30 кращих ігор з виживанням для PC - огляд і опис | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Кращі ігри про виживання
Всім привіт! Я зібрав топ кращих ігор про виживання на ПК. До збірки взяті ігри різних жанрів і в різних умовах, таких як зомбі, острови, ліси та інше. Я постійно стежу за новинками і додаю сюди нові ігри, які виходять.

 

Survival: The Ultimate Challenge

Survival-The-Ultimate-Challenge1

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: RPG, симулятор виживання, survival horror

Після аварії літака в дали від цивілізації, гравець повинен взяти під контроль групи вижили та допомогти їм вижити до прибуття рятувальної бригади. Крім підтримання природних потреб начебто сну, їжі, і здоров'я, потрібно звертати увагу на нормальний психологічний стан всієї бригади, щоб люди не впали у глибоку депресію, що значно знижує шанси на порятунок.

Survival-The-Ultimate-Challenge2 Survival-The-Ultimate-Challenge3 Survival-The-Ultimate-Challenge4 Survival-The-Ultimate-Challenge5

Кожен з персонажів, володіє власним набором навичок. Один вижив краще будує, інший хороший в готуванні їжі, а третій в медицині. Гравець повинен чітко розподілити заняття команди, щоб швидко знайти потрібні ресурси і побудувати притулок. Важливим фактором стане створення зброї для полювання і захисту від диких звірів. Після цього, потрібно зайнятися подачею сигналів для прибуття рятувальників.

 

Анабіоз: Сон Розуму

Анабиоз-Сон-Разума1

Дата виходу: 2008 р.

Жанр: Шутер від першої особи, survival horror

Події гри розгортаються в 1981 році. Головний герой – досвідчений метеоролог і полярник, залишає станцію і відправляє додому. На шляху він потрапляє на борту атомного криголама «Північний вітер», який був давно загублений, а його команда вважалася зниклою без вісті. Герой повинен постаратися вижити і дізнатися таємниці корабля-примари.

Анабиоз-Сон-Разума2 Анабиоз-Сон-Разума3 Анабиоз-Сон-Разума4 Анабиоз-Сон-Разума5

Гра являє собою шутер від першої особи з елементами виживання. Гравець виявляється беззбройним і замкнутим у приміщеннях з жахливими монстрами, в яких перетворився весь екіпаж. На перших етапах, герой повинен користуватися хитрістю і примітивним зброєю ближнього бою. Оскільки дії відбуваються в холодних погодних умовах гравець повинен стежити за показниками здоров'я і тепла. Проект має похмуру атмосферу, великий вибір вогнепальної і холодно зброї, а також захоплюючий сюжет. Після виходу гри, критики високо оцінили якість графічного виконання і напружений ігровий процес.

 

Minecraft

Minecraft1

Дата виходу: 2009 р.

Жанр: багатокористувальницька пісочниця, survival-екшен, відкритий світ, крафт, будівництво

Класична гра-пісочниця, яка не має сюжету і визначених цілей, а можливості гри, обмежуються лише фантазією геймера. У проекті присутній кілька режимів (творчість, пригода, будівництво, хардкор), а також одиночне проходження, у якому потрібно спробувати вижити і досліджувати навколишній процедурно-генерований світ.

Minecraft2 Minecraft3 Minecraft4 Minecraft5

При вході в гру, геймер з'являється в новому світі, що складається повністю з блоків. Кожен блок є ресурсом для будівництва. Їх можна збирати і будувати різні будівлі і укріплені пункти. З допомогою певних рецептів, гравець зможе побудувати піч, і верстат для створення більш прогресивних засобів праці кшталт сталевий кирки, лопати, лука та меча. У режимі «виживання» на гравця будуть полює різні монстри, які мешкають в печерах і виходять назовні тільки в нічний час.

 

Terraria

Terraria1

Дата виходу: 2011

Жанр: пісочниця, кооператив, платформер, відкритий світ, будівництво, піксельна графіка, крафт

Гравець починає свій шлях у випадково створеному світі з початковими інструментами. Як і в інших пісочницях, проект не має сюжету, а всі дії гравця можуть обмежуватися лише його фантазією. Для початку, геймер повинен побудувати собі укриття і забезпечити прожиток, а вже потім можна вирушати велику подорож, щоб досліджувати локації і перемагати монстрів.

Terraria2 Terraria3 Terraria4 Terraria5

В процесі проходження, гравець буде зустрічатися з різними процедурно-генеруються монстрами, які володіють унікальним зовнішнім виглядом, атаками і характеристиками. Що б перемогти ворогів, потрібно створити зброю, використовуючи при цьому підручні засоби і знайдені ресурси. Для видобутку цінних артефактів, гравець зможе закликати босів, які також мають унікальні атаки і власну тактику.

 

Miasmata

miasmata1

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: пригодницький екшен від першої особи, відкритий світ, survival horror, інді

Гравець зможе побувати в ролі професійного ботаніка і фармацевта Роберта Хьюза. Герой опинився на безлюдному острові, заражений важкою недугою. Його основне завдання – виживання і створення ліків для повного лікування. Для цього Роберт повинен досліджувати місцевість, шукати і створювати корисні предмети, малювати карту, а також вгамовувати всі природні потреби.

miasmata2 miasmata3 miasmata4 miasmata5

Гру з упевненістю можна назвати симулятором ходьби. Гравець подорожує по відкритого світу, досліджуючи нові локації і обшукуючи залишки обладнання зниклої дослідної групи. Елемент хоррора створює небезпечний монстр, що нападає на ослаблого персонажа. У грі присутня реалістичний процес малювання карт і орієнтування на місцевості, а також безліч рецептів для створення лікувальних засобів, утоляющих страх, що знижують адреналін і покращують психологічний стан героя.

 

Project Zomboid

project-zomboid1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: симулятор виживання, зомбі, відкритий світ, вид зверху, крафт

У мирному окрузі Кнокс сталася страшна катастрофа, що заразила все населення небезпечним вірусом. Тепер всі жителі перетворилися на живих мерців, які бажають лише одного – стерти з лиця Землі все людство. Гравець виступає в ролі пасажира, який повинен впоратися в перші і найбільш тяжкі дні зараження. Для цього можна об'єднається з іншими людьми або йти одному.

project-zomboid2 project-zomboid3 project-zomboid4 project-zomboid5

При першому вході, гравець повинен створити свого персонажа, вибрати його расу і стать, передісторію, а також визначитися з навичками. Насамперед потрібно вибрати негативні сторони персонажа, а потім позитивні, це дозволяє зробити унікального героя, який має виражені позитивні якості. Після цього, гравець потрапляє у відкритий світ справжнього зомбі-апокаліпсису. З цього моменту герой може робити все що завгодно. Приміром, мародерствувати і грабувати інших вижили чи об'єднається в групу і спробувати побудувати захисні барикади. З головних особливостей проекту варто зазначити постійно підвищується складність гри і силу зомбі, а також великий потенціал для досліджень і крафта.

 

DayZ

dayz1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: зомбі, survival horror, шутер, відкритий світ, багатокористувальницька гра

Події гри розкажуть про Черноруссию – вигадана держава, яка знаходиться на пострадянському просторі. В результаті невідомої катастрофи, всі жителі країни, що піддалися зараженню і перетворилися в кровожерливих зомбі. Гравець опиняється в ролі пасажира, який повинен досліджувати місцевість у пошуках їжі, зброї, запчастин та транспорту.

dayz2 dayz3 dayz4 dayz5

Гра є багатокористувацької, тому крім гравця, на локації будуть діяти інші геймери. У проекті присутня свобода дій. Кожен може вести себе як йому заманеться. Наприклад, для виживання можна об'єднатися в групу, або залишитися одинаком. Інтересу відбувається додає напружена обстановка і можливість одержати кулю в спину від будь-якого «товариша». З основних достоїнств проекту, варто відзначити великий вибір зброї, величезний відкритий світ, знайому пострадянську архітектуру, можливість використовувати різну техніку. З-за своїх достоїнств DayZ, стала однією з найпопулярніших ігор про виживання.

 

State of Decay

state-of-decay1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: зомбі, відкритий світ, шутер від третьої особи, survival horror

Невідома інфекція поширилася на весь штат, перетворивши більшість жителів у кровожерливих мерців. Гравець управляє групою вижили, які повинні врятуватися будь-якою ціною у величезному світі, наповненому зомбі, мародерами, бандитами і іншими небезпеками. Але що б уціліти, доведеться йти на певні жертви і вирішувати кому жити, а кого залишити гинути.

state-of-decay2 state-of-decay3 state-of-decay4 state-of-decay5

У грі представлена система позитивних і негативних навичок. Кожен член команди має набір унікальних талантів, що дозволяє справлятися з більшістю проблем. В процесі проходження, перед гравцем буде постійно ставати вибір, від якого залежить подальше проходження і життя групи. Проект зможе сподобається всім любителям ігор про виживання в зомбі-апокаліпсисі.

 

Rust

Rust1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: Шутер від першої особи, крафт, відкритий світ, пісочниця, будівництво, RPG, survival horror

Гравець потрапляє у дикий світ, який наповнений іншими гравцями. Для виживання герой повинен побудувати житло, запастися продуктами, які можна добути з допомогою полювання і збору, а також обзавестися зброєю і одягом. Гра є класичною пісочницею, в якій присутня повна свобода дій, що обмежується тільки фантазією гравця.

Rust2 Rust3 Rust4 Rust5

У грі немає конкретних завдань і цілей, гравець повинен просто виживати будь-якими шляхами. Для цього можна скооперуватися з іншими вижили або стати справжнім мародером, який грабує чужі будинки та відбирає цінності у слабких. Ключовим моментом проекту став крафтінг, в грі присутня велика різноманітність рецептів на створення вогнепальної і холодної зброї, а також великої кількості типів боєприпасів, одягу і т. д. Варто відзначити, що розробники продовжують роботу над грою, додаючи нові особливості, начебто погодних умов, костюмів і креслень.

 

Under The Ocean

Under-The-Ocean1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: Пісочниця, survival horror, RPG, сайд-скроллер

Гравець зможе відчути себе в ролі самотнього пасажира, який потрапив на безлюдний острів, наповнений дикими тваринами. Основна мета гри – забезпечити себе їжею і дахом над головою, а також створити зброю для полювання і спробувати вижити.

Under-The-Ocean2 Under-The-Ocean3 Under-The-Ocean4 Under-The-Ocean5

Насамперед потрібно забезпечити персонажа їжею і базовими інструментами. Для цього варто оглянути острів і відшукати цінні предмети. Наприклад, гравець зможе створити спис з палиці і каміння. З його допомогою можна добути рибу або невелика тварина. У процесі гри, гравець зможе створювати різні предмети, а також будувати красиві будівлі. Проект володіє гарним графічним дизайном і відмінним музичним супроводом.

 

Shelter

Shelter1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: симулятор тварини, відкритий світ, інді, від третьої особи, survival horror

Сюжет гри розповідає про життя диких тварин у природному середовищі існування. Гравець зможе побувати барсучихой, яка повинна навчити своїх дітей виживати в реальному світі, наповненому хижаками та іншими небезпеками.

Shelter5 Shelter4 Shelter3 Shelter2

Гравець повинен стати справжньою матір'ю і забезпечити захист свого потомства. Для цього, потрібно забезпечити маленьких звірів їжею і притулком, а також стежити за тим, щоб малечі не поцупили хижі птахи і звірі. Гра виконана в особливому мальованому стилі, а процес проходження супроводжується атмосферною музикою.

 

How to Survive 1 і 2

How-to-Survive-1

Дата виходу: 2013 р. – перша 2016 р. – друга

Жанр: Від третьої особи, крафт, зомбі, кооператив, відкритий світ, RPG

Група героїв виявляється на далекому острові, жителі якого зазнали впливу страшного вірусу, що перетворив всіх в живих мерців. Гравець керує одним з персонажів з єдиним завданням – виживанням. Для цього герой повинен зібрати всі сторінки книги «Посібник з виживання» і скрафтить краще зброю з підручних засобів.

How-to-Survive-2 How-to-Survive-3 How-to-Survive-4 How-to-Survive-5

В процесі проходження гравець зіткнеться з різними видами зомбі, які відрізняються своїми атаками, запасом здоров'я і т. д. Варто пам'ятати, що вночі мерці знаходять додаткову силу і кращим виходом стане уникати битви. У грі присутня безліч рецептів для створення різної броні і зброї. Зі сміття можна зробити подобу гвоздемета, дробовика або автомата. Проект зможе порадувати можливістю кооперативного проходження, великими масштабами локацій і доречним гумором.

 

The Walking Dead: Survival Instinct

The-Walking-Dead1

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: шутер від першої особи, зомбі, survival horror, пригодницький екшен, стелс

Сюжет гри тісно перетинається з однойменним серіалом і дозволяє глибше поринути в події, які відбуваються у популярної всесвіту. Гравець виступає в ролі одного з тих, що вижили, який намагається врятуватися разом з іншими людьми. Навколо них панує хаос і повна розруха, викликана зомбі-апокаліпсисом. Для виживання, гравець повинен розподіляти ресурси і намагатися уникати прямого зіткнення з зараженими.

The-Walking-Dead2 The-Walking-Dead3 The-Walking-Dead4 The-Walking-Dead5

Проект є хардкорним, оскільки навіть один мрець, може швидко розправитися з героєм. Тому більшу частину часу, гравець повинен непомітно прокрадатися і тихо шукати корисні предмети і ресурси. У грі можна створити загін і посилати членів на пошуки предметів. Проект сподобається всім фанатам телесеріалу, а також любителям фільмів жахів про зомбі.

 

The Land Stomping

The-Stomping-Land1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: Пісочниця, survival horror від третьої особи, динозаври, про первісних людей

Гравець зможе відчути себе жителем стародавнього племені, яке існує по сусідству з величезними доісторичних динозаврів. Основна мета гри – виживання в складних умовах. Для цього гравці можуть об'єднуватися в групи йди діяти поодинці.

The-Stomping-Land2 The-Stomping-Land3 The-Stomping-Land4 The-Stomping-Land5

У грі присутня повна свобода дій. Кожен гравець може раптово напасти на іншого або виживати разом. Кожен персонаж схильний голоду, хвороб, нестатком у сні і т. д. Тому гравець повинен стежити за показниками і тримати їх в нормі. Основним джерелом їжі в проекті, є динозаври. Але для їх видобутку потрібні колективні зусилля і створення сильного зброї.

 

Unturned

Unturned1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: Шутер від першої особи, survival, відкритий світ, зомбі, пісочниця, RPG

Гравець потрапляє в постапокаліптичний світ, який пережив невідому катастрофу, заразивши більшість людей небезпечною хворобою. Основна мета гри – виживання в умовах постійної нестачі зброї, їжі, патронів, а також вічних нападах з боку зомбі і вороже налаштованих гравців.

Unturned2 Unturned3 Unturned4 Unturned5

На перших етапах гри, потрібно обстроиться і зайнятися видобутком цінних ресурсів, які допоможуть створити зброю та інші засоби захисту. У проекті присутня система прокачування – кожне активне дію, дає очки досвіду. Їх можна витратити на дослідження навичок, здатних полегшити виживання. Також у грі присутня повна свобода дій, гравець може стати бандитом, або об'єднатися в групи з іншими вижили. Проект сподобається всім любителям пісочниць за типом Minecraft і Rust, а також фанатам онлайн шутерів про виживання.

 

Alien: Isolation

Alien-Isolation1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: Стелс, від першої особи, наукова фантастика, survival horror, головний герой дівчина

За сюжетом, дочка головної героїні Еллен Ріплі, відправляється на пошуки своєї матері, яка пропала. В процесі своїх пошуків, дівчина потрапляє на занедбану космічну станцію «Севастополь». Практично весь персонал бази, був знищений, а останні вижили повністю позбулися розуму. Головне завдання Аманди – вибратися з станції і врятуватися від інопланетного чудовиська.

Alien-Isolation2 Alien-Isolation3 Alien-Isolation4 Alien-Isolation5

Гра є хоррором з елементами виживання, тому гравець не зможе вбити чужого у відкритому бою. Єдиним шансом на порятунок, є потайне пересування по станції і використання хитрощів. У грі присутня безліч загадок, пов'язаних з ремонтом розвалюється «Севастополя», а моторошної атмосфери додає постійна присутність небезпечного монстра. Гра зможе сподобається всім фанатам фільму «Чужий», а також любителям похмурих хорроров.

 

Subnautica

Subnautica1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: Відкритий світ, survival horror, від першої особи, крафт, дослідження, наукова фантастика, дайвінг

Дослідний космічний корабель зазнає аварії біля безлюдній віддаленій планети і падає на неї. Головний герой, виявляється єдиним вижив, а планета має вигляд величезного бездонного океану без єдиного ділянки суші. Виживання в такому місці – важка, задача, яку можна здійснити за допомогою футуристичного обладнання і досліджень глибин океану.

Subnautica2 Subnautica3 Subnautica4 Subnautica5

Ігровий процес являє собою суміш карфта і досліджень. Гравець зможе збирати різні ресурси на зразок піску, коралів, частин корабля і мінералів. З них можна створити зброю, побудувати базу і забезпечити себе всім необхідним для виживання. У грі можна скрафтить батискаф і дослідити найбільш глибокі місця. Але варто пам'ятати про запас повітря, тиск і небезпечних мешканців, які хочуть з'їсти непроханого гостя.

 

Banished

Banished1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: містобудівний симулятор, економічна стратегія, стратегії середньовіччя

Гравець зможе відчути себе в ролі правителя середньовічного міста, що постійно розвивається. Гра орієнтована на ретельну систему управління ресурсами та економікою, тому і будь-які неправильні дії зможуть привести до повного вимирання цілого міста. Основне завдання гри – побудувати середньовічне місто своєї мрії і спробувати пережити холодну зиму з мінімальними втратами.

Banished2 Banished3 Banished4 Banished5

Проект є хардкорним, оскільки для виживання міста, гравець повинен враховувати багато факторів. Приміром сильна вирубка лісу для будівництва будівель, знизить популяцію тварин, що в свою чергу призведе до голоду і смерті. У теж час якщо не вирубувати ліс, місту не вистачатиме ресурсів на будівництво будівель що б сховатися від холоду і поганої погоди. У грі детально опрацьовано безліч варіантів, які будуть нести за собою унікальні наслідки.

 

The Long Dark

the-long-dark1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: survival horror, від першої особи, відкритий світ, симулятор виживання

Пасажирський літак терпить крах у величезних лісах Канади з тих, що вижили залишається тільки пілот, яким і буде управляти гравець. Гра є симулятором виживання в дикій природі, тому герой повинен стежити за всіма життєвими показниками і спробувати врятуватися в холодних лісах, наповнених дикими тваринами.

the-long-dark2 the-long-dark3 the-long-dark4 the-long-dark5

Оскільки герой потрапляє в дуже холодні умови, насамперед потрібно обзавестися теплим одягом. Цього можна досягти за допомогою полювання, зняття шкір та пошиття одягу. Гравець повинен досліджувати місцевість у пошуках корисних предметів для створення зброї, набоїв та інших засобів для виживання. Герой може захворіти, замерзнути і загинути від зневоднення, тому потрібно стежити за якістю їжі, одягу та кількістю води. Проект має цікавий графічний стиль і реалістичні процеси полювання та риболовлі.

 

Salt

Salt1

Дата виходу: 2014 р.

Жанр: Екшен від першої особи, survival horror, про піратів, відкритий світ, фентезі

Гравець зможе побувати в ролі морського вовка, який борознити моря і океани в пошуках золота і скарбів. Крім вигідного справи, герой займається виживанням, яке не так легко дається в умовах без прісної води і їжі.