Стратегії з елементами РПГ | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Стратегії з елементами РПГ огляд кращих
Warlords Battlecry 1,2,3

Warlords-Battlecry-0

Дата виходу: 1999-2004 р. р.

Жанр: стратегія в реальному часі, RPG

Лорди війни стратегія в реальному часі з рольовими елементами. Ігровий процес полягає в будівництві будівель і створення юнітів для знищення ворога, а також виконання героєм додаткових завдань. Дія гри відбувається на континенті Етерія. У кампанії гравець повинен взяти під свій контроль один з дванадцяти рас і захопити всі 67 регіонів Этерии. У самій грі гравець виконує роль героя, якого він створив. Для гри доступно 12 різних рас, у кожної з яких є власний тип героя, унікальні будови і залежно від ресурсів.

Warlords-Battlecry-1   Warlords-Battlecry-2   Warlords-Battlecry-3

У грі присутні деякі рольові елементи, включаючи підвищення рівня персонажа і виконання квестів. На додаток до юнітам гравець контролює героя, який створюється перед грою. Герой це унікальний юніт, який може будувати будівлі, кастовать заклинання і виконувати квести. В залежності від результату битви герой отримує очки досвіду і підвищує рівень.

 

Ascension to the Throne

Ascension-to-the-Throne4

Дата виходу: 2007

Жанр: RPG, покрокова стратегія

Класична походовая стратегія з елементами RPG, дія якої розгортається в казковому фентезійному світі.По своїй структурі гра поєднує в собі елементи рольової гри і покрокової стратегії. Між боями гравець переміщається по ігровому світу, взаємодіє з NPC. Все це, а також вид від третьої особи, система квестів і розподілу навичок є проявом класичної RPG

Ascension-to-the-Throne1   Ascension-to-the-Throne2   Ascension-to-the-Throne3

При вступі в бій — гра переходить у стратегічну фазу. Бої відбуваються на тому ж просторі, де гравець зустрів ворога, тільки розділеному на шестикутники . Принцип бою ідентичний боїв в іграх серії Heroes of Might and Magic, єдина принципова відмінність — кожен боєць займає окремий шестикутник, тому потрібно враховувати, скільки бійців зможе завдати удар і зовсім по-іншому думати про блокування.

 

Серія ігор SpellForce

SpellForce-0

Дата виходу: 2003-2016 р.

Жанр: стратегія в реальному часі, RPG

Орден Зорі — поєднує в собі жанри стратегії та рольової гри і зосереджується на рольових елементах і розвиток героя і просування армії. На початку гри гравець створює головного персонажа, обирає його стать (чоловічий чи жіночий), зовнішність, категорії навичок, а також характеристики, які будуть розвиватися в процесі гри. У грі є можливість управляти різними расами, які діляться на дві протилежні сторони: світлі і темні. Ельфи, люди, гноми і так далі.

SpellForce-1   SpellForce-2   SpellForce-3

Протягом всієї гри ви будете отримувати окуляри досвіду за добре виконане завдання (перемога над самим сильним ворогом, знищення загонів і таборів та інших). Очки потрібні для підвищення рівня героя. Велика кількість варіантів для розвитку головного героя і багатьох союзників. Тактика може змінюватися в залежності від переваги гравця. Під час проходження буде можливість використовувати понад 100 унікальних умінь і заклинань.

 

 Space Rangers 2

Space-Rangers4

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: стратегія, RPG, аркада

Космічні рейнджери — оповідає про протиборстві між Галактичним співдружністю. Гра проходить в покроковому режимі. Корабель гравця подорожує в космосі між планетами і космічними станціями — в межах однієї системи і за гиперпространству — для переміщення з однієї системи в іншу. Кожен хід у грі відповідає внутриигровому дня. До натискання кнопки «кінець ходу» гравець може вступити в діалог з кораблями співдружності або сканувати їх , провести переустановлення обладнання з трюму в корабельний слот або викинути його в шлюз, активувати спеціальний артефакт. Всі ці дії відбуваються «поза часом» і не вимагають витрачати ігрові ходи.

Space-Rangers3   Space-Rangers2   Space-Rangers1

Приземлившись на планету або космічну станцію, гравець отримує можливість вибирати між різними вкладками, тим самим як би переміщаючись з ангара на урядовий центр або магазин обладнання.Як у космосі, так і на планетах гравцеві завжди доступні три кнопки, що відкривають внутрішній устрій його корабля, галактичну карту і глобальний рейтинг рейнджерів. Галактична карта, крім того, дає можливість вибрати напрямок гіперприжка для переходу в іншу систему. Для цього необхідно підлетіти до межі системи і перейти в гіперпростір. Потрапивши у гіпер, гравець опиняється на екрані прокладки маршруту.

 

Darkest Dungeon

Darkest-Dungeon4

Дата виходу: 2016 р.

Жанр: RPG, покрокова стратегія

Darkest Dungeon — складна покрокова рольова гра з готичною атмосферою, в якій пригоди персонажів позначаються на їх душевному здоров'ї. Вам належить зібрати, навчити і очолити команду героїв, у кожного з яких є свої недоліки. Команду потрібно буде провести за моторошним лісах, спорожнілих заповідникам, обрушенным склепам та інших небезпечних місць. Битися доведеться не тільки з немислимими ворогами, але і зі стресом, голодом, хворобами і непроглядною темрявою. Розкривайте дивні таємниці і відправляйте героїв в бій зі страшними монстрами за допомогою нової покрокової стратегічної системи бою.

Darkest-Dungeon1   Darkest-Dungeon2   Darkest-Dungeon3

Система психозів — битися доведеться не тільки з монстрами, але і зі стресом! Герої схильні до параної, мазохізму, нелогічного поведінки і багатьом іншим станам, що впливає на гру. Стильна графіка, ніби намальована пером від руки. Нова покрокова система бою зіштовхне героїв з численними породженнями зла. Десять ігрових класів: чумної доктор, дикунка і навіть прокажений. Табір, де можна залікувати рани або виступити з надихаючою мовою. Місто з трактиром і монастирем, де змучені герої можуть відпочити і зняти накопичився стрес. Класичні риси комп'ютерних RPG: незворотна смерть героїв, небезпечні підземелля і можливість проходити гру кілька разів.

 

Hard West

Hard-West4

Дата виходу: 2015

Жанр: покрокова стратегія гри в силі вестерн, інді

Це Дикий Захід, якого ви ще не бачили. Трагічний збіг обставин змушує героя встати на шлях помсти і хаосу. Він не щадить тих, хто був жорстокий з ним і його близькими. Слідуйте за Уорреном в найтемніші глибини людської душі і постарайтеся вижити в світі непростих виборів і жорстоких наслідків.Боріться і виживайте в 8 унікальних сценаріїв і перемагайте в 40 походовых бойових місіях. Подорожуючи по ігровому світу, ви зустрінете чимало барвистих ігрових персонажів, чиї долі хитромудро переплітаються з вашою. Разом вам належить приймати рішення і розкривати плани давніх темних сил. У складного сюжету може бути кілька кінцівок в залежності від того, які вибори ви робили в грі.

Hard-West3   Hard-West2   Hard-West1

Захоплюючі покрокові бої: управляйте загоном до 4 бійців і освойте широкий спектр навичок, заснованих на стилістиці вестерну: від трюків з пістолетом до виживання будь-якою ціною. Вбивайте ворогів на унікальних картах, виконуючи складні сюжетні завдання. Отримуйте і комбінуйте особливі здібності. Міняйте хід бою за допомогою складної системи укриттів, де можна використовувати предмети оточення, щоб отримати перевагу. Маневрування в грі — складна і ефективна тактика. Виявлення з тіні. Нещадне сонце висвітить тінь ворога і не дасть йому втекти. 40 видів зброї, заснованих на історичних прототипах. До ваших послуг вибір дробовиків, рушниць, пістолетів і снайперських гвинтівок в дусі епохи.

 

 King's Bounty

King's-Bounty4

Дата виходу: 1990-2014 р.

Жанр: RPG, покрокова стратегія

В king's Bounty гравець керує одним персонажем, тип якого вибирається перед початком гри з чотирьох можливих (Лицар, Паладин, Варвар і Чарівниця). Персонаж має певні атрибути, головним з яких є знаходиться під його орудою армія, складена з різних міфічних істот. Персонаж також має можливість використовувати магічні заклинання для зміни ходу подій тим або іншим чином.

King's-Bounty3   King's-Bounty2   King's-Bounty1

У грі є два режими: подорож по основній карті і битва на спеціальній тактичної карті. У першому режимі гравець управляє переміщенням самого персонажа з земель, на яких відбувається дія гри. Другий режим активізується, коли персонаж вступає в битву, облягаючи замок ворога, або нападаючи на одну з численних блукаючих армій, розкиданих по карті. У грі ведеться облік часу в ігрових днях і тижнях. Початок кожного тижня ознаменувався списанням грошей (за користування кораблем, на підтримку армій) і надходженням платні від короля. Відведений для гри час визначається вибраним на початку рівнем складності.

 

Heroes of Might and Magic

Heroes-of-Might-and-Magic4

Дата виходу: 1995-2015 р.

Жанр: покрокова стратегія, RPG

В іграх серії Heroes of Might and Magic гравцеві належить битися з іншими людьми або комп'ютерними супротивниками за володіння містами, джерелами ресурсів, скарбами і артефактами. В процесі гри він керує героями — ігровими персонажами, які досліджують глобальну карту і очолюють армії істот під час бою, а також здатні застосовувати магію. Виграючи битви, герої набувають досвід, і, набравши достатню його кількість, переходять на наступний рівень, збільшуючи свої параметри. Битви відбуваються на суші і на воді, у відкритому полі і під час облоги замків, з ворожими героями і нейтральними істотами.

Heroes-of-Might-and-Magic3   Heroes-of-Might-and-Magic2   Heroes-of-Might-and-Magic1

Основним місцем дії є глобальна карта, звана картою пригод, на якій розташовані ігрові об'єкти і герої подорожують. Механіка боїв протягом всієї серії не сильно змінювалася. На полі бою виходять від одного до семи загонів у кожній армії. В одному загоні війська можуть бути тільки одного типу. Бій розділений на раунди. У кожному раунді кожен загін здійснює одну дію. Черговість ходу залежить від швидкості істоти. Швидкість можна збільшити або зменшити здібностями героїв, артефактами, заклинаннями та особливостями істоти.

 

Warcraft III

Warcraft-III4

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: стратегія в реальному часі, RPG

Сюжет гри повністю розказаний допомогою заставок і проміжних відеороликів, також додаткову інформацію можна знайти у посібнику. Кампанія поділяється на п'ять розділів: перша — навчання основам гри, інші розповідають історію від імені людей Лордерона, нежиті, орків і нічних ельфів. Дія відбувається у вигаданому світі Азерот, який поділений на 3 основних континенту: Калимдор, Східні Королівства і Нордскола. Люди, в основному, живуть в Східних Королівствах, як, втім, і орки; в той же час, нічні ельфи живуть в Калимдоре. В центрі світу вирує величезний, безперервний шторм, названий Вічним Штормом (або Виром) з'явився після руйнування Криниці Вічності.

Warcraft-III2   Warcraft-III-1   Warcraft-III3

За традицією, що поставляється з грою кампанія носить навчальний характер: грає поступово знайомиться з різноманітністю казкового світу, складність завдань плавно підвищується, і відповідно розвивається сюжетна лінія. Для того, щоб показати нові можливості героїв, з кожної фракції був вибраний типовий представник класу, з участю якого пропонується виконати принаймні одну місію. Цих героїв наділили яскравими, запам'ятовуються особистостями, проробленим характером і передісторією, і на них зав'язаний сюжет кампанії, низка подій, які справили колосальний вплив на долі всіх націй Азерота.

 

Fallout 1 і 2

Fallout4

Дата виходу: 1997 р. і 1998 р.

Жанр: Покрокова стратегія, RPG

Головною особливістю ігрового процесу є те, що в ігровому світі гравець володіє повною свободою дій — він може подорожувати, спілкуватися, битися, виконувати завдання , отримувати необхідну інформацію. Основна дія гри розгортається на окремих локаціях (містах, підземеллях, військових базах і інших місцях), розташованих по ігровому світу. Перехід між віддаленими локаціями здійснюється на карті світу. Гра на локаціях йде в режимі реального часу. Бої йдуть у покроковому режимі; той, хто починає бій, отримує перевага першого ходу, надалі черговість ходів визначається порядком дії персонажа . Деякі види зброї мають кілька режимів атаки (наприклад, автомати можуть стріляти одиночним пострілом або чергою.

      Fallout3  Fallout2  Fallout1

Гравець володіє великим набором дій. Можна обшукувати шафи, столи, трупи людей і тварин, відкривати і закривати незачинені двері, спробувати вчинити крадіжку у будь-якого персонажа. З персонажами також можна торгувати, продаючи, купуючи і обмінюючи предмети. Будь-яка істота можна атакувати голими руками або зброєю, на якому персонажі можна застосовувати різноманітні предмети з різними наслідками — наприклад, якщо застосувати на людину алкогольний напій, то у нього знизиться сприйняття, що полегшує крадіжку; можна також запустити бомбу з годинниковим механізмом і підкласти її кому-небудь в кишеню. З частиною персонажів можна вести діалог. В ході гри Вихідцю доведеться зламувати двері, працювати з комп'ютерами, виявляти пастки, лагодити речі, і для успішного здійснення всіх цих дій необхідно наявність відповідних умінь.

 

 Wasteland 2

Wasteland-2-4

Дата виходу: 2014 р

Жанр: RPG, покрокова стратегія

Wasteland 2 стратегія з можливістю управління і прокачуванням групи і персонажів. У грі можна вибирати той чи інший вибір дій у місіях. Дія гри відбувається в південно-західній частині США в середині XXI століття після термоядерної війни між наддержавами-СРСР та США, через п'ятнадцять років після подій Wasteland. Лідер Пустельних рейнджерів Невади генерал Варгас направляє загін з чотирьох новачків розслідувати це дивна злочин. З цього моменту починаються основні події гри.

Wasteland-2-3   Wasteland-2-2   Wasteland-2-1

Діалогова система Wasteland 2 заснована на ключових словах. Клацання по ключовому слову призводить до того, що персонаж вимовляє фразу, пов'язану з ним. Гравець завжди буде знати, що саме буде сказано, так як при наведенні курсору миші на ключове слово буде видно фраза цілком.Склад ключових слів буде пов'язаний не тільки з діалоговою системою, але і з рольовою. Поповнювати «словниковий запас» можна за допомогою розвиненого сприйняття, читаючи описи предметів і оточення.

 

Disciples I, II, III

Disciples4

Дата виходу: 1999-2012 р.

Жанр: покрокова стратегія, RPG

Дія всіх ігор серії відбувається в фентезійному світі під назвою Невендаар, який також називають «Священними Землями». На початку кампанії гравець повинен вибрати свій клас правителя: воєначальник, верховний маг або голова гільдії. У кожного правителя є свої бонуси, які визначають стиль гри.Ігровий процес включає три основні компоненти: Поліпшення столиці гравця, що дає доступ до нових військам і можливостям. Вивчення нових заклинань, що використовуються на стратегічній карті. Використання героїв, які очолюють невеликі загони, для розвідки, атаки і захоплення територій і ресурсів (золота і мани).

Disciples1   Disciples2   Disciples3

Присутні чотири ігрові раси: Імперія, Легіони Проклятих, Гірські Клани, Орди Нежіті. Аддон «Повстання ельфів» додає п'яту — Ельфів. У третій грі серії залишаються тільки три ігрові раси: Імперія, Легіони Проклятих і Альянс Ельфів. З появою доповнення Disciples 3: Resurrection з'явилися — Орди Нежити. Система військ у першій грі серії стала основою для наступних. Юніти за способом ведення бою поділяються на п'ять категорій: юніти ближнього бою можуть уражати одного супротивника, що стоїть поруч; «лучники» — одного супротивника, що стоїть де завгодно; «маги» — вражають всіх супротивників одночасно; також є юніти, накладають якийсь позитивний ефект на одного або всіх дружніх воїнів і «призыватели».

 

 Jagged Alliance 1,2,3

Jagged-Alliance4

Дата виходу: 1994 - 2014 р.

Жанр: покрокова тактична стратегія, RPG

Сюжет ігор розгортається навколо організації A. I. M., що надає послуги найманців в гарячих точках по всьому світу. Невід'ємною частиною є економічна складова, грошовий потік, що йде з видобутку сировини на оплату роботи найманців і ополченців. У додатках ж акцент перенесено на тактичні битви, а не захоплення і контроль стратегічно важливих об'єктів. Серія налічує шість ігор три офіційних доповнення до них десяток неофіційних.

Jagged-Alliance3   Jagged-Alliance2   Jagged-Alliance1

У завдання гравця входить набір загону найманців, які використовуються для ведення бойових дій, дослідження, захоплення і утримання нових територій. Чим більша територія знаходиться у володінні гравця, тим більше грошей він одержує на регулярній основі. Зароблені таким чином кошти йдуть на оплату контрактів найманців і роботи збирачів і охоронців. Загальна сума виручки сильно залежить від кон'юнктури зовнішнього ринку, вплинути на яку гравець не в силах.Головними особливостями гри стали широкі тактичні можливості ведення бою і детально пророблений ряд персонажів-найманців, які мають свою коротку біографію, характер і рольові характеристики.

 

Операція Silent Storm

Операция-Silent-Storm4

Дата виходу: 2003 р.

Жанр покрокова стратегія з елементами RPG

Історія відбувається в 1943 році і являє собою криптоисторию Другої світової війни. Таємна організація «Молот Тора» (МТ) — терористична організація, чия мета — світове панування. Керівництво МТ знає, що його неможливо досягнути, поки в світі є військово-політичні союзи, здатні їм протистояти. Тому вони розробляють секретну зброю — орбітальне променеве знаряддя. Вивівши це зброя на орбіту, МТ зможе диктувати свою волю провідним країнам світу.На початку гравець може зробити вибір сторони і персонажа на вибір пропонується 12 персонажів 6 національностей.

Операция-Silent-Storm3   Операция-Silent-Storm2   Операция-Silent-Storm1

Після виконання вступного завдання гравцеві дається доступ до бази, де знаходяться шпиталь, арсенал, кабінет начальника і ангар для панцеркляйнов. З цього моменту гравець може набрати групу до шести осіб (включаючи персонаж гравця) із загального числа двадцяти . Всі персонажі розділені на 6 класів: медик, снайпер, розвідник, гренадер, солдатів, інженер. У кожної спеціальності є свої переваги і недоліки в битві. У міру просування в грі в арсенал будуть надходити нові зразки озброєння: або зі складів, або трофейні.Гра використовує передову фізичну модель. Ландшафт можливо змінювати, людські тіла правильно реагують на потрапляння з різних видів зброї.

 

 Xenonauts

Xenonauts-4

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: покрокова стратегія, тактична стратегія з елементами RPG

Дія гри відбувається в альтернативному світі 1979 році, під час холодної війни, коли СРСР і США об'єднують свої зусилля для боротьби з інопланетним вторгненням, ігровий процес розділений на стратегічну і тактичну частини. У стратегічній частини гравець створює і розвиває бази, набирає персонал для них, проводить наукові дослідження, екіпірує солдат, веде боротьбу з кораблями прибульців.Тактична частина являє собою покроковий наземний бій , тактичний повітряний бій між винищувачами-перехоплювачами землян і «літаючими тарілками».

Xenonauts-3   Xenonauts-2   Xenonauts-1

У наземних місіях введені альтернативні умови перемоги, позбавляють гравця від необхідності знищити всіх інопланетян на карті, а також дружні гравцеві солдати під управлінням комп'ютера. Розробники гри висловили свій підхід до тактичного бою наступним чином: Ви повинні втрачати юніти з-за своїх помилок, а не через невезіння, тому зброю на зразок бластерной бомби, здатне знищити половину вашого підрозділу, було прибрано і замінено зброєю, якому досвідчений гравець може протистояти.

 

 Omerta: City of Gangsters

Omerta-City-of-Gangsters-0

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: покрокова стратегія, RPG, ігри про бандитів

Omerta — симулятор гангстера, дії якого розгортаються в 1920-х роках у місті Атлантік-Сіті. Гравцеві належить відкрити свій гангстерський бізнес. Ігровий процес виконаний у вигляді стратегії з класичним видом; в режимі бою гра стає тактичної стратегії. Гравець може заробляти як «брудні», так і «чисті» гроші. Способів заробити «брудні» гроші налічується досить багато: це підпільний бізнес у вигляді продажу пива, алкоголю або зброї, організація боїв без правил і букмекерських контор і багато інших розваг сумнівного характеру; також туди входять виконання різних завдань і торгівля з різними мешканцями міста. «Чисті» гроші заробляються шляхом легального бізнесу типу продажу алкоголю через аптеки, відмивання грошей або здачі в оренду житлових будинків.

 Omerta-City-of-Gangsters3   Omerta-City-of-Gangsters2   Omerta-City-of-Gangsters1

Іноді гравцеві доведеться за сюжетом вступати в сутичку з поліцейськими, бандитами з інших угруповань. Гравець в залежності від положення може наймати бандитів у свій загін і озброювати їх вогнепальною, холодною зброєю та вибуховим. Зброю можна придбати у шерифа. Кожен бандит з доступних в грі для найму володіє своїми унікальними навичками, кожне зброя дозволяє наносити два-три види атаки. Іноді в разі поразки бандити потрапляють у в'язницю, звідки їх потім гравець може при бажанні звільнити. З кожною перемогою герой і його підручні отримують новий рівень і поліпшують свої здібності.

 

7.62

7

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: Тактична рольова гра, стратегія в реальному часі

Гравець виступає в ролі досвідченого найманця, найнятого, щоб він знайшов і приніс своїм замовникам олігарха Іполита Факирова. За сюжетом гри Факірів обдурив багатьох шанованих людей на батьківщині і втік в Альгейру. Гравцеві належить як зв'язатися з партизанами, так і з офіційною владою, щоб з'ясувати, де знаходиться Факірів. Кампанія нелінійна — гравець може проходити гру як на стороні будь-якої фракції, так і самостійно.Головною особливістю гри є тактичний бій, де, керуючи невеликим загоном, (до 6 осіб) гравець вирішує різні тактичні завдання.

7-1   7-2   7-3

Великий вибір зброї і оснащення. Всі моделі зброї представлені в грі мають реальні прототипи, забезпечені коротким, але докладним описом. Також в грі реалістично представлені характеристики зброї, з поправкою на дальність. Так як карти відносно невеликі, їх розміри 250-300 метрів в довжину, то і дальності зброї пропорційно зменшено так, щоб тільки найбільш далекобійні зразки могли вести ефективний вогонь через всю карту.Можна захоплювати населені пункти і виховувати там ополчення. Таким чином, можна всю гру пройти, борючись за самого себе.