Кращі глобальні стратегії на PC - огляд і опис | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Кращі глобальні стратегії
Серія ігор Civilization

Civilization-0

Дата виходу: 1991-2016 р.

Жанр: Глобальна покрокова стратегія

Перша гра з серії Civilization, випущена в 1991 році як лідерові своєї нації гравцеві належить створити свою державу, розвивати технології і економіку, налагоджувати відносини з сусідніми державами. У грі доступні 6 різних рівнів складності. У другій частині зміни в порівнянні з попередньою грою були не дуже великі, графіка набула ізометричний вигляд.Civilization III пропонує дуже розвинений геймплей, як в плані самої гри, так і в плані забезпечення. Як і в попередніх версіях гри,моделюється вся історія людства — від зародження цивілізації до сучасності і майбутнього. Civilization 4 У грі вам дається можливість управляти однією з імперій. Як і в інших іграх серії , в Civilization V гравець створює і розвиває свою цивілізацію з давніх часів до найближчого майбутнього.

Civilization3 Civilization-2 Civilization-1 Civilization

Більшість спеціалізованих видань поставило грі високі бали: на підставі декількох десятків рецензій, гра заслужила середній бал 80,19%, в тому числі тому що через меню гри можна завантажити безліч модов, сценаріїв і карт, створених аматорами, в тому числі зберігають популярність, з попередніх версій гри. Civilization входить в список кращих стратегій для ПК.

 

Серія Total War

Total-War-0

Дата виходу: 2000-2016 р. р.

Жанр: Глобальна покрокова стратегія

Ігровий процес традиційний для ігор серії Total War і являє собою суміш покрокової стратегії і тактики в реальному часі. Управління державою відбувається на стратегічній карті в покроковому режимі. Вся серія ігор примітна масштабними битвами, в яких беруть участь тисячі воїнів. Такі епічні битви стали можливі завдяки високотехнологічному графічному движку. Total War входить в список кращих військових стратегій на ПК.

Total-War-1 Total-War-2 Total-War-3 Total-War

Total War отримала позитивні відгуки ігрової преси; деякі критики назвали її віхою в игростроении. Битви в реальному часі хвалилися за їх реалізм Глибина і складність стратегічної частини гри, разом з добре інтегрованою історичною достовірністю, також отримали підтримку рецензентів.

 

Europa Universalis

Europa-Universalis-0

Дата виходу: 2000-2013 р.

Жанр: Глобальна стратегія, економічна стратегія

Комп'ютерна гра відрізняється стратегічною глибиною та історичною достовірністю. Особливістю гри є прив'язка до реальної історії; існують визначені заздалегідь для кожної країни історичні правителі, кожен з яких володіє певними здібностями, які впливають на гру. У грі гравець управляє однією нацією, проходячи через сотні років війн, революцій і змов. Гравцеві належить управляти економікою, створювати військово-політичні союзи, колонізувати нові землі, контролювати релігію і внутрішню політику, а також забезпечити внутрішню стабільність.

Europa-Universalis-1 Europa-Universalis-2 Europa-Universalis-3 Europa-Universalis

Починаючи з третьої частини серії, геймплей став більш вільним і не прив'язаний до реальної історії; історичні особистості замінені випадковими, число історичних подій значно скорочено і тепер вони відбуваються не обов'язково в той же самий час і в тому ж самому місці, що і в реальності.

 

SuperPower 1 і 2

SuperPower1

Дата виходу: Перша 2002 р. Друга 2004 р.

Жанр: Глобальна стратегія

Глобальна real-time стратегія. Дії гри відбуваються в сучасному світі, який в точності моделює нашу планету. Гра має такі ж держави та країни, що і в реальному світі. До точним даними ставитися ВВП, чисельність жителів, політичний устрій і т. д. Основна мета гри – повне домінування однієї з країн. Всі дії в грі відбуваються в покроковому режимі. Кожен крок дорівнює тижня.

SuperPower2 SuperPower3 SuperPower4 SuperPower5

Ігровий процес SuperPower робить акцент на тільки на розвиток і битви, але ще на дипломатію і політику. Гравець зможе створювати нові альянси, оголошувати війну, обвалювати економіку інших країн, або навпаки будувати спілки та підписувати мирні договори. У грі присутні реально існуючі зразки озброєння та техніки, які характерні для відповідних країн.

 

Серія Hearts of Iron

Hearts-of-Iron-0

Дата виходу: 2002-2016 р.

Жанр: Глобальна покрокова стратегія

Продовжує серію глобальних стратегій , початком якої стала гра Europa Universalis. гравець може управляти будь-яким з існуючих у світі держав, але гра має інший часовий період — з 1936 по 1948 роки. Гра також входить в список стратегій про Другу Світову.

Hearts-of-Iron-1 Hearts-of-Iron-2 Hearts-of-Iron-3 Hearts-of-Iron

Особливістю нової гри стало збільшення ролі військових дій, так як гра, в першу чергу, присвячена Другій світовій війні. Порівняно з Europa Universalis істотно змінилися всі аспекти гри. Значно змінилася механіка бою, збільшилося число провінцій (що розширило значення маневру на театрі воєнних дій), більш точно представили деякі роду військ (наприклад, кавалерію) і типи бригад. Партизани на окупованих територіях серйозно впливають на швидкість відновлення військових частин і на їх ефективність в бою.

 

Victoria

Victoria-0

Дата виходу: 2003-2013 р.

Жанр: Глобальна покрокова стратегія, економічна стратегія

Гра охоплює історичний період з 1836 року по 1920 рік. Гравець може взяти під управління будь-яка існувала в ту епоху державу. Порівняно з іграми-попередницями, в Victoria дуже складний мікроменеджмент і розвинута економічна складова.

Victoria-1 Victoria-2 Victoria-3 Victoria

В Victoria II гравець керує одним із приблизно 200 держав світу в період з 1836 по 1936 роки. У віданні гравця знаходиться ряд інструментів для управління економікою, наукою, внутрішньою політикою, дипломатією, армією і флотом. Головною відмінністю від інших глобальних стратегій є істотний акцент на деталізацію внутрішніх процесів, що протікають в державі, і розвинену систему дипломатії, доступну великим державам. На відміну від першої частини розробники зробили гру менш залежною від реальних історичних подій і більш нелінійною.

 

Crusader Kings

Crusader-Kings-0

Дата виходу: 2004-2012 р.

Жанр: глобальна покрокова стратегія, стратегія про середньовіччя

Crusader Kings моделює систему феодальних відносин у середньовічній Європі і на Близькому Сході, включаючи особисті взаємовідносини між тисячами персонажів, війни (в тому числі хрестові походи), інтриги, боротьбу за вплив на папу римського. Сам процес побудований виключно на грі за обрану вами династію, а не держава.

Crusader-Kings-1 Crusader-Kings-2 Crusader-Kings-3 Crusader-Kings

У грі Crusader Kings вам належить узяти роль правителя однієї з могутніх християнських династій і постаратися розширити свої кордони. Для цього доведеться постійно стежити за станом своєї розростається імперії. Якщо будете правильно призначати васалів, вдало протистояти зрадникам і впроваджувати корисні для розвитку держави закони, то в підсумку зможете створити наймогутнішу династію в середньовічній Європі.

 

Серія Master of Orion

Master-of-Orion-0

Дата виходу: 1993-2016 р.

Жанр: глобальна покрокова стратегія, космічна стратегія

Мета гри — отримати контроль над галактикою шляхом колонізації планет і війни з іншими цивілізаціями, кожна з яких має свої особливі здібності. Інший, дипломатичний спосіб виграти — отримати на виборах більшість голосів і стати лідером об'єднаної галактики. Геймплей Master of Orion, як і близьких їй ігор, включає у себе економічну, наукову, військову і дипломатичну складові. Гра відбувається в покроковому режимі. Всього в серії 3 частини. І в 2016 році вийшла нова версія.

Master-of-Orion-1 Master-of-Orion-2 Master-of-Orion-3 Master-of-Orion

Інтерфейс виконаний в стилі футуристичного космічного корабля, все гранично функціонально і зручно. Розвинена система дипломатії: торгівля технологіями, укладання альянсів, збір данини,Величезна галактика з далекими зоряними системами, населеними ворожими інопланетними расами, Можливість створювати кораблі з оригінальним дизайном і озброєнням,Підтримка багатокористувацького режиму до 8 гравців.

 

Star Wars

Star-Wars-0

Дата виходу: 1998-2006 р. р.

Жанр: глобальна покрокова стратегія

Star Wars стратегічна комп'ютерна гра, з оригінальної трилогії Зоряних воєн, має два основних режими: режим кампанії і Galactic Conquest. У режимі кампанії являє собою класичну сюжетну RTS, а в режимі Galactic Conquest — глобальну стратегію з тактичними боями в реальному часі.

Star-Wars-1 Star-Wars-2 Star-Wars-3 Star-Wars

Головним принципом гри є бій двох армій. Цілі битви можуть бути різними в залежності від режиму і варіанти гри. Також в деяких випадках в грі є режим, що дозволяє гравцеві редагувати деякі параметри бою. У даній грі битви можуть відбуватися як на поверхні планет, так і в космічному просторі на орбіті цих планет.

 

Endless Space 1 і 2

Endless-Space-0

Дата виходу: Перша 2012 р. Друга 2016 р.

Жанр: глобальна покрокова стратегія, космічна стратегія

Endless Space — запропонувала досить стабільну гру, що залучає відмінним дизайном і привабливою графікою, і продовжувала вдосконалювати гру, випускаючи доповнення, додали нову расу, унікальні будови, так і просто покращуючи ігровий баланс. На сьогодні останньої є версія 1.1.51.

Endless-Space-1 Endless-Space-2 Endless-Space-3 Endless-Space

Початком відліку в покрокової стратегії Endless Space вказаний трьохтисячний рік, а місцем дії галактика і вхідні в неї зоряні системи. Кожен гравець на початку, вибравши одну з восьми гуманоїдних і негуманоїдних рас, отримує одну колонизированную зоряну систему одну заселену планету. Кожну з унікальних рас характеризують цілих ряд рис, що впливають на ведення війн, розвиток науки, зростання населення і тому подібні параметри. Ці риси можуть помітно вплинути на стратегію гри, даючи перевагу в досягненні певного типу перемоги: дипломатичної, наукової, військової, територіальної або «чудовою».

 

Spartan

Spartan-0

Дата виходу: 2009 р.

Жанр: глобальна покрокова стратегія

Spartan це покрокова стратегія, присвячена створенню власної Імперії. Близько ста різних націй, можливість облоги і штурму замків, безліч доступних для розвитку технологій і дійсно глобальні карти. Природно обіцянки відмінною графіки, захоплюючого сюжету, і реалістичності битв не забуті.

Spartan-1 Spartan-2 Spartan-4 Spartan

Модель бойових дій є стандартною для такого типу ігор. Перед битвою армії можна поставити військовий порядок і визначити основну лінію поведінки: піти в оборону, почати атаку, почекати певну кількість часу і так далі.

 

Серія Geopolitical Simulator

Geopolitical-Simulator-0

Дата виходу: 2007-2013

Жанр: глобальна покрокова стратегія

Geopolitical Simulator — це геополітичний симулятор, в якому гравець виступає в ролі президента держави. В обов'язки гравця входить вирішення економічних проблем, так і соціальних і військових. У режимі одиночної гри можна вибрати вільну гру і розвивати країну за власним бажанням або ж вибрати готовий сценарій, з певними завданнями. В режимі багатокористувацької гри упор робиться на військову стратегію, де все вирішують військові дії.

Geopolitical-Simulator-1 Geopolitical-Simulator-2 Geopolitical-Simulator-3 Masters_of_the_World_7

Сама гра являє собою повністю виконаний симулятор сучасного світу: під управлінням гравця виявляються різні галузі: політика, як зовнішня, так і внутрішня, економіка, навколишнє середовище, армія, наука, культура, релігія та ін. Дії гравця торкнуться не тільки населення країни, за яку він грає: створення військових баз на кордонах з іншими державами викличе їх хвилювання, знищення цивільних свобод викличе негативну реакцію у світовому співтоваристві і виключення з різних міждержавних організацій.

 

Серія Galactic Civilizations

Galactic-Civilizations-0

Дата виходу: 2003-2015 р.

Жанр: глобальна Покрокова стратегія, космічна стратегія

Головна мета гри — контроль галактики. Перемогу можна отримати війною, домінуючою культурою, дипломатією, або розробкою позамежної технології. Гравець може перемогти в грі одним з чотирьох способів — військовий захоплення, домінування культурою, союз всіх рас або технологічну перевагу. Для досягнення цих цілей, гравець може робити що захоче. У грі також присутня сюжетна кампанія.

Galactic-Civilizations-1 Galactic-Civilizations-2 Galactic-Civilizations-3 Galactic-Civilizations

Створіть цивілізацію своєї мрії: вигадуйте дизайн кораблів, винаходьте технології, вибирайте політичний лад. З ймовірністю у 92% це краща покрокова стратегія на Землі. Унікальне дерево технологій для кожної раси,Безліч нових кораблів і методів освоєння планет, Покращена графіка Редактор карт і кампаній.

 

Серія Space Empires

спэйс

Дата виходу: 1993-2006 р.

Жанр: глобальна Покрокова стратегія, космічна

Хоча сама гра відноситься до походовым стратегіям, тактичні бої в космосі і на поверхні проводяться в реальному часі, і є можливість регулювати швидкість гри. Так само характерною особливістю всіх ігор серії є просунутий редактор створення техніки, що дозволяє комплектувати необхідними гравцеві компонентами всі існуючі в грі типи юнітов, цікаво що в редакторі є вбудований режим симуляції в якому ви можете випробувати в бою створену техніку, і змінити проект у випадку його неефективності.

Space-Empires-1 Space-Empires-2 Space-Empires-3 Space-Empires

Гра ведеться партіями (як, наприклад, у шахах). Мета — тим чи іншим чином домогтися переваги над усіма іншими гравцями (умов перемоги, насправді, досить багато, але всі вони є лише «варіаціями на тему»). Гравець є главою нації, і керує всіма процесами, що відбуваються в державі.

 

Napoleon's Campaigns

Napoleon’s-Campaigns-0

Дата виходу: 2008 р.

Жанр: покрокова глобальна стратегія

Наполеон: Епоха завоювань -Вийшла в 2007-му гранд-стратегія napoleon's Campaigns продемонструвала непоганий геймплей для любителів не перейматись будівництвом імперій, а воювати, воювати і тільки воювати. Гра була сповнена цікавого армійського микроменеджмента і більш або менш суворо поставилася до історичної правди.

Napoleon’s-Campaigns-1 Napoleon’s-Campaigns-2 Napoleon’s-Campaigns-3 Napoleon’s-Campaigns

Більше сотні бойових юнітів, одягнених в історично достовірну уніформу, понад 600 реальних історичних лідерів з унікальними здібностями і портретами, популярні історичні події, дивізійна, корпусні та армійська організація збройних сил, налагодження продовольчого постачання і система моралі — ось далеко не повний перелік особливостей гри.. Кожен хід у грі дорівнює одному тижню.

 

Endless Legend

Endless-Legend

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: Покрокова глобальна стратегія

Глобальна 4X фентезійна стратегія. Ігровий сюжет залежить від вибору фракції, кожна з яких має власну історію і компанію. Гравець зможе зіграти і довести до перемоги будь-яку з одинадцяти доступних рас. Битви, виконані у вигляді ступінчастою покрокової битви. Спочатку гравець повинен вибудувати своїх юнітів, потім віддати всім накази і в кінцевому підсумку, перейти у фазу покрокового бою.

Endless-Legend2 Endless-Legend3 Endless-Legend4 Endless-Legend5

У грі є система героїв, які покращують війська. При укладанні союзів, можна отримувати технології, інших фракцій, а також одержувати підкріплення від союзників. Гра складна у засвоєнні, так як має великий функціонал для розвитку. Причому кожна фракція має свої особливості та шляхи розвитку.

 

Stellaris

Stellaris1

Дата виходу: 2016 р.

Жанр: глобальна Покрокова стратегія, RTS

Масштабна науково-фантастична стратегія в реальному часі. Дії гри відбуваються в космічному просторі, яке генерується при кожній новій партії. Проект побудований на протистоянні країн рас, які борються за лідерство. Основна мета – досягти максимального розвитку і захопити ворожі планети. У грі дуже сильно розвинена економічна складова і політика. Детальний конструктор кораблів. Величезні галактики з тисячами планет для колонізації. Глибока система досліджень.

Stellaris2 Stellaris3 Stellaris4 Stellaris5

Кожна фракція у Stellaris, має свій набір юнітів, озброєнням і технікою, що створює багатогранний ігровий процес і змушує змінювати тактику. Як і в Цивілізації, гравець може йти до перемоги з допомогою грубої фізичної сили, знищуючи конкурентів, або ж йти політичним шляхом, налагоджуючи з іншими расами мирні відносини. Відмінна реіграбельность для любителів жанру. Можна награти 1000 годин у грі, змінюючи раси і стратегії розвитку.