Огляд Кращих РПГ для слабких ПК | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Підбірка відмінних РПГ для тих у кого слабкий комп'ютер
Fallout 1 і 2

Fallout-0

Дата виходу: 1997-1998 р.

Жанр: покрокова стратегія, RPG

Мінімальні системні вимоги Fallout 2 »

ОС: Windows
Процесор: Pentium з тактовою частотою 90 МГц або краще
Оперативна пам'ять: 16 МБ
Відеокарта: SVGA
Жорсткий диск: 565 МБ

Fallout – ігри жанру тактичне РПГ. Після виходу обзавелися безліччю шанувальників і знайшли культовий статус. Події в них розгортаються в майбутньому постапокаліптичному світі, населеному мутантами, чудовиськами і нечисленними людьми, що пережили лихоліття в притулках. Одним із врятованих і належить управляти гравцеві. Мета протагоніста – врятувати свій народ, паралельно б'ючись з могутніми угрупованнями в особі мутантів і таємничого Анклаву.

Fallout-3   Fallout-2   Fallout-1

Fallout 1 і 2 мають повністю однаковий геймплей. Гравцеві доведеться подорожувати по пустках постядерных США, маючи повну свободу дій. При вступі в бій, дія з реального часу переходить в покроковий режим. У грі величезна кількість зброї, предметів, населених пунктів. У кожному місті можна виконувати квести, заробляючи досвід і гроші. Крім бойових навичок, користувачам потрібно буде проявити неабиякі навички у дипломатії і торгівлі.

 

Baldur's Gate 1 і 2

Baldurs-Gate-0

Дата виходу: 1998-1999 р.

Жанр: RPG

Мінімальні системні вимоги baldur's Gate 2 »

Процесор: Intel Pentium, 0.2 ГГц

Оперативна Пам'ять: 64 МБ

Врата Балдура надають гравцеві повну свободу. Дія розгортається в неіснуючому світі «Забуті королівства», де спадкоємець темного бога Саревок мріє отримати владу над світом і полює за можливими конкурентами. Одним з них, бідним сиротою і групою його однодумців, гравцеві належить управляти. Крім ратних навиків, дуже стане в нагоді ораторський навик героя.

Baldurs-Gate-1   Baldurs-Gate-2   Baldurs-Gate-3

Всього в команді може бути до 6 чоловік, кожен зі своїми здібностями та вміннями. Бої ведуться в реальному часі, але в будь-який момент є можливість прожати «тактичну паузу», щоб неспішно роздати вказівки кожному воїну. З кожним полеглим ворогом і з кожним завершеним квестом персонажі ростуть рівні, стаючи більш майстерними у військовому ремеслі. Існує можливість вести торгівлю з деякими зустрічними, а також забирати майно противника в якості трофеїв.

 

Heroes of Might and Magic 3

Heroes-of-Might-and-Magic-3-0

Дата виходу: 1999 р.

Жанр: покрокова стратегія, RPG

Мінімальні системні вимоги для оригінальної версії »

ОС: Windows 95/98

Процесор: Pentium 133 МГц

Оперативна пам'ять: 32 МБ

Мінімальні системні вимоги для HD Edition »

ОС: Windows 7 SP1, Windows 8, Windows 8.1 — both 32/64bit versions

Процесор: Intel Core2 Duo E4400 @ 2.0 GHz or AMD Athlon64 X2 3800+ @ 2.0 GHz (or better)

Оперативна пам'ять: 2 GB ОЗУ

Відеокарта: nVidia GeForce 8800 GT or AMD Radeon HD2900 (256MB VRAM or more with Shader Model 4.0)

Герої меча і магії 3 – найпопулярніша покрокова стратегія. Велике значення приділяється не тільки боїв та розвитку основних персонажів-героїв, але і економічної складової. Доводиться добувати ресурси, грамотно розподіляти і одночасно заважати робити це противнику. Головна мета – виконання основної місії, знищення ворога або захоплення частини карти.
Heroes-of-Might-and-Magic-3-1   Heroes-of-Might-and-Magic-3-2   Heroes-of-Might-and-Magic-3-3

Ігровий процес ділиться на дві складові. Перша з них – глобальна карта, на якій належить управляти своїми містами, займатися будівництвом і найманням військ, торгівлею а також пересувати армії. Друга, і найважливіша, – тактичний бій. Під управлінням гравця може бути герой і кілька воїнів, які діють покроково, як шахові фігурки на дошці.

 

Diablo 2

Diablo-2-0

Дата виходу: 2000 р.

Жанр: Action, RPG

Мінімальні системні вимоги »

Процесор: Pentium 233

Відеокарта: DirectX підтримує дозвіл 640 x 480 (800 x 600 для доповнення)

Оперативна пам'ять: 32 MB для одиночної гри, 128MB для багатокористувацької гри

Жорсткий диск: 650 MB вільного місця на жорсткому диску (950 MB для багатокористувацької гри).

Жорсткий диск: 2.42 GB

У свій час Diablo 2 справила фурор в ігровій індустрії, але зберігає більшу популярність серед гравців і сьогодні. Відноситься до жанру RPG, де єдиного персонажа доведеться розвивати, отримуючи досвід за убитих ворогів і виконані завдання. Битви проходять в реальному часі, надається відносна свобода дій, але сюжетні квести обов'язкові до виконання.

Diablo-2-1   Diablo-2-2   Diablo-2-3

Сюжет розповідає про нашестя на світ сил Пекла, очолюваних трьома демонами, зупинити які покликаний самотній герой. На вибір гравцеві даються кілька класів героїв, різних за своїми характеристиками і бойових навичок. В Diablo 2 присутня проста економічна система і система крафта – виготовлення предметів. Кожному класу героїв дається і розвинена гілка умінь – користувач сам визначає, яким шляхом піде розвиток.

 

Arcanum: Of Steamworks and Magick Obscura

Arcanum-Of-Steamworks-and-Magick-Obscura-0

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: RPG

Мінімальні системні вимоги »

ОС: Windows
Процесор: 300 МГц
Оперативна пам'ять: 64 Мб
Відеокарта: з 8 Мб пам'яті
Місце на жорсткому диску: 1,2 Гб

Арканум – рольова гра, примітна тим, що події в ній розвиваються в антуражі стімпанка. Дирижаблі, парові машини, мушкети і магія – ось лише мала частина того, що присутня в Arcanum. Додамо до цього цікавий сюжет, що розповідає про пригоди протагоніста «Живе» і його супутників, кількість яких може доходити до п'яти.

Arcanum-Of-Steamworks-and-Magick-Obscura-1   Arcanum-Of-Steamworks-and-Magick-Obscura-2   Arcanum-Of-Steamworks-and-Magick-Obscura-3

Геймплейно Арканум є покрокової RPG. Подорожі по безкрайніх просторах світу Арканум перемежовуються з битвами, що протікають як в покроковому режимі, так і в реальному часі. Паралельно персонажі ростуть у рівні, і окуляри досвіду можна реалізовувати в нових здібностях. Крім боїв, конфліктні ситуації можна вирішувати шляхом діалогу, підкупами або простою крадіжкою потрібного предмета.

 

Wizardry 8

Wizardry-8-0

Дата виходу: 2001 р.

Жанр: RPG

Мінімальні системні вимоги »

ОС: Windows XP

Процесор: Pentium Processor 233MHz

Оперативна пам'ять: 64 МБ ОЗУ

Відеокарта: 8MB 3D Accelerated Video Card

Місце на диску: 2 GB

Wizardry 8 – шедевр в жанрі рольових ігор. Багато сотні предметів спорядження, зброї і інших артефактів, безкрайні простори фэнтэзийного світу і холодящие кров, монстри – все це чекає гравця, який наважився взяти участь у пошуках Дестіні Доминуса, загадкового артефакту. У світі Wizardry 8 є кілька ворогуючих фракцій, і дипломатія з ними – важлива складова геймплея.

Wizardry-8-1   Wizardry-8--2   Wizardry-8-3

Бої йдуть в характерному для класичних RPG покроковому режимі. Керувати належить цілим загоном бійців, всього в поході беруть участь 6 героїв, різних по вигляду і класу. У кожного свій інвентар, де бійця можна забезпечити предметами екіпіровки. Для успішного проходження доведеться приділити години часу для знайомства з сильними і слабкими сторонами кожного з протагоністів.

 

Warcraft III

Warcraft-III-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: стратегія в реальному часі з елементами RPG

Мінімальні системні вимоги »

ОС: Windows 98/98SE/ME/2000/XP
Процесор: 400 МГц
Оперативна пам'ять: 128 Мб
Відеокарта: з 128 або більше Мб відеопам'яті
Жорсткий диск: 700МБ

Венне ремесло 3 – це горюча суміш, здавалося б, несумісних жанрів RPG і стратегії в реальному часі. Сюжетно вона розповідає про пришестя в світ Азерота полчища демонів. Для боротьби з ними раси, що населяють Азерот, повинні об'єднатися, а їх армії належить вести в бій гравцеві. Битви і розвиток бази ведеться в реальному часі, користувач зобов'язаний бути талановитим правителем та полководцем одночасно.

Warcraft-III-1   Warcraft-III-2   Warcraft-III-3

Всього в Warcraft III є чотири ігрові раси – люди, орки, ельфи і нежить, і за кожну з них передбачена окрема кампанія. Кожна з рас – це свої, ні на що не схожі будови, герої, воїнів і їх здібності. Запаморочливі бої, захоплюючий сюжет і нітрохи не застаріла графіка – це те, завдяки чому гра набула тисячі послідовників, залишається популярною і в наші дні.

 

Star Wars: Knights of the Old Republic

Star-Wars-Knights-of-the-Old-Republic-0

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: RPG

Мінімальні системні вимоги »

ОС: Windows 98/ME/2000/XP
Процесор: Pentium 3 @ 1 GHz or Equivalent
Оперативна пам'ять: 128 Mb
Місце на диску: 4 Gb на жорсткому диску

Зоряні війни: Лицарі старої республіки – гра по мотивах Зоряних воєн популярного фільму. Події розвиваються за кілька тисяч років до історії, відомої всім з культових фільмів. Головний протагоніст – джедай Реван – повинен перешкодити ситхам у виявленні легендарної Зоряної кузні, що служить для будівництва величезного флоту. В цьому починанні йому допомагають друзі, а всього в загоні може бути до чотирьох бійців.

Star-Wars-Knights-of-the-Old-Republic-2   Star-Wars-Knights-of-the-Old-Republic-3   Star-Wars-Knights-of-the-Old-Republic-4

KotOR – незвичайна гра з боями в реальному часі, де управління персонажами обмежена. Користувач лише вказує мету і вибирає здатність, після чого бійці самостійно атакують. У будь-який момент битви можна поставити «тактичну паузу», щоб віддати нові вказівки. Також в Knights of the Old Republic є кілька міні-ігор, в тому числі карткова гра і гонки.

 

Gothic 2

Gothic-2-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Мінімальні системні вимоги »

ОС: Windows 98/ME/2000/XP
Процесор: Pentium III 700MHz
Оперативна пам'ять: 256 Мб
Відеокарта: 32 Мб відеопам'яті
Жорсткий диск: 2,5 Гб

Готика 2 – гра для тих, хто хоче отримати повну свободу дій і величезний світ для дослідження. Відноситься до жанру РПГ, дія протікає в фентезійному антуражі. Головне в Готиці – це барвисті битви в реальному часі, де трощити ворога можна як зброєю, так і численними магічними навичками. Бої динамічно розбавляються спілкуванням з NPC і торгівлею.

Gothic-2-1   Gothic-2-2   Gothic-2-3

Gothic 2 знаменита своєю продуманою системою розвитку бойових навичок, величезним жилим світом в 25 км2 і захоплюючим сюжетом. Гравець має можливість самостійно обирати, в якому класі буде розвиватися протагоніст – паладина, мага або найманця. Від цього вибору залежить все – характер битв, стосунки з іншими персонажами і навіть кінцівка сюжету.

 

The Elder Scrolls 3: Morrowind

The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Мінімальні системні вимоги »

ОС: Windows 98, Windows 2000, Windows ME, XP

Процесор: Intel Pentium, 0.5 ГГц

Оперативна пам'ять: 128 МБ

Відеокарта: Nvidia GeForce 2 / Radeon 7200 32 Мб

Стародавні сувої 3: Морровинд – рольової екшен, події відбуваються у вигаданій всесвіту. У гри чимало цікавих рис, у тому числі всебічна налаштування персонажа – його раси, статі, віку і зовнішності. Також Morrowind відрізняє надзвичайно розвинена система діалогів з персонажами і можливість уникати конфліктів за рахунок навички «красномовство».

The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-1   The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-2   The-Elder-Scrolls-3-Morrowind-3

Але основа Morrowind – це битви. В боях гравець може користуватися зброєю (доступно 6 класів) та обладунками (3 класу), магією (6 шкіл). Удари бувають трьох типів, що розрізняються силою атаки, також передбачена можливість нанесення критичного шкоди. Між зброєю і чаклунством можна перемикатися в будь-який момент бою.

 

Divine Divinity

Divine-Divinity-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RPG

Мінімальні системні вимоги »

ОС: Windows XP

Процесор: Pentium IV з тактовою частотою 1.0 ГГц

Оперативна пам'ять: 256 МБ

Жорсткий диск: 1.7 ГБ вільного місця

Народження легенди – рольова гра реального часу. Сюжет розповідає про грізні події в світі Ривеллоне. Населяють його семи рас належить бій з Володарем Хаосу, прагне підпорядкувати собі все суще. У цьому мешканцям Ривеллона і покликаний допомогти протагоніст, управління яким бере на себе гравець. У цьому йому знадобляться його ратні і магічні навички.

Divine-Divinity-1   Divine-Divinity-2   Divine-Divinity-3

По своєму ігровому процесу Divine Divinity – майже точна копія Diablo. Після створення персонажа (належить вибрати стать і визначитися з класом), негайно вирушаємо дослідити локації. По ходу сюжету доведеться зіткнутися з багатьма противниками, але буде зустріч і з союзниками. Персонажа можна всебічно розвивати, створювати предмети, спілкуватися і торгувати з NPC.

 

The Temple of Elemental Evil

The-Temple-of-Elemental-Evil-0

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: RPG, покрокова стратегія

Мінімальні системні вимоги »

ОС: Windows XP SP2

Процесор: Pentium III 700 МГц

Пам'ять: 128 Мб

Відеокарта: 16 Мб

Місце на диску: 1,1 Гб

Храм первородного зла – покрокова стратегія та рольова гра в одній особі. Сюжет починається з нападу на процвітаючу село Хоммлет орд кобольдов, гоблінів і бандитів. Всіх їх направляє одна рука, а з'ясувати, хто стоїть за атакою, має гравець. Для цього йому доведеться набрати команду сміливців, підготувати їх до походу і відправитися в подорож по просторах фентезійного світу.

The-Temple-of-Elemental-Evil-1   The-Temple-of-Elemental-Evil-2   The-Temple-of-Elemental-Evil-3

Всього в загоні може складатися до п'яти осіб, і їх клас і бойові навички вибирає сам користувач. Битви проходять в класичному покроковому режимі, коли герої і супротивники роблять почергові ходи. У кожного персонажа є свій, унікальний набір здібностей. Крім ратних справ, дуже багато часу доведеться приділяти дослідженню місцевості, спілкування з оточуючими і торгівлі.

 

Fable: The Lost Chapters

Fable-The-Lost-Chapters-0

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: RPG, симулятор

Мінімальні системні вимоги »

ОС: Windows XP;

Процесор: 1,4 ГГц;

Пам'ять: 256 Мб;

Відеокарта: c 64 Мб ОЗУ і підтримкою шейдерів;

Жорсткий диск: 3 Гб

Fable: Втрачені голови — розповідає про життя єдиного основного персонажа. Основа ігрового процесу – це походи по околицях, бої з бандитами і виконання квестів. Головна особливість Fable – від частоти використовуються здібностей залежить і навички героя. Тобто, магічне майстерність вдосконалюється з кожним використовуваним заклинанням.

Fable-The-Lost-Chapters-1   Fable-The-Lost-Chapters-2   Fable-The-Lost-Chapters-3

Також від прийнятих рішень залежить і образ героя – його можна довести до ангелоподобного або ж демонічного. Бої тривають в реальному часі, крім холодної зброї, доступна магія і стрілянина. Проте битви і розвиток персонажа – не все, що є в Fable: The Lost Chapters. Торгівля, риболовля, кладоискательство, кулачні бої – все це приємно різноманітить ігровий процес.

 

Vampire: The Masquerade – Bloodlines

Vampire-The-Masquerade-Bloodlines-0

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: RPG, екшн, ігри про вампірів

Мінімальні системні вимоги »

Процесор: Pentium II 266
Оперативна пам'ять: 64 Мб RAM
Відео: Direct3D 6 Mb Video
Місце на жорсткому диску: 800Mb

Вампір: Маскарад родоводів – історія всесвіту, де люди співіснують з вампірами і перевертнями. Користувач бере в свої руки управління молодим вампіром, мають на меті перешкодити ворогуючих кланів відшукати таємничий артефакт. Від його успіху залежить благополуччя всіх рас Світу Темряви. Крім битв, по ходу проходження знайдеться місце і діалоги, і дипломатії, і рішенням головоломок.

Vampire-The-Masquerade-Bloodlines-1   Vampire-The-Masquerade-Bloodlines-2   Vampire-The-Masquerade-Bloodlines-3

За жанром Vampire: The Masquerade відноситься до екшену і РПГ. Відповідно, героя доведеться розвивати з отриманим досвідом, на деякі здібності впливає і приналежність до певного клану. Різноманітність в геймплей вносить «маскарад» – час, коли користуватися вампірської здібностями заборонено. Знайти вихід з положення можна, лише проявивши кмітливість.

 

The Elder Scrolls IV Oblivion

The-Elder-Scrolls-IV-Oblivion-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: RPG, відкритий світ

Мінімальні системні вимоги »

ОС: Windows XP, Windows 2000, Windows XP 64-розрядна
Процесор: Intel Pentium 4 2 ГГц або аналогічний
Оперативна пам'ять: 512 MB
Відеокарта: з 128 МБ відеопам'яті, сумісна з DirectX 9.0
Жорсткий диск: 4,6 GB

Дія в «Стародавні Сувої IV: Забуття» розвивається все в тій же ігровий всесвіту, що і в попередніх частинах франшизи. На цей раз головному героєві уготована зустріч з Дагоном, Принцом Руйнування, відкрив портал в світ Обливион. Через портал проникають орди загарбників, гравець повинен протистояти їм за допомогою зброї і магії, паралельно вникаючи в перипетії сюжету.

The-Elder-Scrolls-IV-Oblivion-1   The-Elder-Scrolls-IV-Oblivion-2   The-Elder-Scrolls-IV-Oblivion-3

Геймплейно гра – це класична РПГ, але вигляд може бути як від третьої особи, так і від першого, що робить її схожою з екшеном. Величезний світ повністю відкритий досліджень. Але саме захоплююче в Oblivion – битви, чия бойова механіка ретельно продумана, але при цьому проста. Крім боїв, в ній є різноманітні міні-ігри, наприклад, ремесло, красномовство і злом.

 

Dark Messiah of Might and Magic

Dark-Messiah-of-Might-and-Magic-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: action, RPG

ОС: Windows 2000/XP

Мінімальні системні вимоги »

Процесор: Pentium 2.2 ГГц

Оперативна пам'ять: 512 МБ

Відеокарта Відеокарта з 64 МБ пам'яті

Жорсткий диск: 6,3 ГБ

Темний Месія Меча і Магії – RPG з видом від першої особи. Дія розгортається в Асхане, населеному людьми та фантастичними істотами. Головний протагоніст – юний маг Сареф, спершу малодосвідчений учень, який по ходу проходження стає могутнім воїном. Сюжет розповість про пошуках якогось артефакту «Черепа тіней», яким намагаються заволодіти злі сили.

Dark-Messiah-of-Might-and-Magic-1   Dark-Messiah-of-Might-and-Magic-2   Dark-Messiah-of-Might-and-Magic-3

Гра незвичайна тим, що тут немає поділу персонажів на класи. Замість цього їх розвиток залежить від використання навичок, яких Dark Messiah три – магія, зброя і вбивство. Чим частіше гравець вдається до них, тим швидше зростає навик. Величезну роль грає оточення – велика частина предметів може бути використана в бою чи для пристрою пасток. Проходження протікає нелінійно, у гравця повна свобода дій.

 

Відьмак

ведьмак-0

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: RPG, пригоди

Мінімальні системні вимоги »

ОС: 64-bit Windows 7 64-bit Windows 8 (8.1)
Процесор: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz/ AMD Phenom II X4 940
Оперативна пам'ять: 6GB
Відеокарта: Nvidia GeForce GTX 660/ AMD Radeon HD 7870
Жорсткий диск: 40GB

Відьмак – перша частина популярної франшизи, що розповідає про пригоди благородного борця з нечистю Геральта з Ривии. Вигаданий світ населений різними расами і істотами, багато з яких сталися з давньослов'янського фольклору. Сюжетно Геральту уготована боротьба з Палаючої Трояндою, орденом повстанців, і Дикої Полюванням, яка бажає підкорити світ.
Ведьмак-1   Ведьмак-2   Ведьмак-3

Ігровий процес заснований на рукопашних боях, а керування героєм йде від третьої особи. У Відьмака ретельно продумана бойова система, що включає удари різної сили, ухилення і парирування. Крім рукопашної, Геральт може застосовувати алхімічні зілля і наговори, а також магічні знаки. Запорука успішного проходження – уміння поєднувати всі здібності персонажа.

 

Серія S. T. A. L. K. E. R

сталкер-0

Дата виходу: 2007-2009

Жанр: відкритий світ, шутер від першої особи, жахи

Мінімальні системні вимоги для Сталкер: Поклик Прип'яті »

ОС: Windows 2000/XP/Vista
Процесор: Pentium 4 2 GHz
Оперативна пам'ять: 1 Gb
Відеокарта: nVidia GeForce FX 5700 / ATI Radeon 9600 з 256 Mb пам'яті
Жорсткий диск: 5.5 Gb

Дія в серії ігор S. T. A. L. K. E. R відбувається на території України, в так званій «Зоні відчуження» біля покинутої Чорнобильської атомної станції. Її околиці насичені артефактами, полювання за якими і ведуть сталкери, озброєні з ніг до голови сміливці. Одним з таких шукачів пригод і виявляється головний герой. Мета гравця – знаходження Виконавця бажань», паралельно розкриваючи таємниці зони.

сталкер1   сталкер-2   сталкер-3

За жанром серія S. T. A. L. K. E. R. – насамперед шутер від першої особи. Тому велика час�