30 кращих старих RPG ігор на ПК - 1997-2010 р. | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Кращі старі RPG
Вітаю! Нижче добірка кращих старих рольових ігор для ПК, починаючи з 1997 року і закінчуючи 2010 р. Список йде за датою виході, починаючи з самих старих ігор.

 

Fallout 1-2

fallout1

Дата виходу: 1997 р. –перша 1998 р. -друга

Жанр: RPG, пост-апокаліпсис, відкритий світ, покрокова тактика, наукова фантастика

Глобальна ядерна війна між США і Китаєм, запустила ланцюжок ядерних ударів, які практично знищили все населення Землі. Поверхня планети була перетворена в радіоактивні пустки, які поділяли самотні напівзруйновані міста. Гравець виступає в ролі вихідця з притулку номер 13. Герой вибрався з безпечного укриття назовні, щоб роздобути водний чіп, без якого всі мешканці притулку залишаться без води.

fallout2 fallout3 fallout4 fallout5

При першому вході в гру, гравець повинен створити свого персонажа, вибрати стать і розподілити окуляри умінь. Від очок умінь залежить весь ігровий процес, наприклад персонаж з низькою успіхом, постійно буде потрапляти в халепи та інші негативні випадкові події. Ігровий процес виконаний у вигляді покрокового битви. Гравець в залежності від окулярів дій, ходить на певну відстань і завдає шкоди за обраним областях. Основними перевагами гри, стали атмосфера постапокаліпсису і повна свобода дій. Гравець може стати негативним персонажем начебто найманця-вбивці маніяка-психопата, наркомана, рейдера з пусток, так і позитивним героєм начебто шерифа, мисливці на мутантів, визволителя рабів і т. д. З-за своїх особливостей, гра займає почесне місце в списку 50 кращих РПГ.

 

Planescape: Torment

Planescape-Torment11

Дата виходу: 1999 р.

Жанр: RPG, фентезі стратегія, покрокова стратегія

Гравець зможе побувати в ролі безіменного безсмертного – героя, який прожив безліч життів, але тепер на чисту позбувся спогадів. Загадковий персонаж бажає тільки одного – знайти будь-яку інформацію про своє минуле, чого б це йому не коштувало.

Planescape-Torment Planescape-Torment2 Planescape-Torment4 11

У грі зроблений упор на спілкування з іншими персонажами. Присутні покрокові бої, але більшу частину часу, гравець повинен спілкуватися з NPC, виконувати квести і робити вибори, які в свою чергу впливають на світ гри і весь геймплей. Проект передбачає два типи проходження – мирний і войовниче. У першому випадку гравець виконує завдання з допомогою діалогів і спілкування, в другому – використовуючи грубу силу.

 

Heroes of Might and Magic III

Heroes-of-Might-and-Magic-III1

Дата виходу: 1999 р.

Жанр: Стратегія з елементами RPG, з виглядом зверху, покрокова стратегія, фентезі, про магію

Сюжет гри побудований на протистоянні окремих держав на великій ігровій карті в фентезійному світі. Гравець починає з невеликого міста з єдиним завданням – захопити опонентів і здобути владу над усіма землями. У сюжетної компанії, гравець зможе проходити цілі ланцюжки сценаріїв, пов'язаних однією лінією.

Heroes-of-Might-and-Magic-III5 Heroes-of-Might-and-Magic-III4 Heroes-of-Might-and-Magic-III3 Heroes-of-Might-and-Magic-III2

Гравець бере під управління героїв, які повинні досліджувати глобальну карту пригод, захоплювати ворожі замки і фортеці, а також збирати більш сильне військо, купуючи і наймаючи нових воїнів. Бойова система гри, представлена покроковими битвами. В бою присутнє поле, по якому пересуваються і атакують бійці, в цей час герой може користуватися заклинаннями і сувоями.

 

Diablo 2

Diablo-21

Дата виходу: 2000 р.

Жанр: RPG з виглядом зверху, слешер, фентезі

Сюжет гри побудований на одвічному протистоянні Небес і Пекла. Дії гри відбуваються в світі Санктуарій – фентезійної всесвіту, яка наповнена магією, різними расами, монстрами і демонічними створеннями. Гравець зможе взяти на себе роль героя, який повинен зупинити зло і припинити нескінченну війну.

Diablo-22 Diablo-23 Diablo-24 Diablo-25

Гра є еталонним представником жанру hack'n'slash ігор. Основний упор зроблений на битви. Гравець керує створеним персонажем, який володіє обраними навичками, класом і вміннями. Основне завдання гри – зачищати темні підземелля від нежиті, виконувати квести, прокачувати рівень героя, а також збирати найкраще зброю і спорядження. Під час виходу, проект отримав безліч позитивних відгуків від критиків і ігрового співтовариства. З основних достоїнств гри, слід відзначити велику різноманітність рівнів, монстрів, зброї, цікаві квестові завдання, динамічні битви, похмура атмосфера, а також велика різноманітність босів.

 

Nox

Nox1

Дата виходу: 2000 р.

Жанр: RPG з виглядом зверху, наукова фантастика

Сюжет гри розповідає про вигаданому світі Нокс, в який потрапляє головний герой землянин, через що відкрився портал. Портал був не просто збігом, його відкрила королева Некромантів для того що б заволодіти древнім артефактом, що перебувають в світі людей. З допомогою реліквії королева зможе отримати безмежну владу і поневолити все населення. Головне завдання героя – зупинити насувається кінець світу.

Nox2 Nox3 Nox4 Nox5

Рольова система гри, дозволяє створити персонажа і вибрати його клас. У проекті доступно три ігрових спеціалізації – маг, воїн і чаклун. Крім різного геймплея, кожен з класів має свої унікальні сюжетні повороти та інші дрібні особливості. В цілому гра припала до смаку багатьом любителям фентезійних ізометричних RPG.

 

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura

Arcanum1

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: RPG, відкритий світ, стімпанк, покрокова стратегія, про гномів

Після жахливої катастрофи дирижабля Зефір, невідомий герой виявляється на континенті Арканум. Країна знаходиться в стадії промислової революції, але і багато активно застосовують різні магічні таланти. Гравець повинен обстроиться в новому світі, а можливо і врятувати його від якоїсь катастрофи.

Arcanum2 Arcanum3 Arcanum4 Arcanum5

В процесі проходження гравець зможе досліджувати величезний відкритий світ, спілкуватися з іншими персонажами, одержувати і виконувати квестові завдання. Оскільки в грі реалізована повна свобода дій, геймер зможе стати ким завгодно. Наприклад, можна йти по мирній і добрій стороні, приймаючи правильні рішення, або навпаки робити погані вчинки і стати справжнім антигероєм. З ключових особливостей гри слід відзначити: великий арсенал зброї, безліч квестов, нелінійне проходження, а також якісно опрацьовану всесвіт.

 

Arx Fatalis

Arx-Fatalis1

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: RPG від першої особи, фентезі, слешер

Події гри відбуваються на планеті Экзоста. В результаті глобального катаклізму, сонце планети почало поступово згасати, а це в свою чергу викликало різке похолодання клімату. Раси, що населяють Экзосту вирішили об'єднатися для спільного виживання в підземних містах. Гравець виступає в ролі в'язня, який повинен передати важливу інформацію королю людства. Від цієї інформації буде залежати вся подальша життя планети.

Arx-Fatalis2 Arx-Fatalis3 Arx-Fatalis4 Arx-Fatalis5

Крім класичної бойової системи начебто звичайних, силових атак і парирування, у грі представлено особливу управління магією. Для правильного застосування заклинання, гравець повинен малювати мишкою повітряні фігури, які будуть активувати те чи інше вміння. Також у грі присутня реалістична фізична модель, наприклад, щоб приготувати їжу, потрібно кинути її в піч. Під час виходу, гра отримала високі оцінки від ігрових критиків і популярних журналів.

 

Anachronox

Anachronox1

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: Покрокова RPG від третьої особи, кіберпанк, наукова фантастика

Сюжет гри розповість про далекому майбутньому, в якому люди навчилися подорожувати в космосі за допомогою Відправників – якихось планетоидов, побудованих давно зниклої інопланетною цивілізацією. Кожен з Відправників, став космічної базою. На одній з таких баз і починає свій шлях гравець. Оскільки проект має невисокі системні вимоги, він відмінно підходить для користувачів слабких ПК.

Anachronox2 Anachronox3 Anachronox4 Anachronox5

Ігровий процес має дві рівносильні частини. Перша – об'єднує в собі дослідження космосу, спілкування з іншими персонажами, виконання різних квестів, а також пошук нових супутників. Друга представлена покрокових тактичних боєм, під час якого, гравець управляє всією групою, вибирає тип атак, спец вміння і т. д. Під час виходу, гра отримала позитивні відгуки від критиків, за цікавий сюжет і квести, великі можливості для дослідження космосу, а також за різноманітність супротивників і босів.

 

Wizardry 8

Wizardry11

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: Покрокова RPG від першої особи, фентезі, відкритий світ

За давнім пророцтвом, всьому населенню галактику уготовано безсмертя і вічне життя у вигляді Богів. Для цього жителі, повинні об'єднати три артефакту на планеті Домінус. Тільки так зможе пройти зміна. Але в останній момент, один з стародавніх артефактів був вкрадений Чорнокнижником — могутнім воєначальником. Гравець відправляється на пошуки відсутньої частини. Навіть під час виходу, гра мала досить скромні системні вимоги, з-за цього проект стане кращим вибором для власників слабких ПК.

Wizardry2 Wizardry3 Wizardry4 Wizardry5

Ігровий процес умовно можна розділити на дві складові. Перша — подорожі по відкритого світу, виконання квестів, прийняття супутників в команду, спілкування з іншими персонажами (за допомогою командного рядка і ключових слів). Друга – покрокові бої від першої особи. У цьому режимі, гравець може вибирати цілі, призначати вміння і типи атак. З ключових особливостей гри, варто відзначити: нелінійне проходження, величезний арсенал зброї та екіпіровки, великий вибір з супутників, високу реіграбельность, а також відкритий світ, який цікаво досліджувати.

 

Neverwinter nights 1 і 2

Neverwinter-nights1

Дата виходу: 2002 р. –перша 2006 р. -друга

Жанр: RPG від третьої особи, фентезі

Група шукачів пригод отримує перше завдання – розібратися з нападами на невелике поселення людей. Вони дізнаються, що село атакували створення з потойбічних світів, які бажають відновити древній артефакт Срібний меч. З допомогою цієї зброї, створення хочуть знищити Короля Тіней – стародавнього стража, який практично знищив расу Гитиянки. В процесі проходження гравець зможе вибрати свій шлях і закінчити сюжет двома різними кінцівками.

Neverwinter-nights2 Neverwinter-nights3 Neverwinter-nights4 Neverwinter-nights5

Гравець зможе створити свого персонажа і відредагувати його зовнішність. Вибирати можна стать, расу, спеціалізацію та основні навички. Крім створення героя, гравець зможе набрати супутників у вигляді інших NPC або покликаних істот. Бої представлені класичної таргет системою з застосування різних заклинань і спеціальних умінь. Під час боїв можна натискати тактичну паузу, для оцінки ворога і побудови тактики дій. Також рольова система представлена прокачуванням героя і супутників і вибором спорядження.

 

The Elder Scrolls III: Morrowind

The-Elder-Scrolls-III-Morrowind1

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG від першої особи, екшен від третьої особи, відкритий світ, фентезі, про магію

Гравець починає свій шлях у ролі в'язня, який потрапив в провінцію темних ельфів — Морровинд. Після звільнення гравець отримує своє перше завдання в ході якого дізнається про прихід Дагот Ура – небезпечного і могутнього кімера, який може спровокувати кінець світу. В залежності від вибору, гравець зможе вступити в бій з древнім істотою або прийняти його сторону.

The-Elder-Scrolls-III-Morrowind2 The-Elder-Scrolls-III-Morrowind3 The-Elder-Scrolls-III-Morrowind4 The-Elder-Scrolls-III-Morrowind5

На початку гри, геймер зможе створити свого персонажа, вибрати його расу, основні навички, сузір'я і інші характеристики. В проекті реалізовано масштабний відкритий світ і повна свобода дії, тому відразу після створення героя, гравець зможе відправитися в будь-яку точку карти і робити там все, що забажає. Наприклад, можна досліджувати підземелля, виконувати завдання або просто займатися полюванням і продавати шкури торговцям. З ключових достоїнств гри, варто відзначити нелінійне проходження, цікаві квести, велика кількість зброї і магії, а також дуже деталізований світ гри з історією, яка подається через книги і діалоги.

 

Dungeon siege 1 і 2

dungeon-siege1

Дата виходу: 2002 р. –перша 2005 р. -друга

Жанр: RPG з виглядом зверху, слешер, фентезі

Події гри розповідає про одвічне протистояння добра і зла. Гравець зможе побувати в ролі найманця, який виявляється ув'язнених у в'язниці і що б добути собі свободу, герой повинен виконати декілька небезпечних завдань. В процесі виконання наказів найманець розуміє, що над світом нависла нова небезпека у вигляді його колишнього ватажка. Герой починає збирати древній артефакт — Щит Азуная, щоб зупинити Темний культ і вберегти всесвіт від приходу Хаосу.

dungeon-siege2 dungeon-siege3 dungeon-siege4 dungeon-siege5

Геймплейна складова гри — класичний hack'n'slash. Основний упор гри зроблений на битви, дослідження підземель, прокачування героя і збір екіпіровки. У проекті присутні квести і побічні завдання, виконання яких винагороджується досвідом і золотом. Під час проходження, гравець буде отримувати рівні, що дають доступ до новим здібностям, талантам і магії.

 

Gothic 2

Gothic-21

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG від третьої особи, відкритий світ, фентезі

Дії гри відбуваються в світі середньовічного фентезі. Після руйнування магічного бар'єру і вбивства Сплячого, герой опиняється у некроманта, який розповідає йому про прихід темних сил Белиара під командуванням давніх драконів. Щоб запобігти знищення світу, герой повинен відшукати старовинний артефакт Очей Инноса і з його допомогою зупинити навалу сил хаосу.

Gothic-22 Gothic-23 Gothic-24 Gothic-25

Ігровий процес проекту, виконаний у вигляді екшену від третьої особи, в якому гравець подорожує по відкритого світу, досліджує нові локації, виконує і другорядні сюжетні завдання, а також прокачує свого героя, підбираючи краще озброєння і екіпіровку. Друга частина гри отримала покращену графіку, більш різноманітних ворогів, а також збільшений арсенал холодної та метальної зброї, а також заклинань.

 

Warcraft III

Warcraft-III1

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RTS, військова стратегія, RPG

Події гри відбуваються у вигаданому світі Азерот, який розділений на три материка. Фентезійну всесвіт населяють люди, орки, нічні ельфи і повстала ніжити. Кожна з фракцій бореться за право володіти новими землями і ресурсами. Сюжет гри розділений на п'ять глав, кожна з яких розповідає історію від імені ворогуючих фракцій.

Warcraft-III2 Warcraft-III3 Warcraft-III4 Warcraft-III5

По своїй суті, гра є стратегією з елементами RPG. Гравець повинен будувати будівлі, відправляти робітників на видобуток ресурсів, нарощувати бойову міць і захист, а також удосконалити технології і нападати на ворогів. Умовою перемоги, є повне знищення всіх юнітов супротивника. Рольовий елемент гри, що з'являється при будівництві певного типу будівлі, яка зможе створити героя. Герой являє собою персонажа з рівнями, предметами, вміннями та іншими здібностями. Збільшений запас здоров'я героя, його заклинання і фізичну шкоду, можуть дати значну перевагу в бою. З-за новинок, доданих в ігровий процес, а також незвичайного ігрового сетинга, проект став користуватися масової популярністю серед фанатів і любителів фентезі стратегічних ігор.

 

Divine Divinity

Divine-Divinity1

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG з виглядом зверху, відкритий світ, фентезі, слешер

Сюжет гри розповість про Ривеллоне – вигаданому світі, який насів людьми, п'ятьма магічними расами. Гравець зможе взяти роль одного з героїв і битися з ватажком Хаосу, бажаючим занурити весь світ у вічний морок.

Divine-Divinity2 Divine-Divinity3 Divine-Divinity4 Divine-Divinity5

Ігровий процес проекту виконаний у вигляді hack'n'slash гри. Основний акцент, зроблений на постійні бої, які займають більшу частину геймплея. Гравець зможе створити персонажа, вибрати його клас або створити власного унікального воїна з домішками інших класів. Основне завдання гри – знищити головного боса, зібравши перед цим кращу екіпіровку і покачавшись до максимального рівня. Гра зможе сподобається всім любителям класичних рольових екшенів, а також фанатів ігор типу Diablo 2 і Titan Quest.

 

Enclave

Enclave1

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: RPG, слешер, екшен від третьої особи, фентезі, битви на мечах

У грі присутні дві сюжетні лінії. Одна за світлу сторону, а друга за темну. У першій, гравець починає свій шлях з в'язниці і в подальшому вступає в бій з армією Дрегатар. У другій, гравець зможе побувати в ролі найманця, який працює на Зурану – могутнього мага, який бажає оволодіти силою стародавнього істоти Ватара.

Enclave2 Enclave3 Enclave4 Enclave5

Ігровий процес класичний для жанру hack'n'slash. Гравець виконує завдання, прокачує рівні, збирає більш якісну екіпіровку і досліджує нові локації. Проект має досить хардкорних геймплей, адже на рівень доступно всього одне збереження. В цілому гра зможе порадувати новим світом, двома сюжетними лініями, а також величезною кількістю зброї і екіпіровки.

 

Star Wars: Knights Of The Old Republic

Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic1

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: RPG від третьої особи, відкритий світ, наукова фантастика

Сюжет гри розповість про події, які були за чотири тисячі років до створення Галактичної Імперії. В цей час, фракція джедаїв налічувала величезну кількість послідовників, і вони постійно вели боротьбу з темними ситхами. Гравець виступає в ролі героя, який наділений Силою. В залежності від вибору і дій, можна прийняти ту або іншу сторону конфлікту.

Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic2 Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic3 Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic4 Star-Wars-Knights-Of-The-Old-Republic5

Гра виконана у вигляді екшену від третьої особи з таргет системою. Гравець повинен вибирати цілі, застосовувати спеціальні уміння та навички, а також гранати. Доступна тактична пауза, під час якої можна точно вибрати цілі і черговість дій. В процесі проходження, гравець буде збирати особистий світловий меч, а також відкривати доступ до нових персонажів, яких можна взяти з собою в супутники.

 

Vampire: The Masquerade – Bloodlines

Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines1

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: RPG від першої особи, стелс, horror, про вампірів

Гравець зможе побувати в ролі новонаверненого вампіра, який виявляється втягнутий в масштабну війну вампірських угруповань. Причиною конфлікту стала поява найважливішого артефакту давніх часів – Анкарського саркофага. В процесі проходження, гравець зможе приєднатися до будь-якої із сторін конфлікту і розгадати таємниці вампірського співтовариства.

Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines2 Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines3 Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines4 Vampire-The-Masquerade-–-Bloodlines5

Рольова система гри являє собою прокачування персонажа, вибір умінь і навичок, вивчення вампірських здібностей, а також ораторського мистецтва. Велику увагу приділено саме спілкування з іншими персонажами. Герой з великим показниками залякування або чарівності зможе отримати унікальні репліки. У проекті представлений великий арсенал сучасного вогнепальної зброї, гравець зможе скористатися рушницями, пістолетами й автоматами. Для любителів безкровного проходження доступний стелс.

 

Fable 1 і 3

Fable1

Дата виходу: 2004 р. –перша 2010 р. –третя

Жанр: RPG від третьої особи, симулятор життя, фентезі, відкритий світ, про диктаторів

Гравець починає свій шлях в ролі маленького хлопчика, родину якого вбили бандити. Після цієї події, героя забирають в Гільдію Героїв, де він проходить навчання. Вийшовши з гільдії, гравець зможе займатися будь-якими справами на свій розсуд. Рятувати світ, битися з монстрами, напасти на слід бандитів, які вбили родину або просто мирно ловити рибу і полювати все життя – лише невеликий перелік з можливостей, які надані в грі.

Fable2 Fable3