Outlast | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Outlast
Outlast игра

Назва гри: Outlast пер. «Пережити»

Дата виходу: .4 вересня 2013 року

Жанр: Survival horror від першої особи

Розробник: Red Barrels

 

Сюжет

Outlast починається з того, що репортер Майлз Апшер прибуває на територію психіатричної лікарні «Маунт-Мессів». Нещодавно він отримав лист від аноніма в якому говориться, що в цій психіатричної лікарні науковий інститут «Меркоф» проводить незаконні експерименти над хворими. Майлз звичайно ж хоче дізнатися правда це чи ні, і для цього бере з собою відеокамеру.

Пробравшись в лікарню, репортер стикається з усім жахом, що діється в ній. У лікарні твориться повний хаос. Робочого персоналу немає, по кімнатах бродять психічно ненормальні люди, готові напасти в будь-який момент. Всюди розчленовані тіла і кров. Майлз розуміючи всю серйозність справи, намагається вибратися назад на свободу, але йому доводиться шукати собі вихід і ховатися від божевільних.

З папок які він знаходить в лікарні він дізнається що «Меркоф» і доктор Верніке проводили експерименти над хворими в підсумку вони відкрили щось страшне. Демона «Вальридера», який змушує сходити з розуму людини. Проникнувши в секретну лабораторію під лікарнею. Майлз зустрічає доктора Верніке і той просить відключити від апарату життєзабезпечення якогось Білла темна сутність якого і бродить по лікарні. Майлз відключає його і вже на виході з лікарні, його вбиває група солдатів.

 

 

Геймплей

Є хоррори в яких гравець може чинити опір і в яких він може просто тікати і ховатися. Outlast, як раз відноситься до другого типу. Ми можемо тільки бігати від скажених пацієнтів і ховатися від них під ліжками і в темних кутках. У всій грі у нас є тільки камера на яку ми знімаємо все відбувається і в темних місцях можемо включати режим нічного бачення. Нам необхідно постійно знаходити для неї батарейки і стежити, щоб вони не закінчувалися.

Лінійність гри, не дозволить гравцеві заблукати, якщо гарненько придивитися і пройтися по кімнатах прохід далі завжди можна знайти. А в цілому це нескінченне брождение по кімнатах лікарні. повзання по вентиляції і каналізаційних люків. Хованки від агресивних пацієнтів і заміна батарейки в камері. По дорозі ми будемо виявляти папки і замітки, з яких більш або менш буде розкриватися відбувається у цій лікарні.

 

Кінцівки Outlast

Тепер розвію міф з приводу різних кінцівок гри. У грі немає ніяких альтернативних кінців. Є багато міфів, що якщо вимкнути камеру в певних моментах, наприклад в останньому епізоді, перед поява солдатів, що буде інший кінець. Це неправда. І навіть те, що якщо не збирати папки і так далі. Загалом кінцівка в грі одна!

 

Огляд і рецензія

Ознайомившись з сюжетом і геймплеєм гри, давайте тепер поговоримо про саму гру і що можна очікувати під час проходження Outlast. Хочеться відразу ж вас запевнити в тому, що гра дійсна страшна і атмосферна. Жах і нагнітання страху в грі відбувається поступово і рівномірно. Спочатку ми блукаємо по покинутій лікарні, бачимо на підлозі і стінах кров і людські останки. Перших кілька хвилин перебування в лікарні цілком достатньо для того щоб зрозуміти, що тут не дуже приємно і пора звалювати.

Далі ми бачимо звичайно ж зовсім нешкідливих психів які дивляться порожній телевізор. Але чим далі ми проходимо тим вони стають все більш агресивніше. І тепер нам доводиться вже тікати і ховатися від них. З абсолютно світлих кутів ми несподівано потрапляємо в темні місця, в яких можна чекати всього чого завгодно. Ховаючись в шафі або під ліжком ми можемо абсолютно не очікувати, де ходить противник, і виявив він нас.

Тепер великий жирний мінус гри. У грі абсолютно немає сюжету. Ну так, ми дізнаємося, що якась організація «Меркоф» проводила тут свої експерименти. Ми дізнаємося, що в лікарні є якийсь демон Вальридер. І це все! Всю гру ми просто намагаємося вибратися з неї. Абсолютно немає ніякого поступового розкриття сюжету.

Нас постійно тероризує якийсь величезний здоровань ім'я якого, особисто я, дізнався тільки в кінці. Зустрічаємо священика Мартина, який вчинив самоспалення не зрозуміло, заради чого. І у кінці нам потрібно відключити одного пацієнта по імені Біллі від якогось пристрою (незрозуміло якого і що воно саме зробило з ним). Щоб демон від нас відстав.

Підсумок: гра дійсно страшна і здатна попсувати нерви, але в кінці стає трохи нуднуватою. Психи вже не здаються такими страшними і виглядають злегка тупуватими. У грі абсолютно толком не розкритий сюжет.

 

Відео огляд

 

Офіційний трейлер