Кращі військові стратегії на ПК - огляд і опис | gameshare.com.ua - ігровий підхід

Кращі військові стратегії
Серія Command & Conquer: Red Alert

Red-Alert-0

Дата виходу: 1996-2008 р.

Жанр: Стратегія в реальному часі (RTS)

Серія стратегій в реальному часі Red Alert розповідає альтернативну версію історії. Події розгортаються після Другої світової війни, і на цей раз в глобальному протистоянні зійшлися західні країни в особі Альянсу і Радянський Союз. Хто виявиться переможцем у боротьбі – цілком залежить від гравця і прийнятих ним рішень. Всі події подаються з гумором, а битви перемежовуються кінематографічними вставками.

Red-Alert-4 Red-Alert-3 Red-Alert-2 Red-Alert-1

Важлива відмінність Red Alert від інших стратегій – тут немає обмеження на ліміт, кількість бойових юнітів. Тобто, гравець може зробити стільки бійців, скільки дозволить його економіка. Вражає різноманітність зразків бойової техніки – тут є і важкі танки, авіація, і атомні підводні човни. У деяких місія належить взяти управління спец-юнітами, аналогами героїв.

 

Серія ігор Козаки

Казаки-0

Дата виходу: 2001-2016 р.

Жанр: RTS

Козаки – культова серія стратегічних ігор. Битви, в яких гравцеві належить брати участь, відносяться до періоду XVII-XIX століть. Ніяких танків чи літаків, ніяких парових машин, кулеметів і інших смертоносних механізмів, що з'явилися на століття пізніше. Замість цього на полях баталій панують піхотні каре, масовані атаки кінноти і гармати на кінській тязі. Відповідає історичному періоду і тактика в бою.

Казаки-1 Казаки-2 Казаки-3 Казаки-4

Залежно від ігри серії, в Козаках представлені різні європейські держави і деякі мусульманські імперії Африки та Азії. Механіка загалом мало відрізняється від інших стратегічних платформ. Гравець повинен збирати ресурси (деревина, золото, вугілля і не тільки), потім вкладати їх у будівництво і оренду війська. Велику роль відіграє і дипломатія Битви надзвичайно масштабні і красиві.

 

Sudden Strike

Sudden-Strike-0

Дата виходу: 2000 р.

Жанр: RTS, варгейм

Протистояння 3, також відома як Sudden Strike, – гра в чому жанрообразующая. Саме в ній вперше вдалося повною мірою поєднати механіку стратегії реального часу та історичний реалізм. У Протистоянні 3 ландшафт – найважливіша складова ігрового процесу. Без винятку всі об'єкти на полі бою разрушаемы, можуть і повинні використовуватися для досягнення перемоги.

Sudden-Strike-1 Sudden-Strike-2 Sudden-Strike-3 Sudden-Strike-4

Бої ведуться під час Другої світової, а сторони представлені Радянським Союзом, Союзниками і Третім Рейхом, за кожну з яких своя кампанія. У кожної сторони своя, історично достовірна техніка, але то як їй розпорядитися, – вирішувати гравцеві. Також примітно, що в Протистоянні в принципі відсутня економічна складова, значить можна повністю зануритися в бою.

 

Warcraft 3

Warcraft-0

Дата виходу: 2002 р.

Жанр: RTS, стратегія з елементами РПГ

Шедевр стратегічних ігор – Warcraft III. В ній у смертельному двобої зійшлися чотири раси – люди, ельфи, нежить і орки. У кожної зі сторін свій стиль гри, свої бойові юніти, свої особливості економіки. Раси настільки різноманітні, що при першому проходженні засвоїти всі деталі навряд чи вийде – чудовий привід повертатися до гри знову і знову!

Warcraft-1 Warcraft-2 Warcraft-3 Warcraft-4

Особливість Варіка в тому, що, крім армії, гравцеві пропонується покерувати і героями, такими полководцями, яких після смерті можна воскресити. Битви в стратегії протікають з невеликою швидкістю, і особливого значення набуває мікроконтроль, вміння керувати кожним юнітом окремо. В таких умовах перемогти зможе лише найшвидший і креативний. Додатково до захоплюючому геймплею, присутній епічний сюжет.

 

Command & Conquer: Generals 1 і 2

Generals-0

Дата виходу: 2003 р.

Жанр: RTS

У Generals 1 і 2 розповідається про глобальне військовому конфлікті недалекого майбутнього. Сполучені Штати та Китай спільно протистоять терористичного угрупування, відомої як Глобальна Армія Визволення. Бойові дії ведуться переважно в Азії, а також в повітрі і на морі. Геймплей дуже нагадує схожу стратегію Red Alert.

Generals-1 Generals-2 Generals-3 Generals-4

Сюжет в Generals ділиться на три компанії, по одній на кожну фракцію. Історична достовірність у цілому дотримана добре. Так, американці борються технологічним зброєю, китайці роблять ставку на чисельність армії, а терористи на партизанські дії і ракетні удари. Кожній з фракцій надано супер-зброю у вигляді лазерної гармати, ядерної бомби і балістичних ракет.

 

Бліцкриг 1 і 2

Блицкриг-0

Дата виходу: 2003-2005 р.

Жанр: RTS, варгейм

Ідейно Бліцкриг 1 і 2 – це продовження стратегії Протистояння 3,але з безліччю поліпшень. Тут розповідається про найважливіші боях Другої світової, сторони конфлікту ті ж самі – СРСР, Німеччина і Західні Союзники. Гравцеві пропонується взяти участь у найвідоміших битвах конфлікту, починаючи з бліцкригу в Польщі, закінчуючи штурмом Берліна радянськими військами.

Блицкриг-1 Блицкриг-2 Блицкриг-3 Блицкриг-4

Як і в Протистоянні, Бліцкриг 1 і 2 повністю звільняють гравця від необхідності добувати ресурси і зводити споруди. Замість цього весь час приділяється управлінню арміями і нескінченних боїв в реальному часі. Що відбуваються на екрані події максимально наближені до реальності – всі об'єкти на карті разрушаемы, а характеристики військової техніки передані достовірно.

 

Warhammer 40.000: Dawn of War

Warhammer-40

Дата виходу: 2004 р.

Жанр: RTS

Молот війни 40,000: Dawn війни – стратегія для тих, хто любить космічний антураж, футуристичну військову техніку, цікавий сюжет і багато знищених ворогів. В битвах майбутнього зійдеться кілька рас, серед яких традиційні для фентезі орки і люди. В цілому гра нагадує Warcraft III, особливо за наявності героїв і зв'язаних з ними елементи РПГ. Але є і відмінності, наприклад, незвичайна економічна модель.

Warhammer-40-1 Warhammer-40-2 Warhammer-40-3 Warhammer-40-4

Хоча ресурси в Warhammer 40.000 і присутні, їх значення мінімально – вся економіка зводиться до захоплення контрольних точок, що дають енергію. Більше всього в грі вражає бойова модель. Крім важкої техніки, вогнепальної зброї і лазерів важливу роль відіграє рукопашна. Кожен юніт так і норовить вийняти мечі і піти в ближній бій, з-за чого битви виходять досить масштабними.

 

В тилу ворога 1 і 2

В-тылу-врага-0

Дата виходу: 2004-2006 р.

Жанр: RTS

В тилу ворога 1 і 2 – не просто стратегічні ігри з сюжетом Другої світової. Також в них реалізовані такі жанри, як rpg і аркада, тобто до глобальних боєм додається можливість точкового управління кожною бойовою одиницею. На ефективність юнітів впливають такі фактори, як втома, боєзапас і т. п. В цілому В тилу ворога підійде тим, хто бажає тотального контролю над подіями.

В-тылу-врага-1 В-тылу-врага-2 В-тылу-врага-3 В-тылу-врага-4

За ігрового процесу гра дуже нагадує Бліцкриг і серію Протистояння. Економічна складова тут в принципі відсутня, весь час йде на планування та проведення операцій. В певні моменти часу до гравця підходять підкріплення, і його завдання – ввести їх в бій з максимальною ефективністю. В тилу ворога 1 і 2 дає небачену раніше свободу творчості для полководців.

 

Age of Empires III

Age-of-Empires-0

Дата виходу: 2005 р.

Жанр: RTS

Епоха Імперій III, як і всі ігри цієї серії, надає користувачеві можливість розвивати держава буквально з нуля. Починаючи з родоплемінного ладу, і закінчуючи розвиненим капіталізмом, гравцеві належить удосконалювати культуру і техніку, паралельно борючись з наседающими супротивниками. Варіативність шляхів розвитку дуже велика, що додає ігрового процесу захопливості.

Age-of-Empires-1 Age-of-Empires-2 Age-of-Empires-3 Age-of-Empires-4

На відміну від попередніх ігор серії, в третій частині число доступних націй скоротили до восьми. Є серед них і Росія, що особливо порадує наших гравців. У кожної з фракцій свої унікальні особливості, характеристики та види військових загонів, будівлі і особливості розвитку. Достовірністю історичних подій сюжет не відрізняється, але геймплей, як і раніше захоплює. Гра досить складна в освоєнні, але витрачений час того варто.

 

Company of Heroes

Company-of-Heroes-0

Дата виходу: 2006 р.

Жанр: RTS

Company of Heroes – ще одна стратегія в реальному часі на основі подій Другої світової війни в Європі. На цей раз тут лише дві протиборчі сторони – американці і Третій Рейх. Стиль гри за обидві фракції в цілому ідентичний, але є у сторін і унікальні особливості, наприклад, спеціальні будівлі та види військ. Три види ресурсів в грі – паливо, зброю і люди.

Company-of-Heroes-1 Company-of-Heroes-2 Company-of-Heroes-3 Company-of-Heroes-4

Битви дуже нагадують такі в стратегії Warhammer 40.000 – тут немає окремих бойових юнітів, замість цього вони з'єднані в підрозділи. Бойові якості кожного загону залежить від моралі, навченості та озброєння кожного бійця окремо. Гравцеві доведеться багато часу приділяти на комплектування з'єднань, без цього досягти перемоги над ворогом буде дуже складно. Відзначилися загони можна переносити в наступні місії.

 

World in Conflict

World-in-Conflict-0

Дата виходу: 2007 р.

Жанр: RTS

World in Conflict оповідає про глобальному світовому конфлікті, в якому зійдуться сили трьох фракцій – Радянського Союзу, Північноатлантичного Альянсу і США. Причому, агресором виступає СРСР, західна коаліція, як водиться, лише відбиває напад. Битви ведуться не тільки в Європі, але також в Росії та США. Протагоніст гри – бравий американський офіцер Паркер, від імені якого і робляться всі події сюжету.

World-in-Conflict-1 World-in-Conflict-2 World-in-Conflict-3 World-in-Conflict-4

У кожній з трьох фракцій своя, унікальна техніка. Всього в World in Conflict чотири типи бойових юнітів: піхотинці, бронетехніка, авіація і допоміжні частини. На початку компанії гравець вибирає одну із спеціалізацій, і в ході всього проходження йому будуть доступні бонусні можливості в одному з чотирьох типів юнітів. Бої йдуть в реальному часі, облаштовувати економіку і базу не потрібно зовсім.

 

StarCraft II

StarCraft-1

Дата виходу: 2010 р.

Жанр: RTS

StarCraft II – одна з найбільш знаменитих стратегій. Відрізняється сучасною графікою і ретельно продуманим ігровим балансом. Як і в попередній частині франшизи, в StarCraft присутні три раси – земляни, зерги і протосы. У кожної свої інтереси, в результаті величні події переплітаються в захоплюючий сюжет – саме цим серія ігор і славиться серед хардкорних користувачів.

StarCraft-2 StarCraft-3 StarCraft-4 StarCraft-5

У грі битви і економіка відіграють однаково важливу роль. Всього два види ресурсів – мінерали і газ веспен, необхідні для будівництва будівель і найму військ. Битви протікають з запаморочливою швидкістю, вимагають від користувача кмітливості і микроконтроля. В ході сюжетних кампаній належить покерувати героями, проте в простій грі такої можливості не буде. StarCraft 2 є однією з найпопулярніших кіберспортивних дисциплін.

 

Total War: Shogun 2

Total-War-Shogun-2-0

Дата виходу: 2011

Жанр: покрокова стратегія, глобальна стратегія, RTS

У Тотальна Війна: Сьогун 2 практично немає нововведень. Ігровий процес той же, що і в інших іграх серії, ось тільки дії з Європи, Північної Африки і Близького Сходу перенесені на Японські острови епохи феодальної роздробленості. Відповідно, змінилися і типи бойових юнітів і вигляд міст. У смертельній сутичці зійшлися провінції держави, а завдання гравця – взяти на себе управління однієї з них і об'єднати країну в імперію.

Total-War-Shogun-2-1 Total-War-Shogun-2-2 Total-War-Shogun-2-3 Total-War-Shogun-2-4

У Shogun 2 геймплей ділиться на дві стадії – глобальна карта Японії, ходи в якій відбуваються в покроковому режимі, і тактична карта битв, на якій битви йдуть в реальному часі. У будь-який момент бою можна поставити паузу, після чого віддати частинах накази. Крім битв у відкритому полі, надана можливість вести облоги, що вносить різноманітність в гру. Велику роль відіграє також і дипломатія.

 

Wargame: European Escalation

Wargame-European-Escalation-0

Дата виходу: 2012 р.

Жанр: RTS

Wargame: Європа у вогні " – це гра, що моделює події, що відбуваються при гіпотетичній глобальної європейської війни між НАТО і радянським блоком держав. Всього тут чотири кампанії, причому дві з них – за Радянський Союз. Мета – захоплення території і знищення сил противника. В European Escalation представлений багатий вибір юнітів – близько 800 одиниць техніки декількох європейських країн.

Wargame-European-Escalation-1 Wargame-European-Escalation-2 Wargame-European-Escalation-3 Wargame-European-Escalation-4

Відмітна особливість Wargame: European Escalation – економічна система максимально спрощена. Добувати ресурси і будувати міста не доведеться, замість цього підкріплення купуються за очки досвіду, одержувані при успішних рішеннях завдань місій. На бойових характеристиках кожного юніта впливають багато факторів – мораль, досвідченість, забезпеченість боєприпасами і т. д.

 

Wargame: AirLand Battle

Wargame-AirLand-Battle-0

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: RTS

Wargame: AirLand Battle – продовження попередньої гри серії European Escalation, що оповідає про перетворення холодного протистояння наддержав в гарячий конфлікт. Події відбуваються у той самий період часу, тобто кордон 70-х і 80-х років минулого століття. У військовому зіткненні зійшлися західні і східні країни Європи, але бойові дії перенесені на простори Скандинавії.

Wargame-AirLand-Battle-1 Wargame-AirLand-Battle-2 Wargame-AirLand-Battle-3 Wargame-AirLand-Battle-4

У AirLand Battle як і раніше величезна кількість одиниць техніки (понад 800) і спрощена економічна система без видобутку ресурсів. Але є і важливі нововведення, наприклад, перебіг боїв залежить від мінливих погодних умов, змінився характер боїв в міській межі. Одиночної кампанії доданий елемент нелінійності, що дає гравцеві деяку свободу вибору.

 

Total War: Rome 2

Total-War-Rome-2-0

Дата виходу: 2013 р.

Жанр: покрокова стратегія, глобальна стратегія, RTS

Тотальна війна: Рим 2 – це продовження культової серії стратегічних ігор. Основи геймплея в цілому все ті ж, але додалися і цікаві нововведення. Наприклад, кількість держав збільшилася до 117, а кількість типів військових загонів перевищило 500. Додавши до цього збільшену чисельність підрозділів, отримаємо небачені раніше битви з участю десятків тисяч бійців.

Total-War-Rome-2-1 Total-War-Rome-2-2 Total-War-Rome-2-3 Total-War-Rome-2-4

В іншому ігровий процес знайомий по попередніх ігор Total War – глобальна карта, де здійснюється економіка, будуються міста, і ведеться дипломатія, і тактична карта, де в реальному часі йдуть битви. Rome 2 – це унікальний приклад платформи, в рівній мірі цікавою для цінителів як бойових, так і економічних стратегій. Проходження навіть базової кампанії розтягується на місяці захоплюючого геймплея.

 

Качни рівень сайту натиснувши на кнопочки нижче! Заздалегідь дякую, Бро!