброї, в деяких місцях прямо-таки нереалістично сильних супротивників, а також продуману систему нанесення шкоди (попадання в руку, ногу, голову або тулуб буде завдавати шкоди різний). Гра була тепло зустрінута як критиками, так і шанувальниками шутерів по Другій світовій війні і однозначно рекомендується до ознайомлення.

 

Смерть шпигунам

Смерть-шпионам1

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: Стелс, про Другу світову, про шпигунів, шутер від третьої особи

Вітчизняний стелс-екшен по Другій світовій війні, в якому ігровий процес опрацьований до найдрібніших деталей. Так, наприклад, гравець може відволікати противника кидком камінчиків або навіть тарілок з вікон (тарілками ж можна оглушити супротивника з вікна). Ножі також можна жбурляти, після чого виймати з трупів і використовувати знову, при цьому залишається кров, яка навіть якщо ви забрали труп, буде привертати увагу ворогів.

Смерть-шпионам2 Смерть-шпионам3 Смерть-шпионам4 Смерть-шпионам5

Чималу роль у грі грає маскування. У деяких місіях герой може надягати цивільний костюм, в інших місіях він носить призначений для вулиці камуфляж. При цьому є пряма залежність між носимой персонажем одягом і тим зброєю, яке знаходиться у нього в руках. Зброя не відповідає вашому вбранню? Будьте готові потрапити під підозру. Загалом, всім любителям Хітмана і Сплінтер Селла – до ознайомлення обов'язково!

 

Сталева Лють: Харків 1942

Стальная-Ярость1

Дата виходу: 2008 р.

Жанр: симулятор танкових битв, зроблено в Росії

Масштабний танковий симулятор, в якому Велика Вітчизняна війна показана досить достовірно. У грі представлено низку танкових наступальних операцій 1942 року, проведених Червоною Армією проти солдатів вермахту. В результаті німецького контрнаступу три наших армії виявилися в оточенні, і солдатам довелося з боями прокладати собі шлях до основних сил.

Стальная-Ярость2 Стальная-Ярость3 Стальная-Ярость4 Стальная-Ярость5

До особливостей гри слід віднести безліч одиниць детально відтвореної переважно танкової техніки тих часів, видовищні битви з участю різноманітних родів військ, цілих три кампанії, в кожній з яких гравець отримає під управління певну бойову машину з унікальними характеристиками і поведінкою в бою. Звичайно, гра проста в плані освоєння, оскільки розробники постаралися максимально точно передати основи управління танками, однак вона варта уваги і рекомендується всім любителям реалістичних симуляторів.

 

Call of Duty: World at War

Call-of-Duty-World-at-War1

Дата виходу: 2008 р.

Жанр: Шутер від першої особи

П'ята частина легендарної серії шутерів від першої особи і остання, дія якої відбувається в сеттінге Другої світової війни. Одиночна компанія тут містить дві глави – американську і радянську. У першій ви будете боротися з японськими солдатами, у другій – з німцями. Сюжет охоплює різні події 1942-1945 років.

Call-of-Duty-World-at-War2 Call-of-Duty-World-at-War3 Call-of-Duty-World-at-War4 Call-of-Duty-World-at-War5

На момент свого виходу гра в більшості своїй позитивні відгуки геймерів, а за кількістю продажів у перший день, не змогла обігнати лише футбольний симулятор FIFA 09. Геймплей тут традиційний для серії і нічим особливим не виділяється на тлі минулих частин. Журнал Ігроманія поставив Call of Duty: World at War на третє місце в номінації «Шутер року 2008», а критики відзначили, що серія скачується в самокопірованія і терміново треба вдихнути в неї нове життя.

 

Velvet Assassin

Velvet-Assassin1

Дата виходу: 2009 р.

Жанр: стелс, шутер від третьої особи, головний герой дівчина, про шпигунів

Стильний стелс-екшен від третьої особи, в якому гравцеві дають під управління агента англійської розвідки часів Другої світової війни – Віолетту Сабо. За сюжетом героїня знаходиться в комі, а все, що відбувається є лише її спогадами про війну. Варто зазначити, що розробка гри велася за безпосередньої участі деяких творців серії ігор Hitman, що позитивно позначилося на проекті.

Velvet-Assassin2 Velvet-Assassin3 Velvet-Assassin4 Velvet-Assassin5

У процесі гри ми побуваємо на об'єктах, що охороняються, Франції, Німеччини та Польщі, усуваючи там нацистських лідерів, рятуючи агентів розвідки і ліквідуючи різноманітні важливі для вермахту мети. Вогнепальна зброя в грі присутня, однак акцент тут робиться саме на безшумні вбивства. Геймплей тут класичний для ігор подібного жанру – ви можете ховатися в тіні, переодягатися, реалізовувати тихі вбивства і заманювати супротивників в пастки. Є тут і простеньке розвиток персонажа.

 

Wings of Prey

Wings-of-Prey11

Дата виходу: 2009 р.

Жанр: Авіасимулятор

Wings of Prey (або Іл-2 Штурмовик: Крилаті хижаки) – повністю перероблена оригінальний авіасимулятор «Іл-2», в якій від попередника залишилася тільки допрацьована льотна модель. Проект заснований на масштабних повітряні і наземних боях Другої світової війни і дозволяє гравцям взяти на себе управління штурмовики, винищувачі і бомбардувальниками того часу.

Wings-of-Prey2 Wings-of-Prey3 Wings-of-Prey4 Wings-of-Prey5

На відміну від оригіналу новий Іл-2 отримав покращений движок з новими візуальними ефектами. Так, наприклад, на літаках стали залишатися дірки від куль і пр. В Wings of Prey представлено близько сотні літаків і безліч цікавих місій. Крім того, проект має якісний мультиплеер з можливістю вибору фракції. Окремим плюсом проекту стала можливість вибору складності, що значно знизило «поріг входження» у гру і сприяло її популяризації, в тому числі і серед геймерів-казуалів.

 

The Saboteur

The-Saboteur1

Дата виходу: 2009 р.

Жанр: шутер від третьої особи, відкритий світ, паркур

Екшен від третьої особи з елементами шутера, автосимулятора і з відкритим світом. Дія гри розгортається в окупованій Франції часів Другої світової війни (зокрема в Парижі), де наш головний герой – автомеханік Шон Девлін вносить свою посильну допомогу в боротьбу проти гітлерівської окупації.

The-Saboteur The-Saboteur2 The-Saboteur3 The-Saboteur4

На момент свого виходу гра називалася багатьма «GTA по Другій світовій війні», однак варто відзначити, що великий пір тут зроблений на стелс, т. к. тихе проходження місій з перевдяганнями і використанням укриттів. Крім різноманітних сюжетних завдань, тут є побічні квести, а також цілі для вільної гри. Оригінальним рішенням розробників стала колірна гамма в грі. Так, наприклад, контрольованих нацистами території пофарбовані переважно в сірі кольори, а місця, де у місцевого населення зростає «воля до перемоги» стають різнобарвними.

 

Red Orchestra 2: Heroes of Stalingrad with Rising Storm

Red-Orchestra-21

Дата виходу: 2011

Жанр: шутер від першої особи, прокачування героя

Мультиплеєрна гра по Другій світовій війні в жанрі тактичний шутер від першої особи, що розвиває ідеї з Red Orchestra: Ostfront 41-45. Проект присвячений Сталінградській битві і орієнтований на мережевий режим, однак одиночна кампанія тут також присутній. Як і в минулій частині, тут відмінно реалізована балістика. Також в грі є система укриттів (чого раніше не було).

Red-Orchestra-22 Red-Orchestra-23 Red-Orchestra-24 Red-Orchestra-25

Попадання кулі в гравця не завжди смертельно. Наприклад, легкі поранення можна перебинтувати, так і в цілому навіть смертельно поранений солдат протягом 5-10 секунд може відтворювати деякі дії. У грі представлені чотири нації: СРСР, Третій Рейх, США і Японська Імперія (при цьому останні дві були додані вийшов доповненням), є техніка, якою можна управляти, а також реалізована система бойового духу (який може падати, якщо наприклад, противник веде вогонь на придушення).

 

Iron Front: Liberation 1944

iron-front1

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: Тактичний шутер від першої особи, симулятор

Тактичний військовий симулятор від першої особи по Другій світовій війні, в якому ми опиняємося на Східному фронті. У грі дві компанії – радянська і німецька. Перша фокусується на місіях, пов'язаних з проривом оборони противника, друга – на місіях по уповільнення просування радянських військ. Гра починається з дій піхоти, проте згодом вам дадуть можливість керувати літаками і танками.

iron-front2 iron-front3 iron-front4 iron-front5

В Iron Front реалізована можливість кооперативного проходження деяких місій, а також є багатокористувацький, представлена чотирма режимами: «Атака і захист», «Командний бій», «Захоплення прапора» і «Бліцкриг». Є тут і досить гнучкий редактор місій, що дозволяє створювати власні рівні, щоб потім ділитися ними з мережі.

 

Rising Storm Game of the Year

Rising-Storm-Game-of-the-Year1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: Шутер від першої особи, реалізм, тактика, про Японію

Rising Storm GOTY – це самостійне доповнення до Red Orchestra 2, що оповідає про події Тихоокеанського театру військових дій. У грі ми опиняємося на охоплених війною островах, на яких зіткнулися армії Японії та Америки. При цьому зміни торкнулися не тільки карт і видів озброєння (наприклад, з'явилося таке зброю, як катана або вогнемет), але і стратегій бою. Так, граючи за Японію, ми можемо використовувати скілл «Банзай», здатний переламати хід будь битви.

Rising-Storm-Game-of-the-Year2 Rising-Storm-Game-of-the-Year3 Rising-Storm-Game-of-the-Year4 Rising-Storm-Game-of-the-Year5

Окремої згадки стоїть режим «Реалізм», в якому гравець потрапляє в саму справжню «м'ясорубку» війни, де можна загинути не тільки від ворожих атак, але навіть від куль союзників. Цей режим дуже хардкорен та звикати до нього ви будете кілька годин, проте багато фанати Red Orchestra 2 зазначають, що саме в ньому вся суть гри.

 

Enemy Front

Enemy-Front1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: Шутер від першої особи, стелс

Черговий шутер від першої особи, події якого розгортаються у часи Другої світової війни. За сюжетом ми управляємо кореспондентом Робертом Хокінсом, який хотів попередити світ про фашистську загрозу, однак потрапив у невеличкий інцидент в Іспанії, опинився в оточенні і приєднався до повстання Варшавського опору.

Enemy-Front2 Enemy-Front3 Enemy-Front4 Enemy-Front5

Геймплей в цілому традиційний для шутерів по Другій світовій війні і чимось особливим не виділяється. Крім перестрілок переважно в міських умовах ми будемо влаштовувати диверсії, і займатися шпигунством. Є тут і стелс – кругової індикатор буде сигналізувати вам про те, що ворог вас зараз помітить і підніме тривогу. Можна його відвернути або тихенько прикінчити, підкравшись ззаду. Приховані вбивства проходять жорстоко і зі смаком, проте сенсу в тихому проходженні тут особливо немає, вороги настільки тупі, що навіть на самому високому рівні складності перестріляти їх не складе особливої праці.

 

Atlantic Fleet

Atlantic-Fleet1

Дата виходу: 2016 р.

Жанр: Покрокова стратегія, тактика, симулятор, про кораблі, морські баталії

Масштабна військово-морська стратегія по Другій світовій війні з покроковими битвами, дія якої відбувається на Атлантичному театрі бойових дій. У грі представлено два режими – кампанія і битви, при цьому в останньому режимі нам дають спробувати обидві сторони конфлікту. У кампанії ж 50 місій, в яких ми заробляємо валюту і купуємо нові кораблі. Флот гравця має обмеження в 10 кораблів, а на місію ми можемо взяти лише 3 судна. Втім, це не заважає нам хвацько розправлятися з ворогами.

Atlantic-Fleet2 Atlantic-Fleet3 Atlantic-Fleet4 Atlantic-Fleet5

Графіка приємна, однак, чогось неймовірного від неї чекати не варто, все-таки гра є портом з мобільних платформ. З плюсів варто відзначити високий реалізм, якісну балістику і можливість самостійно наводити знаряддя. Збір ресурсів, апгрейди та інший непотрібний, на думку розробників «мотлох» тут немає – тільки морські баталії, які, незважаючи на послідовність реалізовані тут «на ура».

 

Day of Infamy

Day-of-Infamy1

Дата виходу: 2016 р.

Жанр: Командний шутер від першої особи, тактика

Мультіплєєрний шутер в сеттінгу Другої світової війни, що знаходиться в ранньому доступі. Гра присвячена бойовим діям, що відбуваються на Західному фронті. Проект може похвалитися безліччю режимів, як мультиплеєрних, так і для одиночної гри. Кожен гравець зможе знайти щось цікаве для себе (варто відзначити, що деякі режими між собою досить-таки схожі).

Day-of-Infamy2 Day-of-Infamy3 Day-of-Infamy4 Day-of-Infamy5

У грі 9 класів персонажів зі своїми характеристиками і унікальним озброєнням. Варто також відзначити увагу до деталей, так наприклад, вся додаткова розвантаження буде впливати на швидкість пересування вашого персонажа, а сила удару багнетом залежить від того, як сильно замахнувся гравець. Викликаєте артилерію, і куля потрапила в рацію? Артилерії не буде. Ці і багато інші особливості змушують по-новому поглянути на, здавалося б, звичний геймплей.

 

Days of War

Days-of-War1

Дата виходу: 2017 р.

Жанр: Шутер від першої особи, тактика

Мультіплєєрний шутер від першої особи по Другій світовій війні, що знаходиться в даний момент в ранньому доступі. Гра дуже нагадує Day of Defeat, але зі своїми нововведеннями і особливостями. В даний момент доступний тільки дві сторони конфлікту (США і Вермахт), проте розробники планують додати армії СРСР і Великобританії (а надалі ще Італію і Францію). Ігрових режимів поки не багато, однак, вони також в розробці.

Days-of-War2 Days-of-War3 Days-of-War4 Days-of-War5

Шутер досить хардкорних – гравець може померти буквально від одного пострілу. Радує, що відродження тут практично моментальне. В цілому ж проект дуже багатообіцяючий, але слід зазначити, що це лише альфа-версія, в якій присутні баги, не найкраща оптимізація та інші недоліки. Вердикт – на даному етапі гра буде цікава лише самим відданим фанатам Day of Defeat, любителям хардкору в шутерах і шанувальникам ігор по Другій світовій війні, які готові миритися з періодично виникаючими технічними проблемами. Іншим рекомендується подивитися і дочекатися більш стабільною версією гри.

 

Популярні онлайн ігри про Другу Світову війну

 

World of Warships

World-of-Warships1

Дата виходу: 2015 р.

Жанр: багатокористувацький сесійної симулятор, про Другу світову, про кораблі

Клієнтська багатокористувальницька онлайн-гра від творців легендарної World of Tanks, присвячена морським баталій в сеттінге Другої світової війни. У проекті представлено безліч реально існуючих кораблів і їх різних конфігурацій, а також проектні кораблі, які були виключно на папері. У гілках розвитку є крейсера, лінкори, есмінці і авіаносці, розділені за рівнями.

World-of-Warships2 World-of-Warships3 World-of-Warships5 World-of-Warships41

Геймплей гри і прокачування гілок побудовані за таким же принципом, як і в World of Tanks, проте в силу специфіки морських битв ігровий процес дещо відрізняється від свого «танкового побратима по цеху». Зараз гравцям доступно чотири режими боїв: Перевагу, Супровід, Епіцентр Стандартний, в яких число гравців варіюється від 8 до 24. Проект сподобається всім любителям масштабних морських битв. Вас чекають динамічні бої, потужні кораблі і безліч цікавих тактик, які визначаються вибраним вами типом судна.

 

Генерали Другої Світової

ГЕНЕРАЛЫ-ВТОРОЙ-МИРОВОЙ1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: Бразуерная стратегія покрокова тактика

Браузерна покрокова стратегія з Другої світової, в якій гравець може взяти на себе одну з трьох сторін конфлікту (Червона Армія, Союзники і Вермахт). Починається гра після краху літака, де ви повинні зібрати залишки загону і знищити з'явилися ворогів. По завершенню декількох перестрілок ви знайдете базу, розвиток якої мало чим відрізняється від інших браузерних стратегій: будуйте нові будівлі, покращуйте старі, замовляйте юніти і облаштовувати оборону.

ГЕНЕРАЛЫ-ВТОРОЙ-МИРОВОЙ2 ГЕНЕРАЛЫ-ВТОРОЙ-МИРОВОЙ3 ГЕНЕРАЛЫ-ВТОРОЙ-МИРОВОЙ4 ГЕНЕРАЛЫ-ВТОРОЙ-МИРОВОЙ5

Гроші і досвід в грі можна отримати, виконуючи різні місії, частина з яких розповідає про реальні події Другої світової війни. Окремої згадки тут варто бойова система. Бої тут не автоматичні, а відбуваються на окремій карті в покроковому режимі. Важливою геймплейної складової тут також є апгрейд військ (при бажанні будь-який свій загін можна перетворити на справжніх вбивць). Ігрових режимів тут багато, тому даний проект не дасть вам занудьгувати.

 

War Thunder

war-thunder1

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: ММО, командний шутер, танки, літаки

Умовно-безкоштовний багатокористувацький онлайн-симулятор по Другій світовій війні, присвячений наземної, повітряної і морської техніки того часу. У грі реалізовано кілька режимів, зокрема: багатокористувацькі битви, одиночні місії та місії для кооперативу, а також події. При цьому всі ігрові режими діляться на аркадні, реалістичні і симуляторные.

war-thunder2 war-thunder3 war-thunder4 war-thunder5

Проект може похвалитися великим вибором різноманітної історичної техніки, а також цікавою моделлю ушкодження, де немає звичних нам очок здоров'я, а нанесений або отриманий збиток розраховується в залежності від типу снаряда, точки попадання і інших параметрів. Гравцям доступно більше 50 карт, частина з яких відтворює реальні поля битв Другої світової війни: Берлін, Курська дуга, Сталінград та ін Незважаючи на деяку схожість з World of Tanks проект розвивається у власному напрямку і однозначно рекомендується до ознайомлення.

 

World of Tanks

world-of-tanks1

Дата виходу: 2010 р.

Жанр: Командний шутер, симулятор танкового бою, аркада

Один з кращих мультиплеєрних аркадних танкових симуляторів по Другій світовій війні, про який нічого не знати можна, тільки якщо ви тільки що прилетіли з Марса. Навіть якщо ви ще не грали в цю гру, то напевно бачили її рекламу в переходах, на банерах, в ютубі і ще хто знає, де. Проект повністю безко